Naraslina na testisu

I kao klincu mi jedno jaje bezalo i mazao sam kremu na kozicu penisa da ne bi morao na operaciju isto tako to i moj mladji brat ima isto tako te izrasline na testisima

A da ti ipak odes kod urologa da ti resi sve tvoje dileme?
Ne razumem kako covek moze da ide dva puta kod lekara opste prakse, valjda
je vec prvi put trebalo da insistiras da ti da uput za urologa.
 
A da ti ipak odes kod urologa da ti resi sve tvoje dileme?
Ne razumem kako covek moze da ide dva puta kod lekara opste prakse, valjda
je vec prvi put trebalo da insistiras da ti da uput za urologa.
Bio sam kod urologa i ustanovljeno mi je da je to paratestis tako da ovaj sto mi je napisao da imam metastaze je toliko pametan da mu zavidim ne znam da li mu je cilj bio da me uplasi da ne sklopim oko celu noc inace govorim o ovom sa foruma sto mi je napisa da imam metastaze
 
Bio sam kod urologa i ustanovljeno mi je da je to paratestis tako da ovaj sto mi je napisao da imam metastaze je toliko pametan da mu zavidim ne znam da li mu je cilj bio da me uplasi da ne sklopim oko celu noc inace govorim o ovom sa foruma sto mi je napisa da imam metastaze
Nisi Nemanja razumeo, on se zezao, mada , slazem se s tobom, nije bas uputno
nekoga podyebavati sa metastazama. Nego , aj zaboravi sta je on pisao ( uostalom nikada
nema nekih tumora istovremeno na oba testisa) reci nam sta ti je urolog savetovao u
u vezi dijagnoze paratestis.

I meni je sinoc bilo malo neprijatno da je napisao sta je napisao, ali sam se nadala da ces razumeti
da se on zeza.
 
Kod urologa sam bio i urolog mi je rekao da je to na desnom i levom testisu takozvani paratestis,tako da ovo sto si napisao da su metastaze to govorim o tvon znanju,ili ti je mozda cilj bio da me zaplasis da ne spavam citavu noc...

Ja sam nazalost taj njegov ( ali i tvoj) post videla nekada nocas pred spavanje.
Sad, proslo je i vise od 12 sati, mozda je i dobro da te je uplasio jer si tek sada
pod hitno otisao kod pravog lekara. Nego, sta ti je urolog rekao? Kako dalje?
Hajde , reci nam, bice jos mladih ljudi koji ce imati istih problema.
 
Ja sam nazalost taj njegov ( ali i tvoj) post videla nekada nocas pred spavanje.
Sad, proslo je i vise od 12 sati, mozda je i dobro da te je uplasio jer si tek sada
pod hitno otisao kod pravog lekara. Nego, sta ti je urolog rekao? Kako dalje?
Hajde , reci nam, bice jos mladih ljudi koji ce imati istih problema.
Na vrhu testisa se nalazi taj paratestis koji moze da se oseti i pomera samo kada podignem testis,ovako kada se opipava dok su spusteni testisi ne moze da se opipa,nadam se da sam dao objasnjenhe ukoliko se neko susretne sa ovim naravno imam i sutra uput za jos jednog urologa privatno ali kazem vam hvala bogu da nije ono najgore
 
Na vrhu testisa se nalazi taj paratestis koji moze da se oseti i pomera samo kada podignem testis,ovako kada se opipava dok su spusteni testisi ne moze da se opipa,nadam se da sam dao objasnjenhe ukoliko se neko susretne sa ovim naravno imam i sutra uput za jos jednog urologa privatno ali kazem vam hvala bogu da nije ono najgore

Jako je vazno da si barem na brzaka otisao kod urologa koji te je razuverio da nije ono "najgore",
a zaista je tako da karcinom testisa dobijaju bas jako mladi ljudi, medjutim taj je procenat toliko
mali da nije skoro ni vredan pomena, ali pa opet postoji. I cak pod pretpostavkom da
je najgore ( ali kod tebe nije hvala Bogu) nema potereba za strahom jer je i taj karcinom uvek
pod kontrolom, u 99% slucajeva se izleci zauvek, pa covek i zaboravi da ga je
ikada i imao, ali sve pod uslovom da se na vreme ode kod lekara,a ti si to danas uradio.
 
Ma nije retkost da bas jako mladi ljudi imaju neke izrasline na testisu.
Uostalom posle cetrdesete godine taj karcinom testisa skoro i da ne postoji, javlja se kod jako
mladih ljudi.
Ljudi danas sam bio na ultrazvuk testisa i potpuno su mi zdravi testisi i osecam se presrecno to je samo paratestis koji izgleda kao naraslina kada podignem testis i to postoji kod svakog na testisima,i sada po vama ne trebam da se brinem nicega ako sam urafio ultrazvuk oba testisa?
 
Ljudi danas sam bio na ultrazvuk testisa i potpuno su mi zdravi testisi i osecam se presrecno to je samo paratestis koji izgleda kao naraslina kada podignem testis i to postoji kod svakog na testisima,i sada po vama ne trebam da se brinem nicega ako sam urafio ultrazvuk oba testisa?

Ja sam to htela jos juce da ti napisem, ali ja nisam lekar, medjutim svuda stoji da ljudi ne znaju
da to i postoji i onda dodju u ovakvu situaciju kao i ti sada.
Radujemo se za tebe i mnogo ti hvala da si se uopste i javio i lepo opisiavo sta ti se dogadja
jer ce od sada svaki covek ( narocito ako je mlad :D ) vec na prvu loptu uci u ovaj topik
i shvatiti da je zapravo zdrav:heart:
Sve najbolje nemanja i jos jednom veliko hvala.
Nego bre, aj da ti lepo studiras medicinu:)
 
I nemoj vise uopste i da razmiljas o tome, ali pogledaj tu i tamo kako "stvar" stoji.
Ne ona sto stvarno i stoji, nego pogledaj testise, a barem jednom mesecno i bez panike
mladi gospodine :D
Stvarno se radujem da je sve ok, ali te i razumem da si napravio paniku.
Svako bi od nas isto tako.
 
Ja sam to htela jos juce da ti napisem, ali ja nisam lekar, medjutim svuda stoji da ljudi ne znaju
da to i postoji i onda dodju u ovakvu situaciju kao i ti sada.
Radujemo se za tebe i mnogo ti hvala da si se uopste i javio i lepo opisiavo sta ti se dogadja
jer ce od sada svaki covek ( narocito ako je mlad :D ) vec na prvu loptu uci u ovaj topik
i shvatiti da je zapravo zdrav:heart:
Sve najbolje nemanja i jos jednom veliko hvala.
Nego bre, aj da ti lepo studiras medicinu:)
Haha zasto bas medicinu,vec sam za ugositelja radim po crnoj gori kao kuvar i konobar a planiram da idem u norvesku dobio sam poziv zato sto sam se pokazao kao dobar u ovoj proofesiji,a tebi rayela cu se posebno zahvaliti jer si celo vreme bila uz mene i davala mi savete,da je vise ljudi kao ti svet bi bio zaista lepsi,jos jednom hvala puno :)
 
Haha zasto bas medicinu,vec sam za ugositelja radim po crnoj gori kao kuvar i konobar a planiram da idem u norvesku dobio sam poziv zato sto sam se pokazao kao dobar u ovoj proofesiji,a tebi rayela cu se posebno zahvaliti jer si celo vreme bila uz mene i davala mi savete,da je vise ljudi kao ti svet bi bio zaista lepsi,jos jednom hvala puno :)
Ma radi ono sto zelis, umes, mozes i ako te nesto muci, javi se :)
I ne samo u vezi zdravlja.
 
Obicno kad takva kvrdjica nastane ,i izvesno vreme nestane rec je o cisti.Koja u vise sluvajeva nije opasna.Ako ta kvrdjica prenosi bol na prepone to je preponska kila i leci se intervencijom.

Ma to je jedna prica, ali je kod naseg decka bilo jednostavno nepoznavanje anatomije testisa,
a meni je stvarno sada i zao i krivo da Sabonis i Blajbi nisu momku objasnili da je to normalno i da
je to anatomija testisa. Problem bi imao da toga nema :D
 

Back
Top