Ne postoji ništa posle smrti

Ne zelim da ti postavljam citate iz Pisma i debatujem o ovome, jer poucen ranijim iskustvom znam da neces nista prihvatiti i da ces se drzati laznog ucenja svoje organizacije.

Zelis da budes na zemlji... bices. Tamo gde je ona, za koju nam sam Gospod u blazenstvima kaze da ce proci, tamo ces i ti, ako se ne pokajes za pogresno ispovedanje, i svi oni nauceni americkim basnama i biti. Ono sto prolazi, nestaje. Biva nistavilo. Sta da ti kazem? Savrseno si uhvacen u mrezu.
 
Ovo sto sada radis je spam.
Nisam ja tema.
Ogromna je razlika izmedju mene i tebe..
Tvoj nacin diskusije je samo svadja, osude i napadi, vredjanja, ne isktenost.
Videvsi da ne verujem u helijazam, nisi sprenam da to priznas pa izmisljas nova tvrdjenja koja isto ne zastupam.

Ja argumentujem sta govorim, pa svako nek dluci sam sta je sta.

Cak nemas ni dovoljno znanja da bi cak i ono sto pisem razumeo, pa pises stvari koje nigde nisam tvrdio.
Evo vec treci put.

Ne kazem ja da cemo ziveti na ovoj zemlji.
To nigde nisam rekao.

Vec na novoj zemlji.

To kazu apostoli to kaze Apostol Jovan.

To sto ti njima ne verujes, a zoves se apostolski.

To je mnogo zanimljivo.

- - - - - - - - - -

Otkrivenje
21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.

- - - - - - - - - -

Apostol Petar:
2. Petrova 3,12Čekajući i želeći da bude skorije dolazak Božijega dana, kojega će se radi nebesa spaliti i raskopati, i stihije od vatre rastopiti?
2. Petrova 3,13 Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.

Interessntno je da je tebi sve ovo strano?
Kada neko to pomene, ne povezujes ga sa apotolima i biblijom vec ga svrstavas herezu itd?

Vrlo interesantno.
 
Poslednja izmena:
Nije problem sta pise nego sto sve moguce shvatate najbukvalnije moguce. To je kao kad bi se sad neko dopisivao sa nekim i kaze mu: Uh brate, sto godina se mucim da resim ovu ukrstenicu. To ostane zapisano, i neko za 20 000 godina ubedjuje druge kako su ljudi nekad ziveli hiljadama godina jer evo ima sacuvano da su po sto godina resavali ukrstenice.

Bukvalizam je problem. Na tu udicu se hvatate. Zar ti nije dovoljno: Sto oko ne vide i uho ne cu.... ono pripremi Bog.... nego zamisljas neka neba i zemlje ne moguci prodreti u ono: novo.
 
Druze, ti mi sam 3 puta ubacujes stvari koje ja ovde nisam ni napisao, ni tvrdio, niti zastupao.

Jer polazis od svojih pogresnih predpostavki i pogresnih predrasuda, o onome sto ja verujem ne iz onoga sto ja stvavarno ovde pisem.
To i ne citas, ili ovlas.
Tako da je diskusija nemoguca.
Tebi i nije cilj diskusija, vec SVADJA i blacenje.
Kod nas kazu: takva mu vera.

Objasni nam ti u mojim postovima navedene stihove.
Ali bilbijski, ne iz nekih predpostavki kao sto to redovno radis ili kao sto na primer to rade evolucionisti.

Sta je prvo sta drugo vaskrsenje?
Sta je prava, sta druga smrt?
Na osnovu biblije.

Eto, objasni nam i sledece jednostavno jasne stihove:
- - - - - - - - - -
1 Solunjanima 4.
3Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
14Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
15Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
18Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima.
 
Poslednja izmena:
SMRT ČOVJEKA – USKRS
================================


1.

kad čovjek umre - umre zato jer mu je Bog Otac JHVH

oduzeo svoj DAH-DUH ŽIVOTA

2.
TIJELO čovječje se raspadne

3.

DUH čovjeka je ono što je vječno i čeka uskrs
DUH čovjeka počinje egzistirati činom rođenja

DUH čovjeka je čovječja osobnost, memorija, soft ware, inetelekt,…
DUH čovjeka se počinje „puniti“ od rođenja

4.

DUH mrtvoga je u stanju spavanja - nesvjesnoti

i čeka uskrs
gdje je mjesto gdje su uspavani duhovi mrtvih -

ne kaže se točno u Bibliji - ali su svi zajedno - i spašenici i ne-spašenici

5.

na PRVI uskrs svi dobri DUHOVI mrtvih

bit će probuđeni i spojeni sa novim Neraspadljivim tijelom

i sa tada živima dobrima - kojima će se tijela isto promijeniti

u Neraspadljiva - biti UZNESENI na Nebo

na 1.000 godina
---------------------------------------------
za veliku većinu Neodabranih Nespašenika je ZATOR – većina će biti istrebljena,
ubijena, smaknuta od G Yehošue i anđela,
ALI – neće SVI biti ubijeni.

NEKI će ostati na Zemlji živjeti i razmnožavati se u sljedećem 1.000 ljeću.

TI preživjeli će na kraju T-ljeća biti zavedeni i krenut će na
Kraljevski Nebeski Jeruzalem koji se spušta sa Neba sa svim spašenicima.

TADA – Bog Jedini Otac JHVH – spaljuje – ubija SVE ZLE
i nema više niti jednog zlog živog
NAKON TOGA:

6.

na DRUGI uskrs za ZLE DUHOVE mrtvih

bit će probuđeni i spojeni sa novim Neraspadljivim tijelom

ići će na sud i na izvršenje kazne

u vječnu muku u vječno ognjeno jezero vječne muke

koje će TADA Bog Otac JHVH stvoriti daleko od oka svoga.

7.

dobrima će Bog Otac JHVH

stvoriti Novu Zemlju na kojoj će svi dobri

vječno biti u Raju
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne slažem se posle smrti ideš u Nav. To je svet mrtvih kod starih srba/slovena. I to ne ideš u neko podzemlje ili nebo prisutan si i dalje na planeti zemlji u vrmenu i prostoru kada si umro samo se šetaš nešto kao u filmu Duh sa Patrikom Svejzi srećeš se sa svojim precima i imaš opciju da ako si dovoljno snažan zauzmeš nečje telo na duže vreme.
 
Ne slažem se posle smrti ideš u Nav. To je svet mrtvih kod starih srba/slovena. I to ne ideš u neko podzemlje ili nebo prisutan si i dalje na planeti zemlji u vrmenu i prostoru kada si umro samo se šetaš nešto kao u filmu Duh sa Patrikom Svejzi srećeš se sa svojim precima i imaš opciju da ako si dovoljno snažan zauzmeš nečje telo na duže vreme.
imaš tvrdnju
dokaži je Biblijskim stihovima
 
Glavni bog kod nas je bog Svarog.

Хаха добар штос. Главни бог код нас је Мамон - то јест паре, слава, моћ и све што уз то иде - рибе, кола, крпице, куће, преждеравање, опијање, богатство и престиж, друштвено признање и моћ, а посебно моћ да одлучујеш о туђим животима.

Сварог је неко име о којем ти појма немаш, јербо представља принцип с којим ти немаш никакав контакт, никакву везу.
О паганизму имају право причати само они који живе на земљи и од земље, у природи и са природом. Pagus, paganus значи иначе на латинском село.

Већина самозваних пагана код нас није изашла из солитера а најдужи контакт са природом им је шетња џукела по парковима.

Тако да оно - џаба тераш инат, ништа ниси бољи од ових јеховичара и њихових колега неоправославаца, нит са Традицојом је изгубљен у урбаним срединама, наведенима због тога остаје само фанатизам (и у неким случајевима и фатализам) или фолклорашко будалесање које је у урбаним срединама иовако бесмислено.
 
Хаха добар штос. Главни бог код нас је Мамон - то јест паре, слава, моћ и све што уз то иде - рибе, кола, крпице, куће, преждеравање, опијање, богатство и престиж, друштвено признање и моћ, а посебно моћ да одлучујеш о туђим животима.

Сварог је неко име о којем ти појма немаш, јербо представља принцип с којим ти немаш никакав контакт, никакву везу.
О паганизму имају право причати само они који живе на земљи и од земље, у природи и са природом. Pagus, paganus значи иначе на латинском село.

Већина самозваних пагана код нас није изашла из солитера а најдужи контакт са природом им је шетња џукела по парковима.

Тако да оно - џаба тераш инат, ништа ниси бољи од ових јеховичара и њихових колега неоправославаца, нит са Традицојом је изгубљен у урбаним срединама, наведенима због тога остаје само фанатизам (и у неким случајевима и фатализам) или фолклорашко будалесање које је у урбаним срединама иовако бесмислено.

Nije tako loš ni taj Mamon kada mi sve to nudi.

Ja sam politeista i ne smatram sebe paganinom.

Svarog je za mene personifikacija prirodne sile koja nas je sve stvorila. A priče koje se vezuju za njega i ostala božanstva su predanja naših predaka koji su tako opisivali kako funkcionišu sve prirodne sile koje vladaju ovom planetom kao i svemirom.
 
Nije tako loš ni taj Mamon kada mi sve to nudi.

Ja sam politeista i ne smatram sebe paganinom.

Svarog je za mene personifikacija prirodne sile koja nas je sve stvorila. A priče koje se vezuju za njega i ostala božanstva su predanja naših predaka koji su tako opisivali kako funkcionišu sve prirodne sile koje vladaju ovom planetom kao i svemirom.

Мамон је персонификација буржујских вредности које су наметнуте капитализмом као системом, теби се не нуди ништа сем уваљивања у каљугу ринтања, сламарица и потрошачког менталитета. А пошто ове наметнуте вредности никад не можеш достићи онда се јавља незадовољство, безнадежност, огорчење и усамљеност.

Аскеза је мајка сваке духовности, небитно од тога да ли си политеиста, монотеиста или шта год, јер су ово само фразе и флоскуле које не значе ништа.
 
Мамон је персонификација буржујских вредности које су наметнуте капитализмом као системом, теби се не нуди ништа сем уваљивања у каљугу ринтања, сламарица и потрошачког менталитета. А пошто ове наметнуте вредности никад не можеш достићи онда се јавља незадовољство, безнадежност, огорчење и усамљеност.

Аскеза је мајка сваке духовности, небитно од тога да ли си политеиста, монотеиста или шта год, јер су ово само фразе и флоскуле које не значе ништа.

Akseza je bez veze. Ja volim sva telesna zadovoljstva, ...
 

Back
Top