Mobilni telefon i deca!

Моје дете има скоро осам година, и мобилни носи само кад је одведем на пробу драмске секције.

Пошто никада не знамо колико ће трајати, кад се заврши она ме зовне да одем по њу.

Иначе јој стоји код куће да можемо да се чујемо по потреби (некад га не користимо по неколико дана), пошто сам ону глобу од фиксног телефона одјавила давно.

А видим писали сте и о моделима.

Мали црвени Самсунг, без камере, интернета и осталих модерних и беспотребних ствари за дете њеног узраста.
 
Bas sam tu Nokiju zamenio pre jedno 2 godine, a imao sam je od osmog razreda, to mi je prvi telefon.
A secam se da smo ja i moj najbolji drugar poslednji imali telefon u razredu jer nam nije trebao, nismo nikog zvali, nismo bili ludi za porukama, i evo nista nam ne fali ni sada.
ma ta nokija je najaca najduze joj bateija trajala izdrzi sve,mojoj drugarici je pala sa 2 sprata i posle sve radilo po PSu:D
a ja da imam dete i da bas moram da mu dam dala bi mu neki krs,sta ce njima nabudzeni telefoni kad ne znaju ni kako se zovu...a da pocne da mi vristi zbog kompleksa,dobio bi papir i olovku umesto moba,pa nek salje poruke pismom:lol:
 
Imaju obojica, dobili su pre škole, a u 1. su dobili i PC kako mu i ime kaže, samo lap top....

Nisam ja bio nešto za mob. ali su dobili na poklon od svastike :lol Šta ćemo sad.. S tim što je jedan otišao u WC šolju, pa je dobio, opet od tetke drugi. Sad se ne sećam, u kom tačno su dobli preko škole i one školske sa UBuntu-jem i to nikada nisu korisitili.... Totalni promašaj, nekoj deci bi značili.

Više puta sam pisao, naučili su da pišu uz pomoć Worda. To im je bila igračka. Vremena se menjaju, nisam ja to tako zamišljao :lol: I dobrim se pokazalo.

Ostavite predrasude i pustite decu, nova generacija - nova nada...

Pošto je baš tema o mobilnom, nose, ali ne stalno, prvo nisu ni hteli da nose u školu, i ne duvaju se šta imaju....U školu nose sve najgore što imaju, najdronjavije sveske, najjeftiniji pribor..


Skromnost se, znači, ne uči odatle, nije to pokazatelj razmaženosti...
 
Poslednja izmena:
ma ta nokija je najaca najduze joj bateija trajala izdrzi sve,mojoj drugarici je pala sa 2 sprata i posle sve radilo po PSu:D
a ja da imam dete i da bas moram da mu dam dala bi mu neki krs,sta ce njima nabudzeni telefoni kad ne znaju ni kako se zovu...a da pocne da mi vristi zbog kompleksa,dobio bi papir i olovku umesto moba,pa nek salje poruke pismom:lol:

Upravo to, skromnost je vrlina, mada i deca su cudno. U moje vreme bio si siromasan ako nosis patike od Kineza a ne iz butika, sto je i danas manje-vise tako, ali evo sada je mobilni merilo staleza. Sto svi mogu da imaju Android, da chatuju i da igraju igrice a ja imam 3310?
Znam da sam i ja imao slicna osecanja kada sam bio klinac, a evo ni dan-danas nisam uzeo Android telefon (lomljivost pre svega). A druga stvar, deca i internet, to je jedan divlji svet, sa svakakvim ljudima, a dete ako ima pristup netu na mobilnom 24/7, treba biti obazriv, ali teze ce se kontrolisati sta radi na mobilnom nego na kompu. Ne moze se ni dete odseci od sveta i interneta, ali zahteva dosta truda, pricanja, sta i kako, da zna da postoji rizik na internetu, pa i od nepoznatih ljudi, pa i od maltretiranja druge dece.
 
Imaju obojica, dobili su pre škole, a u 1. su dobili i PC kako mu i ime kaže, samo lap top....

Nisam ja bio nešto za mob. ali su dobili na poklon od svastike :lol Šta ćemo sad.. S tim što je jedan otišao u WC šolju, pa je dobio, opet od tetke drugi. Sad se ne sećam, u kom tačno su dobli preko škole i one školske sa UBuntu-jem i to nikada nisu korisitili.... Totalni promašaj, nekoj deci bi značili.

Više puta sam pisao, naučili su da pišu uz pomoć Worda. To im je bila igračka. Vremena se menjaju, nisam ja to tako zamišljao :lol: I dobrim se pokazalo.

Ostavite predrasude i pustite decu, nova generacija - nova nada...

Pošto je baš tema o mobilnom, nose, ali ne stalno, prvo nisu ni hteli da nose u školu, i ne duvaju se šta imaju....U školu nose sve najgore što imaju, najdronjavije sveske, najjeftiniji pribor..


Skromnost se, znači, ne uči odatle, nije to pokazatelj razmaženosti...

Kako su dobili preko škole telefon?
 

Back
Top