Quantcast

MUŠKI ŠOVINIZAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.705
Jao , super finta.

Nego,
Sve je dobro i maestralno odradio i upregao, jedino je na kraju zabrljao nepotrebnim blebetanjem ,,,

Ja bih je iyljubio, pomazio, po(h)valio itd,. . jelte,.. sledeci put bi sve sama, bez muskog dirigovanja... :mrgreen:
----
;)
Ja

Ne...tek na kraju uradio je pravu stvar, blebetanjem..pomogo joj je da shvati ono što zaslepljena
ljubavlju nije na vreme videla..:mrgreen:

Za pola drugog dela posta, svaka čast..i treba da je izljubiš, pomaziš i jelte...pa bi ona opet tako "naivno"
jer zna šta lepo sledi, uradila istu stvar i dala ti toliko potreban dirigentski osećaj..:lol:

Svi bi da budu dirigenti pa i ja :think:..bože, bože..to mora da je neka anomalija ljudskog ponašanja...:zcepanje:

Al gle čuda..tražim sliku žene dirigenta na netu i nema, sve muškarci...:eek:..zavera...:evil:

faraonn

Elita
Poruka
17.081
...dirigent nije
čobanin
a ni muzičari
ovce
ali ponekad treba
biti
Konan-varvarin
kao opomena
za druge l o v c e

...'varvarstvo'
kao mačka
kad u zubima seli
mače
moze biti isto sto
i bogatstvo
kad ga nadvlada
smijeh ili
svilenilo j a č e

...pa zar je to grijeh
ako pogled
nastavi ruka
i kao uspio ogled
ali na postolju
jastukaa...?

Poslednja izmena:
Poruka
51.003
Pa srećna vam (tro)godišnjica teme, dragi šovinisti, ne-šovinisti i ostali!

U to ime, jedan stari vic:
slika9362a25dll3.jpg

:lol:

Nadam se da se prisutni Crnogorci neće naljutiti, a ako Barbara misli da treba, nek ga obriše.

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.705
Da..prodje tačno tri godine od kad postoji ova tema..meni najdraža..
Bilo je tu svega..izrečeno je puno lepih, pametnih stvari bilo je i svadjica i iskrica i ljubavi i mržnje...
Valjda je tako i u životu..:D

Svima koji vole ovu temu jedan veeliki...

52594.jpg

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.705
Pružena ruka znači: pa dobro bre, dokle misliš tako, kafane, žene, kafane, žene pa opet ispočetka :lol:..a dirigentskom palicom
pokazuje smer u kome se nalazi krevet ili ko je gazda u kući ili kome se podnose računi..nemate pojma...:mrgreen:

Bea, Bea..gde je samo nadje..mineru jedan ženski...:zcepanje:..:eek:.. Nema žena minera tj. minerki..diskriminacija again...:evil:
Ima ih samo u filmovima, što znači da i to može da bude nečija fantazija..neko poput Nikite...recimo..:lol:..volela sam tu seriju..:)

La.Femme.Nikita.3rd.Season.jpg

Moonster

Ističe se
Banovan
Poruka
2.895
Pružena ruka znači: pa dobro bre, dokle misliš tako, kafane, žene, kafane, žene pa opet ispočetka :lol:..a dirigentskom palicom
pokazuje smer u kome se nalazi krevet ili ko je gazda u kući ili kome se podnose računi..nemate pojma...:mrgreen:

Bea, Bea..gde je samo nadje..mineru jedan ženski...:zcepanje:..:eek:.. Nema žena minera tj. minerki..diskriminacija again...:evil:
Ima ih samo u filmovima, što znači da i to može da bude nečija fantazija..neko poput Nikite...recimo..:lol:..volela sam tu seriju..:)

Tolika priča o diskriminaciji žena, a ti si gledala seriju sa onom plavušom (tipičan muški stereotip po pitanju žena)....

Film je ipak neponovljiv, ono je bila prava Nikita, a ne ona neodlučna plavuša ubačena u serijal po kriterijumima Barta i Homera Simpsona :lol:

00001px.jpg

Ima žena minerki, tj. minera koliko god hoćeš, samo ne miniraju sve samo stenje i kamenje, neke emotivno miniraju, a neke su specijalisti za veze i brakove...:lol:

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.705
Tolika priča o diskriminaciji žena, a ti si gledala seriju sa onom plavušom (tipičan muški stereotip po pitanju žena)....

Film je ipak neponovljiv, ono je bila prava Nikita, a ne ona neodlučna plavuša ubačena u serijal po kriterijumima Barta i Homera Simpsona :lol:

00001px.jpg

Ima žena minerki, tj. minera koliko god hoćeš, samo ne miniraju sve samo stenje i kamenje, neke emotivno miniraju, a neke su specijalisti za veze i brakove...:lol:

Baš je slatka ta plavuša..:cool:

To nisu minerke na koje sam ja mislila..:lol:..a te o kojima pričaš, slažem se..ima ih..sunce im njihovo i ko ih izmisli...:mrgreen:
..ali to samo govori da bi i u prof. minerskoj sveri mi žene bile uspešnije od vas...;)

Moonster

Ističe se
Banovan
Poruka
2.895
Baš je slatka ta plavuša..:cool:

To nisu minerke na koje sam ja mislila..:lol:..a te o kojima pričaš, slažem se..ima ih..sunce im njihovo i ko ih izmisli...:mrgreen:
..ali to samo govori da bi i u prof. minerskoj sveri mi žene bile uspešnije od vas...;)

Ne znam ko izmisli te emotivne minerke, ali činjenica je da postoje, neke zbog interesa neke zbog mržnje, neke zbog zavisti, neke zbog svega nabrojanog.....

U minerskoj sferi bi žene bile uspešnije od muškaraca kažeš, evo ti jedan link koji pokazuje žene u minerskoj sferi, rudnik platinskih metala Impala gde su žene uključene kao mineri u rudniku da bi se ispunio zakonski minimum od 10% od ukupne radne snage moraju da budu žene :eek:

Zašto misliš da postoji diskriminacija, posebno danas kada je kod poslodavaca sve, ali baš sve svedeno na novac. Kao da je briga nekoga tko je direktor nekog sektora (energetika, aeronautika, vojska, policija, namenska industrija...itd) da li je radnik ili radnica u pitanju :neutral:

Bitno je samo da firmi pumpaš novac u budžet, da radiš prekovremeno, da si najbolja u svom poslu, mogu ja biti muškarac koliko god hoćeš, ali ti kao žena u bilo kojoj oblasti u kojoj radiš, ako imaš bolje rezultate od mene i donosiš više novca, ti ideš gore, a ja tonem dolje, bez obzira na pol. Ili kako bi to danas moderno rekli: "Zakon tržišta".

I ono što mene posebno nervira, to je inzistiranje žena da učestvuju u onim oblastima gde je rizik najveći, recimo kao vojni pilot u vojnim misijama ( ne mislim na mirnodopski status), kao mineri u rudnicima, kao radnice u nuklearnim postrojenjima ili institutima, kao stručno osposobljena lica za rad u namenskoj vojnoj industriji, obično ABH, kao astronauti i slično..... :evil:

Još kada je žena karijeristkinja, bez porodice, to mi je svejedno, ali kada ima decu e to ne mogu da ukapiram nikako.....

I na kraju krajeva, za koga sve to raditi ili zbog čega, ako je za zemlju (patriotizam) sve koji su bili patriote možeš naći u hladovini starih hrastova uvek na istoj adresi, danas ih se niko ni ne seti, ako je zbog novca, koji je drugi najčešći argument koji žene potegnu, nemoj mi reći da žene nemaju dovoljno intelekta da mogu zaraditi novac na drugim manje rizičnim poljima od nabrojanih, kao recimo hirurzi, kardiolozi, pulmolozi, političari ( ima ih nekoliko vrlo uspešnih do sada ), kao ambasadori, građevinski investitori, kao mafijaši ( e sada znam da će 99% populacije reći da nije bilo uspešnih mafijaša žena, ali postoji jedna i zove se Viktorija Goti za koju svi talijani koji je poznaju kažu da je sposobna da bude Capo, ako to već i nije ;) ), Prema tome kada su žene postale i u mafiji vodeći segment društva, a taj deo je sigurno tradicionalno bio i ostao rezervisan "samo za muškarce", o kojoj mi onda diskriminaciji uopšte pričamo :confused:

I na kraju krajeva koja diskriminacija, pa nigde ne videh više žena sa statusom moderatora nego na Krstarici, o čemu mi onda pričamo uopšte :lol:

Osim možda o nepotrebnom dokazivanju samih žena društvu i zajednici, jer nisu shvatile da je to tema koja je odavno zapečaćena i da nikoga nije briga da li je netko muško ili žensko, već ih je samo briga šta je taj neko učinio i koliko je novca ili slave tom istom društvu doneo....

Poslednja izmena:

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.705
Stigla prvooptužena..:zper:

Ko prizno?...ja?!..da, ali pod pritiskom..uključio si sijalicu pred mojim očima a ona lepa, sjaji, privlači
vake šašave leptirove, i rekao mi da ne smem da trepćem i vikao: priznaj!!...:mrgreen:
I ja nisam treptala...samo sam bila prinudjena da priznam i sletim na zemlju i budem realna..a to boli..:evil:

Ubico leptirova...:cool:

Eto ti...:mrgreen:..

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.705
Konačno nađosmo nešto u čemu bi bile uspješnije. :p

Ma nee, tek smo počeli da nabrajamo...

Ne znam ko izmisli te emotivne minerke, ali činjenica je da postoje, neke zbog interesa neke zbog mržnje, neke zbog zavisti, neke zbog svega nabrojanog.....

U minerskoj sferi bi žene bile uspešnije od muškaraca kažeš, evo ti jedan link koji pokazuje žene u minerskoj sferi, rudnik platinskih metala Impala gde su žene uključene kao mineri u rudniku da bi se ispunio zakonski minimum od 10% od ukupne radne snage moraju da budu žene :eek:

Zašto misliš da postoji diskriminacija, posebno danas kada je kod poslodavaca sve, ali baš sve svedeno na novac. Kao da je briga nekoga tko je direktor nekog sektora (energetika, aeronautika, vojska, policija, namenska industrija...itd) da li je radnik ili radnica u pitanju :neutral:

Bitno je samo da firmi pumpaš novac u budžet, da radiš prekovremeno, da si najbolja u svom poslu, mogu ja biti muškarac koliko god hoćeš, ali ti kao žena u bilo kojoj oblasti u kojoj radiš, ako imaš bolje rezultate od mene i donosiš više novca, ti ideš gore, a ja tonem dolje, bez obzira na pol. Ili kako bi to danas moderno rekli: "Zakon tržišta".

I ono što mene posebno nervira, to je inzistiranje žena da učestvuju u onim oblastima gde je rizik najveći, recimo kao vojni pilot u vojnim misijama ( ne mislim na mirnodopski status), kao mineri u rudnicima, kao radnice u nuklearnim postrojenjima ili institutima, kao stručno osposobljena lica za rad u namenskoj vojnoj industriji, obično ABH, kao astronauti i slično..... :evil:

Još kada je žena karijeristkinja, bez porodice, to mi je svejedno, ali kada ima decu e to ne mogu da ukapiram nikako.....

I na kraju krajeva, za koga sve to raditi ili zbog čega, ako je za zemlju (patriotizam) sve koji su bili patriote možeš naći u hladovini starih hrastova uvek na istoj adresi, danas ih se niko ni ne seti, ako je zbog novca, koji je drugi najčešći argument koji žene potegnu, nemoj mi reći da žene nemaju dovoljno intelekta da mogu zaraditi novac na drugim manje rizičnim poljima od nabrojanih, kao recimo hirurzi, kardiolozi, pulmolozi, političari ( ima ih nekoliko vrlo uspešnih do sada ), kao ambasadori, građevinski investitori, kao mafijaši ( e sada znam da će 99% populacije reći da nije bilo uspešnih mafijaša žena, ali postoji jedna i zove se Viktorija Goti za koju svi talijani koji je poznaju kažu da je sposobna da bude Capo, ako to već i nije ;) ), Prema tome kada su žene postale i u mafiji vodeći segment društva, a taj deo je sigurno tradicionalno bio i ostao rezervisan "samo za muškarce", o kojoj mi onda diskriminaciji uopšte pričamo :confused:

I na kraju krajeva koja diskriminacija, pa nigde ne videh više žena sa statusom moderatora nego na Krstarici, o čemu mi onda pričamo uopšte :lol:

Osim možda o nepotrebnom dokazivanju samih žena društvu i zajednici, jer nisu shvatile da je to tema koja je odavno zapečaćena i da nikoga nije briga da li je netko muško ili žensko, već ih je samo briga šta je taj neko učinio i koliko je novca ili slave tom istom društvu doneo....

Iz tog ugla gledano..slažem se..ali u vezi bolda..ja nisam moderator tj. muškarac nego moderatorKA...razmisli..:D

Moonster

Ističe se
Banovan
Poruka
2.895
Ma nee, tek smo počeli da nabrajamo...

Iz tog ugla gledano..slažem se..ali u vezi bolda..ja nisam moderator tj. muškarac nego moderatorKA...razmisli..:D

Ja sam naveo da nisam nigde video više žena sa statusom moderatora, a ne da si ti moderator, mada sa druge strane postavke si u pravu....ma kako god, ne mogu da razmišljam danas...neki drugi put možda.....

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.705
LBARBARA > PRIZNAJE
Ko prizno?...ja?!..da, ,...

~~~~~~~~~~

To , je to...

Priznala si.
Sutra ide matematika , na tu temu...

Poz
;)
Ja

Kako si provalio da mi je to omiljeni predmet...:mrgreen:

Borčica i LBarbara odu na Žabljak,
da proslave trogodišnjicu teme MUŠKI ŠOVINIZAM.
U hotelu im kelner donese dva Jacka.

- Molim vas, donesite nam i led - kaže Barbara.

- Led!?! Oli i sličuge da vam donesem!?! :lol::malav:

Može, može..i nekog majstora klizanja da nam objasni kako se održava ravnoteža
nakon Jacka bez leda...:mrgreen:

Ja sam naveo da nisam nigde video više žena sa statusom moderatora, a ne da si ti moderator, mada sa druge strane postavke si u pravu....ma kako god, ne mogu da razmišljam danas...neki drugi put možda.....

Ima takvih dana...znam...;)

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.367
Pričam ja, pričam..evo, već 200-ta strana nailazi, da je to boljka velika, ali niko mi ne veruje..:lol:

Postoji muški šovinizam koji je očigledniji a postoji i ženski šovinizam koji je sofisticiraniji..
I jedna i druga vrsta ne valja..mada, muški šovinizam više boli..:mrgreen:

Da se nasmejemo malo..:D

Majstor u kući

Neke žene imaju zaista veliku sreću da imaju partnera koji se može nazvati majstorom. To ih spašava od besomučnog čekanja i moljakanja komšija, prijatelja i kvalifikovanih majstora da dođu i poprave neku sitnicu.

Ž:Ljubavi, popravi česmu u kupatilu, curi kao luda
(On dolazi staje pored česme)
M:Daj mi klješta
(Žena odlazi i kopa po alatu)
Ž:Jel' ova?
M:Ma ne ta, papagajke bre
Ž:Ova?
M:Aj' može i ta (kako bre ne znaš ***!?)
M:Daj mi cigare
Ž:Stižu
M:E da, odvrni osigurač, ne volim da ima struje u kupatilu dok radim
(Žena uzima stolicu na nju stavlja šamlicu i penje se da odvrne osigurač)
M:Da ne znaš možda gde je kučina?
(žena opet kopa po alatu)
M: To je malo
Ž:Jel' ovo dovoljno?
M: Aj biće valjda, nađi mi i gumice
Ž: Kakve gumice?
M: Aman bre jel' moram sve sam, majku mu! One s rupom
Ž: aha, ok
Ž:Ove?
M: Aaaa ***, zar ne vidiš da su te neke dronjave, nađi nove
Ž:Ove?
M: Ajd, moći će valjda
Voda prska po celom kupatilu
M: Ma ti nisi normalna isključi ventil za vodu
Ž: Pa gde je ?
M: U podrumu, baš nemaš pojma
(žena trči tri sprata dole, vraća se zadihana)
Ž: Čime ***?
M: pa klještima, kao sav normalan svet
(žena trči tri sprata dole, vraća se zadihana)
Ž: Sad ok?
M: Biće valjda
Krc,škrip,cangr,greb,šljap
M: Evo gotovo, ovo i dete može da popravi
Žena ulazi u kupatilo skuplja vodu sa poda, briše masne fleke s pločica, otpušava lavabo koju je zapušila kučina, briše pepeo sa veš mašine, i tugaljivo gleda izgoretinu na istoj jer je tu stajala cigareta
M: E, moramo da kupimo novi lavabo, ispala su mi klješta pa je pukao
Ž: Ok, ljubavi
M: E, aj budi dobra, skuvaj mi kafu crkao sam, samo ne zaboravi da odvrneš ventil u podrumu i vrati osigurač a i pokupi ona tvoju šminku sve je popadalo i rasulo se po podu, zar ti treba toliko šminke ***
Ž:Uzima najveće papagajke i kreće prema svom dragom...
Da nije smešno bilo bi tužno.:lol:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.