MOTOCIKLI

2006-Harley-Davidson-FLSTFIFatBoyc-small.jpg


lbt_md+2004_harley_davidson_fat_boy+side_right_view.jpg
 
ne volim chopere nimalo.Sada bi trebalo dogodine da uzmem neku polovnu trkalicu verovatno hondu cbr.Ne mora u extra stanju jer planiram padanje sa njega.Iskreno.
I harley je previse skup kao i ducati.Imam ime pa...Samo za budzovane.
Stavi ducati 1098s sa gsxr-or na stazu ili sa hayabusom i videces ko je bolji.
Ko ima kesa nek izvoli
 
b!keR:
ne volim chopere nimalo.Sada bi trebalo dogodine da uzmem neku polovnu trkalicu verovatno hondu cbr.Ne mora u extra stanju jer planiram padanje sa njega.Iskreno.
I harley je previse skup kao i ducati.Imam ime pa...Samo za budzovane.
Stavi ducati 1098s sa gsxr-or na stazu ili sa hayabusom i videces ko je bolji.
Ko ima kesa nek izvoli
Pravile su Svabe i Italijani jos dvadesetih godina masine koje su isle i po 400 km/h, nista to nije novo. Ta Hajabusa je tvorevina ciste sujete a inace je skoro neupotrebljiv motocikl za vecinu puteva na svetu. Ljudi su se ispalili u pocetku i videli koliko je sprava besmislena. Razlika je u tome sto Ducati nudi voznju koja se pamti kao i svaki Italijan i zato Hayabusa nema neku cenu a Ducati ipak ima i sto je najvaznije - prodaje se.
 
King 7:
Pravile su Svabe i Italijani jos dvadesetih godina masine koje su isle i po 400 km/h, nista to nije novo. Ta Hajabusa je tvorevina ciste sujete a inace je skoro neupotrebljiv motocikl za vecinu puteva na svetu. Ljudi su se ispalili u pocetku i videli koliko je sprava besmislena. Razlika je u tome sto Ducati nudi voznju koja se pamti kao i svaki Italijan i zato Hayabusa nema neku cenu a Ducati ipak ima i sto je najvaznije - prodaje se.

prelazimo vec na stvari ukusa,ja tvoj cenim pa ceni i ti moj makar malo.Kruzirati mozes sa svakim motorom ne zaboravi.
Sta to ducati nudi vise od ostalih japanaca????Nudi neke delove od finih materijala i ime zbog koga ce se svako okrenuti.
 
b!keR:
prelazimo vec na stvari ukusa,ja tvoj cenim pa ceni i ti moj makar malo.Kruzirati mozes sa svakim motorom ne zaboravi.
Sta to ducati nudi vise od ostalih japanaca????Nudi neke delove od finih materijala i ime zbog koga ce se svako okrenuti.
Ducati ne nudi sigurno dizajn a cak i zvuk mu nije posebno " popularan ", o imenu se na ovom prostoru ne moze govoriti osim kod onih koji znaju o cemu je rec. Ducati nudi lezanje u krivini, preciznost i jos mnogo stvari koje voznju cine ne samo uzbudljivijom nego i daleko kvalitetnijom da ih ne nabrajam. Nije sve u startu od lokala do lokala i udaranju po pravcu. Provozati Ducatija po opasnim planinskim putevima je nesto sto se pamti jer taj motor lezi na putu nenormalno dobro i beskompromisno slusa svaku komandu. Osrednje performanse mnogih motora se nadomescuju konjima, ubrzanjem i krajnjom brzinom a postoji jos mnogo toga sto se od brzog motora ocekuje. Zato Ducati ne izbacuje milion modela nego mnogo radi na onom sto postoji a to kosta i vredi ga platiti.
 
Drugo: Grozim se Japanske mehanike i uvek sam je izbegavao. Najgore pelverenje slozeno da ipak radi dok radi. Tolika neposvecenost nekim detaljima i tolika ogranicenost me je zaprepastila i osim omiljene Honde i Z - 750 nemam mnogo hvale za druge masine ali da ne pretvorim ovu temu u pljuvacinu, ipak su zavredeli toliku ljubav u svetu.
 
relativno je sad to o cemu vi pricate... ove cetiri firme su apsolutna komercijala, sto ducati nije. ducati i mv avgusta su bankrotirale par puta, preprodavane itd sto se nije desilo japancima. razlicita vrsta motora je u pitanju ducati nema top speed ali zato ga Nm izlvaci iz krivina i to su sam neke sitnice. ne mogu sad tacno da se setim cene ducatija ali bice da je negde oko 20k eura pa uzmi standardnog japanca od 10k eura i daj mu toliko evra doplate i eto ti ducatija samo sa japanski imenom. dizajn je opet relativan ali mislim da je to veca razlika kod kola nego kod motora. VFR je prvi motor sa jednom zadnjom vilom, a kao ducatijev simbol, ma da. Stvarno se ne moze porediti to jer je to relativno.
druga stvar je naziv koji sam dao temi...mozda bi trebalo da se zove motor sa najboljim performansama ili tako nesto. harley jeste motor+ ali za sta za kruziranje suvise je ogranicen za upotrebu. aj da ne bude trkalica, ali eto cross beton, zemlja ma sta god i na bilo koji nacin i kao kruzer i kao extreme, dok je harley harley (btw jedan od najkvarnijih brendova motora).
jos nesto, japan je japan pa tu ne moze nista da se poredi ni svaba ni niko luxus manje vise je stvar novca ali funkcionalnost je osnov svega i tu su japanci primus.
ovo moze tako u nedogled.
 
King 7:
Drugo: Grozim se Japanske mehanike i uvek sam je izbegavao. Najgore pelverenje slozeno da ipak radi dok radi. Tolika neposvecenost nekim detaljima i tolika ogranicenost me je zaprepastila i osim omiljene Honde i Z - 750 nemam mnogo hvale za druge masine ali da ne pretvorim ovu temu u pljuvacinu, ipak su zavredeli toliku ljubav u svetu.

slazem se da honda ima najkvalatetnije.Ipak japanci nude motore za siroke mase.Puno modela,razlicite cene,velicine,snage,izgledi....tako da za mene obicnog smrtnika su dobri.Ipak ne bi se toliko vozili da ne valjaju nista.
 
IMAM PITANJE.KING7 mozda ti mozes odg posto ti se ovde najbolje razumes ako se ne varam.
juce sam se vozao sa drugom.Bilo je par nas na cosku.Drug sa yamahom ybr125,honda nsr125 i jedan lik sa keeway 125.Drug me je vozio na ybr125 i provozao sam ga sam.Svidja mi se motor.Ipak mislim da mi je malo mali.Imam oko 183cm i 62kg.Motor i nije skup 2300evra nov.Zeleo bih da kupim ybr 250 ali ima po meni neopravdanu cenu 4400evra.Zasto???
YBR125:10ks,dobos nazad,vazdusno hladjenje...
YBR250:21ks,dobos nazad,vazdusno....
Razlika je u 2100 evra zbog 11ks i u velicini samog motora.Zasto toliko????
Jedini razlog je MOZDA sto je model ybr250 izasao tek ove godine ali stvarno nema razloga ako se ne varam?
 
Nisam neki velik strucnjak u klasi pomenutih motora ali je moguce da si u pravu: ybr 250 je ovogodisnji model a razlika u kubikazi i snazi je dvostruka ma koliko nam izgledalo 10 konja tamo - 'vamo pa je i razlika u zeljama kupca te klase drasticna. Kada pricamo o razlici od 10 konja kod nekih vecih masina onda to nije toliko presudno.
Za tvoju visinu i tezinu ipak bi bio bolji neki veci i jaci model. Sto jaci i veci motor to bolja voznja, nije laz a cena jeste povelika i za te pare mozes kupiti i te kakvu masinu polovnu.
 
zbog kubkaze, zbog godista. jos ako je 4T moze dugo da traje (mada ih niko ne voli)...
motori s malo kubika su na ceni jer ima puno klinaca koji ne mogu da voze velike motore simple as that
za 4000 i kusur evra nemoj slucajno da to kupujes bolje leckaj sa biciklom pa kad napunis dovoljno godina kupis neki slabiji 600 cisto da se naucis pa onda bilo sta drugo. nikako nemoj sa bicikla na sportaka (kako se to obicno kaze) kupujes sebi kovceg s tockovima. mozes ti reci da ga neces brzo voziti ali brzina je zavisnost i tome jako mali broj ljudi moze da odoli.
 
Razmisljao sam od 600 kubika i dalje razmisljam ali fora je u sledecem:
Koliko svake godine moram da pljusnem za registraciju!?(s tim da cale ima i auto)
I koliko ce mi trebati za gorivo-vise cu ga gledati i sedeti na njemu nego sto cu ga voziti.
Ovaj model ybr250 mi je idealan:Nije skupa registracija,4t je motor sa el ubrizgavanjem tako da ne trosi vise od 3l mozda nesto vise.Znaci voznja do mile volje.
Ipak mislim da je bolje da se vozam stalno nego da upalim neku masinu u garazi kojoj je ostalo nesto na rezervi i buljim u njega.Ne raspolazem bas sa nekim kesom da bih mogao da kupim nesto novo i extra ili da sipam 5-6litara svakih 100 km.Zato gledam nekako da uklopim sve to.A i pocetnik sam tako da mi ne treba nesto ekstra jako.Vremena za padanje sa motora ima na pretek zato strpljivo :).
Sta je sa kawasaki ninjama 250 i 500?Zasto to ne dolazi na evropsko trziste ili bar kod nas???
 
Dobro, ti si razmislio i dobro procenio sta ti treba u ovom momentu, tako se kupuje motor. 4t motor sa el. ubrizgavanjem je ipak malo skuplja tehnologija, nov ovogodisji model i kako rece Doctor imaju cenu zbog mnogo razloga koje je naveo. 600 ccm nije strasan sto se tice registracije ( ako se ne sete da i tu navale akcize ) a i potrosnja od 5 - 6 lit. je sasvim solidna. Opet ti znas sta zelis posebno ako si pocetnik mada ti preporucujem da pogledas i druge modele te klase, mozda nadjes nesto povoljnije a da nudi dosta. Ne znam kakvi su ovi Korejski Ssang Yong, prosle godine sam ih gledao na Novosadskom sajmu i sto se tice dizajna uspeh su postigli. Neki koji su kupili ih hvale a mislim da tu mozes naci neke custom modele od 250 ccm kao i skutere. Ne moze da se meri sa Yamahom i Hondom ali se bar moze i pogledati ( mada sam ja jos vise nego skeptican prema Kinesko - Koreskoj moto industriji ).
 
Skuter necu vec ga imam.Kupio sam novi yamaha aerox 50 pre 2 god.Platio sam 2300 evra kad je bila akcija.Eh da su mi te pare sada,kako ga ne bih kupio ali je skuter bruka.Pre 2 dana sam napravio kilometrazu od 220km i radio je besprekorno.
Ne bih koreance ni kineze ipak zelim da se drzim japanaca,sto je sigurno sigurno.Videcu nesto da frikombinujem.
 
imam i ja isto misljenje harley i indian zakon... jel to na slici novi chief posto su obnovili brand, ali ne znam kad pocinje prodaja.... super chief ca imati sugurno...
 

Back
Top