Naslednik LOŠEG Buldožera !

rokavec

Ističe se
Poruka
2.144
Ćao svima...

Posle katastrofalnog Buldožer procesora i njegovih loših performansi stiže ohrabrujuća vest za sve ljubitelje AMD procesora među kojima sam i ja ;)

Evo šta sam našao na netu :

Vishera zamena za Bulldozer u oktobru
Glasine koje su se pojavile na internetu u poslednje vreme ukazuju da bi naslednik AMD Bulldozer procesora kodnog naziva Vishera mogao da se pojavi u četvrtom kvartalu ove godine. Novi AMD 8350 procesor bi trebalo da karakteriše dizajn sa četiri modula/osam jezgara i da ga karakteriše radni takt od 4GHz (4.2GHz u turbo režimu) uz potrošnju energije od 125W. Vishera bi mogla da obezbedi ono što prošlogodišnja verzija Bulldozera nije uspela. Naime, poslednji AMD procesor nije uspeo da ispuni sve ono po čemu je bio najavljen u smislu performansi, radnog takta i potrošnje energije. Vishera će biti baziran na već predstavljenom Trinity jezgru.


Šta vi kažete na ovo?

Dali smatrate da će se ponoviti scenario kao kada je izašao Phenom pa kada su videli da ne valja izbacili Phenom II koji je jako dobar...

Dali mi AMD ovci imamo razloga za optimizam ? :)
 
Nema od toga nista... Izgubio sam veru u AMD, bili su extra... Zadnje dobro sto su izbacili je Phenom 2 od tada nista. Intel se mnogo udaljio po pitanju svega :(

Iskreno bi voleo da se AMD vrati i da bude konkurent intelu opet ali tesko... Sada su zaostali 3 godine po tehnologiji i ta njihova fora sa modulima se nije isplatila... Sa druge strane intel cepa sa hyper threading-om koji se ipak malo istice kada se radi u Premier-u
 
Pa ja sam načuo da će novi AMD-ov cpu iz teme ipak biti takav da će imati dve jedinice po jezgru ... to znači da će imati recimo 6 jezgara a da će raditi kao da ima 12.... amd će uvek dati dobru frekvenciju, barem je tako bilo do sada i gomilo L2 i L3 keša što bi sve moglo da dovede do toga da se naš voljeni AMD ipak vrati na scenu ;) ja ipak imam nade da ću svog sadašnjeg Phenoma II moći da zamenim jednog dana dobrim procesorom potpisanim od strane AMD-a

p.s. mada priznajem da me ovo sa modulima ipak malo buni... još plus ova moja informacija o dve jedinice po jezgru... ccc šta li radi taj amd
 
Poslednja izmena:
Sada baš nešto razmišljam... Buldožera je i upropastilo što svako jezgro nije bilo u stanju da odradi sve kada je u pitanju procesuiranje nego je svako radilo deo posla što je upropastilo stvari jer na neki način se time dobio cpu sa mnogo jezgara koji pomalo podsećaju na cpu sa jednim jezgrom jer samo sva jezgra mogu zajedno da obave posao a ne zasebno... :(

Ovo sa MODULIMA mi liči na to da će sada mesto da svih osam jezgara radi jedan posao nesposobno da samostalno odrađuje stvari sada imati 8 jezgara sa 4 zasebna MODULA to jest po 2 jezgra koja će sama odrtađivati posao...

Ljudi ja ništa ne kapiram. :( :( :(

Zašto tako komplikuju???
 
Poslednja izmena:
Ma samo da se skloni sa tržišta ovaj sadašnji FX... ruglo od procesora... prava nakaza :(

Ako znaš nešto o arhitekturi ovog naslednika o kome je tema i tog tvog naslednika naslednika napiši nešto ... baš me zanima

Ne bih se slozio sa tobom.
FX amdovi procesori su vrlo dobri za igranje igrica i prema rezultatima na igrackim sajtovima (check system test) pokretace i jos najavljene najzahtevnije igrice bez problema.
Npr za assassins creed 3 preko preporucenih 100% neophodnih da bi igrica isla odlicno on daje jos 50% iznad.
Ovaj procesor ce biti verni pratilac u narednih godinu i po, dve i moci ce da pokrene i najzahtevnije igre bez problema, a cim moze najzahtevnije igre da pokrece moze i zahtevne programe za neka ozbiljna zanimanja.
Mislim da je neophodno i da kazem da nisam sticenik amd procesora koji su znatno ispod intelovih 2nd/3rd gen i3/i5/i7, ali su solidni i korisnik ce biti zadovljan.
Ja za sada uvek gledam da kupim racunar samo sa intelovim procesorima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
pojedini kao rokavec su otišli u krajnost izjavama , istina je da od buldožera ne možemo očekivati rad i performance kao intelove sandy bridge procesora druge generacije u radu sa pojedinačnim programima ali istovremeno ti isti intelovi procesori nemju šta da traže u muthi threadingu pored amd-ovih buldozera , pa mali i jeftini liano može da vuče 4 do 5 zahtevnih programa odjednom bez štucanja i zastajkivanja dok intelov core i5 nema šanse da to uradi tečno.
 
pojedini kao rokavec su otišli u krajnost izjavama , istina je da od buldožera ne možemo očekivati rad i performance kao intelove sandy bridge procesora druge generacije u radu sa pojedinačnim programima ali istovremeno ti isti intelovi procesori nemju šta da traže u muthi threadingu pored amd-ovih buldozera , pa mali i jeftini liano može da vuče 4 do 5 zahtevnih programa odjednom bez štucanja i zastajkivanja dok intelov core i5 nema šanse da to uradi tečno.

Jesi siguran da AMD FX ili Phenom II X4 ili X6 procesori mogu nesto sto 2nd gen. intel i5 ne mogu?
Ja bas ne verujem u to.
i3 2100 3.1 Ghz ima istu ocenu kao i FX-4100 i sto se tice pokretanja Assassins Creed 3, prvi sa 50% iznad, drugi sa 52% iznad.
Za 2% mi nije frka i opet bih uzeo intelov i3 2100 nego FX-4100.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja sam samo gledao testove ( ne jedan nego više njih ) o tome da je četvorojezgarni Intel bolji od osmojezgarnog AMD-a !
Mogu da potražim po netu te testove i okačim ih... ne pričam ja napamet...
da sintetički testovi pokazuju da je intel debelo ispred amd-a i tu nema spora ali uvek su ti sintetički testovi rađeni jedan po jedan , na snimcima koje sam stavio se radi multithreading procesora , pokretanje više multimedijalnih aplikacija istovremeno , koje amd mnogo bolje podnosi nego intel
 
Slayer Kid , očigledno nisi pogledao video sa cebita2011 , kada ga pogledaš shvatićeš o čemu se radi.

Ne znam koji je to video sa Cebita 2011, pogledao sam drugi video, bf3 gameplay na kome je amdov procesor navodno znatno bolji, ali imam puno pravo da mislim da je to cista laz.
AMDovi procesori nemaju dzabe dosta nizu cenu, za razliku od visokobudzetnih intelovih.
To je kao da poredis Apple i Acer digialne uredjaje.

@rokavec

Jeste bolji, ali i ti takodje ides u drugu krajnjost koja je suprotna snejksovoj, ali isto ne valja.
AMDovi procesori nikako nisu jednaki Intelovim, ali su solidni, posluzice.
 
Poslednja izmena od moderatora:
e pa pogledaj prvi video gde se lepo vidi upoređenje pa kada se pokrene 4 aplikacija istovremeno intelov je više mrtav nego što radi a amd i dalje radi besprekorno

To ne moze da bude ni u snovima.
Verovatno su stavili polovni intelov procesor kome nesto fali.
Crvsto verujem da je ovo namestaljka.
Bicu iskren, nisam odgledao do kraja, jer nema razoga da gubim vreme gledajuci kada ne verujem u to.
Ljudi sirom popularnih foruma uvek preporucuju intelove procesore ispred bilo kojih amdovih.
Ta kompanija je navikla da budzi procesoru jezgra, ali nema adekvatnu tehnologiju koja parira intelovim procesorima.
Mozda je malo bolji u multithreadingu jer AMDovi procesori bolje deluju kada rade razlicite operacije nego jednu slozenu zajedno, jer nisu dobro medjusobno povezani, a jedno jezgro ima vise Ghz nego Intelovo bez obzira na Turbo Boost (ali daleko da je dokazano, nego ja tako razmisljam) ali kazi mi kako mislis da igras 2 igrice, gledas film i slusas muziku istovremeno na racunaru.
Uostalom, sto se tice ozbiljnog komplikovanog posla, navedimo arhitekturu. Programi za arhitekturu traze mnogo savrseniji procesor od onog koji bi solidno pokretao igre. Moze da se radi i sa AMDom, ali Intel je definitivno favorit u svakom pogledu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Najnovija vest :

U toku jučerašnjeg dana sajt VR-Zone je izvestio da je AMD otkazao svoje desktop Piledriver procesore kodnog imena Vishera, međutim najnoviji izveštaji sugerišu da bi Piledriver ipak trebao biti lansiran, ali da će to biti poslednji "performance" procesori AMD-a? Sajt OBR imao je uvid u neke interne dokumente AMD-a koji pokazuju da će kompanija obustaviti svoje performance procesore za desktop tržište nakon objave Vishera čipova. Prema istim informacijama, od tada će se AMD više fokusirati ka razvoju APUa u čemu rade sasvim dobar posao kada je u pitanju konkurencija sa Intelom. AMD-ova performance ponuda kao što je Bulldozer, nije činila dobar posao u poređenju sa Intelovim Sandy Bridge modelima a isto može da se kaže i za predstojeću Piledriver arhitekturu koja izgleda neće imati dovoljno snage da se suprotstavi Haswellu, ili čak nedavno lansiranim Ivy Bridge procesorima.



:sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2:
 
Poslednja izmena od moderatora:
čisto da pokažem rokavecu koliko je buldozer serija loša
poredis Llano, a pricas o Bulldozeru?

BD je u multithreadingu odlican, mozda cak i bolji od Intelovih procesora, ali je problem sto to prosjecnom korisniku znaci oprilike isto k`o smjena gradonacelnika Ulan Batora
AMD je BD izbacio kao nedovrsen proizvod
sad nakon izbacivanja zakrpa procesor pocinje da lici na nesto, ali mu je reputacija unistena
 

Back
Top