Navike koje nam remete duševni mir

Neno

Elita
Poruka
20.451
Niko nije savršen, zar ne? Koliko god se trudili živjeti čist i jednostavan život, ponekad se toksičnost provuče kroz pukotine dnevne rutine ili je sami nesvjesno pustite u svoj život.

thermohorizon-adam-scott-miller.jpg


Što je zapravo otrovno ponašanje i kako ono utiče na vas? Sledećih šest obrazaca su najčešći, a oni vam oduzimaju duševni mir.

Tračanje
To svi rade. Neki u manjoj, a neki u većoj mjeri.
Ali, znate li da takav način ponašanja pokazuje da ste ili nesigurni ili ljubomorni?
Što nedostaje u vašem životu da osjećate potrebu da se bavite tuđim životima?
Razmislite o tome.

Laganje
Kome lažete i zašto?
Ako mislite da istina boli, onda malo bolje “prostudirajte” laž.
Ništa ne boli više od toga.
Možete lagati bilo kome, ali znajte da istina uvijek izlazi na vidjelo.

Briga o stvarima koje se još nisu dogodile
Zašto biste trošili svoje vrijeme i energiju na brigu o stvarima koje se još nisu ni dogodile?
Briga je prirodni osjećaj / emocija.
Do vas je da je kontrolišete i da je sasiječete u korijenu prije nego vas ona u potpunosti preuzme i prije nego stvari izmaknu kontroli.
U suprotnom, dolazi do stresa koji može biti prilično poguban.
Nema potrebe za tim, zar ne?

Ljubomora
Na svakom koraku, neko ima nešto što je ljepše i bolje od onog što vi imate.
Prva reakcija na takvo stanje stvari je ljubomora. Ali, nema potrebe za tim.
Svako od nas ima nešto prelijepo, a što bi neko drugi volio da ima.
Budite zahvalni zbog onoga ko ste i što imate.
Savršeni ste i blagoslovljeni upravo zbog toga. Prigrlite to.

Negativnost
Nije sve tako loše! Pokušajte pronaći dobro u svakodnevnim stvarima, a kada to počnete raditi vidjet ćete da će se više dobrih stvari pojavljivati i događati u vašem životu.
To je univerzalni zakon.
Negativnost isisava energiju i ona je upravo razlog zbog kojeg vas sve više ljudi izbjegava.
Je li zaista vrijedno?

Mržnja prema sebi
Pazite kako se odnosite prema sebi.
Pobrinite se da upućujete sebi riječi pune dobrote, ljubavi i pozitivnih emocija.
Mržnja prema sebi vjerovatno je najgora stvar koju možete uraditi.
Ponašajte se prema sebi na sasvim pozitivan način. Kada to učinite, vidjet ćete koliko ste zaista spektakularni i koliko ćete spektakularniji postati.


Navedeni obrasci ponašanja obuhvaćaju stvari koje prilično velik broj ljudi svakodnevno radi.

Sledeći put kada shvatite da radite nešto od navedenog, zaustavite se odmah.
“Okrenite” misli na drugu stranu i recite sebi da je vaša duša (pravi vi) lijepa i da zaslužuje samo misli pune dobrote, ljepote i ljubavi.

Minimagazin


Hmm. tračanje, da, ali dobronamjerno.
Laganje? Alergičan sam na laži.
Brinuti o nečem koje tek treba da se desi, je nešto što se nesvjesno mimo naše volje nameće.. neznam, možda griješim.
Ljubomora.. :mrgreen: drugi put
Negativnost.. to ne.
Mržnja prema sebi.. ? Svašta..

Doduše, neke od ovih navika su nekima duševna hrana.:hahaha:
 
1.Trač.
Nemam to u sebi , niti me zanimaju tuđi životi ...samo životi pojedinaca.

2.Laž.
Ne lažem.uvek govorim ono što mislim , bez obzira da li se to nekome dopada ili ne.
Od laži nemam ni koristi , ni štete ...dakle -ništa.

3
Briga o stvarima koje se još nisu dogodile
Stres mi je poznat .Pesimista sam po prirodi i uhvatim se u nekim razmišljanjima.

4.
Ljubomora
Nisam ljubomorna , ni zavidna.ali imam čudan oblik posesivnosti ...

5.Negativnost
Negativna sam generalno .

6.Mržnja prema sebi
Da, često.Kada zaslužim.
 
1.Trač.
Ne,nisam taj tip
2.Laž.
Ne lažem,ali ponekad izbegnem odgovor..prećutim.
3
Briga o stvarima koje se još nisu dogodile
Nije to briga već više slutnja i crna pomisao,koju odmah potisnem.

4.Ljubomora
To nemam,gledam svoja posla.

5.Negativnost
Više sam itrovertna,ne negativna.

6.Mržnja prema sebi
Zašto bih? Više sam kritična prema sebi.
 
Tračarenje
Pričati o drugim ljudima ne mora da bude tračarenje.

Po definiciji: Trač je reč nemačkog porekla koja označava ogovaranje, olajavanje, klevetanje, pa i brbljanje. Slučajni ili neograničeni razgovor ili izveštaji o drugim ljudima, koji obično uključuju detalje koji nisu potvrđeni kao istiniti. Koriste se i termini tračarenje (tračanje) i „trač partija“.

Ne tračarim.

Laganje
Studije su dokazale da svi, bez iznimke, lažu. To mogu da budi i sitne laže da se neko ne bi uvredio ili "izbegavanje istine". Recimo, na pitanje "kako si" odgovaraš sa "dobro" a daleko si od toga.

Osoba koja ima potrebu da laže i o malim i o velikim stvarima i to veoma često je pravi lažov. Sa tim u vezi:

Ne lažem. Tako mi je lakše jer uvek znam šta sam rekao. Nekad izbegavam istinu a tada gledam da ne dam ikakav odgovor.

Briga o stvarima koje se još nisu dogodile

Izuzetno retko kada mi nešto specifično prodje kroz glavu i što može da se desi relativno brzo.

Ljubomora
Pronalazim definiciju: Želja da se ima ono što neko drugi ima.

Nisam ljubomoran

Negativnost

Gledam na svet iz pozitivnog aspekta i gledam da sve obrnem u tom smeru.

Mržnja prema sebi

Ne.
 
Ja nisam savrsena.

Tracam, lazem(ne verujem da ima ljudskog bica koje nikad nije slagalo nesto).e ne brinem mnogo o stvarima koje se nisu dogodile, jesam ljubomorna ali u granicama normale(cik da vidim ko nije ljubomoran), po prirodi sam pozitivna ali me ponekad uhvate mracni periodi.

Ne, zasto bih sebe mrzela, mogu da budem ljuta na sebe. ali da mrzim sebe-ne.
 

Back
Top