NBA 2k12

Denesis

Domaćin
Poruka
3.165
nba-2k12.png

http://2ksports.com/games/nba2k12
http://www.operationsports.com/forums/nba-2k/ (in depth analiza i gameplay video)


Ove godine ocekuje nas The Greatest Mode, koji ce imati mnoge nba legende: Dr J, Magic, Jordan, Bird, Drexler itd.
Da budem iskren mene ovo nesto i ne interesuje, posto ni u 2k11 nisam igrao Jordan challenges uopste, meni je samo bitno 5v5 i koja su poboljsanja sto se tice gameplay-a... Sudeci prema ovim analizama bas su se fokusirali na post poteze, i sama igra je mnogo fluidnija, takodje veca je kontrola u svakom momentu nad igracom, nema onoga kao u 2k11 da igrac "zapadne" u animaciju koja se nikako ne moze prekinuti.
Poboljsanja se vide i u MyPlayer modu, gdje se sada ocrtavaju linije za akcije, kada play pozove neku akciju, nema vise samog trcanja uokolo u nadi da nam se otvori pozicija.....

Uglavnom, jedva cekam, vec kad nema prave nba kosarke, barem da je u igrici prozivimo (btw nema rukija, zbog lockouta, nba nije dozvolila da se nadju u igrici)
Can't wait for 4. October, who's with me????:)
 
Odlična igra. Počev od introa, preko muzike, grafike, same igre pa do svega ostalog, sve je sjajno urađeno. Dobro, ima par detalja koji mi se ne dopadaju, ili mi smetaju, ali nema ih mnogo. Generalno sam sasvim zadovoljan igrom, već sam započeo sezonu u modu Association, svakodnevno igram mečeve i uživam u grafici, atmosferi i ostalom.

Kakvi su vaši utisci?
 
Da ti budem iskren, nisam nesto odusevljen, grafika mi je vidno losija nego u 2k11, ne znam reci tacno sta je drukcije, ali 2k11 djeluje graficki superiorniji...
Gameplay je u redu, nista posebno bolje od prethodnika, mada mi se svidjaju ovi post potezi i generalno vise sam poteza naucio da uradim u 2k12, tako da mi je veci uzitak igrati, ali igra je ispod ocekivanja :(
 
Da znaš da imaš pravo, modeli igrača su mi nekako delovali prirodnije u 2K11... Ne znam što su to toliko dorađivali kad je već bilo odlično. Komande su mi malo konfuzne, ima previše nekih kombinacija (ne mogu da ih popamtim, bre :D), ali meni se u globalu igra sviđa.
 
Odlična igra. Počev od introa, preko muzike, grafike, same igre pa do svega ostalog, sve je sjajno urađeno. Dobro, ima par detalja koji mi se ne dopadaju, ili mi smetaju, ali nema ih mnogo. Generalno sam sasvim zadovoljan igrom, već sam započeo sezonu u modu Association, svakodnevno igram mečeve i uživam u grafici, atmosferi i ostalom.

Kakvi su vaši utisci?

2K UVEK uradi pravu stvar. U svim žanrovima prave gotovo najbolje igre. BIOSHOCK i NBA2K su stvarno ODLIČNE IGRE. Lično sam još uvek na 2K10 i 2K11, kada odigram po jednu sezonu-celu na njima i osvojim NBA titulu onda ću preći na 2K12. Skinuo sam ga sa NET-a ali ga ne igram još.
 
Hehehe, da!!!!! Jos da ne pocinje fax 3. oktobra sve bi bilo baaajnoooo :(
Pa imaš vremena i za fax i da odigraš po koju partiju u pauzi između učenja. Problem je samo što je većina ne-umerena u tome.
Trudim se da više ne budem među većinom.
Inače igra je jako dobra kao i sve do sada iz 2K studija.
Poteza sam VRLO MALO naučio, ali naučio sam neke taktike u igri i cilj mi je da osvojim NBA šampionat ALI sa UBEDLJIVO
najslabijim timom koji sam sam kreirao u TORONTO RAPTORSIMA.

1.Karlos Arojo( prosečna ocena performansi 64)
2.K.Korver(66)
3.E.dejvis(67,inače, radi se o PF, ali kod mene je prvo krilo)
4.S.Ibaka(65)
5.Solomon Alabi(59, to je ruki, skinuo sam pač sa NET-a, nema ga u original igri)
6.M.Želabale(56)
7.Markis Daniels(64,iz Bostona je)
8.Brajan Kuk(54,Klipersi)
9.Š.Vims(60, starosedelac, inače sada igra u Žalgirisu)
10.J.Evans(59,bloker i skakač iz Jute)
11.S.Ha(43, 2,21m visoki Korejanac)
12.Serafim(58, iz Wačingtona, sada igra čini mi se u Nansiju sa Nikolasom Batumom)
13.Majkl Finli(66)
U 2K11 mi je trenutni skor 2 pobedei 1 poraz a u 2k10, 6 pobeda i 4 poraza):)
Bitno mi je da se samo plasiram za PLAZOFF a posle ću da igram ozbiljnije:mrgreen:
 
Ono što mi smeta je to što NEMA JOŠ UVEK EVROPSKE KOŠARKE na PC-ju, osim nekih BAGOVITIH PAČEVA za NBA2K, što ipak nije ono pravo... Nema ni imena izgovora igrača i mnogih drugih stvari. Kada bi napravili dobru EVROPSKU košarku na bazi NBA2K gameplaya, to bi SIGURAN SAM bila ubedljivo najprodavanija košarkaška igra u Evropi a možda i u Svetu jer sve više nadprosečnih Amerikanaca dolazi u evropske klubove.
 
Primetio sam jednu omašku što se tiče grafike: igrači koji ne počnu meč već sede na klupi nose trenerke, a kad treba da uđu, njihove trenerke se odjednom "pretvore" u dresove, tj. ne vidi se kako skidaju trenerke. Naravno, nije to sad nešto strašno, ali ponekad upadne u oči.

Za trajanje jedne četvrtine podesio sam 8 minuta umesto 12 jer bude previše koševa, ali sad se tu javlja jedan problemčić vezan za uloge igrača u timu. Naime, kada je nečija uloga, recimo, šesti čovek, onda on očekuje određen broj minuta po meču, ali njegova minutaža bude manja zbog toga što četvrtina kraće traje (verovatno još jedna omaška programera) i onda on bude nezadovoljan. Tako je u mom timu (ne moram da napominjem s kojim timom igram ;)) Arenas bio šesti čovek, i bez obzira što je dobijao pristojnu minutažu, ona ipak nije bila onakva kakva bi bila da je četvrtina podešena na 12 minuta, i bio je sve nezadovoljniji dok na kraju nije zatražio da bude trejdovan. Rešio sam da mu ispunim želju, a usput sam otkrio i sjajnu opciju Trade Finder gde samo obeležiš igrača koga bi trejdovao i automatski ti se prikažu dilovi koje možeš da obaviš sa drugim ekipama. Tako sam ga poslao u Detroit a u zamenu dobio Hamiltona i Bynuma. Ispostavilo se kao dobra odluka: Hamilton je odmah postao fan ekipe, Bynum se isto dobro privikao, dobro su se snašli, dobro igraju, a i Arenas je zadovoljan u novoj ekipi. Svi srećni. :cool:


Kada bi napravili dobru EVROPSKU košarku na bazi NBA2K gameplaya, to bi SIGURAN SAM bila ubedljivo najprodavanija košarkaška igra u Evropi a možda i u Svetu jer sve više nadprosečnih Amerikanaca dolazi u evropske klubove.

Kao što postoji igra FIFA, tako bi mogli da naprave igru FIBA, gde bi bile reprezentacije i neke od jačih svetskih liga. :)
 
Primetio sam jednu omašku što se tiče grafike: igrači koji ne počnu meč već sede na klupi nose trenerke, a kad treba da uđu, njihove trenerke se odjednom "pretvore" u dresove, tj. ne vidi se kako skidaju trenerke. Naravno, nije to sad nešto strašno, ali ponekad upadne u oči.

Za trajanje jedne četvrtine podesio sam 8 minuta umesto 12 jer bude previše koševa, ali sad se tu javlja jedan problemčić vezan za uloge igrača u timu. Naime, kada je nečija uloga, recimo, šesti čovek, onda on očekuje određen broj minuta po meču, ali njegova minutaža bude manja zbog toga što četvrtina kraće traje (verovatno još jedna omaška programera) i onda on bude nezadovoljan. Tako je u mom timu (ne moram da napominjem s kojim timom igram ;)) Arenas bio šesti čovek, i bez obzira što je dobijao pristojnu minutažu, ona ipak nije bila onakva kakva bi bila da je četvrtina podešena na 12 minuta, i bio je sve nezadovoljniji dok na kraju nije zatražio da bude trejdovan. Rešio sam da mu ispunim želju, a usput sam otkrio i sjajnu opciju Trade Finder gde samo obeležiš igrača koga bi trejdovao i automatski ti se prikažu dilovi koje možeš da obaviš sa drugim ekipama. Tako sam ga poslao u Detroit a u zamenu dobio Hamiltona i Bynuma. Ispostavilo se kao dobra odluka: Hamilton je odmah postao fan ekipe, Bynum se isto dobro privikao, dobro su se snašli, dobro igraju, a i Arenas je zadovoljan u novoj ekipi. Svi srećni. :cool:




Kao što postoji igra FIFA, tako bi mogli da naprave igru FIBA, gde bi bile reprezentacije i neke od jačih svetskih liga. :)
Bila je neka FIBA98 ali to je davno bilo, posle toga se ne secam da je nesto ozbiljnije bilo:):dash:
 
Primetio sam jednu omašku što se tiče grafike: igrači koji ne počnu meč već sede na klupi nose trenerke, a kad treba da uđu, njihove trenerke se odjednom "pretvore" u dresove, tj. ne vidi se kako skidaju trenerke. Naravno, nije to sad nešto strašno, ali ponekad upadne u oči.

Za trajanje jedne četvrtine podesio sam 8 minuta umesto 12 jer bude previše koševa, ali sad se tu javlja jedan problemčić vezan za uloge igrača u timu. Naime, kada je nečija uloga, recimo, šesti čovek, onda on očekuje određen broj minuta po meču, ali njegova minutaža bude manja zbog toga što četvrtina kraće traje (verovatno još jedna omaška programera) i onda on bude nezadovoljan. Tako je u mom timu (ne moram da napominjem s kojim timom igram ;)) Arenas bio šesti čovek, i bez obzira što je dobijao pristojnu minutažu, ona ipak nije bila onakva kakva bi bila da je četvrtina podešena na 12 minuta, i bio je sve nezadovoljniji dok na kraju nije zatražio da bude trejdovan. Rešio sam da mu ispunim želju, a usput sam otkrio i sjajnu opciju Trade Finder gde samo obeležiš igrača koga bi trejdovao i automatski ti se prikažu dilovi koje možeš da obaviš sa drugim ekipama. Tako sam ga poslao u Detroit a u zamenu dobio Hamiltona i Bynuma. Ispostavilo se kao dobra odluka: Hamilton je odmah postao fan ekipe, Bynum se isto dobro privikao, dobro su se snašli, dobro igraju, a i Arenas je zadovoljan u novoj ekipi. Svi srećni. :cool:

Obožavam DETROIT PISTONSE kao i 76 i SAN ANTONIO kao i CELTIC-se a TORONTO volim zato što je jedina ekipa iz KANADE, nije iz SAD kao ostale. I Griijlise sam voleo dok nisu otišli iz Vankuvera. Omiljeni igrač mi je Tim Dankan kao i nekada Antoan Voker koji više ne igra. Inače svi NBA2K-ejevi su bili za KLASU bolji i napredniji od konkurencije pa tako i 12-ica, ma da mi se čini da su sa 12-om najmanje napredovali u odnosu na prethodnicu. Grafika je GOTOVO ISTA kao u 11-ici ali ima drugih stvari u GAMEPLAZ-u koje su ispravljene kao i dodate KONFERENCIJE ZA ŠTAMPU. Sve u svemu AUSTRALIJANCI su opet uradili jako dobro posao. Inače ORLANDO baš i ne volim a to mi je ostalo još iz detinjstva dok sam sa najboljim drugom iz komšiluka igrao TOTAL NBA i NBA LIVE gde je on redovno uzimao ORLANDO a ja ga u 95% slučajeva pobeđivao uz pomoć magije nekih igrača samo za njih specifične.
Recimo tada sam voleo WASHINGTON u kome je tada bila za mene legendarna petorka:

Rex Čepmen
Mič Ričmond
Džuan Hauard
Rašid Valas i
GEORGIJE MUREŠAN(2.31cm visoki centar iz Transilvanije, specifičnog lika i NEVEROVATNIH sposobnosti ali samo u NBA TOTALU).
Tu je bio i kao 6-i čovek Max Veber i još jedan PLEJMEJKER koga se ne sećam sada. TOTAL je izašao 95-e godine i mogao se igrati SAMO na SONY-ju koji nismo imali pa smo trčali svakoga dana u lokalni VIDEO KLUB i IGRAONICU isto vreme kod mene u selu.

Pored njih imao sam i još dvojicu igrača čije ocene u igri APSOLUTNO nisu bie realne a to su:
Riki Pirs i
DEREK MEK KI
kao i Džordž Mek Loud i Mark Vest.

DEREK MEK KI i Riki Pirs su mi bilI DOVOLJNI, bez ostatka petorke da pobedim druga ali i bilo koga sa kim sam igrao.
Lopta im se lepila za ruke u kom god pravcu da pođe, 3-ojke su padale sa 15 metara i ostalo:)
Inače TOTAL bi po mnogim parametrima mogao da se meri i sadanašnjim igrama, osim toga UOPŠTE nije bio NEREALNA IGRA..




Kao što postoji igra FIFA, tako bi mogli da naprave igru FIBA, gde bi bile reprezentacije i neke od jačih svetskih liga. :)

Tačno, ne vidim zašto to već nisu uradili, samo gube novac. NBA je SUPER stvar ali lepo je imati i FIBA košarku.
Ne znamjoš uvek kako se odgovara parcijalno kao što si ti odgovorio pa koristim opciju UMETNITE QUOTE TRAGOVE.
 
Moze li mi netko pomoci imam nba2k12 orginaln igu, ali nemogu da igram online, igam na pc kad god idem na opciju online izbaci mi "There was a problem whit your conetcion to the 2k sports server".
Ma da imam koneckiju i sve ali nerazumijem ovo za server i kako ga skinuti ili uopste poceti igrati online, ako moze mala pomoc hvala unaprijed :)
 
imam problem sa 2k12, moram da smanjujem konfiguraciju kako mi ne bi kočila pre početka utakmice gde mi samo pomaže ctrlaltdelete, a sa smanjenom utakmice imaju lagove non stop, na koliko da smanjim konfiguraciju a komp mi je i3 sa 4gb ram, sve ostale igrice rade besprekorno, unapred hvala
 
imam problem sa 2k12, moram da smanjujem konfiguraciju kako mi ne bi kočila pre početka utakmice gde mi samo pomaže ctrlaltdelete, a sa smanjenom utakmice imaju lagove non stop, na koliko da smanjim konfiguraciju a komp mi je i3 sa 4gb ram, sve ostale igrice rade besprekorno, unapred hvala
Slican problem imam ija otkako sam dodao novu grafiku. Sada mi 2K13 secka u igri a pre toga nije ni malo. Ne znam sta da probam vise?.
 

Back
Top