Quantcast

mozdani udar

køge

Početnik
Poruka
2
hitno mi je potrebna pomoc!!!majka mi je juce u toku dana imala mozdani udar i levo oko joj se iskrivo malo u stranu!dali su joj neke infuzije i danas je primila prvu od 4 koliko treba da dobije!imala je bolove u tom oku i doktorka je rekla da sumnja na blagi slog koji se manifestovao kroz iskrivljenje levog oka..poslala ju je da uradi magnetnu rezonancu i vidi za svaki slucaj da nije esto drugo u pitanju ali kaze da je 90 posto sigurna da je blagi slog...ako iko nesto zna o ovome molim da mi odgovori jer izludeh od brige majka mi je u srbiji a ja zivim u kopenhagenu i nemam nikakve informacije osim onog sto sam cuo od oca na kratko...sutra imam avion ali ne mogu da docekam da saznam ensto vise o tome pa zato jos jednom molim za pomoc...unapred hvala

køge

Početnik
Poruka
2
konstatovana je pareza oka i na skeneru nista nisu videli i kako kazu sve je u redu i zbog toga im nije jasno sta se dogodilo tu pa je salju na magnetnu rezonancu!zanima me da li je pereza oka mogla da nastane usled neceg drugog sto nema veze sa mozdanim udarom?cuo sam se sa kumom koja radi u urgentnom centru i kaze da je tumor u pitanju da bi se bez problema i na skeneru video tako da sam tu mogucnost odbacio...odkud onda ta pareza...ne mogu da docekam da ode na magn.rezonancu i zanima me sta bi jos moglo da bude sto je izazvalo to...

violina82

Početnik
Poruka
10
Moja majka je pre 4 dana imala mozdani udar,ili bar sumnjaju da je to u pitanju,jer se na skeneru nevidi dobro,pa zato danas ide na magnetnu rezonancu.leva strana tela joj je oduzeta i levo oko joj je otislo u stranu,ali se sad pomalo vraca u normalu,a sa nogo i rukom nista novo.valjda ce vremenom biti bolje ili se bar nadam.ima jake glavobolje,ali kazu da tako treba.uslovi u bolnici su ocajni,kao i uopste briga i nega bolesnika,sve je prepusteno porodici i najblizima.cudila sam se da u intenzivnoj nezi ima toliko posete.raspitujem se konkretno o rehabilitaciji ako neko ima neka saznanja o tome.inace majka je prezivela i infarkt i karcinom i ima 59 godina.interesuje me kolike su sanse za oporavak mada sam svesna da je to sve individualno i zavisi od mnogo cega,ali uvek gajimo neku nadu.tresu mi se ruke dok ovo pisem i neznam kako cu prebroditi.majka nije zivotno ugrozena i tako.....:

maldaneri

Aktivan član
Poruka
1.160
Imam iskustvo sa bakom i mozdanim udarom pre 2 godine . Imala je mozdani udar koji joj je oduzeo levu stranu - ruku i nogu .Pre toga je bila srcani bolesnik tako da mi je doktor rekao da je to i posledica toga .Bila je u bolnici osam dana :eek: jer za duze nemaju mesta a i ne zanima ih. Nepokretnu sam je dovela kuci i 6 meseci dan i noc radila vezbe sa njom - jer na fizikalnu terapiju nisam mogla da je vodim u bolnicu .
Posle toga se oporavila da je mogla uz pomoc stapa sama da ide po kuci . (samo da napomenem da moja baka ima sada 85 godina , dakle tada je imala 83 )
Naravno , uslovi u bolnici su bili strasni - sve sam morala da kupim i donesem od kuce , a da ne pominjem otpustanje posle osam dana .
Moguce je oporaviti pacijenta posle toga. Potrebna je velika posvecenost svakodnevnom vezbanju i jaka volja . Naravno , oslonite se na svoje snage i trudite se da sto vise sami radite jer od zdravstva nema neke narocite pomoci .
Sve najbolje.

igor.lazarevic

Početnik
Poruka
1
Molio bih za savete, komentare i PROGNOZE u vezi pacijenta koji je doživeo moždani udar sledeće vrste i tipa: ishemicna CV bolest, tačnije ISHEMIJA CIRKULACIJE U MOŽDANOM STABLU.

Pacijent je 18. marta 2011. godine oko 6 časova ujutru izgubio svest i upao u komu. Smešten je na odeljenju neurohirgije u Zemunskoj bolnici i nakon urađenog CT-a (skener) ustanovljeno je da ima ishemiju cirkulacije u moždanom stablu. Pacijent je bio u komi i nije reagovao, osim minimalnih nekontrolisanih pokreta.

Dobra okolnost je ta da pacijent normalno diše, da ima normalan pritisak i puls, da mu srce i bubrezi normalno rade i da je inače dobrog zdravstvenog stanja. Mala napomena, pacijent se spremao za operaciju vađenja kamena iz žuči, što ga je između ostalog znatno uznemiravalo, kao i mnogo drugih stvari koje su doprinosile stresu u poslednjih nekoliko meseci i godina (pretpostavka oko uzroka, plus pušenje).

Oko 17-18 časova istog dana pacijent je počeo da pokazuje neke znake poboljšanja, tipa nekontrolisano pomeranje leve ruke i noge, a uveče oko 21 čas je na poziv sestre odreagovao značajnim ali nekontrolisanim pomeranjem leve ruke i noge.

Na osnovu onoga što nam je do sada rečeno, šanse su vrlo male, ali ipak je pacijentu data terapija i rečeno nam je da su ti pozitivni pomaci reazultat terapije, koja će trajati nekoliko dana. Pored toga, rečeno je da se mogu pojaviti i mnoge druge komplikacije, kao što su edem na mozgu, krvarenje, razni oblici infekcija itd.

Molio bih da mi date savete, predloge, sugestije, mišljenja, a ponajviše PROGNOZE u vezi ove kliničke slike pacijenta. Tokom diskusije ću davati nove i dodatne informacije, kako bih dobio Vaša cenjena mišljenja.

HVALA UNAPRED SVIM LJUDIMA DOBRE VOLJE!

Igor.

violina82

Početnik
Poruka
10
magnetna je pokazala,masivna ishemija uz to da na desnoj strani mozga postoji nesto ovalnog oblika sto se ne prebojava kontrastom?lekar je potvrdio sumnje da je to u pitanju,ali isto je to slog ciji je uzrok tromb.terapija ostaje ista,nista posebno se nedesava sa njom.a glavobolje ne prestaju.tolika nezainteresovanost da je to cudo jedno.pocela je da oseca kroz ruku i nogu kao struju i bole je ti oduzeti ekstremiteti,pa se nadam da je to dobro.plasi me to sta posle,kad izade iz bolnice.ona je teska zena jos u ovakvom stanju jos i teza.O Boze pomozi....

violina82

Početnik
Poruka
10
vidim da nema zainteresovanih za ovu temu,pa cu malo pricati sama sa sobom.Danas je tacno tri meseca od sloga moje majke i stanje je jednako lose kao i kad je izasle iz bolnice.Jadi moji,jadi moji.Vec dva meseca je kuci i ceka banju da je pozovu.Svakodnevno radimo vezbe,dizemo je da malo hoda,a ustvari je nosimo jer ona malo sta moze.Nervi su na ivici.Ponekad mi se cini da se ni malo ne trudi,da se prepustila i samo place, a ne zeli lek koji jioj je propisan za depresiju.Nisam optimista de ce banja nesto uciniti.Da li neko ima iskustva sa banjskim lecilistima za tu vrstu oboljenja,hemipareze?Ja znam da je njoj najteze,ali se i mi mladi ubismo u svakom smislu,a malo je nas koji pomazu u kuci.Lekari kazu je proslo tek tri meseca od udara i da ima vremena da se koliko toliko osposobi za bar samostalno obavljanje fizioloskih potreba.Neznam.....

bela76

Domaćin
Poruka
4.025
.
Nervi su na ivici.Ponekad mi se cini da se ni malo ne trudi,da se prepustila i samo place, a ne zeli lek koji jioj je propisan za depresiju.
Pokusajte da joj na neki nacin date prepisani lek,on ce opustiti nerve a i malo ce je primiriti,ipak je to novonastalo stanje koje bi svakome donelo stanje depresije.

Da li neko ima iskustva sa banjskim lecilistima za tu vrstu oboljenja,hemipareze?
U svakom slucaju treba pokusati,ne moze da jos naskodi a sigurno joj moze pomoci,mozda ne posle prve posete nekom banjskom centru ali posle par meseci terapije verujem da ce biti pomaka.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.