Molitva !

Problem je sto ne razumes sta to znaci rodjen.

I trebas da razumes pojam bozanstva.

Bog je neko ko nema pocetka.
Ako je neko rodjen, nastao, ne moze nikako da bude Bog.
Samo bozansko bice nam pocetak.
Ako ima bilo kakav, nikako nije bozasnko bice, vec stvorenje.

Isus je rodjen, a sta to znaci i kako?

Kako si rodjen kada ti neko kaze:

Danas te rodih od danas si moj sin?

Ocigeldno je posinjen ne rodjen bukvalno.

Samo sto kod jevreja nema posinjenja pa ne koriste tu rec, vec koriste rodjen.

Jer se neko posinjen smatra apsolutno kao pravi sin.

Iako je Isus postao Bozji sin, on se smatra kao rodjeni.

- - - - - - - - - -

Dan kada je Isus na nebu postao Bozji sin.

http://forum.krstarica.com/entry.php/44240-DAN-KADA-JE-ISUS-NA-NEBU-POSTAO-BOZJI-SIN?bt=287475

А и ти си контредикторан.

Како је то Исус постао Божји син на небу, зар он није као такав рођен?
 
А и ти си контредикторан.
Како је то Исус постао Божји син на небу, зар он није као такав рођен?

Pa nije.
Sto ne procitas pazljivo?
Ja nemogu da citam za tebe.
Radjanjem na zemlji Isus postaje sin covecji.
Ali pre toga na nebu postaje sin Bozji.
Prvo lice Bozanstva ga posinjuje rekli bi smo mi balkanci.
 
Pa nije.
Sto ne procitas pazljivo?
Ja nemogu da citam za tebe.
Radjanjem na zemlji Isus postaje sin covecji.
Ali pre toga na nebu postaje sin Bozji.
Prvo lice Bozanstva ga posinjuje rekli bi smo mi balkanci.

Аха. Али зар то није Исус већ био својим рођењем ако му је отац Бог?
 
Аха. Али зар то није Исус већ био својим рођењем ако му је отац Бог?
Bog mu nije Otac stvaranjem. Isus je postojao pre rodjenja na zemlji.
On nema pocetak vec je licno sve stvorio pa i nas.
On postaje jedan od nas radi plana spasenja.
Pisao sam o tome na Blogu.
On postaje Bozji sin mesto Adama koji je bio Bozji sin.

- - - - - - - - - -

http://forum.krstarica.com/entry.php/44240-DAN-KADA-JE-ISUS-NA-NEBU-POSTAO-BOZJI-SIN?bt=287475
 
Ti verovatno mislis da Isus radjanjem kroz Mariju prvi put dolazi u postijanje.
Nije tako.
On postoji i pre toga.
Tim cinom radjanja kroz Mariju Isus ne postaje Bozji sin.
Zato nije doslo Bozansko bice koje zovemo Otac da Marija zatrudni Vec Bozansko bice koje zovemo Duh sveti.
Da li razumes...

- - - - - - - - - -

Библија Нови завет кажу да је Бог његов отац.

Pa da li trebam da te molim da procitas kako je to on njemu Otac?
Evo uradicu to:
Molim te procitaj na linku koji sam stavio.
I ne pitaj me vise ono sto sam tamo vec objasnio jos pre nego si poceo da citas.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Bog mu nije Otac stvaranjem. Isus je postojao pre rodjenja na zemlji.
On nema pocetak vec je licno sve stvorio pa i nas.
On postaje jedan od nas radi plana spasenja.
Pisao sam o tome na Blogu.
On postaje Bozji sin mesto Adama koji je bio Bozji sin.

- - - - - - - - - -

http://forum.krstarica.com/entry.php/44240-DAN-KADA-JE-ISUS-NA-NEBU-POSTAO-BOZJI-SIN?bt=287475


Za tebe domaci :

Jovan 4, 24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

Isus je zacet od Bozijeg duha ;

Luka 1, 35 I odgovarajući anđeo reče joj: Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božji.

Isus je rekao sledece:

Jovan 3, 6 Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je.

Ako je Bog Duh,a Isus zaceo Bozijim duhom, a potvrdjuje da sto je od Duha rodeno da je Duh, ko je Isus.

Zasto Isus navodi sledece reci :

Jovan 14 , 11 Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.
 
Ниси ти крив Гласниче. Нови завет је толико контрадикторан да ти се све помешало.

Ma ti si kriv jer ne poznajes novi zavet a kamoli stari.
Pa ni ne razumes o cemu pricamo ovde.
Kriv si jer se mesas a ne informises se, ne citas pa nisi u toku o cemu je rec ovde, a hteo bi.
 
Poslednja izmena:
Za tebe domaci :

Jovan 4, 24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

Isus je zacet od Bozijeg duha ;

Luka 1, 35 I odgovarajući anđeo reče joj: Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božji.

Isus je rekao sledece:

Jovan 3, 6 Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je.

Ako je Bog Duh,a Isus zaceo Bozijim duhom, a potvrdjuje da sto je od Duha rodeno da je Duh, ko je Isus.

Zasto Isus navodi sledece reci :

Jovan 14 , 11 Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.

A sta se ti to pravis, profesor?

Pomesso si sve.
Rodjeno od duha nije rec o radjanju nekog bica, vec o duhovnom preobrazenju zivota koje Duh sveti cini u nama.
Rec je o obracenju ako znas sta je to?
Kada Isus kaze Nikodimu.
Valja ti se nanovo roditi.
Toliko kobajagi poznajes bibliju a u ovom tekstu si se postsvio kao Nikodim koji kaze, a kako se riodti.
Nije valjda da treba da udjem ponovo u utrobu majke.
Isus kaze, duhom treba da se ridimo.
Onda cemo biti duhovni.

Cak neznas ni sta je to biti duhovan a meni ces da postavljas zadatke?

Radjanje duhom je metaforicki izaz.
Ko nije rodjen duhom on ostaje telesan.
Cini greh drugim recima.

PA VALJDA SI CITAO U BIBLIJI O DELIMA TELESNIM I DELIMA DUHOVNIM?

Ne mogu ja da citam za tebe.
Ne proucavas a onda dodjes i postavljas zadatke koje nemaju vezu sa nicim.

Ovo sto si sada pitao je kao da pitas?

Da li je mnozenje matematika ili delenje?
 
Problem je sto ne razumes sta to znaci rodjen.

I trebas da razumes pojam bozanstva.

Bog je neko ko nema pocetka.
Ako je neko rodjen, nastao, ne moze nikako da bude Bog.
Samo bozansko bice nam pocetak.
Ako ima bilo kakav, nikako nije bozasnko bice, vec stvorenje.

Isus je rodjen, a sta to znaci i kako?

Kako si rodjen kada ti neko kaze:

Danas te rodih od danas si moj sin?

Ocigeldno je posinjen ne rodjen bukvalno.

Samo sto kod jevreja nema posinjenja pa ne koriste tu rec, vec koriste rodjen.

Jer se neko posinjen smatra apsolutno kao pravi sin.

Iako je Isus postao Bozji sin, on se smatra kao rodjeni.

- - - - - - - - - -

Dan kada je Isus na nebu postao Bozji sin.

http://forum.krstarica.com/entry.php/44240-DAN-KADA-JE-ISUS-NA-NEBU-POSTAO-BOZJI-SIN?bt=287475

Прво види се да незнаш који је посао којег лица у Божанском бићу.
Сину је посао да живи несавршен живот у времену. Син је ум Божји. У уму Божијем је смишљен овај свет у коме ми живимо, И будући да смо и сами умови, то нам се кроз Христоса показује да је ум Божји подељен на безброј умова, Нас је све Бог имао у своме уму још пре постања света, У свом уму Бог је проживео све наше животе, А то нам говори да је посао Ума, Сина Божјег живот у времену у којем он има контунуитет наших живота. И будући да је посао Сина у времену сасвим је нормално да му Отац каже; Данас те родих, данас си Син мој. Јер са оснутком времена као полазне тачке стварања рађа се и Син Божји. И до тада је он био ум Божји, али од почетка креирања света и почетка времена он се рађа као Син Божји. Вероватно се то онај моменат када је он окупио сву небеску војску да се супростваве Божјем интелекту, Луциферу.
И Још нешто; шта је било пресудно да се Христос роди као Син? Послушност, то је оно што је омогућило де се роди као Син. А коме Ум треба да буде послушан? своме интелекту или Разуму. У разуму сви ми имамо Оца у себи. А као синови се рађамо послушношћу, чинећи оно што је Христос говорио.
Видиш како се рађају синови, Тако је се и Христос родио као Син, послушношћу Богу Оцу своме. А то му омогућава Живот у времену, који припада другом Божјем Лицу.
Дакле Христос је одувек Ум Божји, али је се као Син родио послушношћу. Значи родио! родио! родио!
 
Sada filozofiras.
Isus nije stvorenje.
To mozes da pricas nekom neupucenom.
Lepo sam ti biblijski pokazao sta znaci ja te danas rodih.
Ali ti di svesno ofbacio biblijsku istinu i poceo si da filozofiras.
A filozofija nije argument za biblijsko ucenje.
Tako ovo sto pricas jeste ubacena jezuitska nauka koja ima za cilj da umanji Hrista, sto je sotonina glavna zelja i namera.
 
Sada filozofiras.
Isus nije stvorenje.
To mozes da pricas nekom neupucenom.
Lepo sam ti biblijski pokazao sta znaci ja te danas rodih.
Ali ti di svesno ofbacio biblijsku istinu i poceo si da filozofiras.
A filozofija nije argument za biblijsko ucenje.
Tako ovo sto pricas jeste ubacena jezuitska nauka koja ima za cilj da umanji Hrista, sto je sotonina glavna zelja i namera.
Пре ће бити да си ти вештим досеткама изврнуо Библијску истину и доказао да Христос није рођен од Бога.
Успео си вешто да докажеш да то што је Христос син не значи и да је рођен од Бога.
Е онда би то значило да и ми можемо да будемо синови а да нисмо рођени од Бога.
Систематски изврћеш науку. Чини ми се да је главни посао адвентиста уништавање хришћанства,
 
Kako si rodjen kada ti neko kaze:

Danas te rodih od danas si moj sin?
Ми сми духовна бића, али све док себе видимо као да смо телесна бића ми се духовно нисмо родили. Оног тренутка кад слушајући Христове речи ми разумемо да нисмо тело већ да смо духовно биће које живи у телу и поверијемо у то, ми се тог тренутка рађамо као духовно биће.
Ми смо посињени у смислу да нас Бог прихвата као своју децу, јер ако отац не призна дете оно неће бити син. То је смисао посињења а не да ми нисмо рођени од Оца како ти изврћеш ствар. Има чак и очева који се одрекну деце, Такво дете више није син. Такође ако дете не прихвати некога за оца он му неће ни бити отац. Родивши се у духу и бивши признати од Оца ми смо синови рођени од Оца. Јер родисмо се захваљујући његовом семену, Речи Божјој. Па ако је Отац посејао своје семе и ми се из њега родили како онда неко може да каже да нисмо синови који су рођени него да смо усиновљена створења.
 
Sada filozofiras.
Isus nije stvorenje.
To mozes da pricas nekom neupucenom.
Lepo sam ti biblijski pokazao sta znaci ja te danas rodih.
Ali ti di svesno ofbacio biblijsku istinu i poceo si da filozofiras.
A filozofija nije argument za biblijsko ucenje.
Tako ovo sto pricas jeste ubacena jezuitska nauka koja ima za cilj da umanji Hrista, sto je sotonina glavna zelja i namera.

Прочитај још једном Нови завет немој да се брукаш.

- - - - - - - - - -

***
 
Poslednja izmena od moderatora:
HAOS U URGENTNOM CENTRU, LEKARI SU OSTALI U ČUDU! Nepokretna žena ležala je posle operacije, a onda se dogodilo ovo

Njena posvećenost moliti i veri nateralo je njenu sestru da istraži sve o ovoj ruskoj svetici

24.08.2019.
Bolest ne pita za mesto, vreme, pol, naciju ni veru. Kada nas prikuje za krevet, očaj je nešto što nikako ne smete da dozvolite sebi. U subotu se u beogradskoj bolnici na Urgentnom centru desilo čudo.
Pacijentkinja iz unutrašnjosti Srbije, koja je bila nepokretna i trpela je velike bolove godinama zbog kičme, operisana je kako bi ponovo stala na noge, ali nije bilo pomaka iako je operacija prošla bez komplikacija.

Posle buđenja iz kome ponovo nije mogla da pokreće ni noge ni ruke. Očaj je polako ulazio u nju, iako joj se vratio osećaj u ruke i desnu nogu. Ipak nije mogla da ustane sama, pa se svake noći, besane i duge, molila se Svetoj Kseniji Petrogradskoj.
Njena posvećenost moliti i veri nateralo je njenu sestru da istraži sve o ovoj ruskoj svetici. Uspela je da nabavi sveto ulje i odmah je otrčala u bolnicu.
„Maži me, samo nemoj da mi ostavljaš to ovde. Nosi sa sobom i kad god dođaš ponesi ga“, zamolila je sestru, koja je čim je zakoračila u bolničku sobu izvukla ulje i izmasirala joj nogu svetim uljem. Nijedna ni druga nisu očekivale nikakvo čudo. Ali prijao je miris koji se proširio sobom. Dobila je snagu, i odlučila je da sedne malo na krevet iako su je vežbe već izmorile. Uz pomoć medicinske sestre, sela je i odmah močela da podiže nogu u kojoj joj se vratio osećaj. To je radila sa lakoćom.
„Digni tu drugu?“, onako ovlaš joj reče sestra i ona je podiže kao da nikada nije imala problema sa njom. Podigla je nogu nekoliko puta i nije mogla da veruje očima.
„Čudo u subotu“, prošaputa i mirnog duha se vrati u krevet. Tu noć je uspela i da odspava malo. Imate li vere u sebi, čitajte dnevno molitvu i Akatist Svetoj Kseniji Petrogradskoj i osetićete njenu silu i blagodat od Gospoda joj datu.

619693_svetiteljka_ff.jpg


MOLITVA SVETOJ BLAŽENOJ MATERI KSENIJI PETROGRADSKOJ

O, sveta sveblažena mati Ksenija! Ti si pod zaklonom Svevišnjega živela, praćena i ukrepljivana Bogomajkom. Glad i žeđ, studen i vrelinu, uvrede i gonjenja pretrpela si, dar prozorljivosti i čudotvorstva od Boga dobila i pod zaštitom Svemogućeg spokoj si našla. Sada te Sveta Crkva kao miomirisni cvet proslavlja. Stojeći na mestu tvoga pogrebenja, pred likom tvojim svetim, kao živoj, koja si sa nama, molimo ti se: primi molitve naše i
prinesi ih Prestolu Milosrdnog Oca Nebeskog, i imajući smelost pred Njim, isprosi večno spasenje onih koji tebi pritiču, darežljiv blagoslov za dobra dela i namere naše i izbavljenje od svih nevolja i žalosti. Zastupi nas svetim tvojim molitvama pred prestolom Svemilostivog Spasitelja našeg, nedostojne i grešne. Pomozi, Sveta Blažena mati Ksenija, da se dečica svetlošću Svetoga krštenja ozare i pečatom Duha Svetoga zapečate, da se dečaci i devojčice u veri, čestitosti, bogobojažljivosti vaspitavaju i da uspeha u učenju imaju; da se bolesni i slabi iscele; porodičnu ljubav i slogu pošlji; monahe udostoji da se dobrim podvigom podvizavaju i od uvreda ih ogradi; pastire u kreposti Duha Svetoga učvrsti; narod i zemlju našu u miru i spokojstvu sačuvaj i sažali se na one koji su na samrtnom času lišeni pričešća Svetim Tajnama Hristovim. Ti si nam nada i uzdanje, brzo uslišenje i izbavljenje, tebi blagodarnost uznosimo i s tobom slavimo Oca i Sina i Svetoga Duha, sada i uvek i kroza sve vekove. Amin.

https://www.espreso.rs/vesti/drustv...ala-je-posle-operacije-a-onda-se-dogodilo-ovo
 
Bog mu nije Otac stvaranjem. Isus je postojao pre rodjenja na zemlji.
On nema pocetak vec je licno sve stvorio pa i nas.
On postaje jedan od nas radi plana spasenja.
Pisao sam o tome na Blogu.
On postaje Bozji sin mesto Adama koji je bio Bozji sin.

- - - - - - - - - -

http://forum.krstarica.com/entry.php/44240-DAN-KADA-JE-ISUS-NA-NEBU-POSTAO-BOZJI-SIN?bt=287475
Тачније речено, Адам је имао прилику да оствари заједницу између Бога и људи, да приведе како људску природу, тако и природу свог створеног света ка Богу. Адам је то одбио, што није ништа страшно.
Али Христос долази као онај који ће оваплоћењем сјединити у себи божанску и човечанску природу, и који ће повратити јединство између Бога и човека нарушено Падом.
 

Back
Top