"Молитва за Украјину" За кога се моли патријарх СПЦ?

Било би лепо да патријарх у ту молитву убаци и молитву за Русију коју су напали са свих страна , са различитим оружјем , духовно ,материјално . да се моли да победи у овом рату , да донесе мир ..да се моли и за руски народ у Донбасу , Одесси и онда да се моли , ако већ има толико жељу и за непријатеље тј кијевску окупациону власт .
А ти си слушала цео пренос, и ниси чула да је нешто тако и поменуо? :flert:
 
немам ништа против да се Патријарх моли за непријатеље , нека се моли , али желим да се помоли и за руски народ , дословно тако ЗА РУСКИ НАРОД У УКРАЈИНИ који је жртва страдања већ осам година .
 
немам ништа против да се Патријарх моли за непријатеље , нека се моли , али желим да се помоли и за руски народ , дословно тако ЗА РУСКИ НАРОД У УКРАЈИНИ који је жртва страдања већ осам година .
Ne samo da se mole,...treba da apeluju da se prestane sa ratnim dejstvima!
Svi crkveni velikodostojnici u svetu.Da budu glas razuma!
 
Имаш ли ти шта конкретно да кажеш, осим да бацаш увреде около?
Ви нисте индоктринисани? Ви ћете да видите мртав и искасапљен народ по улицама, али нећете да трепнете. Путин је рекао да је то монтирано, и ви једног тренутка нећете да посумњате.
Видећете гранатиране цивилне области. Али све што је довољно вама је то да Путин каже да је то монтирано.
Ви даље не постављате питања, јер је Путинова реч закон.

Једног тренутка нећете трепнути. Нећете један секунд провести у размишању и помислити: ''Па можда није све истина што Путин каже?''
Не.
Али зато сам ја кобајаги индоктринисан.
Момче, ти гуташ западну пропаганду а ја са тим народом живим!
И сад ћеш ти да ми објасниш шта ја то гледам својим очима?
Ок, одакле твоје информације? Моје су личне, из реалног живота, и од људи који су из Украјине.
 
А ти си слушала цео пренос, и ниси чула да је нешто тако и поменуо? :flert:

Он је тај који даје , да кажемо , "наредбу" осталим свештеницима да се моле за Укрјаину током литургије широм Србије

То се дешава током литургије , када дође до молитве за оне који страдају , они ми убацују тај део , желим да се дода и руски народ у ту молитву , нема разлога да се тако категорише ..то ми заиста изгледа као ове рекламе које се избацију по google и што долазе на е маил "Помоћ за Украјину " итд..а знамо за кога се то односи
 
Ne samo da se mole,...treba da apeluju da se prestane sa ratnim dejstvima!
Svi crkveni velikodostojnici u svetu.Da budu glas razuma!

Ти си на предходној теми била велики атеиста , сада одједном треба да се моли за Укрјаину .

Треба да се моли за мир , треба се молити и за непријатеље , само мислим да у ту молитву треба да се дода и молитва за Русију , која је нападнута од стране западних сатаниста и треба додати руски народ у Украјини и народ Донбаса .
 
Ти си на предходној теми била велики атеиста , сада одједном треба да се моли за Укрјаину .

Треба да се моли за мир , треба се молити и за непријатеље , само мислим да у ту молитву треба да се дода и молитва за Русију , која је нападнута од стране западних сатаниста и треба додати руски народ у Украјини и народ Донбаса .
Koliko znam,...kada su ratna dejstva, mole se i apeluju za mir!
Nešto im slabo odjekuju molitve.
 
Koliko znam,...kada su ratna dejstva, mole se i apeluju za mir!
Nešto im slabo odjekuju molitve!

Није пробелм да се моли неко за непријатеље , али нека помене и руски народ у Украјини и Донбасу , Одеси ..

нпр католичка црква у Загребу се моли за кијевску окупациону владу , отворено
 
Он је тај који даје , да кажемо , "наредбу" осталим свештеницима да се моле за Укрјаину током литургије широм Србије

То се дешава током литургије , када дође до молитве за оне који страдају , они ми убацују тај део , желим да се дода и руски народ у ту молитву , нема разлога да се тако категорише ..то ми заиста изгледа као ове рекламе које се избацију по google и што долазе на е маил "Помоћ за Украјину " итд..а знамо за кога се то односи
:roll:
Поновићу питање; А ти си слушала цео пренос, и ниси чула да је нешто тако и поменуо?
 
:roll:
Поновићу питање; А ти си слушала цео пренос, и ниси чула да је нешто тако и поменуо?

Споменуо је само Украјину , оно што сам ја чула а то је на литургијама да светшеници спомињу само "Молимо се за Украјину" .тачка

То што је после говорио искрено нисам ни могла да чујем јер ме ово заиста потресло , да се ни у једној речи не спомене народ Донбаса , руски народ у Укрјаини , то је за мене заиста увреда и понижење.

нека се моли за непријатеље , али нека спомене Донбас и нека се моли за Русију који нападају са свих страна .
 
Момче, ти гуташ западну пропаганду а ја са тим народом живим!
И сад ћеш ти да ми објасниш шта ја то гледам својим очима?
Ок, одакле твоје информације? Моје су личне, из реалног живота, и од људи који су из Украјине.
Живим и ја са тим народом. Имам и ја личне информације, из реалног живота, и од људи који су из Украјине.
Једног тренутка нисам рекао да пратим западну пропаганду. Заправо су ми западни медији огавни, исто толико као и источни.

Али постоји једна велика разлика између мене, и вас који сте тврдоглаво ''про-руски''.
Без обзира на лична мишљења и на свеопште политичко и геополитичко стање, ја сам спреман да једну црту подвучем.
Изнад те црте је катастрофално разарање и незамисливо страдање народа.
Код мене престају сва оправдавања било чије пропаганде.
Није чак ни само то у питању.
У питању је и представљање ризика глобалног рата, који би могао збрисати људску цивилизацију.

Стави то у једну реченицу. Незамисливо страдање једног народа, уз ризик за глобални термонуклеарни рат. Подвуци црту.
Постоји ли довољно добро оправдање?
Али ЧАК и да постоји оправдање за Русију, они се ономад повукоше из Кијева. Отишли су да осигурају обалу Црног Мора, зарад неке друге потребе очигледно.
Јер изгледа да уништење тог зла у Кијеву није баш неки приоритет, чим су се повукли.

Ја очигледно не пружам подршку Русији.
Али ја једног тренутка нисам рекао да сам против руског народа, или да желим његово уништење.
Док са друге стране, вама је изузетно лагано да етикетирате цео украјински народ као нацистички.

Ево, ја сам можда и спреман да се сложим са неким вашим тврдњама.
За тренутак, могу и да поверујем то што причате.
Кијевска власт је нацистичка, и они држе народ Украјине у оковима. Постоји активна нацистичка и анти-руска политика у држави.
То могу да поверујем, али не могу да пређем преко вашег залагања за уништење Украјине и њеног народа. Не могу да пређем преко досадашњег разарања. Нема шансе.
 
ауторска тема

Молитва за Украјину

Не знам да ли је неко био скоро у цркви , али човек се баш изненади када свештеник прочита молитву за Украјину , за народ Украјине , да се све избеглице врате , али за кога је та молитва и где је ту народ Донбаса ?

Није ваљда да се молимо за кијевску окупациону власт Зелеснког и екипу и где је молитва за Русију која се бори за душе људи у овом тешком трнутку , сама против целог света ..шта се ово дешава ?

нећу да се молим за кијевску окупациону власт и сатанисте .Желим да се у СПЦ моле за Русију и руски народ Украјине.
internet-troll.jpg
 
Живим и ја са тим народом. Имам и ја личне информације, из реалног живота, и од људи који су из Украјине.
Једног тренутка нисам рекао да пратим западну пропаганду. Заправо су ми западни медији огавни, исто толико као и источни.

Али постоји једна велика разлика између мене, и вас који сте тврдоглаво ''про-руски''.
Без обзира на лична мишљења и на свеопште политичко и геополитичко стање, ја сам спреман да једну црту подвучем.
Изнад те црте је катастрофално разарање и незамисливо страдање народа.
Код мене престају сва оправдавања било чије пропаганде.
Није чак ни само то у питању.
У питању је и представљање ризика глобалног рата, који би могао збрисати људску цивилизацију.

Стави то у једну реченицу. Незамисливо страдање једног народа, уз ризик за глобални термонуклеарни рат. Подвуци црту.
Постоји ли довољно добро оправдање?
Али ЧАК и да постоји оправдање за Русију, они се ономад повукоше из Кијева. Отишли су да осигурају обалу Црног Мора, зарад неке друге потребе очигледно.
Јер изгледа да уништење тог зла у Кијеву није баш неки приоритет, чим су се повукли.

Ја очигледно не пружам подршку Русији.
Али ја једног тренутка нисам рекао да сам против руског народа, или да желим његово уништење.
Док са друге стране, вама је изузетно лагано да етикетирате цео украјински народ као нацистички.

Ево, ја сам можда и спреман да се сложим са неким вашим тврдњама.
За тренутак, могу и да поверујем то што причате.
Кијевска власт је нацистичка, и они држе народ Украјине у оковима. Постоји активна нацистичка и анти-руска политика у држави.
То могу да поверујем, али не могу да пређем преко вашег залагања за уништење Украјине и њеног народа. Не могу да пређем преко досадашњег разарања. Нема шансе.
Где живиш са тим народом, наведи тачно?
Да ли си икада био у Украјини и ако јеси, где и када?
 
ауторска тема

Молитва за Украјину

Не знам да ли је неко био скоро у цркви , али човек се баш изненади када свештеник прочита молитву за Украјину , за народ Украјине , да се све избеглице врате , али за кога је та молитва и где је ту народ Донбаса ?

Није ваљда да се молимо за кијевску окупациону власт Зелеснког и екипу и где је молитва за Русију која се бори за душе људи у овом тешком трнутку , сама против целог света ..шта се ово дешава ?

нећу да се молим за кијевску окупациону власт и сатанисте .Желим да се у СПЦ моле за Русију и руски народ Украјине.
SPC se moli za Pravoslavne vernike, 40.000.000 nevinij civila. Samo Sotona komunisticka to ne moze da razume
 
Управо због оваквих коментара је требало јасно да се прецизно убаци у молитву за уКРАЈИНУ и народ Донбаса , спаљени цивилиу оДесси , стрдалачки народ , руски народ који је прогнан и убијан у Украјини ..

Као и да се врши молитва за Русију , Русију која је нападанута са свих страна јер се бори за мир и за свој народ ..За Русију треба данас сваки свештеник да се моли јер се Русија данас бори САМА за душе свих нас против сатанистичког Запада .
 
Кијевска власт је нацистичка, и они држе народ Украјине у оковима. Постоји активна нацистичка и анти-руска политика у држави.
То могу да поверујем, али не могу да пређем преко вашег залагања за уништење Украјине и њеног народа.
Нико нормалан то ни не прижељкује.
Проблем је што је ово прво директан узрок овог другог, и што Украјинско "руководство" мисли да ће се Русија уплашити од празних претњи са запада, и зауставити се; неће.
Руси ће посао обавити до краја; такви су....
А "народ Украјине", шта год да су- ако нису у стању да збаце шаку лудака која их је увукла у овај бесмислени и сулуди сукоб са браћом, и то за рачун протува са запада- заслужује да буде кажњен; мера казне је увек ствар одлуке победника, а свима нам је јасно да то не може бити Украјина.
 
Убили су патријарха Иринеја и митропплота Амфилохија да би овакве ствари могли да раде ..

Они који данас представљају Украјину , тј кијевску окупациону власт су сатанисти и за њих нико нормлан не жели да се моли , ни један верник .

Молим се за руски православни народ који страда на територији Украјине , Добнаса , молим се за мученике из Одессе , али за кијевску окупациону власт не могу и не желим да се молим .то би било као да се молим самом Сотони .
Ti si stvarno poludela.
 
Није пробелм да се моли неко за непријатеље , али нека помене и руски народ у Украјини и Донбасу , Одеси ..

нпр католичка црква у Загребу се моли за кијевску окупациону владу , отворено
Ништа чудно, молили су се, и моле, за Павелића и остале кољаче и дан данас.
 
Где живиш са тим народом, наведи тачно?
Да ли си икада био у Украјини и ако јеси, где и када?
Због чега бих ја имао потребу теби да наводим те детаље, ако већ ти немаш намеру?
Немам разлога да се много објашњавам, нити тражим да ми уопште верујеш.
 
ауторска тема

Молитва за Украјину

Не знам да ли је неко био скоро у цркви , али човек се баш изненади када свештеник прочита молитву за Украјину , за народ Украјине , да се све избеглице врате , али за кога је та молитва и где је ту народ Донбаса ?

Није ваљда да се молимо за кијевску окупациону власт Зелеснког и екипу и где је молитва за Русију која се бори за душе људи у овом тешком трнутку , сама против целог света ..шта се ово дешава ?

нећу да се молим за кијевску окупациону власт и сатанисте .Желим да се у СПЦ моле за Русију и руски народ Украјине.
Dobnas je Ukrajina, pa jenmolitva za narod Ukrajine molitva i za njih.
 

Back
Top