Naša carina prodaje ukradene automobile!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
213.792
audi ukraden.jpg


Na sajtu Carine Srbije pojavio se oglas za aukciju automobila Audi A6 koji je pod potragom Interpola. Iako ovo znači da će automobil izvesno biti zaplenjen na nekoj granici jer je najverovatnije ukraden, prodaja ovakvih vozila ustaljena je praksa Carine

Nije prvi put

Ovo nije prvi put da Carina prodaje ukradena vozila. Mediji su o tome pisali i ranijih godina. Recimo, Nišlija Aleksandar Rakić kupio je 2011. na javnoj licitaciji u Carinarnici Niš mercedes C 220 za koji se kasnije, nakon provera, ispostavilo da je ukraden u Švajcarskoj. Nakon saznanja da je životnu ušteđevinu potrošio na auto koji ima vlasnika u inostranstvu, pokušao je da reklamira slučaj kod Carinarnice Niš koja je odbila da mu vrati novac pravdajući se da je „auto kupio u viđenom stanju“.

Božidar Janković je 2012. na aukciji od Carinarnice Kraljevo kupio kamper vozilo na aukciji. U startu nije imao nikakvih problema, te je vozilom putovao i van zemlje. Međutim, sledećeg leta je zaustavljen na GP „Rožaje“ u Crnoj Gori, gde mu je rečeno da njegovu kamper-prikolicu potražuje Interpol i da će zbog toga biti zaplenjena, preneo je RTS.

https://vreme.com/drustvo/carina-srbije-prodaje-automobile-koje-potrazuje-interpol/

Ja sam šokiran. Kako je ovo moguće? Znao sam da je tokom devedesetih ovde voženo dosta ukradenih kola, ali sam mislio da je to dovedeno u red.
 
A nzn sta je tu problem kupio vise puta ..Ukradeno auto ako se ne nađe za 5 nedelja ono se isplati I zatvore slučaj u osiguranju .. Sve policije tj carine na svetu prodaju zaplenjena auta ako nema osnova za povrat ..
Ne zatvore slučaj u osiguranju jer je auto njihov i jedini način da se povrati bar deo para je da se nekad nađe. Zato su i oduzimana kola, imaš to i u tekstu, a i ja ih lično znam par kojima se to desilo.
 
Kod mene postoje policijske aukcije jednom mesečno..Vecinom su bicikla skuteri ali bude svega i dobrih auta.. Bio je jednom Lambo kod su zaplenili radi brze vožnje ..Sve je to ok ako pare idu u državnu kasu
Drugo je kad se vozilo zapleni zbog nekog prekršaja, a inače je vlasništvo čisto. Većina auta ovde je zaplenjena zbog šverca droge i koječega. Ako nisu ukradeni to je sasvim u redu, ali ako jesu onde nije.
 
Drugo je kad se vozilo zapleni zbog nekog prekršaja, a inače je vlasništvo čisto. Većina auta ovde je zaplenjena zbog šverca droge i koječega. Ako nisu ukradeni to je sasvim u redu, ali ako jesu onde nije.
Pa nece drzati auta beskinacno dugo a I neće ih baciti pod presu sigirno ako vrede ... ima valjda vremenski period za koji bi trebali da se jave a I neki troskovi koje osiganja trebaju da plate..Lezanja transporta npr . Ne isplati se uvek da vuku auta cesto ih otpisuju
 
Zavisi nije zlato sve sto sija..Sve zavisi sta se desilo autu i kolika je procena vrednosti u odnosu na stetu i troskove ..Cesto su ta auta razvaljena ..Kačio sam vam ovde par gde su isekli sve i povadili dosta delova ..To su sve bili lokalni automobili gde nije bilo troškova prevoza ..Zamisli ako je ukraden u Svedskoj i sad moraju platiti slep do gore i nekom ko radi procenu gore dole .. Brzo to ode na 5-6k €
 
Pogledajte prilog 1552954

Na sajtu Carine Srbije pojavio se oglas za aukciju automobila Audi A6 koji je pod potragom Interpola. Iako ovo znači da će automobil izvesno biti zaplenjen na nekoj granici jer je najverovatnije ukraden, prodaja ovakvih vozila ustaljena je praksa Carine

Nije prvi put

Ovo nije prvi put da Carina prodaje ukradena vozila. Mediji su o tome pisali i ranijih godina. Recimo, Nišlija Aleksandar Rakić kupio je 2011. na javnoj licitaciji u Carinarnici Niš mercedes C 220 za koji se kasnije, nakon provera, ispostavilo da je ukraden u Švajcarskoj. Nakon saznanja da je životnu ušteđevinu potrošio na auto koji ima vlasnika u inostranstvu, pokušao je da reklamira slučaj kod Carinarnice Niš koja je odbila da mu vrati novac pravdajući se da je „auto kupio u viđenom stanju“.

Božidar Janković je 2012. na aukciji od Carinarnice Kraljevo kupio kamper vozilo na aukciji. U startu nije imao nikakvih problema, te je vozilom putovao i van zemlje. Međutim, sledećeg leta je zaustavljen na GP „Rožaje“ u Crnoj Gori, gde mu je rečeno da njegovu kamper-prikolicu potražuje Interpol i da će zbog toga biti zaplenjena, preneo je RTS.

https://vreme.com/drustvo/carina-srbije-prodaje-automobile-koje-potrazuje-interpol/

Ja sam šokiran. Kako je ovo moguće? Znao sam da je tokom devedesetih ovde voženo dosta ukradenih kola, ali sam mislio da je to dovedeno u red.
Konstereniran i frapiran, đe živim
 
Drugo je kad se vozilo zapleni zbog nekog prekršaja, a inače je vlasništvo čisto. Većina auta ovde je zaplenjena zbog šverca droge i koječega. Ako nisu ukradeni to je sasvim u redu, ali ako jesu onde nije.
Eto ti resenja, kupis auto , pospes malo belog , pustis da te uhapse, oduzmu ti auto , posle ti ga prodaju za 1 dinar, a zbog droge se ide ili ne ide u zatvor, to je odvojeno , ali se oduzima vozilo , posle toga resen deo sa osiguranjem jer je vozilo u prekrsaju sa drogom a ne ukradeno...itd itd...

U CG bi to odlicno islo...a ni u Srbiji nece jos dugo da bude razlike...
 

Back
Top