Највише Срба у Немачкој и САД: Шта каже статистика колико има наших људи у дијаспори?

Тачно тако само што могу лакше да поднесем тежу економску ситуацију али ако је друштво у коме живим бар пристојно уређено, да влада макар минимум правде и закона и да стварно способни и најбољи (колико је то могуће) долазе на важне положаје.
evo ga jedan sposoban i najbolji upravo iz Engleske i to na važnom položaju.. :D

uk-fail.jpg
 
Колико се разликују Шкотланђани од Енглеза? има ли уопште разлике у начину живота, понашања . .. ?

Teško je reći paušalno. Verovatno su veće razlike između samih Škota, recimo, nego između Škotlanđanina i Engleza koji žive paralelnim životima. Za moj ukus, Škoti su malo otvoreniji, malo emotivniji, ali i veći fatalisti i pesimisti. Ne lažu mnogo. Vole malu decu. Nisu veliki vernici.

Veći deo svog animusa Škoti zadržavaju za Engleze (Sase, kako ih zovu), tako da niko ni ne razmišlja o Srbima, niti ima neke predrasude. Englezi, sa svoje strane, retko razmišljaju o Škotima. Imam dobre prijatelje u obe nacije.
 
Teško je reći paušalno. Verovatno su veće razlike između samih Škota, recimo, nego između Škotlanđanina i Engleza koji žive paralelnim životima. Za moj ukus, Škoti su malo otvoreniji, malo emotivniji, ali i veći fatalisti i pesimisti. Ne lažu mnogo. Vole malu decu. Nisu veliki vernici.

Veći deo svog animusa Škoti zadržavaju za Engleze (Sase, kako ih zovu), tako da niko ni ne razmišlja o Srbima, niti ima neke predrasude. Englezi, sa svoje strane, retko razmišljaju o Škotima. Imam dobre prijatelje u obe nacije.
Ја нисам нешто много сарађивао (радио) са Енглезима и то што сам радио имам само речи хвале за њих. Веома способни људи, врло коректни, сналажљиви, много су знали. Ипак сам ја сарађивао само са двојицом што није неки узорак на основу кога могу да судим.
Моје највеће одушевљење били су Финци. Са њима сам пуно радио. Много добри људи, паметни, послушни, мирни, ненаметљиви, јако коректни, одани, нису имали трунку сујете. Заиста фантастични. Много добро сам прошао и са Пољацима. Такође добри људи и јако паметни.
Руси су били мало специфични. На почетку тешки за сарадњу и неповерљиви али када се докажеш код њих као стручњак и као човек обожавају те и све ти верују, јако лојални и одани. Много знају. Имају врло неуједначено знање и способност. Као ми. Сретао сам не баш превише способне инжењере али сретао сам и праве генијалце. Шта хоћеш могу да прорачунају, направе монтирају. Врхунски стручњаци. Мана, организација им није јача страна.
Италијани су ок. Радио сам са неколико Италијана и скроз су ок.
Немци, велико разочарење као људи. Прилично лоши људи. Ако они нису први и не воде главну реч веома су склони саботажама, побунама, намерним грешкама. наравно има и ок људи. Још ако сазнају да им је главни инжењер пројекта Словенског порекла, аууууу, онда одлепе, не могу да се помире са тим. Стално нешто раде испод жита, намештају и стално, стално се буне. Веома лоше мишљење о њима имам. Много се плаше Енглеза и Руса. То сам провалио.
 
Колико се разликују Шкотланђани од Енглеза? има ли уопште разлике у начину живота, понашања . .. ?

Ima vala cus…to su ti dva svijeta da te recem
 
Finci ćute.

Kao klinca to bi me nerviralo, ali sad imam sve više simpatija za ćutljive i ozbiljne a sve manje za mediteransku halabuku, hvalisanje i laganje.
Потпуно сам сагласан. Веруј ми чак и као клинац нисам волео хвалисавце и бунџије.
Хвалисање и лупендарање (мој израз за људе који лупетају и лапрдају) није одлика паметних људи.
 
tako da niko ni ne razmišlja o Srbima, niti ima neke predrasude
Што би Енглези размишљали о нама? Колико год ја волео свој народ Енглези су неупоредиво већи, озбиљнији и историјски важнији.
 
Што би Енглези размишљали о нама? Колико год ја волео свој народ Енглези су неупоредиво већи, озбиљнији и историјски важнији.
Pa znam, ali i Nemci su; svejedno starije generacije slabo vare nas Scheißjugos.
 
Нема неког разлога због кога би се враћали.

Чак и да Србија неком интервенцијом небеских сила одједном буде у стању да им понуди стандард који имају тамо где су, опет је далеко лакше наставити где си створио каријеру него почињати из почетка. Србија није у стању да им понуди ништа слично, тако да.
Bolje je izgradjivati svoje a stečeno iskustvo primeniti u svojoj zemlji i na decu svoju preneti.

Napredovanje u karijeri se zasniva na dodeljivanju ispraznih titula.... gazda na tudjem biti nećeš, samo će te tretirati kao boljeg kera koji kida pa da ga potapše malo....

eto, ti si bio u tom inostranstvu pa im izgleda ne trebaš sa tim tvojim kvalitetima

a nama smetaš :kafa:
 
Pa znam, ali i Nemci su; svejedno starije generacije slabo vare nas Scheißjugos.
Ма наравно за Немце и не смао Немци. Има много народа који су, не смао већи, него много важнији и историјски и геополитички од нас.
 
Bolje je izgradjivati svoje a stečeno iskustvo primeniti u svojoj zemlji i na decu svoju preneti.

Napredovanje u karijeri se zasniva na dodeljivanju ispraznih titula.... gazda na tudjem biti nećeš, samo će te tretirati kao boljeg kera koji kida pa da ga potapše malo....

eto, ti si bio u tom inostranstvu pa im izgleda ne trebaš sa tim tvojim kvalitetima

a nama smetaš :kafa:
Није увек одлазак у иностранство повезан са бољим материјалним стањем, мада је најчешће то, има људи који иду тамо јер раде ствари које наша земља не може, на жалост, да им понуди. Није то некада ни ствар власти, нити ствар политике, па чак и економије него величине нације и стања. На мом факултету је предавао један професор који је био главни инжењер за развој крила у Ербасу. Други је био главни инжењер за развој дизел мотора великих снага у Мерцедесу. Они то овде не би могли никада да раде нити да примене јер смо ми далеко од тог техничко-технолошког нивоа.
 
Није увек одлазак у иностранство повезан са бољим материјалним стањем, мада је најчешће то, има људи који иду тамо јер раде ствари које наша земља не може, на жалост, да им понуди. Није то некада ни ствар власти, нити ствар политике, па чак и економије него величине нације и стања. На мом факултету је предавао један професор који је био главни инжењер за развој крила у Ербасу. Други је био главни инжењер за развој дизел мотора великих снага у Мерцедесу. Они то овде не би могли никада да раде нити да примене јер смо ми далеко од тог техничко-технолошког нивоа.
to što ume @****носцев ne treba nikome pa ga pošalju na forum da ovde davi pošten radni svet kom i standardno radno mesto super:kafa:
 

Back
Top