Мој град

mina68

Никад нећеш одрасти, мали весељаче
Moderator
Poruka
62.875
Да вас видим и чујем...шта волите у родном граду или граду у коме живите, на шта сте поносни, а шта вас нервира или вам недостаје?
Да видимо фотке, ваше или са нета, да научимо нешто ново и упознамо се боље.
Ево, за почетак, Борин град
1720518051735.png

IMG_20240428_172131.jpg

Ovo je moj grad zauvek. Najviše volim maketu Venecije, Biser i Souq Waqif sa sokolovima i čime već ne.
Rođena sam u srpskom gradu u kom su lopovi i k* zemlju stisli, pa mi je i odmor tu kao kazna.
U mom gradu pijem 7UP, bledo zeleni, neki mint-lime ali ne srpski, na 40+ i osećam se kao da pijem Zaječarsko za veliki odmor. 6 limenki dnevno pred spavanje!
Dlaka sa glave ne fali nikad.
Imamo ljude sa svih strana sveta. Svi su mirni kao bubice. Nema puno ni saobraćajki.
"Prođi sa mnom na crveno..." tu ne pali. Debela novčana kazna a možda i zatvor, pa ti pređi!
Pogledaj tuđeg čoveka naopako i letiš napolje, i budi srećna ako su ti oči u glavi i dalje.
Beduin slobodno nosi sablju, onu malo zakošenu, muslimansku. Neće ići u zatvor ako je upotrebi, a časniji je od svakog vojnika i policajca.

Dobila sam jednu na poklon u plišanim koricama, ali ne može da se unese u RSR. 🌠
Novaka Đokovića gledam kad hoću.
Ništa mi nije skupo, a ništa mi i ne treba.
Filipini, Indija, NZ, Morocco!
Persija, Izrael, Egipat, SA, UAE, Turkey, Greece!
South Korea, North;
Sve je ovde lepo upakovano i živi se kako ko god poželi.
Ovde mačke kolo vode dan i noć.
Dokumentovano!

QA je Dubai, ali probran i ulepšan. Ako želiš da se prodaješ za torbu Armani, Gucci ili Guess, možeš i to, ali ako živiš miran i tih život, sva braća muslimanska te štite i poštuju, čestitaju hrišćanski praznik i daju odmor.
Bože, to je moja večita destinacija. Bog neka poživi Sheikhu Mozah, srela sam je i progovorila. Najlepša žena sveta!
Gospodin je bio pored nje, ali mene je zanimala ona.
Muža Dženet Džekson... bivšeg, šta već. Ma, pio je kafu koju sam mu ja platila. Kaže:
"How are you?" u redu, kao armiji žena.
"How are YOU?"
Osmeh. Ocu mu kupujem kokice iako može da kupi celu Srbiju.

E, sad:
RA:
1720521161825.png

Niko pored vodopada. Sama sam. Najlepše mesto u gradu je pusto. Ciganka sa dva zlatna deteta mi kaže: "Ovo isto se već desilo. Nahranila si mi decu, dala šnalu, dala telefon, ovde, baš na ovom mestu."
"Idi, sestro!"
"Daaaa, ti, pre 7-8 godina!"
8.
OK.
Gazdarica negoduje jer sedim sa Cigankom:
"Ne navađavaj."

Ma, ja mog Kristijana uzimam, čim mogu.

Ciganče, lepo kao Bog, bolešljivo. Moje dete, majci je teret, a meni melem na rane!

Poslednja izmena:
Rođen u Leskovcu u opštoj bolnici, odrastao u Lebanu u selendri od dve ulice. Kakva crna slika? Mogu godinama da ne zakoračim tamo i da mi ništa ne nedostaje.
Али тема није само родни град, може и онај у коме тренутно живиш. Ако желиш.

Dojčland. Čak se i Balkanerija dovede u red. Problem su samo obojeni :(
Досељавање је неизбежно, и не мора да буде проблем све док се не сукобе две културе, цивилизације и стилови живота. А у Немачкој, Шведској, Француској се дешава баш то.
Као што се и на Косову десило.

Back