MS Access problem

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
65.582
Imam problem sa kreiranjem upita. Hocu da unesem kriterijum za datum konkretno komandom "Between" odnosno da je trazeni datum izmedju dva datuma.Na primjer Between #01.06.2019.# And #01.07.2019.# . Medjutim koja god dva datuma da unesem dobio bih odgovor programa "Expression you entered contains an invalid date".
 
Imam problem sa kreiranjem upita. Hocu da unesem kriterijum za datum konkretno komandom "Between" odnosno da je trazeni datum izmedju dva datuma.Na primjer Between #01.06.2019.# And #01.07.2019.# . Medjutim koja god dva datuma da unesem dobio bih odgovor programa "Expression you entered contains an invalid date".
?? MS Access? Šta je to? To neko koristi? Od nas 93 izgleda niko! :super:
 
Ovo mi je sestrić sad napisao:

Sumnjam da bi nesto postigli jer oni svi daju neke prijedloge vezane za samu komandu, a ja sam siguran da nije problem u njoj jer sam provjerio na zvanicnom Microsoft sajtu. Mislim da je problem do nekog podesavanja u programu jer sam prije ovoga isto imao jedan problem koji sam rijesio mijenjanjem neke postavke u programu pa mislim da je tako i za ovo ali ne mogu da skontam sam o cemu se radi.
 
Imam problem sa kreiranjem upita. Hocu da unesem kriterijum za datum konkretno komandom "Between" odnosno da je trazeni datum izmedju dva datuma.Na primjer Between #01.06.2019.# And #01.07.2019.# . Medjutim koja god dva datuma da unesem dobio bih odgovor programa "Expression you entered contains an invalid date".
Probaj:
=DateAdd(Switch([UOM]="days", "d", [UOM]="month", "m", True, "yyyy"), [CalTimeInterval], [LastCalDate])
 
Sta je problem u podesavanjima?

Ako je u control panelu english onda je 2/7/2020

Ako je serbian onda je 2.7.2020

Bez nula ispred.

Nemas u programu nikakava podesavanja za datum.

Imas kod pravljenja tabele da kazes koji je format datuma u polju, ali sam ce shvatiti ako uvek unosis isto.
 
Sta je problem u podesavanjima?

Ako je u control panelu english onda je 2/7/2020

Ako je serbian onda je 2.7.2020

Bez nula ispred.

Nemas u programu nikakava podesavanja za datum.

Imas kod pravljenja tabele da kazes koji je format datuma u polju, ali sam ce shvatiti ako uvek unosis isto.

Hvala ti. To mi je za sestrića. Sad ću mu poslati šta si napisao.
 
Imam problem sa kreiranjem upita. Hocu da unesem kriterijum za datum konkretno komandom "Between" odnosno da je trazeni datum izmedju dva datuma.Na primjer Between #01.06.2019.# And #01.07.2019.# . Medjutim koja god dva datuma da unesem dobio bih odgovor programa "Expression you entered contains an invalid date".
recite mi ako grešim ali koliko ja znam posle godine ne ide tačka nikada
 

Back
Top