Način kako da Srbi poprave političke i uopšte odnose sa komšilukom. Autorska tema.

Da li bi Srbi trebali da "saslušaju" komšiluk?

  • Da.

    glasova: 4 33,3%
  • Ne.

    glasova: 8 66,7%

  • Ukupno glasova
    12
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sto........? .............A FAKAT JE DA SU SVI OKO NAS (NE OKO TEBE) ROBOVI NATO-a (topovsko meso).
Tako je bilo i 1941.......sve zemlje u okolini su bili Hitlerovo roblje (topovsko meso) i svi su napadali Srbiju KOJA JE JEDINA BILA OKUPIRANA OD HITLERA DOK SU OSTALE KOMSIJE BILE HITLEROVI "SAVEZNICI".
Pa pogledaj i 1914...............Sve "komsije" u okruzenju pod austrougarskom ili njeni robovi (saveznici).................
U svim ovim istorijskim periodima Srbija je uvek bila jedina slobodna............................A TAJ NEPRIJATELJSKI ODNOS SA SRBIJOM MI SRBI NE TRETIRAMO KAO NEPRIJATELJSKI ODNOS HRVATSKOG, ALBANSKOG, BOSANSKOG, SLOVENACKOG, BUGARSKOG, MADJARSKOG..............NARODA PREMA NAMA VEC NEPRIJATELJSKI ODNOS AUSTROUGARSKE, HITLEROVE NEMACKE I NATO-a PREMA SRBIJI.
Šta što?
Objasni svoje mokre snove da je "samo Srbija dostojna državnosti."
A ostale države na Balkanu nisu.

To i jest osnovni problem odnosa Srbije s komšijama: sve je u redu i sve je divno dok god pričaš Srbima da su bar malo bolji od tebe.
I onda sve funkcionira. samo im govoriš da su bolji, i ovi te obožavaju.
Međutim, to je normalnim ljudima beskonačno iritantno.
Znaš onog svog poznatog - svatko ga ima - koji uvijek mora biti pametniji od drugih, i uvijek sve zna bolje od svih?
E pa upravo to, u političkom smislu, predstvalja Srbija danas.
Sve može, svi ste super, samo dajte da Srbija bude bolja od svih.
Zato volite i Vučića, i zato dobiva 65% glasova.
Ili ako želiš spustiti na forumsku razinu, to je razlog zašto volite KESHa,
iako je teško zamisliti normalnu osobu koja voli uvlakače.
I zato fantazirate o "pravim državama", i "pravim narodima", a kada treba potegnuti argumente,
onda krene mucanje, kao kod Jevrope ili one sirote Rostove.

Onako intimno: to je baš jadno ponašanje, i žao mi vas je.
 
Nikako nije dobra, uglavnom se radi o velikim ološima.....eventualno Rumuni mogu malo da se izdvoje i recimo čak i da se na njih oslonimo.
Ostalo je totalni škart od naroda.
Uvodna poruka govori o tome da smo mi strana koja nije dobra, mada je stvar sasvim drugačija.
Mi kao narod, nemamo istorijskih grešaka, osim pred samim sobom kada smo sa ološima pravili državu.
И на све то приглили комунизам као брата рођеног...то нас је докусурило.
 
Šta što?
Objasni svoje mokre snove da je "samo Srbija dostojna državnosti."
A ostale države na Balkanu nisu.

To i jest osnovni problem odnosa Srbije s komšijama: sve je u redu i sve je divno dok god pričaš Srbima da su bar malo bolji od tebe.
I onda sve funkcionira. samo im govoriš da su bolji, i ovi te obožavaju.
Međutim, to je normalnim ljudima beskonačno iritantno.
Znaš onog svog poznatog - svatko ga ima - koji uvijek mora biti pametniji od drugih, i uvijek sve zna bolje od svih?
E pa upravo to, u političkom smislu, predstvalja Srbija danas.
Sve može, svi ste super, samo dajte da Srbija bude bolja od svih.
Zato volite i vučića, i zato dobiva 65% glasova.
Ili ako želiš spustiti na forumsku razinu, to je razlog zašto volite KESHa,
iako je teško zamisliti normalnu osobu koja voli uvlakače.
I zato fantazirate o "pravim državama", i "pravim narodima", a kada treba potegnuti argumente,
onda krene mucanje, kao kod Jevrope ili one sirote Rostove.

Onako intimno: to je baš jadno ponašanje, i žao mi vas je.
ОДЛИЧНО. МИ ТЕБЕ И ТАКВЕ ПРЕЗИРЕМО.
 
AUTORSKA TEMA.

Srbi imaju jednu karakterističnu kolektivnu osobinu i odatle su odnosi sa komšilukom takvi kakvi su, "zategnuti, manje ili više loši" i ciklično u intervalima " negde dođu do usijanja" i tako u intervalima, "toplo, vrelo, usijano" ali "visoka temperatura" sa komšilukom je uvek tu, prisutna, kako sa Hrvatima, tako i sa Bošnjacima, Crnogorcima, Albancima, Makedoncima, čak ponekad "zavarnuči" i sa Slovencima zbog 1991 godine i dr. Takođe i danas ima određenih "varnica" sa Bugarima, Rumunima, nešto manje, Mađarima, ko neko "primirje", ali sve je to nekako " u fazi isčekivanja" i nepoverenja "koje se gura pod tepih".

Mislim da bi za rešenje problema mnogo pomoglo kada bi se pokušao "saslušati komšiluk", bez onog karakterističnog srpskog odbacivanja u startu rečima " a šta ste vi nama uradili", zatim "prvo vi trebate ovo, pa ćemo mi nakon toga" i dr i dr "uhodani klišei ili matrice" u razmišljanju i reagovanju.

Samo treba pokušati "saslušati komšiluk". Možda i komšiluk ima nešto da kaže?

Problem očigledno postoji i ne znači da su Srbi za bilo šta krivi, ili sami Srbi, daleko od toga ali postoji očigledno "nerazumevanje" a sve to nije dobro, nanosi samo štetu. Istina i nešto koristi onima koji "na nerazumevanju sa komšilukom" dolaze na vlast ili pretenduju da dođu na vlast.
Uvodna poruka teme svojim ničim potkrepljenim paušalnim ocenama jeste uvredljiva za srpski narod.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top