Najbolji Film Ikad Gledan

Moj najbolji film svih vremena je groundhog day, ali je skoro pa na granici omiljen , neomiljen...
Uopste ga ne volim ali to ne menja moju ocenu scenarija, rezije, ideje filma.....
Cak pomisljam da je reditelj namerno zeleo da bude neekonomski film , tj da se emotivno ne vezemo ni za jednu ulogu u filmu...

To je potrebno da ne bi zauzeli stranu u filmu....ali nije isplativo na blagajnama...

Zato mogu da kazem da uopste ne volim taj film, ali se klanjam reditelju...
-------------------------------------------
Nasuprot njemu je mulen ruz, koji volim da gledam , i mislim da je reditelj dobar, super, ne mentalno genijalan, ali nije najbolji film , cak ni na listi top 10.
 
Amadeus (1984)
http://www.imdb.com/title/tt0086879/

amadeus.jpg




Formanova priča o Mozartu...odličan scenario..odlična scenografija,gluma...Zanimljivi detalji iz života kompozitora i neobičan prikaz njegovog lika...
 
uf uf
pretezak izbor :D
neki od favorita su:

Amelija - misterija je kako je izgubila oskara u duelu sa "nicijom zemljom"... a dobra stvar je ta sto nikoga nije briga (premda ga je bespogovorno zasluzila). ah, sjajna odri tatu ^^

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - zaista mi se svidjaju filmovi u kojima dzim keri glumi a ne glumata. odlican film!

Fight Club - klasik

svaki kjubrikov film je prica za sebe, favoriti su "The Shining" i "Paklena pomorandza"

American Beauty je dugo vremena bio moj omiljeni film :) sjajan film sa jos boljim soundtrack-om

jedno vreme sam bio u fazi gledanja samo animiranih filmova i tu su svi pixarovi bez premca
/Wall-e glavni kandidat za titulu omiljenog u ovom zanru/
valja spomenuti i noviji film "marry and max"! (nije pixar)

sto se tice krimi i"thriller-mystery" zanra, scorsese je cale xD
+ The Sixth Sense, L.A Confidential, Snatch ali i cadjavih dvocevki komada dva (ovo su vise komeNdije), No Country For Old Men...

uh, nabrojao bih jos gomilu ali cu zavrsiti sa ovima
zaista nema sanse da se nabroji samo jedan film, jebaga :)
 
A Clockwork Orange (1971) mi je ubedljivo najbolji. Nikad nisam gledala zabavniji film. :worth:

Spomenula bih jos i

Gone with the Wind (1939)
Der Himmel über Berlin (1987)
Dangerous Liaisons (1988)
Dracula (1992)
The English Patient (1996)
Gideon's Daughter (2005)
 

Back
Top