Mufte

Opušteno, znam za šalu. (Samo nekad neću da je prihvatim.)

~~~

Vezano za fer-nefer što je Barbara spomenula, mislim da je teško sprovesti baš tako jer se onda gubi osećaj spontanosti i istovremeno stvara osećaj duga. S druge strane, treba biti osvešćen i znati zašto nas neko čašćava i videti da li prihvatiti ili ne. Ne mora svaka čast da se prihvati.
 
Opušteno, znam za šalu. (Samo nekad neću da je prihvatim.)

~~~

Vezano za fer-nefer što je Barbara spomenula, mislim da je teško sprovesti baš tako jer se onda gubi osećaj spontanosti i istovremeno stvara osećaj duga. S druge strane, treba biti osvešćen i znati zašto nas neko čašćava i videti da li prihvatiti ili ne. Ne mora svaka čast da se prihvati.
Nekada ljudi čašćavaju da time pokažu da su iznad osobe koju čašćavaju, nekada time kupuju osobu kojoj plaćaju račun. Neki to rade širokog srca i bez ikakvih skrivenih namera. Nekada to rade iz poštovanja prema toj osobi. I teško je odrediti koji je razlog u pitanju.
 
Nisu svi ljudi takvi. Ima i dobrih ljudi sa jakim moralnim principima a nažalost ima i takvih.
Mnogo manje nego nekad. Nekad se na poverenje računalo i veoma retko je neko hteo da te zezne, znalo se ko je kriminalac. A danas nemaš poverenja da pozajmiš novac ni bratu od strica, a kamoli komšiji ili poznaniku.
 
Nekada ljudi čašćavaju da time pokažu da su iznad osobe koju čašćavaju, nekada time kupuju osobu kojoj plaćaju račun. Nekada to rade širokog srca i bez ikakvih skrivenih namera.
Da. Samo to ne može uvek da se zna. Čast prihvatam opušteno dokle god nemam osećaj da time nešto dugujem, da imponujem ili da je radi reda.
Kad je stvarno od srca.
Ili od budžeta firme.
 
. Neki to rade širokog srca i bez ikakvih skrivenih namera. Nekada to rade iz poštovanja prema toj osobi. I teško je odrediti koji je razlog u pitanju.
Ne mora se ići na piće po svaku cenu, ideš sa ljudima koji ti prijaju, uz koje si opušten.

Više volim da ja platim račun ali ne bude uvek tako, i kada mene časte osećam se dobro jer idem sa ljudima koji mi prijaju, koji ne kaklulišu.
Kao što ti reče: širokog srca i bez skrivenih namera.Obostrano.
 
Ne mora se ići na piće po svaku cenu, ideš sa ljudima koji ti prijaju, uz koje si opušten.
Naravno, mada par puta mi se desilo da sednem sa osobama sa kojima se viđam jednom u par godina i da oni plate iako se ja bunim da ja platim. Jednostavno osećao sam se baš neprijatno. Totalno mi je neprirodan osećaj da mi neko plaća.
 
Volite li da jedete i pijete mufte (da neko drugi plati) ? Ili da bilo šta drugo u životu dobijete besplatno? Da li ste od onih koji vole da dobijaju stvari besplatno ili volite da plaćate svoje račune?

Što se mene tiče ja volim da plaćam s oje račune, a i ako mi neko nešto pokloni gledam da se revanširam da ne bi ispalo da se eventualno grebem od nekog. ,,Čist račun duga ljubav", tako se kaže.
Нисам љубитељ тога.Слажем се са Вашим ставом "Чист рачун,дуга љубав".
 
Možda si pomešala, mislio je na velikog kineskog mislioca i filozofa Konfučija.

https://sr.m.wikipedia.org/sr/Конфучије
konfucije je rekao

Ko ne zna, a ne zna da ne zna – opasan je- izbegavajte ga!
Ko ne zna, a zna da ne zna – dete je- naučite ga!
Ko zna, a ne zna da zna – spava- probudite ga!
Ko zna i zna da zna – mudar je- sledite ga!

zato
zapratite moj profil :D
 
konfucije je rekao

Ko ne zna, a ne zna da ne zna – opasan je- izbegavajte ga!
Ko ne zna, a zna da ne zna – dete je- naučite ga!
Ko zna, a ne zna da zna – spava- probudite ga!
Ko zna i zna da zna – mudar je- sledite ga!

zato
zapratite moj profil :D
,,I ćorava koka ponekad neko zrno kljune." Svaka čast za citat.
 
Najvise su mi pomogle pare koje nisam dobila i racun koji sam sama platila.
napravio sam i slicicu :D

forum-krstarice-social.png
 

Back
Top