Quantcast

Nasa slova

biter

Početnik
Poruka
13
Kupim tekstove s neta, i najbolji način mi je desni klik i Convert to PDF, ali problem je da Acrobat 7 Pro ne prepoznaje nasa lat. slova i cirilicu?? Znaci sve sam pokusao tamo u preferences/convert/edit setings, pa u Distilleru da ubacim fontove ne mogu da provalim. Sistem podesen na Serb-lat.Pomoć, hvala

NICS

Iskusan
Poruka
5.707
a sto verzija 7 sta fali 6-ici? Mada je Adobe firma specijalizovana za graficke programe to jest za Graficku struku izdavanje knjiga da neko ne pomisli da pricam o programima za grafiku i famozni Auto Cad kao sto su me jednom pitali za Auto Cad dal i znam da korisitm. Mada je program za grafiku i crtanje a nije ni blizu ovog sto sam rekao

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
biter:
Ima tamo add font, rekoh resio kad ništa.. Mozda se skida neki plug-in
Pa potraži na Adobe sajtu. Ne znam što se tiče tog programa
Ja koristim PDFCreator (printer) i tamo ima da se uključi opcija da ubaci i fontove u dokument. Izuzetno sam zadovoljan rezultatima koje daje u celini. Ako ti ne upali sa Acrobat 7 Pro ovaj ti je besplatan.

Mirek

Početnik
Poruka
12
Ako hoces da dokument (Wordov, Corelov, Quarkov) pretvoris u PDF fajl, a da zadrzis postojece fontove, obavezno cekiraj opciju EMBED ALL FONTS u dijalog boxu PRINT.

NICS

Iskusan
Poruka
5.707
zato sto su potrpali raznorazne plugine, mada cisto sumnjam da je ADOBE to uradio. Vise su hackeri petljali "hajde da se igramo nema veze ako ne radi"

laa-laa

Aktivan član
Poruka
1.078
Vidim da kao od šale prebacujete iz worda u pdf pa me zanima - kaaaakoooo? :(
Treba mi hitno, a nemam pojma kako da to uradim, pa ako bi neko bio fin da mi objasni... I izvinjavam se što skrećem sa teme. :)

laa-laa

Aktivan član
Poruka
1.078
BGD-Platform:
Imas gore na traci sa alatkama veliko slovo T (select text) obelezis teks copy-paste najlaksiji moguci nachin.
Ako je ovo za mene...
Znam ja TO (btw - ne može tako ako je npr. pdf "zaključan" za kopiranje).
Mene interesuje obrnuto - iz Word doc u pdf.

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
laa-laa:
Vidim da kao od šale prebacujete iz worda u pdf pa me zanima - kaaaakoooo? :(
Treba mi hitno, a nemam pojma kako da to uradim, pa ako bi neko bio fin da mi objasni... I izvinjavam se što skrećem sa teme. :)
Moj predlog je da skineš PDFCreator.
http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/
Instalira se kao printer i iz svakog programa mu tako pristupaš. Znači, umesto štampača (ako ga imaš) biraš PDFCreator. U Properties uključi opciju da ti fontovi budu ubačeni u sam pdf dokument.

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.926
FLUID:
Moj predlog je da skineš PDFCreator.
http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/
Instalira se kao printer i iz svakog programa mu tako pristupaš. Znači, umesto štampača (ako ga imaš) biraš PDFCreator. U Properties uključi opciju da ti fontovi budu ubačeni u sam pdf dokument.
Takodje koristim isti i odradjuje posao za nekoliko sekundi.. Mali i veoma brz bez da pravi probleme..

Pridruzujem se preporukama..

laa-laa

Aktivan član
Poruka
1.078
Okej, vidim ja da ode tema u propast, ali...
Skinula sam pdf creator i to onu Source.zip varijantu (pošto imam dial-up, svi ostali fajlovi su preveliki za mene). Mogu li ja program nekako instalirati pomoću ovoga ili baš baš moram skidati onih 16MB? :(
Probavala sam, ali ne vidim način kako...
I još nešto...Hitno je.:roll:

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
laa-laa:
Okej, vidim ja da ode tema u propast, ali...
Skinula sam pdf creator i to onu Source.zip varijantu (pošto imam dial-up, svi ostali fajlovi su preveliki za mene). Mogu li ja program nekako instalirati pomoću ovoga ili baš baš moram skidati onih 16MB? :(
Probavala sam, ali ne vidim način kako...
I još nešto...Hitno je.:roll:
Nije 16MB već 10MB. Moraš ako hoćeš to što želiš. :-D
Ne znam šta je to što si skinula, ali predpostavljam da je to dopuna za predhodnu verziju pošto imaju običaj da izbacuju dopune.
Ako je hitno uključi download. :-D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.