Quantcast

NAJBOLJI REPERI SVIH VREMENA

sale2991

Početnik
Poruka
2
***... :P

Ovako.Uso sam da bi vido sta srbija misli o repu.Gledam vase odgovore i stvarno mi je muka, prema vasim odgovorima zakljucio sam da od 100 % clanova foruma koji su dali odgovor samo vas 10 % slusaju pravi rep i znaju nesto o repu.Tema je top 10 reperi svih vremena... Sto znaci NE TOP 10 REPERA U SRBIJI i NE TOP 10 RNB IZVODJACA... ako uopste znate nesto o repu ili bar imate 2 posto sluha sigurno necete reci marcelo(KOJI NEMA FLOW A BEZ TOGA SI RECITATOR A NE REPER),deniro,fifti,tatula i dako dalje... ako pricamo o repu znaci pricamo o likovima koji to rade na pravi nacin 2pac-u, easy e-u, rakimu, real b-u i ostalim pravim "niggzima"...

Ja nebih mogo da navedem top 10 listu jer slabo znam strani rep...
mogo bih da kazem top 10 srpskog repa... ali to nije tema... a za one koji su naveli top 10 srpskih repera evo prave liste

1.Struka(flow,text,realnost,glas,stav...jednostavno najbolji)
2.Demian(flow cak mozda i bolji od struke ali kao reper nije bolji)
3.Juice(Sta reci sem da je decko objasnio rep i dao domaci zadatak albumom Hiphopium V.1)
4.Moskri(iskrenost,harizma,lirika...)
5.MC Cap(Vecini nepoznat, inace reper koji je umro od tumora u 19-toj godini 2005godine, DECKO JE PEVAO PRAVI REP)
6.Skabo
7.Ikac
8.Seven
9.Marlon Brutal
10.Sef Sale

To je to sto se tice liste top 10 srpskog repa... a vi koji bi st etu stavili rastu, denira, marcela, cviju, elitne odrede ste smesni.Nemojte da pricate o necemu sto neznate.
pozz svima ;)

thruo

Aktivan član
Poruka
1.545
***... :P

Ovako.Uso sam da bi vido sta srbija misli o repu.Gledam vase odgovore i stvarno mi je muka, prema vasim odgovorima zakljucio sam da od 100 % clanova foruma koji su dali odgovor samo vas 10 % slusaju pravi rep i znaju nesto o repu.Tema je top 10 reperi svih vremena... Sto znaci NE TOP 10 REPERA U SRBIJI i NE TOP 10 RNB IZVODJACA... ako uopste znate nesto o repu ili bar imate 2 posto sluha sigurno necete reci marcelo(KOJI NEMA FLOW A BEZ TOGA SI RECITATOR A NE REPER),deniro,fifti,tatula i dako dalje... ako pricamo o repu znaci pricamo o likovima koji to rade na pravi nacin 2pac-u, easy e-u, rakimu, real b-u i ostalim pravim "niggzima"...

Ja nebih mogo da navedem top 10 listu jer slabo znam strani rep...
mogo bih da kazem top 10 srpskog repa... ali to nije tema... a za one koji su naveli top 10 srpskih repera evo prave liste

1.Struka(flow,text,realnost,glas,stav...jednostavno najbolji)
2.Demian(flow cak mozda i bolji od struke ali kao reper nije bolji)
3.Juice(Sta reci sem da je decko objasnio rep i dao domaci zadatak albumom Hiphopium V.1)
4.Moskri(iskrenost,harizma,lirika...)
5.MC Cap(Vecini nepoznat, inace reper koji je umro od tumora u 19-toj godini 2005godine, DECKO JE PEVAO PRAVI REP)
6.Skabo
7.Ikac
8.Seven
9.Marlon Brutal
10.Sef Sale

To je to sto se tice liste top 10 srpskog repa... a vi koji bi st etu stavili rastu, denira, marcela, cviju, elitne odrede ste smesni.Nemojte da pricate o necemu sto neznate.
pozz svima ;)
Molim te, nemoj da pričaš o repu. Nije u redu prema repu.

WhoCares?

Početnik
Poruka
16
Srpski: MosKri, Ikac (VIP), Vikler, Gru (da ne seremo preterano), Skabo, Relja (VIP), Monogamija MC, TimJAH, VOOdoo Epopeye, neko iz Who Is The Best sastava i naravno prvi srpski Djordje Balasevic! Bio sam mozda malo pristrasan ali...
Strani: 2pac VS Notorius BIG, Jay Z VS Eminem, Beastie Boys, Wu Tang Clan, Dr Dre, Eazy E, Snoop Dogg, Busta Rhymes, Warren G, Dj Paul.... ovo je bez mozga i komercijala al eto ima ih trilion...

Direkt

Elita
Poruka
17.564
Ne idem nista po redosledu,i ovo je lista repera koji mi se sad cine jedni od najboljih,svako ima nesto posebno.

Strani :
1.Slug-Atmosphere (odlicna sema rimovanja kod prvih albuma,ostalo je jednostavno umetnost,lik farba slike recima)
2.Immortal Technique-(Cista Revolucija + sve sto rep igra trazi)
3.GZA(Uz Liquid Swordz i flasu piva mi nista drugo ne treba-KLASIKA,pa samo i taj album moze da ga ubaci ovde,iako ima opasne strofe i u dr. albumima,pogotovo u wu-tang izdanjima)
4.Method Man( Najbolji glas,i cista harizma)
5.Eminem(Liricki Masakr)
6.Tonedeff(ludacki flow,mozda i najbolji na svetu)
7.Biggie(storiteling uz kul flow)
8.KRS-One (Dovoljno je reci - D T'cha)
9.2pac(jebena emocija, i harizma,glas,ma skoro sve)
10.Rakim(Tata Nju skula)

Domaci:
1. Kentvejt(ma sve,od prijava do rima,flow ,glas)
2.Bdat Dzutim( emocija,iskrenost,harizma)
3.Valar( sve vec navedeno + ostalo ,sa pravom nosi to ime [Valar=bog] )
4.Frka( emocija , svaka pesma ima dusu)
5.Ropez(odlican delivery,storiteling)
6.Shkabo( cista lirika,dosta,mozda i previse metafora,ali odlicno oblikovanih)
7.Ajs Nigrutin (najludji najinovativniji madafaka u srpskom repu)
8.Frimen-3man (ima sve sto igra moze da pruzi i da trazi :mrgreen: )
9.Blokovski(lik koji poseduje sve,a plus drzi scenu na nogama)
10.Djare (panclajne)

Ethelwulf

Poznat
Poruka
7.345
A čim sam video nick i "shadowboxin' " sam znao da si ili GZA-in fan ili zaljubljenik u borilačke veštine, treće nema :lol:
Nije loša strana lista.. Sem Sluga, mnogo mi je on osećajan pa mi i nije baš po ukusu.. Ali baš mi je drago što neko ubroja GZA-u među najveće, skoro svi njegovi albumi su mi klasici..

Poruka
7.397
1. 2pac & Biggie

Занимљиво је да је Пак снимио california love из другог трека, значи одреповао, једном, други пут и изабрали ''бољу'' верзију. Данас се хитови снимају данима, месецима и на крају често то и не буде хит. Иначе он је тако брзо одрађивао риме и вокале, да су продуценти микс остављали за касније, јер је Пак снимао једну за другом песмом.

А Џеј Зи је причао кад је са Бигијем снимао brooklyn finest да није имао инспирацију да напише строфу у студију са Бигијем и питао је Бигија '''хоћемо ли да одложимо за сутра снимање кад напишемо риме'', а Биги му је одговорио ''ја сам већ спреман, имам све у глави само да бацим напапир''.
По мени Пак је био бољи човек и комплетнији емси, док је Биги био краљ flowa.

Chuck D
Paris
Nas
Rakim
Ice Cube
Methodman
Snoop Doggy Dogg
Eazy-E

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.