Moguće ograničenje brzine u gradovima na 30 km/h

Da li treba da najveća brzina u gradovima svuda bude 30 km/h?


  • Ukupno glasova
    18
:hahaha: smesni izgovori ...

Sta bi ti od jednom javni prevoz kao u Parizu ili Berlinu ...
Prvo sebe menjamo pa dolaze druge promene ...
Da je tako kao sto pises ne bi onda imao nista protiv predloga koji sam izneo.
Npr na jednoj relaciji BGvoz radi savrseno ... e sad nekima je problem da iskoriste tu liniju pa trk u bus ... cak imas i bus linije koje su ok iako nemamo javni prevoz u glavnom gradu koji je za pohvalu.
Ne od jednom. Ali eto kukalo se na Slobu. On nije na vlasti evo već 20 godina. I šta je urađeno oko javnog prevoza u BG? Ništa. Da li je do politike, da li do nesposobnosti, nemanja para manje je bitno. Beogradu fali metro. I dok se nešto drastično ne promjeni gužve će biti samo sve veće i veće.
 
Ne od jednom. Ali eto kukalo se na Slobu. On nije na vlasti evo već 20 godina. I šta je urađeno oko javnog prevoza u BG? Ništa. Da li je do politike, da li do nesposobnosti, nemanja para manje je bitno. Beogradu fali metro. I dok se nešto drastično ne promjeni gužve će biti samo sve veće i veće.
Mix.

Ali zato kazem mi moramo od sebe poceti i iskoristiti ono sto imamo na raspolaganju.

Koliko puta parkiran kod Krnjace , ima Bgvoz , lepo stane i za 15 min sam kod Autokomande. :aha2:

To automobilom mozes samo da sanjas , pogotovo na potezu od Pancevca (most) do Autokomande.
 
najproduktivniji rad motora je oko 2 hilj obrtaja

tad najmanje trosi i najbolje sagoreva

voznja trecom , normalnog auta je neka normalna voznja , ili negde oko 50

drugom oko skola a cetvrtom bulevarima( 30 - 70 )

mislim besmisleno je voziti15 km kroz bg, recimo, drugom , vise se motor zagreva i duze se putuje.

trebas voziti pola sata , umesto 15-ak minuta

duplo duza voznja , bar 30 posto veca potrosnja ,ako su isti brojevi obrtaja.
 
Mix.

Ali zato kazem mi moramo od sebe poceti i iskoristiti ono sto imamo na raspolaganju.

Koliko puta parkiran kod Krnjace , ima Bgvoz , lepo stane i za 15 min sam kod Autokomande. :aha2:

To automobilom mozes samo da sanjas , pogotovo na potezu od Pancevca (most) do Autokomande.

Slazem se. Ja bih isto ovo radio. Znaci ne pada mi napamet da se guzim po BG guzvi. Ostavio bih negde dalje gde je parking lako dostupan i free ako je moguce, moze peske 10-15min hoda bez problema pa onda javni prevoz.

Samo pitanje je koliko je taj prevoz uredjen.
 
Zamisli kako bi to ogranicenje od 30 bilo za motore?
Pa ja sam prodao svoj B-King jer krenem prvom a ono 50 i ubacim u drugu a ono 70,ali lagano jer ako stisnem gas isao je drugom skoro 200,a ako ubacim u trecu i spustim na tadasnjih dozvoljenih 60 motor pocne da se gusi sto znaci da mi nije trebala treca brzina ako bi se Srbija pitala.
A tek ovo sa 30 je za medalju jer i skuter koji vozim ide kad god pogledam na sat oko 60-70 a vozim ga bas polako i opusteno jer ima 250 ccm dok onaj sa 600 ccm kad god pogledam na sat ono 80 km/h. Jednostavno nesto se zaista ne moze voziti po zakonu.
U NS su u sporedne ulice debili oznacili parking mesta duz ulice i pretvorili ih u jednosmerne a pritom velikim oznakama na outu iscrtali ogranicenje od 30 km/h. Sve to da bi oni uzimali pare a da bi se onaj ko prilazi kolima osecao bezbedno. i znate ko ispostuje tih 30? Samo biciklisti.
 
Ne trebaš uopšte po centru da vozis.
Parking da prave van centra i da se koristi javni prevoz , eto rešenja.
Ništa novo btw.

U prvi mah cenu parkinga u centru bi povećao za jedno 3x pa da vidimo ko je uporan toliko.
Vožnja bajsem po centru , why not...gradi staze za bicikle...
Pazi tek ovo, sve vam je to poznato ali brzo zaboravljate jer svako misli na svoje dupe.

Pogledajte prilog 642636
To je u redu kad je lepo vreme, ali kad je hladno, kiša ili sneg nije za bicikl.
 
Zamisli kako bi to ogranicenje od 30 bilo za motore?
Pa ja sam prodao svoj B-King jer krenem prvom a ono 50 i ubacim u drugu a ono 70,ali lagano jer ako stisnem gas isao je drugom skoro 200,a ako ubacim u trecu i spustim na tadasnjih dozvoljenih 60 motor pocne da se gusi sto znaci da mi nije trebala treca brzina ako bi se Srbija pitala.
A tek ovo sa 30 je za medalju jer i skuter koji vozim ide kad god pogledam na sat oko 60-70 a vozim ga bas polako i opusteno jer ima 250 ccm dok onaj sa 600 ccm kad god pogledam na sat ono 80 km/h. Jednostavno nesto se zaista ne moze voziti po zakonu.
U NS su u sporedne ulice debili oznacili parking mesta duz ulice i pretvorili ih u jednosmerne a pritom velikim oznakama na outu iscrtali ogranicenje od 30 km/h. Sve to da bi oni uzimali pare a da bi se onaj ko prilazi kolima osecao bezbedno. i znate ko ispostuje tih 30? Samo biciklisti.
Moj B-King odlično ide i na 20 i na 200. Tebi su izgleda podvalili neki feleričan primerak. :mrgreen:
 

Back
Top