Najbolji vic1

U hotelu "Slavija" letovali Lala i Panta i nijedan nije imao sat a nisu znali kako iz sobe, preko telefona, da pitaju za vreme. Dosetiše se, pa su usred noći otvarali prozore i iz sveg glasa dozivali jedan drugog. Toliko bi dugo vikali sve dok pospani gosti ne bi otvorili prozore i glasno pitali:
- Koje se to budale deru u pola tri noću?!
 
Vidi Haso Muju kako u znoju lica svog kopa rupu.
- Šta će ti ta rupa, čoveče?
- Ma pusti, moram da se slikam za ličnu kartu, a kažu da treba slika do ramena...
Sutradan ide Haso istim putem, a Mujo kopa drugu rupu.
- Šta će ti bre ta druga rupa?
- Pa kažu da treba dve slike.
 
Poslednja izmena:
Došla vidra na reku da pije vode. Stoji zec sa strane i gleda je. Nagnula se vidra da pije vode, kad se zec zatrča i opali je. Vidra se uvredi i ode.
Sutradan dođe vidra opet da pije vode. Zec, naslonjen na drvo, gleda je i viče:
- De si TIDRO!
- Nisam ja TIDRA, ja sam VIDRA.
- Aj ne budali, koga ja pojebem, više mu ne persiram.
 
Na usijanom limenom krovu imali su ljubavni rastanak mačak i mačka. Dugo su zaljubljeno mjaukali i umivali se, a onda ona reče:
- Dragi, kaži mi nešto što ni jednoj mački nisi rekao...
- Av, av, av!
 
Mujo i Janez seku šumu. Prvi dan Mujo poseče pet stabala, a Janez 12. Drugi dan Mujo 13, a Janez 27. Treći dan Janez krene, a Mujo za njim da ga uhodi. Dođe Janez na mesto gde će seći, nasecka granja, potpali vatricu, skuva kafu, doručkuje, uzme motorku (kavasaki testeru), upali motor... A Mujo iz žbunja:
- Aaa, ti je pališ!...
 
Došlo proleće, vreme da se poseje krompir, a Lala u vojsci. Napisao pismo Sosi, zalepio koverat, pa se naljutio. Nešto je, kaže, zaboravio. Pita drugare da li imaju prazan koverat da mu daju. Niko nema, ali kažu, to što si zaboravio napiši na koverti.
"Pištolj, zakopan u bašti, izvadi i stavi u šifonjer." - napisa Lala.
Došlo u selo pismo a došla i milicija. Kopali po bašti, celu je prekopali, pištolj nisu našli. Sutradan, stiglo novo Lalino pismo:
- Draga Soso, pošto ti je milicija prekopala baštu, ne budi lenja, posej krompir.
 
Screenshot_20240312-135014-283.png
 

Back
Top