Monte-ustase

ista meta, isto rastojanje

još uvijek se borite sa ustašama u glavi?
Постоје Хрвати-усташе и Хрвати-антифашисти.
Анто Ђапић, Андрија Хебранг, Стипе Месић-усташе.
Јосиповић, Санадер, Дамир Кајин, Весна Пусић-антифашисти.
 
Постоје Хрвати-усташе и Хрвати-антифашисти.
Анто Ђапић, Андрија Хебранг, Стипе Месић-усташе.
Јосиповић, Санадер, Дамир Кајин, Весна Пусић-антифашисти.

Slažem se donekle (mada je preterano reći ustaša, pre bih rekao nacionalista :) ), ali tom čoveku Josipoviću zaista treba odati poštovanje, on je u ogromnoj meri šikaniziran od strane nacionalističkih struja, a sasvim realno mnogo je uradio pre svega u pomeranju hrvatske spoljne politike. I da, čini mi se da mu je ćalac ili neko bio u KPJ, tako da ima dugu antifašističku tradiciju, koje se ne stidi, i ne treba !! :deda:

41% ? z:shock: Od kuda toliko, ja sam mislio neki manji procenat, jel su baš svi od tih 40% zaglibili ili se i dalje osćaju kao Srbi, a izjašnjavaju se čisto pomodarstva radi ili je tendencija da Srbi postanu nacionalna manjina? :zroll:
 
Пешо, ако мислиш да си већи црногорски патриота од мене, ниси у праву.
Не волим ја Црну Гору ништа мање од Кривокапића, Мишка Вуковића, Јеврема Брковића, Андреја Николаидиса и сл.
Razumije se da jesam veći patriot, što i nije teško budući ti uobšte nijesi. Tvoja "ljubav" djeluje mi perverzno, ka kod onijeh muškaraca što vole svoju ženu, a vole je davat drugijema.

Застава независне Црне Горе за вријеме Великог Краља Николе Петровића. С тим што је нијанса плаве боје била некако више свјетла, тзв. плаветна. Но, морско плава и плаветна су двије нијансе исте-плаве боје.
On je to "krstio" narodnijem bojama, a zagovornici te zastave vazda se pozivaju na boje crnogorske muške nošnje, đe je plava boja gaća. Odtuda i moje pitanje.
 
..
Не приличи ти заиста...
Ti si mene strpa u "ostatke", to tebe priliči?
А то што ХПЦ баш нико у Православном свијету не признаје, нема везе, је`л... ....
Prije svega trebalo bi da je vjera privatna stvar, stvar izbora? Nijedan Srbin neće uć u HPC protivno svojoj volji, a ako biste voljeli da bude vjernik vaše Crkve - potrudite se malo.
 
41% ? Od kuda toliko, ja sam mislio neki manji procenat, jel su baš svi od tih 40% zaglibili ili se i dalje osćaju kao Srbi, a izjašnjavaju se čisto pomodarstva radi ili je tendencija da Srbi postanu nacionalna manjina?
Crnogoraca je oko 65%. Oko jedne trećine su politički Srbi koji se polako dozivaju pameti i vrću svojemu narodu crnogorskome. A, Srbi već jesu nacionalna manjina.
 
Slažem se donekle (mada je preterano reći ustaša, pre bih rekao nacionalista :) ), ali tom čoveku Josipoviću zaista treba odati poštovanje, on je u ogromnoj meri šikaniziran od strane nacionalističkih struja, a sasvim realno mnogo je uradio pre svega u pomeranju hrvatske spoljne politike. I da, čini mi se da mu je ćalac ili neko bio u KPJ, tako da ima dugu antifašističku tradiciju, koje se ne stidi, i ne treba !! :deda:

41% ? z:shock: Od kuda toliko, ja sam mislio neki manji procenat, jel su baš svi od tih 40% zaglibili ili se i dalje osćaju kao Srbi, a izjašnjavaju se čisto pomodarstva radi ili je tendencija da Srbi postanu nacionalna manjina? :zroll:
Тај део становништва се и даље осјећа Србима, махом имају благонаклон однос према пријатељској Србији. За сада су нити конститутивни, нити национална мањина...жеља СДП-а једа тај вакум остане, тј. да нити буду конститутивни, нити добију мањинска права. Срби су по том питању подјељењи...већи дио жели конститутивност, док мањи дио предвођен Мирославом Влаховићем, Игором Јарамазом и још неким познатим интелектуалцима у ЦГ заговара мањински статус.

Што се тиче тенденције у броју %-сва је прилика да ће се број Срба незнатно увећати на наредном попису, вјероватно за 1-3 % (то говоре сва истраживања, а и СДП-овци својом политиком разграничења црногорског и србског идентитета су допринели томе) и остати друга по бројности национална група у Црној Гори.
 

Back
Top