Muzika

mm.gif
 
jagodica:
Snezna_kraljica:
klasicna muzika (pocev od – kraja baroka pa nadalje, do sredine XX veka) satkana je od suptilnih nijansi, uspona, padova, razvitaka tematskog materijala…

nije tacno, i pre kraja baroka je postojala muzika.
:lol: :lol: :lol:
Prizhvatam izazov. :P
TRAZILI STE - GLEDAJTE:
Pre baroka je POSTOJALA MUZIKA (zamisli! :shock: ) Koja nije odgovarala opisu - dinamika (piano, forte, crescenda, itd.) nije postojala u srednjem veku (ha! Zamisli gregorijansko pevanje i sex!:)) a ni u renesansi (tek u ponekom Bahovom delu javljaju se dinamicke oznake. One pocinju revnosno da se beleze tek u pretklasicizmu. Takodje - sto se tice instrumentalne muzike - sviranje na cembalu ne daje prostora za stvaranje razlicite dinamike. A u orkestru se paznja na dinamicke promene (kao i istovremene poteze gudalom, sto umnogome doprinosi zvuku) pocela poklanjati tek u pretklasicizmu). A dinamika kakvu mi znamo - sa sve agogikom (odstupanjima od tempa ako osecanja izvodjaca u tom trenutku to zahtevaju) nastaje tek sa - romantizmom. Sopen je prilico doprineo tome... Mada ni svetovna renesansna nije losa za te stvari, ako cemo iskreno... :roll:
:P
 
chokolada:
Verovatno sve zavisi od toga ko kakvu muziku voli. Eto neko je gore spomenuo dzez kao super muziku za sex, ali ja naprimer nikako ne volim dzez tako da... Shvatate sta hocu da kazem...
Ja licno glasam za latino muziku ili neke lagane rock baladice.

volim chokaladu i volim latino ali saxofon i romantichni klarinet, kao i bilo koja muzika jer kad si sa chokoladom to je muzika sama po sebi :lol: :lol: :lol:
 
Kad sam u emotivnoj fazi nesto relativno sporo tipa cafe del mar, jazz balade i sl. Kad mi je samo do sexa, muzika me i ne zanima. Volim i kad se samo mi cujemo, a to samo kad mi cimerka i sestra nisu tu...
 
Ne moze bez muzike.Ja sam inace navikao da mi se nesto uvek cuje makar i u pozadini.Ali sad mi nista ne pada na pamet.Ali imam neki mix na kompu koji je poseban za te situacije,ali nemam pojma sta ima tu :lol: :lol: :lol: zato pustim Azru i mog rodjaka Branimira i ....
 

Back
Top