NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Добро, не спорим да је за канадску кошарку добра ствар што су освојили прстен. Сад се можда приме да нешто направе и у Кини, а исти тренер их води.
Kao neko ko zivi u Kanadi, itekako ce ovaj uspeh znaciti dosta za omladinu zato sto je dosta klinaca odlazilo u Ameriku da se bori sa MNOGO vise zaljubljenika u kosarku

Znam licno dosta veoma talentovane dece koja su propala u grotlu americke dece
 
''Ludnica'' na ulicama Toronta: ''Tako mi to radimo na severu!''

568620


Košarkaši Toronto Reptorsa osvojili su titulu šampiona NBA lige, pošto su u gostima pobedili Golden stejt sa 114:110 u šestoj utakmici finalne serije i tako Kanadi doneli prvi trofej.

Dok su košarkaši Reptorsa slavili u svlačionici uz šampanjac, na ulicama Toronta ali i cele Kanade čula se pesma, palile baklje, uzvikivalo "Mi smo šampioni".

"Tako mi to radimo na severu", napisao je premijer Kanade Džastin Trudo na svom tviter nalogu.

Hiljade navijača utakmicu su pratile u navijačkoj zoni u Torontu, ali se potom ceo grad pretvorio u navijačku zonu kada je počela proslava.

"Ovo je najbolja noć u mom životu", rekao je Džon Kuk, 35-godišnji navijač Toronta.

Sada navijačima ostaje samo da dočekaju nove šampione i da sa zajedno s njima proslave istorijski uspeh. Šampionska parada planirana je za ponedeljak.

toronto slavlje

https://www.sportske.net/vest/kosar...ronta-tako-mi-to-radimo-na-severu-379276.html
 
Gotovo je, Toronto je zasluženo uzeo prsten.
Bili su bolji, posebno u odbrani. Kawai zasluženo MVP.

GS može žaliti zbog peha sa povredama, ali povrede su sastavni deo sporta.

Ja sam, kao i većina, navijao za Denver koji je ove godine premašio sva očekivanja 2. mestom u paklenoj zapadnoj diviziji.
Plej-of je poslužio za stvaranje novog iskustva i sa te strane 14 utakmica je donelo veliko iskustvo.
Posebno za igrače koji moraju da sledeće godine dokažu svoju konstantnost - Mari, Haris, Barton...

Jokara se pokazao kao pravi vođa ove ekipe - plej-of je odigrao kao prekaljeni NBA igrač, bio je najbolji kad je trebalo, i vukao je ekipu kad joj nije išlo.
Zbog njega mi je malo žao što nisu igrali finale zapada jer bi, siguran sam, bolje prošli od Portlanda.

Sada počinje drama druge vrste u NBA sa draftom, i svim ovim slobodnim agentima kojima ističe ugovor ovo leto.
U NBA medijima se uveliko spekuliše ko će gde da potpiše ovo leto. Tamo nikad nije dosadno (ako te to sve interesuje, ofkors)
 
Pa znas bili su gotivni mozda kad su se pojavili , sad to toliko forsiranje njih, protekcija(ono popreko ga pogledas i vec faul), dovodjenje super zvezda u tim to je bas postalo blago receno odvratno i iritantno, pogotovo ono sto su sve nesto nadrkani , nadmeni, prgavi , uzas, ja se divim igracima Toronta, ja da igram protiv onog Drejmonda Grina ili Kazinsa ja mislim da nema sanse da bi mogao da se suzdrzim a da ga ne nokautiram (pa makar posle toga dobio nadimak " Boda Tajson Dozivotna"), toliko idu na q..ac da mislim da ne bi mogao da izdrzim a da nekom ne je..m mater , sa druge strane imamo recimo Lenarda, Laurija i ostale , koji su ono carevi i prava pravcata gospoda za ove, mislim kad si ti njih video da nesto povisuju ton, da provociraju nekog, da nesto kao nadrkano idu okolo, prozivaju i preto tvitera i slicno, ono krajnje spontani, normalni i momci skroz na mestu.

Ne mogu zaboraviti kad je Lejkob, vlasnik Voriorsa, rekao da su, citiram, "svetlosnim godinama ispred svih ostalih klubova". A u suštini kad pogledaš, najusraniji klub koji postoji. Prvo su dobili 2012-e dobili Karija na "popustu" samo zato što je imao operaciju na zglobu, 44 miliona za 4 godine i to im je omogućilo da kasnije plate i Tomspona i Grina, a onda posle povećanja kepa za 25 miliona 2016-e zbog novih tv ugovora lige sa ESPN-om i TNT-em, što dakle nema nikakve veze sa Voriorsima, dobili su priliku da potpišu Durenta. Prvu titulu uzeli protiv Lebrona, Irving i Lav se povredili u plejofu. On sam im uzeo 2 utakmice. Prošle godine Hjuston vodi 3-2, ima meč loptu i Pol se povredi.

Karma je kurvva. Meni je iskreno drago što su se ova dvojica sjebali, neću da lažem. Zabole me. Kao ne želimo nikome povrede, nije korektno, nije fer... ne ne, zajebi ti to. Totalno je fer. Ljudi se ponašaju kao da su poginuli jbt, a ne doživeli sportske povrede. Ko ih jebbe... govnari smrdljivi.
 
Сезона је завршена, но Војнаровски не мирује, у твиту се најавио велику размјену пеликана и језерџија, Дејвис за шесторицу.
Лејкерси ће за сјајног центра дати Брендона Инграма и Лонзо Бола, те Џоша Харта, + 3 избора прве рунде у наредним драфтовима укључујући и 4.избор на овом драфту.
Тешко је рећи да ли је Њу Орлинс могао више извући, Дејвис јесте тренутно "најтраженија роба", али остаје му тек година уговора.. Можда су могли добити још и Кузму у пакету, али онда не би добили чак 3 избора у првој рунди драфта, а мислим да им је ту био приоритет.

Леброн је добио подршку у рекету, вјероватно је овој размјени он доста допринео. Они тек треба да посложе састав око Леброна, Дејвиса и Кузме који су једини под уговором (двојица Нијемаца, Бонга и Вагнер неће имати битну улогу), очекивати је занимљиве преласке у Лејкерсе, видјећемо са ким ће продужити уговоре из садашњег састава, вјероватно са Рондом, а видјећемо и на шта ће личити наредне сезоне.

Њу Орлинс и тако креће у реизградњу тима. Поред Вилијамсона, добијају Инграма који послије турбулентне прве сезоне и како је поправио конституцију, иде добрим путем, ол-стар у најави.
Код Бола пуно је неизвјесности, још увијек је потенцијал од којег се очекује тај искорак, на механици шута мораће порадити, плеј који шутира сл.бацања 42%, мораће пуно тога поправити.
Биће занимљиво ко ће бити тај 4.избор. Наметао се ДиАндре Хантер, но како покрива поз.(3-4) које и Вилијамсон покрива, којег ће као првог узети, ту су још у опцији плеј Гарланд, крило Колвер и комбо бек Коби Вајт. Није јасно.
 
Inace vidim u Torontu se bas ozbiljno slavi, to je grad koji sa periferijom ima oko 6 miliona ljudi (skoro pa ko cela Srbija) i izgleda da su svi uz klub i fransizu i da Raptorse dozivljavaju maltene kao svoju reprezentaciju i da im ova titula zaista mnogo znaci i iskreno bas mi je drago zbog njih.

Nego pitam se u zanosu slavlja na ulicama Toronta da li je i tamo dolazilo do misterioznih nestanaka frizidera sa sladoledom koji su bili na otvorenom :D
 
Десила се размјена између Јуте и Мемфиса гдје су обје франшизе добиле шта су хтјеле.
Конли у Јуту, Краудер, Корвер и Грејсон Ален у супротном правцу + 23.избор за вечерашњег драфта и заштићен избор прве рунде драфта 2020. или 2021 (договор још није финализован) који би се могао пренијети на наредне драфтове.
Јута је конкурентна екипа на западу, процијенили су да са Рубиом (ово значи и да му неће продужити уговор) не могу учинити тај искорак, Конли је јако добар у оба правца, захвалан, ради пуно добрих ствари, није прангијаш, рационалан у игри, многе франшизе би га хтјеле, међутим треба имати простора за Конлијев уговор (32,5 мил.$), Јута има.
Дали су играче на поз. 2-3, ту и тако имају сјајног Мичела и Инглса, ту су и избори прве рунде, франшизе баш то и не дају радо, но да би добили Конлија, морате нешто дати.

Мемфис и тако креће у реизградњу тима. Краудер је употребљив, Корвер (38) игра задњу сезону, новајлија Ален тек ће се видјети гдје је, свима уговори истичу 2020-е (Ален има 2+2, "тим опција"), неће их оптерећивати послије 2020-е ако се покаже да то није то. Добили су доста простора у селери кепу, отварају простор, "чисте пут" Моренту којег ће узети на 2.избору.
Можда су могли проћи и боље, што се тиче нових играча које би добили одмах свакако, но онда не би добили те изборе прве рунде, а то је екипи у реизградњи ипак примарно.
Они тек треба да се испрофилишу наредних сезона, видјећемо да ли ће Јута на јаком западу направити тај искорак. Могли би.
 
Noćas je draft. Upravo sam saznao da bi se kao 41. pik (kao i Jokić onomad) mogao naći naš Alen Smajlagić koji je igrao u razvojnoj G-ligi za warriorse. Ima 18 godina i igra na poziciji centra. Koliko sam iz ovog filma mogao zaključiti, dečko ima mekanu ruku, fin šut i jako veliki raspon ruku što mu omogućava da vlada reketom u odbrani.
Ko zna, možda je u najavi novi Jokić. Pogledajte video:

 
Доста добро је Ален користио своје минуте у филијали "ратника", у питању је најмлађи играч који је заиграо у развојној лиги.
Занимљив пут су за овог момка одабрали његов агент Александар Рашковић и ментор Коста Јанков, заправо најтрновитији, са 18 су га гурнули на каљење у најгору могућу лигу, гдје је све подређено личној статистици играча. Ту се најмлађем тешко наметнути.
И сам ен-си-еј-еј је лоша опција, добра што се тиче образовања и уопште будућности тих младића, али што се тиче кошаркашког напредка, ти момци (углавном) заостају за вршњацима који су остали у Србији или Европи. И даље ћемо имати масовни егзодус тинејџера у ен-си-еј-еј,беспарица узима данак, колеџ нуди неку перспективу тим момцима. А овај пут је свакако тежи.

Занимљиво да Алена до прије 4 дана уопште није било ни на једном порталу који се бави предвиђањима драфта, а онда је прије 4 дана запосјео поз. 58.избора, наравно Голден Стејтов избор (изгледа да су га сакривали) да би прије пар сати како примијети форумаш coco bill по упућеном сајту скочио на 41.поз., такође поз. "ратника". Изгледа да су баш загризли, уосталом јако добро га познају.
Крилни центар, има висину (око 206 цм, по сајту Г-лиге око 208), фине кретње, прецизан шут, веома добар (попут Шенгелије) у транзицији. Додуше, тешко је на основу игара у Г-лиги, као и снимака, изабраних сажетака, дати бољу процјену и који му је плафон, видјећемо како ће се развијати.
Алену наравно пуно среће и на ноћашњем драфту и у каријери.
 
Завршио је и овај драфт, очекивано уз понеко изненађење.
Идемо првих 10. избора.

1. Зајон Вилијамсон (Пеликанс) је одавно капарисао поз.1. Огромно интересовање је овај момак изазвао, чудо природе како га назваше. Импресиван јесте, силна снага, енергија, скочност, експлозивност, за сада још покрива поз 3-4, али са том конституцијом (130 кг) будућност му је ближе рекету, не баш висина (201 цм) за ту поз. но и тако све је више крилних центара те висине, и нижих, и то добро раде.
Иако нема ни 19, предоминантан у колеџ кошарци, остаје ? да ли ће бити и у ен-би-еју. Биће он доминантан, ? је само колико.

2. Џа Морент (Гризлис) такође одавно знано. Брз, експлозиван плеј, прејак у транзицији, добар преглед, боља верзија Три Јанга, Мемфис му је слањем Конлија "очистио" пут, очигледно полажу велике наде. Опасан потенцијал, Мемфис тешко да је машио.

3. Ер-Џеј Берет (Никс) такође се знало да ће на поз.3. Момак има превише добрих страна, шут, улаз, асистенције, висок кошаркашки IQ, није прангијаш, доста рационално игра, поливалентан играч, може покрити поз. 1-3, рођени такмичар. Канађани су својевремено пуно очекивали од Викгинса, но овај момак по мени више обећава. За сва три прва избора извјесно је да ће бити добри, ? је само колико добри. Наравно, и повреде могу пуно тога пореметити.

4. ДиАндре Хантер (Хокс). Овдје се десила брзинска "размјена у ходу". Требао је бирати Њу Орлинс који је ту поз. добио размјеном са Лејкерсима, не би га изабрали јер су ту већ покупили Зајона (узели би вјероватно Гарланда), но Атланта је дала 3 избора (8. 17. и 35.) за један, је у ратмјену укључен Соломон Хил који ће у Атланту но и то је уступак пеликанима јер су преузели неповољан уговор. Пуно су дали, очигледно су баш загризли за Хантера.
старији од свих високих избора (год.97), и он је већ формиран играч, има шут, улаз, добре кретње без лопте, јак у одбрани, ради пуно добрих ствари, ту су добили квалитет одмах. Мало му је недефинисана поз. 3 или 4, свакако занимљив играч.

5. Дариус Гарланд (Кавс). Кливленд га није пропустио, иако су ту пропле године на плеју уболи са Секстоном, очекивао сам да ће Колвера покупити. Занимљив плеј, има доста добрих страна, и тај брзи избачај. Видјећемо да ли су се за*ебали.

6. Џарет Колвер (Вулвс). Минесота је овај избор преузела од Финикса, занимљива одлука јер ту имају Вигинса. Један крштени спољни играч, бек-крило који има готово све, у финалу ен-си-еј-еја против Хантера се ипак није наиграо.

7. Коби Вајт (Булс). Овај комбо бек је котирао и до 4.поз. Занимљив играч, Чикаго га није пропустио иако ту има ЛеВина.

8. Џексон Хејс (Пеликанс). То је та размјена гдје је Њу Орлинс добио поз.8 и још неке. Треба им центар, замјена за Дејвиса, Хејс је једини ту који се нуди, Скочан, велики распон руку, јак у блокадама, још то није та конституција која треба за ен-би-еј, премршав је али теретана ће то дотјерати.

9. Руи Хачимура (Визардс), Тамнопути Јапанац, изузетно скочан, експлозиван, конкурент нашем Петрушеву на унив.Гонзага, Филип је по мени ту неправедно био запостављен, има ту мало и маркетинчки сегмент важности, можда и због тога овако висок избор. Скептик сам код овог момка.

10. Кем Редиш (Хокс). Атланта је послије Хантера узела још једно крило, другачији профил, може и бека покривати. Скочан, извјесни проблеми са селекцијом шута, занимљиво треће крило са унив. Дјук (уз Зајона и Берета наравно) међу првих 10. Занимљив играч.

Ос осталих вриједно је споменути 18.поз. Гоге Битадзеа којег је покупила Индијана. Луку Шаманића су као 19, изабрали Спарси, доста висок избор, можда и неочекивано.
Нашег Алена Смаилагића је као 39.избор покупио Голден Стејт, а на крају Дивац је покупио свог човјека, Вању Маринковића.

То би било то, овај драфт ипак није прошао без Срба, што је свакако добро.
 
Биће занимљиво гледати га...мислим да ће да доминира до неке повреде које су ако је судети по коментарима о његовој грађи неизбежне.
 
Generalno mislim da ce RJ Benet napraviti mnogo vecu karijeru ,Dza Morent se isto cini kao zanimljiv igrac , Zajon tesko tesko da ima sta da ponudi osim sirovih fizikalija , inace on je mozda najgora moguca kombinacija za modernu kosarku danas , prakticno bek zarobljen u telu centra (obicno je suprotna kombinacija ona pozeljna) jer da bi parirao igracima na spoljnim pozicijama je prekabast, pretezak i spor a opet da bi se nosio sa centrima nema visinu , danas su u modi oni igraci ko motke, od po 210-220 od po 90 kila maltene koji bukvalno lete po terenu , tipa Atetonkumpo, Durent, Porzingis i slicni , recimo cak igraci kao Mark Gasol, Andre Dramond ili Jusuf Nurkic su takodje u poslednje vreme dosta kilograma skinuli, po par desetina kilograma kako bi bili laksi, pokretljiviji i sto bolje se uklopili u moderan stil kosarke (a pritom su svi oni visi od Zajona maltene za glavu).
 
Mnogi smatraju da je na ovom draftu najbolje prošao Denver. Tim Koneli se ponovo kockao i uzeo povređenog igrača, koji mu ustvari nije ni potreban. To je sin nekadašnjeg NBA igrača Manute Bola (2,31m) Bol Bol (2,18m). Momak je po svim predviđanjima trebao da bude među prvih 5 pikova ovog drafta, ali je zbog sumnjive povrede stopala izabran tek u 2. rundi kao 44. pik.

Verovatno će, kao i prošle godine MPJ, provesti godinu na lečenju i učenju od Jokića i Plamlija kakav centar je Denveru potreban, da bi naredne sezone bio treneru na raspolaganju.
 
Poslednja izmena:
Generalno mislim da ce RJ Benet napraviti mnogo vecu karijeru ,Dza Morent se isto cini kao zanimljiv igrac , Zajon tesko tesko da ima sta da ponudi osim sirovih fizikalija , inace on je mozda najgora moguca kombinacija za modernu kosarku danas , prakticno bek zarobljen u telu centra (obicno je suprotna kombinacija ona pozeljna) jer da bi parirao igracima na spoljnim pozicijama je prekabast, pretezak i spor a opet da bi se nosio sa centrima nema visinu , danas su u modi oni igraci ko motke, od po 210-220 od po 90 kila maltene koji bukvalno lete po terenu , tipa Atetonkumpo, Durent, Porzingis i slicni , recimo cak igraci kao Mark Gasol, Andre Dramond ili Jusuf Nurkic su takodje u poslednje vreme dosta kilograma skinuli, po par desetina kilograma kako bi bili laksi, pokretljiviji i sto bolje se uklopili u moderan stil kosarke (a pritom su svi oni visi od Zajona maltene za glavu).

Мислиш обрнуто? Обрнут пример је Јокић.
 
Ne , ne mislim obrnuto , vec mislim da je Zajon kombinacija suprotna od one pozeljne danas , da Jokic je pozeljna kombinacija ili Atetonkumpo, Porzingis........dok je Zajon obrnut primer , prekabast je i pretezak da se nosi sa igracima koji igraju na spoljnim pozicijama a opet nema visinu za centra.
 
Mali nesporazum ;)

Inace Sakramento uzeo Vanju Marinkovica , a onaj Alen Smailagic moram da priznam da mi je totalna misterija, nikad cuo za tog momka.
Sto je jos interesantno na draftu je izabran i Bol Bol sin legendarnog i nazalost pokojnog Manuta Bola , takodje je izabran i sestric legendarnog Dikembea Mutomba, a sto je jos zanimljivo na ovom draftu je izabrano i dosta kanadskih igraca.
 
Канађани постају сила. Још кад им се поклопе коцкице са националним тимом могу озбиљно да нас угрозе као другу најкошаркашкију нацију.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top