molim pomoc, kako ukloniti backdoor.trojan.....

G

GZ

Gost
Molim sve one koji imaju iskustva sa ovim trojancem da mi pomognu ili kazu kako da uklonim ovog gada koji se uvalio. Ni jedan antivirus ili antitrojan mu ne mogu nista a rcno nisam siguran da caprkam po registriju.. Ako neko ima iskustva sa ovim i ako je uspjesno ocistio da mi javi ako je voljan Hvala...
 
Prvo,kako se zove trojanac?Drugo,otidji na site proizvodjaca tvog AV(zavisi sta koristish,Norton,Kaspersky ili nesto trece cetvrto...)i pogledaj kod njih da li ima da se skine neki remover ili nesto slicno.Pogledaj i na siteu msofta,mozda i tamo ima nesto.Trece, www.google.com pa potrazi i tamo.;)
A cek,u kom smislu mu ne mogu nista?Ne mogu mu desinfectAko je to onda izaberes opciju da ga obrishe,ako moze naravno.Ako ne,onda vazi ono odozgo.
 
Sve sam i ranije vec uradio ono sto ste mi vec objasnili ali postojeci antivirusi ne mogu da urade nista na njegovom ciscenju (to sam procitao na Symantecovoj stranici), oni kazu da moze da se obrise kao u registriju ali po njiohovim upustvima toga nema kod mene u registriju. Postojeci Norton 2003, ga registruje ali ga ne brise a kazem po upustvima ga nisam mogao naci. Tako molim ko je imao iskustva sa ovim da mi javi. A jos i to Norton izbacuje poruku da je komp zarazen bas ovako nazivom virusa backdoor.trojan, njegova aplikacija se zove waol[1].exe i kad je izbrisem ona se opet pojavi za par sekundi. Inace od otkrica ovog virusa imam strasne abnormalije na kompu i ne mogu da rijesim. Imam mnogo podataka na racunaru i nisam bas raspolozen za formatiranje jer veliki je posao. Te s toga trazim pomoc za uklanjanje ovog jada. Hvala...
 
Hm...Mislim da ti trojan remover nece pomoci...Evo gledam po netu,to je nesto vezano za aol,dal za messenger ili sta,nemam pojma...Masa ljudi se zali nato,ali za sada,koliko vidim niko nije dao konkretan odgovor na pitanje kako ga se resiti.Nasao sam samo da se spreci njegovo pokretanje..klasika msconfig-startup...Probaj...Kad budem video nesto konkretnije,pisacu.
 
Probao sam i sa jednim dosta dobrim programom za ciscenje registrija i preporucujem ga svima koji ne vole ili ne znaju da kopaju o registriju ukljucujuci i sebe ali mu je jedna dobra prednost, preveden je i ima automatsko ciscenje registrija mada se u automatiku ne moze sasvim pouzdati ali ponekad vrijedi pokusati...
 
Eh ti virusi. Probaj sledece start>run>regedit>ctrl + F ukucaj ime virusa i onda ga trazi po celom regystriju svugde gde ga nadjes obrisi ga. To bi trebalo da uspe (samo find next i del). E onda ceo hdd pretrazi naisti fazon (preporucujem commander najbolji je) i onda restartuj komp pa probaj scan sa nekim anti-virus programom.


s' postovanjem JA 8)
 
Jaooo izvini... mrzelo me da citam sta si pisao gore...
Probaj da ga iskljicis na msconfig/startup, pa onda uklonis. Ako se ponovo pojavi pritisni ctrl+alt+del i zapisi koje aplikacije su ukljucene, i zapisi zasto ga antivirus nebrise... i reci stvari koje se desavaju zbog virusa... I ako znas za cime si se zarazio voleo bih da mi posaljes!
 
Ah taj IE... i jos sa pametnim virusom koji se pojavljuje kad ga izbrises... ali mi smo pametniji pa ce mo ga zaj*bati ako vec nemoze da se nadje u registriju...

Evo ovako... mat u tri poteza...

-Otvori taj file, ali u notepad-u ili u nekom drugom text editoru...
-Sad pogledaj dobro source code(tj. one hijeroglife), i vrlo je moguce da ces naci ime fajla oji ga ponovo stava, nesto kao c:\windows\system\neki_file.exe . Pa ako ima izbrisi ga,a ako nema citaj.
-Ako nema... onda jednostavno izbrises ceo code, i napises "Mene si nasao da drkas" i to snimis u exe file. Tako da ce ono ***** sto ga stvara ponovo misliti da je vurus tu, a ono... qyrcinaaaaa..............


Ovo je toliko glupo da bi trebalo da uspe.....

Ajd, pa mi javi kako je bilo....

Srecno... :lol:
 

Back
Top