Najbolji Borbeni Avion na Svetu

The #1 Fighter in the World


  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledam pre neki dan na mom No.1 kanalu Discovery top 10 lovackih aviona u istoriji i stvarno sam se iznervirao. Pocinjem da verujem da Discovery postaje stvarno propagandni servis na ovim prostorima Angloamerickih vrednosti kako je neko ovde rekao. 10. mesto nosi zamislite f - 117 koji nije lovac ni u snovima ali eto, ima performanse jednog lovca. Pretpostavvljam da pogadjate - 1. mesto nosi Mustang P - 51. Apsolutni, nezamislivi, nenadjebivi avion svih vremena je Americki. Bf - 109 je tek neko 5 ili sedmo mesto jer kod njega je sve OK samo mu je mali razmak izmedju tockova te je trecina pilota stradala prilikom poleta i sleta.
Dobro, Mustang uopste nije los avion ali gde je tu onda Me - 262, Bf - 109 K4, Bf - 109 - G - 14, Te - 152 koji je bio najbrzi klipni avion u istoriji ( preko 850 km\h ! ) koji je stvoren za letove na najvisim mogucim visinama koje je neki avion mogao doseci u to vreme. Bf - 262 je bio pojava od koje se smrzavalo gov.o u crevima saveznickim pilotima. On je takodje mogao da leti preko 850 km\h, pa jedan He 162 koji je bio jos brzi i da ne nabrajam. Da ne pominjem da Yak - ovi nisu pomenuti, makar oni modeli krajem rata.
дискавери то не постаје него је то постао одавно, него оно што сам хтео да питам је следеће : да ли је Те 152 настао 'буџењем' фокефолф-а ???
 
Ta - 152 je imao veoma dugacka krila i siroke krakove elise da bi bio prilagodjen letu na ekstremno velikim visinama na kojima je vazduh vrlo redak. Takodje je imao veoma jak motor - nesto ispod 2000 KS i naoruzanje - 2 x 20 mm i 1x 30 mm sto je sasvim dovoljno za bombardere kao sto je leteca tvrdjava.
 
A sta je sa Kometom? Najludja sprava 2. sv. rata, takodje stvorena za brza presretanja bombardera na velikim visinama. Malo cudo je odmah po poletanju skoro vertikalnim letom dostizalo visine na kojima se brzo obracunavalo sa uljezima i zatim kao jedrilica polako spustalo na zemlju. Jedini raketni avion u 2. sv. ratu je takodje bio brzinski rekorder.
 
Obersturmfuehrer:
ti mislis na nesto sasvim drugo :), a ne na posedovanje F16



jel si to cit'o u zabavniku ili u "verovali ili ne"?
na f16 mislim ! imaju ljudi, platili, kupili od vosjke, vozaju se , naravno kupili stare , rashodovane, pa remontovali !` i bukvalno smes da imas sta hoces, samo ako imas od koga da kupis, i ako povadis za to sve odgovarajuce dozvole, ovo je bre zemlja apsolutne slobode, mozes sta hoces !
 
King 7:
ZORANNS83 je u pravu - u Americi punisa sme da ima mlazni lovac u posedu i sme da leti sa njim ali je zakonom zabranjeno probijanje zvucnog zida i ako ga uhvate leti dozvola.
ma znam sta pricam, kupili boghatasi od vojske na licitaciji, i remontovali, i sada se vozaju, prepravljani jesu u smislu da ne mogu da nose , i koriste ubojna sredstva, ali performanse aviona nisu dirane, ali strogo im je zabranjeno da lete brzinom vecom od zvuka, i probijaju zvucnu barijeru, ko je skeptik, taj nek proveri ...
 
Sad, da bi iznoslili prave argumente moramo kopati po Americkom zakonu sto je malo tesko u ovom slucaju. Zar nije dovoljno ukljuciti logiku i pokusati zamisliti rokanje, tutnjavu, grmljavinu raznih amatera - pilota u vazdusnom prostoru USA na bilo kom delu teritorije a posebno u blizini naselja posebno sto znamo kolika je snaga eksplozije pri probijanju zvucnog zida?
Sad sam se setio: na TV-u sam gledao jednog cilagera koji ima nekog od fantoma i koji je bio jasan: Zakon mu zabranjuje takvu rabotu u protivnom - ode dozvola.
 
M.Army:
oh boze dosta vise sa tim S-37 ne moze se zvati "Su" kad nije u serijskoj proizzvodnji nego neuspeli prototip,
FSW krilla su i onako preopterecena na naprezanja i ne moze se skladistiti gorivo u njima ,frakcija goriva u njemu iznosi stoga samo 15% to znaci mizeran praktican domet sa raketama, nije stelt oblik radarske kupole, kokpit ,i mlaznici.
F-35 daje najvise sa sasvim osrednjim ulaganjima.
 
King 7:
Sad, da bi iznoslili prave argumente moramo kopati po Americkom zakonu sto je malo tesko u ovom slucaju. Zar nije dovoljno ukljuciti logiku i pokusati zamisliti rokanje, tutnjavu, grmljavinu raznih amatera - pilota u vazdusnom prostoru USA na bilo kom delu teritorije a posebno u blizini naselja posebno sto znamo kolika je snaga eksplozije pri probijanju zvucnog zida?

ne pije ti to vodu.
ako navedes nesto - navedi argument. zajebi kopanje po zakonima.
gde su i koji su to ljudi koji imaju F16 u privatnom vlasnisvu? to je pitanje.

King 7:
Sad sam se setio: na TV-u sam gledao jednog cilagera koji ima nekog od fantoma i koji je bio jasan: Zakon mu zabranjuje takvu rabotu u protivnom - ode dozvola.

AHA!
fantoma!
dakle F-4!!!
to je VRLO bitna informacija....
 
ZORANNS83:
Osim buke , oni za tu zabranu leta preko brzine zvuka imaju i bezbednosne razloge... a sada da ja kopam da oberu nesto dokazujem.... to me bas bole ....

nisi skapirao.
ovako ide polemika
-izjavis nesto.
-onda to podrzis dokazom ili argumentom

a posto si ti vec provaljen lazov, normalno je da nemas nikakav argument.

i obrati paznju na razliku izmedju F-4 i F-16...
 
KiZo:
F-35 daje najvise sa sasvim osrednjim ulaganjima.
F-35? Pa njega je prvo zapoceo boeing pa nastavio lockheed martin, to su mala uladganja? Ha! (ono sto je boing 3 godine trtkao, lokid za 3 meseca usere ) :) Pretezak je pa hoce da mu smanje tezinu... Ovaj avion je MNOGO skup za jedan R-77 ispaljen iz velikog Suhoja 34, i to UNAZAD !!! :) :) :) :D :D Ma Rusi si uvek imali najbolje avione, imaju i uvek ce ih imati !!!! 8) Ne znam o cemu se vodi uopste rasprava... :lol:
 
mislim da si to pomesao sa ovim
180px-MiG-31_Firefox.jpg
 
UberSukhoi:
F-35? Pa njega je prvo zapoceo boeing pa nastavio lockheed martin, to su mala uladganja? Ha! (ono sto je boing 3 godine trtkao, lokid za 3 meseca usere ) :) Pretezak je pa hoce da mu smanje tezinu... Ovaj avion je MNOGO skup za jedan R-77 ispaljen iz velikog Suhoja 34, i to UNAZAD !!! :) :) :) :D :D Ma Rusi si uvek imali najbolje avione, imaju i uvek ce ih imati !!!! 8) Ne znam o cemu se vodi uopste rasprava... :lol:

Mislim da ga nisu radili zajedno, vec svako za sebe, potpuno odvojeno, a USAF ce izabrati boljeg. Medjutim, ruski ekvivalent F-35 nije Su-34, vec Su-35 BM. Su-34 je pandam F-117, nije nevidljiv dodushe, ali je BOLJI. Takodje su bolji Tu-160 od B1B, Mi-28 od AH-64, Mi-26 od Chinooka, Su-25 od A-10... Ma, ZHIVELA RUSIJA svjeshcenaja nasha derzhava.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top