MUZIKA !!!

+SpookyGirl+:
šta je world music? nikako da provalim....
To mu dodje kao sve sto nije mainstream....kod radikalnijh podela iskljuceno je i sve sto potice sa zapada...ili anglo-saxonskog govornog podrucja (negade cak i samo etno sa svih prostora sem zapadne Evrope i tako...)....:)......nadam se da se jimi ne ljuti...
 
Zivot na Marsu?:
sta je to psychobilly?
Mesavina Britanskog punk-rocka i americkog rockabilly-a(+ individualni utcaji,ima dosta blues-iranih)....to bi trebalo da je zapoceo bend po imenu The Cramps...cesto kritikovani zbog kontraverznih tekstova...mnogima lici i na garage ali se ne korsti elektricni bass...vec akusticni ili sta drugo sto moze da posluzi. Spolja likovi koji to slusaju mogu da lice na pankere....:)
 
Ananke:
Mesavina Britanskog punk-rocka i americkog rockabilly-a(+ individualni utcaji,ima dosta blues-iranih)....to bi trebalo da je zapoceo bend po imenu The Cramps...cesto kritikovani zbog kontraverznih tekstova...mnogima lici i na garage ali se ne korsti elektricni bass...vec akusticni ili sta drugo sto moze da posluzi. Spolja likovi koji to slusaju mogu da lice na pankere....:)
punk-blues?
 
Che_Anarki:
Heh..Punk-blues...to mu dodje mnogo bukvalno...doduse kad pogledas sta su sve pomesali mogao je i monstrum da ispadne...lol...Ne nego ima nekih karakteristicnih taktova (pa tako kazes da je nesto blago blues-ierno),mislim ako budes u prilici DOBRO da odslusas videces...nisu normalni...:)
 
Ananke:
To mu dodje kao sve sto nije mainstream....kod radikalnijh podela iskljuceno je i sve sto potice sa zapada...ili anglo-saxonskog govornog podrucja (negade cak i samo etno sa svih prostora sem zapadne Evrope i tako...)....:)......nadam se da se jimi ne ljuti...
e hvala, sad mi je mnogo jasnije....
 
to je najranija forma rocka,muzichki i modno vrlo prepoznatljiv stil pedesetih...
Elvis Prisley,Johnny Cash,Stray Cats...Nezaobilazan pompadur frizura zbog koje muzichari poput Buddy Hollya,Jerry Jee Lewisa,Elvis Prisleya i Johnny Casha,kao i kasniji talas tokom osamdesetih, koristili velike kolichine pomade za kosu.Ovoj frizuri dodati koshulju sa izvuchenom kragnom preko revera sakoa,lakovane cipele,Levi's farmerica na primer 501 ili 505,majice sa printom ispod kozhne jakne...Bele charape ovde ne znache veliku modnu greshku.....ma bre to ti je Elvis....:lol:
 
saki8050:
to je najranija forma rocka,muzichki i modno vrlo prepoznatljiv stil pedesetih...
Elvis Prisley,Johnny Cash,Stray Cats...Nezaobilazan pompadur frizura zbog koje muzichari poput Buddy Hollya,Jerry Jee Lewisa,Elvis Prisleya i Johnny Casha,kao i kasniji talas tokom osamdesetih, koristili velike kolichine pomade za kosu.Ovoj frizuri dodati koshulju sa izvuchenom kragnom preko revera sakoa,lakovane cipele,Levi's farmerica na primer 501 ili 505,majice sa printom ispod kozhne jakne...Bele charape ovde ne znache veliku modnu greshku.....ma bre to ti je Elvis....:lol:
.....:)............uz mali dodatak o samoj muzici....fuzija blues,county i boogie..(I mozda jos par) muzike, uticaje je lako prepoznati ali kombinacija je jedinstvena (dodatak prethodnome su npr gitarske solo deonice,specifican ritam koji je iznet iz samih korena, itd...)i do dana danshnjeg netaknuta i neizmenjena. :)
 
Sweet_Jane:
ocju da znam sta je rokabili.

dozdi kod mene da ti objasnim... :)
najranija forma rokenrola... obicno se svira u triu - gitara, kontrabas, bubnjevi... nastala 50ih godina mada ponovo svirana od 80ih...
najpoznatiji izvodjaci 50ih - Elvis Presley, Gene Vincent, Eddie Cocrhan, Carl Perkins
najpoznatiji izvodjaci 80ih - Stray Cats, Blue Cats, Polecats, Jets i jos gomila njih
 
Ananke:
.....:)............uz mali dodatak o samoj muzici....fuzija blues,county i boogie..(I mozda jos par) muzike, uticaje je lako prepoznati ali kombinacija je jedinstvena (dodatak prethodnome su npr gitarske solo deonice,specifican ritam koji je iznet iz samih korena, itd...)i do dana danshnjeg netaknuta i neizmenjena. :)
jbg...ja ono prepisala iz hupera...
A tebi svaka chast kad' toliko znash o Muzici ;))))))
(slazhem se sa Spiritcraft-om)
 
ajd i ja da se prikljucim...slusam jazz,uglavnom izvorni i smooth,a ono sto me muci je:
sta sve spada u acid jazz? posto sam nasao nekih dvadesetak pesama,na nekom albumu "best of acid jazz",i tu ima i hiphopa,i housa,a najmanje od svega ima jazza...?!wtf...
 
jazz...:):):):):):)
Acid sam slabo slusala ali imam ortaka koji to kao svirka...To ti je najcesce groove...ili nekakav dance ili tako sa primesama i uticajima jazz muzike...najpopularniji je neki groove nadogradjeni na funk-jazz i to je prilicno dobro..ali nikako bolje od samog funk-jazza....mislim da ima klub u Nisu gde se to cesto svira :esenin:...hmm
Najbolje je ipak da pitas over sa jazz i blues-a .....:):):)
pozdrav
 

Back
Top