Muzika i isceljenje

Sokolica_M:
Uz muziku, svako je sećanje svežije, svaka promisao dublja, svako osećanje intenzivnije... Muzika je sve... najlepša umetnost...

Ima pesama posle kojih, kad me probude, nisam sposobna da izađem iz kuće...
Ali ima i onih što isceljuju, vraćaju mi veru i daju optimizam...
Mada, čudna stvar, pomalo nejasna i kontradiktorna: tu veselu muziku slušam kad sam ja već sama takva. I obrunto, kad sam loše, umesto da slušam nešto što će mi otrgnuti misli, ja se ''drogiram'' depresivnim pesmama i samo tonem više...
Interesantno mi je da obično ono što prvo čujem, pevušim u sebi ostatak dana...
Pa da evo mene kad zezaju u skoli , dodjem kuci i pevam IS IT Scary i zamisljam kako pevam njima , a oni se svi poplasiliii shatili da su zli kao i oni koji za Michael-a kazu da je poremeceni ludak. 8) :p
 
Drugari! Javljam se uzivo iz ispovedaonice. Pssssssst! Moram da vam kazem da se ponovo potvrdilo da muzika ima isceliteljski efekat. Moj roze mobilni koji je sada napolju prestao je da radi. Medutim, skinula sam melodiju sa hitom "Funky G" i on je ponovo poceo da radi. Ipak je istina! "ajd, sada cao, moram da vezbam koreografiju. 8-)
 
Liza Dennis:
Drugari! Javljam se uzivo iz ispovedaonice. Pssssssst! Moram da vam kazem da se ponovo potvrdilo da muzika ima isceliteljski efekat. Moj roze mobilni koji je sada napolju prestao je da radi. Medutim, skinula sam melodiju sa hitom "Funky G" i on je ponovo poceo da radi. Ipak je istina! "ajd, sada cao, moram da vezbam koreografiju. 8-)
Ne shvatam ... 8)
 
Nisam se setila od velikog broja muzickih isceljenja da vam kazem da sam i ja par ljudi izlecila od epilepsije i manijakalne depresije uz pomoc zvuka mog najomiljenijeg instrumenta fujece. Da li ste vi nekeda nekog muzicki zacelili? 8-)
 
Danas mi je dosla moja komsinica Soka i pozalila se: "Liiiizo, bolu me ledja. Danas sam malo setala i pala. Sta da radim?" Ja sam joj rekla: "Sedite, tetka Soko" i pustila sam "Enter Sandman" od "Metallice". Tetka Soka je cudom poskocila i brzo otisla kuci. Muzika je ponovo pokazala svoje cudotvorno delovanje. 8)
 
Ti si nevaspitana!!!
Znaci ovako, te pevace koje je Liza navela ne znam i ne znam da li mogu nekoga da lece svojom muzikom.Ali znam sigurno je da muzika moze da leci.Utice na ljudsku psihu podsvesno , a to je veoma bitno, podsvesno a ne svesno vlada covekom.Znaci muzika ima veliki uticaj na ljude , VELIKI!!!Ne znam da li ste znali , ali po istrazivanjima kapljice vode kojima je pustana muzika kada se kristalisu imaju lepse i pravilne kristale od onih kojima nije pustana muzika.Meni je ovo malo cudno , ali sto da ne?Ljudi misle da vibracije uticu na njihovu strukturu , tako nesto!!! A nemam pojma valjda su Kinezi nesto pricali kako mantrama moze sve da se izleci, a mantre su kao neke pravilne vibracije tela i tako to.Sad mozda vi mislite da ja tu lupam gluposti , ali samo sam reko sta ljudi kazu, a ja kazem da mene muzika sigurno moze da izleci.Uvek kad mi je lose slusam neku muziku i odmah mi bolje. Ili kad sam sje.ban pustim nesto i slusam i ubrzo meni niko nije ravan i letim do neba , a i vise!!!Uvek mi je bolje kad slusam Mozarta, Britney Spears I MJ-a, a i ostale.Na mojoj temi o Britney koja se stopila sa jednom glupom temom o Britney reko sam kako nju kad slusam osecam se veseo, e pa kad se osecam veselo sve je bolje zar ne?Za Michael-a necu ni da pricam koliko mi pomaze, a Mozarta uglavnom sviram na klaviru!Mislim da muzika definitivno leci nekog kad je nadrk.an , a za bolesti sto da ne ?
Zvuci sasavo , ali mene vise ledja ne bole!!!(mlatim , ali muzika je mocna , pa sto da ne?) 8)


Ivane,nas dvoje smo se svadjali ranije :lol::lol:
 
Ne znam da li ste znali , ali po istrazivanjima kapljice vode kojima je pustana muzika kada se kristalisu imaju lepse i pravilne kristale od onih kojima nije pustana muzika.
Kull...8-)

@Gospoja Tema

Moguce je da covek zivne kad pocne da slusa bilo kakvu muziku,ali da ozdravi...:-?...meni odmah bude bolje od EKVa,Metallica,Zdravka Colica ili Maidena.Oni su melem!:razz:
 

Back
Top