MasterYoda
Gost
- Poruka
- 4.275
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
MasterYoda:Naravno da se brojke ne poklapaju. Svaki zakon koji u sebi sadrži geometrijsku progresiju važi samo u ograničenom periodu. Da nije tako, pacovi bi nas sve pojeli za godinu dana.
Zato sto ne shvatas da danasnja struktura procesora jednostavno nije primerena zahtevima koji se moraju ispuniti ako se zeli realizovati funkcionalna brute-force AI.rokavec:ajde sada da ukolpimo razvoj vestacke inteligencije... nesto mi se nepoklapaju brojke...???
Sentient:Zato sto ne shvatas da danasnja struktura procesora jednostavno nije primerena zahtevima koji se moraju ispuniti ako se zeli realizovati funkcionalna brute-force AI.
Pogledaj elementarnu strukturu mozga: sastavljen je od velikog broja neurona, medjusobno povezanih velikim brojem veza. To mu i omogucuje da uradi sve ono sto radi, uprkos tome sto su sami neuroni veoma spori kao procesne jedinice.
Danasnje implementacije takve strukture olicene su u tzv neural networks, gde su "neuroni" aproksimacija stvarnog neurona, i sa mnogo manje uglavnom unapred odredjenih veza. U zavisnosti od toga sta konkretna aplikacija treba da resava, NN mogu imati od nekoliko desetina pa do nekolika stotina hiljada ili cak nekoliko miliona takvih neurona. Problem je sto se rad NN simulira tipicno na jednom procesoru, koji sukcesivno proracunava promenu stanja u mrezi za svaki neuron zasebno, pa ako mreza ima mnogo neurona simulacija radi sporo. Zbog toga procesor mora da ima veliku procesnu snagu ie veliku brzinu rada da bi NN mogla da da rezultate u prihvatljivom vremenskom okviru.
Postoje i hardverske implementacije NN, koje funkcionisu mnogo brze od softverskih, ali s njima je problem sto imaju fiksnu unapred zadatu strukturu, pa jedan NN chip ima relativno mali scope primene, i stoga veliku cenu.
Jedino resenje koje je prihvatljivo jesu rekonfigurabilne strukture. "Procesor" bi u resetovanom stanju bio tek skup ogromnog broja logickih kapija. Software bi, u zavisnosti od svojih potreba, organizovao ove kapije u one strukture i onaj broj struktura kakve su mu potrebne. Npr. ako software radi mnogo FP racunanja, od raspolozivh kapija bi napravio potreban broj registara i FP jedinicu; ako software radi AI simulaciju, organizovace raspolozive kapije u neurone sa odgovarajucim brojem veza; ...
Dakle, nije rec samo o tome koliko brzo ce "procesori" buducnosti raditi, vec prvenstveno o tome koliko ce logickih kapija imati.
Jel' sada jasnije ?
Sentient:Jel' sada jasnije ?
senoviti:izvini,molim te,a sta ti mislis sta ce te letilice tamo da rade `trenutno` ?