MySpace/Facebook

Nadrealista:
Da, neki igraju igrice on-line ili rade nešto slično, većina je na internetu zbog ovog ili onog razloga.Šta misliš, da li je taj virtualni život uzrok ili posledica njihove asocijalnosti?

S obzirom da u principu mladji adolescenati ionako nemaju narocit drustven zivot, internet samo potkrepljuje i produbljuje njihovu asocijalnost, dakle, mislim da je posledica. Dok je kod onih drugih suprotno. Dakle komunikacija je, ne nezanimljiva (kako kome) vec plitka.

Ovo je vrlo diskutabilno.Svest se ne menja tek tako. Da bi se univerzalna društvena svest promenila, potreban je daleko duži vremenski period nego što je period od nastanka civilizacije do danas.

Apropo tehnologije. Ne konkretno promena svesti.

On zapravo ne unazađuje ništa, samo pruža realnu sliku.
Ono što vidimo u moralu i ostalim humanim i humanističkim postupcima i stavovima nisu ništa drugo do snobovski pokušaji simulacije napredne duhovnosti kroz simulaciju produkata iste.

Koja je posledica, cega, je l' onog istog napretka? Znamo koja je realna slika ljudi, i koja je bila u proslosti. Nije da se nisu promenili humani i humanisticki postupci, misljenja, i vrednovanje...

Kome to, Monika?
Da li se ti identifikuješ sa onima koji raširenih ruku primaju sve što im se daje ?
Ne, kao ni ja.Barem tako mislim.

...jer nam se neke stvari prosto namecu.
Zato ja nastojim da u zivotu, ne uvek, vec koliko je moguce, kao sto si rekao, imam izbora. Ne mogu da pobegnem od fejsbuka kao realnosti danasnjice. Od realnosti svakako ne mogu da pobegnem, ali da mogu da pobegnem u jednom drugom smislu, ne da budem ravnodusna, ali da se ogradim, mogu. Mislim, i droga je realnost danasnjice, hajde da se svi drogiramo. Opet imam izbor, zar ne...

Eventualno može da mi bude žao zbog nečeg ovakvog - http://raszp.freeblog.hu/files/pulitzer.JPG

...a oni ga nemaju.

Ko kaže da nema? :D (zapravo ima onih koji bi poluciju flašama koka-kole ( i to nude kao jedinu alternativu) zamenili jednom drugom vrstom polucije : ideološkom.)

Sloboda postoji nezavisno od bilo kog sistema.I neće nestanak tehnologije nikoga osloboditi, niti će dalji tehnološki pomak sam po sebi nekoga zarobiti.

Moramo da se adaptiramo.
Ali ne sto cemo imati profil na fejsbuku (jer je on jelte realnost danasnjice, i ne mozemo pobeci od toga).

Dakle, došli smo da zaključka: facebook je «panem et circenses» .
Što se mene tiče – neka ga.Kao što rekoh, čovek ima izbor da li će i kako će da ga koristi, niko ga ne prisiljava.

Tacno, hleba i igara. Ma neka ga, mozda ce jednog dana, kada se ovo prozvaka, nesto drugo biti aktuelno.

P.P.S.A možda se i nismo u potpunosti razumeli.Sada, dok čitam ovo što sam napisao, moguće je da je ovo gore napisano jedan veliki promašaj.

Naprotiv:)
 
Коментаре које ја остављам су на туђим налозима и то моја 12-годишња сестра не види, већ види коментаре мојих френдова који остављају коментаре код мене :)

Не, немој да ме питаш с каквим се људима ја то дружим... УВЕК се нађе неко ко је перверзан :P

Može, može.

Sve ona može da vidi. Uđe u tvoj profil, vidi koje si slike poslednje komentarisao, klikne na link i eto. Ih.



На друго питање јесам обратио пажњу, али сам мислио да је одговор подразумеван :) Девојке које имају разголићене слике на тако једном јавном месту, што се мене тиче могу тако и да иду улицом... никакве разлике нема, а зна се шта се мисли за девојке које иду голе улицом :)

Ah da, Vlado a jel važi ovo i za one koje postave sliku u kupaćem, na bazenu, moru i sl.? :mrgreen:


Naravno, fejsbuk, spejs i slični sajtovi su puni takvih devojka, no, ako one nemaju poštovanja prema sebi i misle da će time nešto dobro dobiti... neka ih... doće jednom iz dupeta u glavu...
 
hahah :lol: sk' cu ti prebrojim... 18 forumasha! Pih... :|

Lele.

Ja imam samo Natašu, i... Bog zna koga još... =)
A imam 121 prijatelja... :lol:

Najsmešnije su mi moje drugarice koje prihvataju friend requestove od tipova iz inostranstva samo da bi imale više prijatelja (neke imaju i 400+ :eek:), nikad za njih čule, nikad ih videle, niti imaju pojma ko su oni. :hahaha:
I onda kad krenu da kače slike, pa stave broj mobilnog u profil... Bude belaja... :lol:
 
hahah :lol: sk' cu ti prebrojim... 18 forumasha! Pih... :|
Ja 14 forumaša :p Od 313 prijatelja :?


Brooke:
Najsmešnije su mi moje drugarice koje prihvataju friend requestove od tipova iz inostranstva samo da bi imale više prijatelja (neke imaju i 400+ :eek:), nikad za njih čule, nikad ih videle, niti imaju pojma ko su oni. :hahaha:
E to nikad nisam razumela... mislim, koja je fora imati što više prijatelja, posebno tih koje ne poznaješ? Ja već imam previše prijatelja, i polako brišem neke sa kojima se retko dopisujem, ali sve ljude sa svoje liste poznajem uživo... osim možda par forumaša, i nekih ljudi sa faxa koji mi trebaju zbog obaveštenja koja šalju.
 
Lele.

Ja imam samo Natašu, i... Bog zna koga još... =)
A imam 121 prijatelja... :lol:

Najsmešnije su mi moje drugarice koje prihvataju friend requestove od tipova iz inostranstva samo da bi imale više prijatelja (neke imaju i 400+ :eek:), nikad za njih čule, nikad ih videle, niti imaju pojma ko su oni. :hahaha:
I onda kad krenu da kače slike, pa stave broj mobilnog u profil... Bude belaja... :lol:

A ne, Shix sad ima 19 prijatelja sa krste.

Jao kad me spopadnu Mađari, Turci, Bugari... lele... m'rš bre! Ja sve osobe koje imam znam, osim Shixa. :lol:
 
Dodao me neki dan neki lik, ne znam ime i prezime, ne znam sliku, zajedničkih prijatelja: nula. :lol:

I ajd sad da probam ono Stefanovo učtivo pitanje :mrgreen: - ranije sam samo ignore-ovala - je l' se znamo i zašto želite da mi budete prijatelj :mrgreen:

Kad eto ti odgovora - ''Ne znamo se ali po ovome vidim da si uobražena (bez uvrede) i sad ne želim da te dodam za prijatelja.''
:hahaha:
 
E to nikad nisam razumela... mislim, koja je fora imati što više prijatelja, posebno tih koje ne poznaješ? Ja već imam previše prijatelja, i polako brišem neke sa kojima se retko dopisujem, ali sve ljude sa svoje liste poznajem uživo... osim možda par forumaša, i nekih ljudi sa faxa koji mi trebaju zbog obaveštenja koja šalju.

Ni meni nije jasno. :roll:

A ne, Shix sad ima 19 prijatelja sa krste.

Jao kad me spopadnu Mađari, Turci, Bugari... lele... m'rš bre! Ja sve osobe koje imam znam, osim Shixa. :lol:

Ja sve osobe sa liste, znam. =)
 
Lele.

Ja imam samo Natašu, i... Bog zna koga još... =)
A imam 121 prijatelja... :lol:

To su godine i godine iskustva na forumu! :P :lol:

Ja 14 forumaša :p Od 313 prijatelja :?



E to nikad nisam razumela... mislim, koja je fora imati što više prijatelja, posebno tih koje ne poznaješ? Ja već imam previše prijatelja, i polako brišem neke sa kojima se retko dopisujem, ali sve ljude sa svoje liste poznajem uživo... osim možda par forumaša, i nekih ljudi sa faxa koji mi trebaju zbog obaveštenja koja šalju.
Keso! :P samo 14, ubi se... :lol:

Ja imam samo 2 neke ribe za koje apsolutno nemam pojma ko su i sto su me addovale. Interesantne mi bile pa sam ih ostavio. Ostalo su ljudi koje znam sto realno sto virtuelno, ali su tu s razlogom.

A ne, Shix sad ima 19 prijatelja sa krste.

Jao kad me spopadnu Mađari, Turci, Bugari... lele... m'rš bre! Ja sve osobe koje imam znam, osim Shixa. :lol:
To sam te ja addovao da bismo se bolje upoznali :twisted: :D

Dodao me neki dan neki lik, ne znam ime i prezime, ne znam sliku, zajedničkih prijatelja: nula. :lol:

I ajd sad da probam ono Stefanovo učtivo pitanje :mrgreen: - ranije sam samo ignore-ovala - je l' se znamo i zašto želite da mi budete prijatelj :mrgreen:

Kad eto ti odgovora - ''Ne znamo se ali po ovome vidim da si uobražena (bez uvrede) i sad ne želim da te dodam za prijatelja.''
:hahaha:

Pa lepo te je decko procenio, na keca! :p
 
Ja imam 193, i od tih mozhda samo 100 znam ko su :lol:
Nepoznate i one sa kojima nemam zajednichke prijatelje ignorishem,ali kad vdim da imamo ono 40,50 zajednichkih prijatelja onda ga prihvatim jer znam da je to neko iz shkole/kraja...
 

Back
Top