Moze li srbin biti srecan van Srbije?

Po reakcijama i komentarima ljudi , mahom starijih , u Srbiji , sve van Srbije je crno , nepravedno i nemilosrdno..
Evo prilike za emigrante da napisu svoja iskustva...

Na nekim drugim sajtovima ljudi to cine opusteno i iz drugih povoda, i nema trunke lobiranja niti nude pomoc i tako nesto...
Jednostavno iznesu i crno i belo svog boravka i odlaska u ino...

dobra tema, baš
 
Ma, mogu..što da ne, evo imaju Krstu da ostanu u kontaktu sa maticom, ako već nisu ljubitelji bmwa, a otišli u Austraiju, Nemačku.
Ovi prekookeanski, bar mogu kao ljudi avionom da dođu, da se ne akaju u busu.
Svi srećni i oni i mi.

Slabo dolaze na Krstaricu. Nemaju vremena od savijanja kicme :D

- - - - - - - - - -

Srbin bi bio najsrecniji kada bi sve imao u Srbiji, da ne mora nigde da ide da trazi bolje.U ovom zivotu.

Ne zna se kako je u Srbiji. Taman da je prosecna plata 50 000 eura mesecno, Srbi bi opet kukali.

- - - - - - - - - -

Ja sam Srbin van Srbije i srecniji sam otkako nisam u njoj. U Srbiji sam sa inzenjerskim fakultetom bio beda, gde nikakvu svoju ideju i zelju nisam mogao da realizujem zbog sistema koji svaki startup biznis sasece u korenu. Srpski sistem je jedno sivilo koje isisa svu pozitivnu energiju iz coveka. Obozavam Srbiju, poginuo bih za nju, ali sistem je zivi ocaj koji svoj narod lisava bilo kakve ljudskosti. 99% Srba voli Srbiju kao teritoriju i istorijski kontinuum, ali 99,99% Srba prezire drzavu Srbiju sa dobrim razlozima.

Ma dobro ti si inzenjer. Nego daj da cujemo 95% ostalih koji nisu.

- - - - - - - - - -

Управо тако. А ми сами морамо да се запитамо зашто је то тако.

Koji to vi? U Srbiji je super ne znam sta ti smeta ovde. Ako ti smeta brate idi i ti u Nemacku lomi kicmu :D Ili si mozda inzenjer i ti?

- - - - - - - - - -

Sreća podrazumeva materijalnu stvarnost - koliko imaš objektivnih razloga za sreću.

Npr. ako ja radim za 22 hiljade dinara, imam troje dece, dug za struju 200 iljada, nadrkanu ženu i taštu, 37 kvadrata i činjenicu da ću ostatak života provesti kao totalna sirotinja bez perspektive, nemam objektivnih razloga da budem srećan

ishod: nisam srećan

Brate ti idi radi za 100 000... ko te tera da radis za 22 000...

- - - - - - - - - -

Pa zasto toliki narod pobeze iz nje

Iz cele istocne Evrope se sele ljudi na zapad jer tamo ima posla. Opet sa istoka se nisu iselili svi nego debela manjina. Da je tamo toliko lepo na zapadu recimo otisli bi svi Rumuni, a ne bi 19 000 000 ostalo.
 
Po reakcijama i komentarima ljudi , mahom starijih , u Srbiji , sve van Srbije je crno , nepravedno i nemilosrdno..
Evo prilike za emigrante da napisu svoja iskustva...

Na nekim drugim sajtovima ljudi to cine opusteno i iz drugih povoda, i nema trunke lobiranja niti nude pomoc i tako nesto...
Jednostavno iznesu i crno i belo svog boravka i odlaska u ino...

Moze, ako ima debelu falingu u glavi...
Istina, u pocetku i bude, dok malo covjek osjeti lovu...a onda kasnije skontas koliko je taj zapad zapravo govnjiv i licemjeran...i onda postanes okorjeli desnicar, zapitas se kako se u nasem narodu nije rodio.neki Hitler da nas povede, jer smo realno superiorniji od njih, obrazovaniji smo, imamo bolje fizicke predispozicije, u skoro svim sportovima ih gazimo, realno smo ljepsi, i jos realnije imamo zdraviju i ukusniju hranu...
Dok si u Srbiji, dok ne napravis malo đir vani, pljujes je, kad odes iz nje, krenes da places za njom...:)

- - - - - - - - - -

Samo da se eliminise smrdljivi Vucic...onda bi Srbija jos zdravija bila...

- - - - - - - - - -

Srbija majka...:heart:
 
- - - - - - - - - -



Koji to vi? U Srbiji je super ne znam sta ti smeta ovde. Ako ti smeta brate idi i ti u Nemacku lomi kicmu :D Ili si mozda inzenjer i ti?

Bez ovoga ne moze u Srbiji...
Znaci moras da budes politicki nastrojen kao oni koji su najagresivniji, moras da imas kulturu kao oni najagresivniji, moras da imas potrebe kao oni najagresivniji.
Ako ti se ne svidja, moras da ides iz Srbije.
A niko od tih agresivnih i ne pomislja da pita, a sto ti se ne svidja...

Praziluk se rascvetao po Beogradu gde trunke zemlje nema....

- - - - - - - - - -

A sta mislite da oni koji su pametniji i inteligentniji postanu agresivniji?
Mislite da ne bi mogli da zbrisu sve ove prvobanderashe , ulizice, poltrone, velike srbende i lokal patriote..
Zbrisali bi ih za jedno popodne, ne mislim oruzano, posto to ovi agresivniji stalno bukvalno shvataju..
Ustvari postavljajuci neke teme tacno sam video da svi bukvalno shvataju sve, cak i kad prebacuju drugima da bukvalno shvataju nesto...
Iz klishea razmisljanja u Srbiji ne iskace gotovo niko...Imao sam srecu da upoznam par ljudi i to ne najboljih studenata, ali jako dobrih, na faksu , koji su iskakali iz klishea razmisljanja, ali ne i iz klishea ponasanja, jer ako iskaces iz klishea razmisljanja smanjujes rizik maskiranjem klisheom ponasanja...

Orginalima ne treba orginalna odeca da bi bili drugaciji.

- - - - - - - - - -

Ali zato su ostali navikli da orginale saseku dok su slabi i to postoji kao nacionalni mentalitet...
Vecina je okrenuta ka eliminisanju onih koji drugacije razmisljaju, bez obzira sto vide da to nije patolosko nego donosi prednost....ali rivalitet sve opomene da treba da osakate takvog da jedva opstane...
A kad nauci da bude ista ljiga i stoka kao ostali, e onda ne smeta nista...onda moze sve...

Zato ljudi uspeh mnogo lakse postignu tamo gde je koncentracija srba mala...
 
Sinak, ko god kaze da u Srbiji vlada kapitalizam, glasno kaze: ja nemam pojma u stvari sta je kapitalizam, ali slusam gluplje od sebe koji mrze zapad i citaju informer.
Arogantan si, a ne znaš o čemu pričaš.

Živi si dokaz Dauning-Kruger efekta, gde ti tvoje limitirano "znanje" i floskule koje si pokupio po internetu i u pijanim razgovorima sa kumom stvaraju lažnu ideju da odlično razumeš pojmove koje koristiš, iako je to izuzetno daleko od istine.

То је тачно. Овде нема никаквог капитализма, овде влада бандитизам. А главни носиоци бандитизма су деца комунизма. Тако да су бандитизам и комунизам заправо једно те исто.
"Banditizam" nije proizvodni sistem, a kapitalizam nije samo "oni pozitivni primeri kapitalističkih društava koje uzimam u obzir dok većinu negativnih primera biram da namerno ignorišem". Izvadi glavu iz peska.

No, radi pojasnjenja - ne postoji na svetu kapitalisticka drzava u kojoj:
1) je najveci poslodavac drzava i najvise dohodaka isplacuje drzava
2) drzava finansira privatni kapital novcanim subvencijama na dugi rok
3) privatne firme dobijaju javne tendere samo na osnovu poznanstava sa drzavnim funkcionerima.
4) zdrave privatne firme se ciljano gase za dobro propalih drzavnih firmi.
5) privatne firme su duzne da zaposle odredjeni procenat partijskih radnika po nalogu drzavne vlasti

Dakle, ovaj nas komunisticki deckic upravo i zivi u komunizmu, ali nije kadar da shvati. Bolje reci, nikada nije imao prilike da zivi u pravom kapitalizmu pa i ne zna sta govori.

Radi pojašnjenja, detaljno ću ti odgovoriti:

1. To da li je država poslodavac ili ne, ne karakteriše da li je sistem kapitalistički ili socijalistički;
2. Finansiranje privatnog kapitala od strane države je opšta odlika kapitalizma svuda na svetu, uključujući i zapad, tako da ovaj argument zapravo ide protiv tebe i bolje je da ga nisi naveo. To je zapravo OČEKIVANO ponašanje države u kapitalizmu i dešava se i u najkapitalističkijim društvima u većoj ili manjoj meri na različite načine;
3. Ako privatna firma profitira na račun naroda to je socijalizam - jasno šefe;
4. To da li je firma državna ili privatna ne definiše da li je sistem socijalistički ili kapitalistički, faktički isto kao pod 1., očigledno je da vršiš konflaciju pojma države i pojma socijalizma što je karakteristično za slabo obrazovane tržištare;
5. Privatne firme ulaze u tal sa državom i tu se dešavaju svakakve muljaže, međutim daleko od toga da privatnici ne profiitiraju u toj simbiozi. Ovo je nekakva selektivna tendencioznost koja opet ne govori da je Srbija socijalistička država.

Nije li strašno što na početku svog radnog dana ja moram da se borim sa ovakvim trećerazrednim materijalom, a očekivao sam kvalitetne argumente, o naivna sudbo
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dakle, ovaj nas komunisticki deckic upravo i zivi u komunizmu, ali nije kadar da shvati. Bolje reci, nikada nije imao prilike da zivi u pravom kapitalizmu pa i ne zna sta govori.

notrealcapitalism_by_reclusivechicken-db3q86t.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
"...an economic and political system in which a country's trade and industry are controlled by private owners for profit, rather than by the state."

И онда те неки Untermensch на нету убеђује да је Србија капиталистичка.
Ova definicija je netačna, gde god da si je pokupio, ona ne dotiče razliku između dva sistema.

Plastično: ako je država vlasnik firme, ne znači da je to socijalizam (dokaz bilo koja firma čiji je država vlasnik u kapitalizmu).. Čije je nešto nije ono što razlikuje sisteme, već način na koji se proizvodnja odvija u sistemu.

Takoreći, pridružuješ se ekipi arogantnih daunovaca odozgo.
 
To što si napisao Amerika je prva zemlja kapitalizma koja suštinski neće da Srbija postane stvarno kapitalistička u primeni tih vrednosti koja se primenjuju na svom stanovništvu, upravi, diplomatiji, itd...

Ovo stanje kakvo jeste je upravo onakvo , kakvo jeste zacrtano rupčagom sanitarnog kordona koji se primenjuje na ovu zemlju polupropusnih granica, ograničenog suvereniteta, strane žderačke i domaće banditske ekonomije i delimičnog protektorata.

Amerika da hoće, sredila bi ovde situaciju za par godina.


"...an economic and political system in which a country's trade and industry are controlled by private owners for profit, rather than by the state."

И онда те неки Untermensch на нету убеђује да је Србија капиталистичка.

Uprošćeno posmatranje stvarnosti !

Ne budite smešni, da hoće pojeli bi sve probleme bez leba !

Ali ovde treba da se generišu krize, a ne da se rešavaju.

Zar prema istoriji međ.prava, krize kroz ratove ne rešavaju veliki ?
 
Poslednja izmena:
Ova definicija je netačna, gde god da si je pokupio, ona ne dotiče razliku između dva sistema.

Plastično: ako je država vlasnik firme, ne znači da je to socijalizam (dokaz bilo koja firma čiji je država vlasnik u kapitalizmu).. Čije je nešto nije ono što razlikuje sisteme, već način na koji se proizvodnja odvija u sistemu.

Takoreći, pridružuješ se ekipi arogantnih daunovaca odozgo.

Ко каже да је дефиниција нетачна? Маркс21?
 

Back
Top