Nečista krv

Gledala sam par celih epizoda i promenila mišljenje. Nije to uopšte loša serija.
Mislim, nije sad kao Crna svadba, to mi je posebna pikanterija u ovom vremenu, ima nešto što meni na ličnom planu tamo godi, ali to sam ja i zadržavam pravo da budem baš to!
Dobro je to upakovano, glumci su odlično ušli u likove, sve je na svom mestu.
Evo, priznajem, ja to ne bih bolje napravila :malav:!
 
Ma to sto sam gledao prave vrednosti u proslom veku nema veze s ogorcenoscu,koiko god gurali sve danasnje pojave, nece biti zapamceni kao epizodisti iz kultnih filmova i serija
Tebi su u tom prošlom veku kriterijumi bili mnogo niži nego sad pa se TV-serija iz tog perioda sećaš kao da su bile vanvremenska ostvarenja.
Zapravo si bio mlađi i spremniji da prihvatiš ono što je tad bilo imperativ da se servira.
 
Pa ko to tamo peva je snimljen za 20 dana,budzet vrv smesan,niko danas da skapira da je manje vise,meni se gadi sve i svako ko danas glumata,jel moguce da nema niko da se izdvoji skromnom glumom bez ludilo lasera,nije jer ne zavisi od njega,zavisi od gledalaca koji nemaju ukus,ciji su kriterijumi nakaradni,od produkcije koja mora da im pruzi senzaciju zbog para
 
Pa, ok ako smatraš da je Nečista krv serija koja pretenduje na ludilo lasera i senzaciju.
''Ko to tamo peva'' jeste nešto legendarno, ali hajde reci koje vrednosti to tamo neko ima da usvoji?
To je crno-beli film koji parodira na svest nekog naroda detinjaste nade da ih čeka nešto dobro u velikom gradu onda kad je jasno da je neprijatelj u kog ne veruju i nisu spremni da pojme da je moguć upravo pred vratima, i sve ih bez respekta kosi na kraju.
Hajd', ok, to ima neke ogromne moralne vrednosti i skrivene veličanstvene poruke da prenese publici, i ništa nakon toga više nije trebalo da se pravi i snima.
Da li to hoćeš da kažeš?
 
Гледао сам филм у биоскопу.

Серију не.

Није ми јасно, како је то Бјела неки газда тамо у Врању, и имају неке патријархалне односе, а цело Врање му прескаче ограду и јeбе сво женско по фамилији.

И јeбо их београдски акценат.
 
Pa, ok ako smatraš da je Nečista krv serija koja pretenduje na ludilo lasera i senzaciju.
''Ko to tamo peva'' jeste nešto legendarno, ali hajde reci koje vrednosti to tamo neko ima da usvoji?
To je crno-beli film koji parodira na svest nekog naroda detinjaste nade da ih čeka nešto dobro u velikom gradu onda kad je jasno da je neprijatelj u kog ne veruju i nisu spremni da pojme da je moguć upravo pred vratima, i sve ih bez respekta kosi na kraju.
Hajd', ok, to ima neke ogromne moralne vrednosti i skrivene veličanstvene poruke da prenese publici, i ništa nakon toga više nije trebalo da se pravi i snima.
Da li to hoćeš da kažeš?
Pricam o danasnjim glumcima,o reziji koja misli da je vise vise,jer je takvo vreme samo para parametra vrednosti,od takvog glumatanja ja delo ne mogu da vidim,novi dusan kovacevic je isto tako ubacio sve te pozere da sam trejler jedva odgledao,nema covek izbor mora da ubaci ono sto se nudi i svako od njih je svuda od serija do filmova,ne moze da se dise on tih neoriginalnih pojava,kao da se uloga pravi za njih iz vec vidjenih uloga,niko ne moze da iskoci iz svog sablona,svaki pokusaj je smesan,znaci u vreme ko to tamo peva sam mogao da gledam starije filmove i briljantne glumce pola veka unazad,da ne kazes kako sam se zalepio samo za taj period,a iz ovog veka nista ne mogu da izdvojim,neka mrvica ako se snimi nije vredna pomena,jel ce neki klinac koji nije cuo za hichkoka reci da smo bajati i ne kapiramo ludilo lasere,pa da tako je
 
iz ovog veka nista ne mogu da izdvojim,neka mrvica ako se snimi nije vredna pomena,jel ce neki klinac koji nije cuo za hichkoka reci da smo bajati i ne kapiramo ludilo lasere,pa da tako je
Imaš pravo. Isti problem imam sa beletristikom novog vremena, ali da izrazim negodovanje na konkretno delo bila bih spremna da će se naći neko ko će da ga zdušno i argumentovano brani.
U principu, nije se samo napredovalo u tehnološkom i informacionom pogledu, već se izmenila i svest ljudi u odnosu na vreme kada još ničega sličnog što imamo danas nije bilo u najavi.
Pisac je morao da ozbiljno uči o stvarima koje planira da uključi u delo pa nije bilo slučajno da je posećivao najrazličitije škole i univerzitete, a biblioteka je bila majka znanja. Danas sam čula od mnogih savremnih da im je neuporedivo lakše jer se praktično sve nalazi iza jednog klika.
To što se sve nalazi iza jednog klika možda dela u nekoj meri devalorizuje i ostavlja ga bez važnih komponenti.

Da li misliš da bi film ''Ko to tamo peva'' bio isto dobar da je kojim slučajem snimljen ovih dana?
Npr. za rimejk ovog filma ne samo da bi trebalo neosnovane hrabrosti i kliničkog ludila, već bi taj koji bi to pokušao unapred trebalo da zna da se igra kamikaze, a ni moj omiljeni pisac u ovom vremenu ne bi bio u stanju da napiše nešto što toliko volim.
 

Back
Top