Mjenjanje avatara..?

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
..mislite da ova tema nije za psihologiju....ja je baš tako posmatram....zbog čega neko stalno mjenja avatare..a neko nikada....dobro moderatori imaju običaj da stave neki dominantni s obzirom na temu...
...često po avataru možeš prepoznati pol..zapravo uglavnom..možda i sexualni stav osobe ili njenu ili njegovu želju da takvi budu, da ih takve vidimo, da budu ono što u real nisu...psihološka pozadina....svega toga....sumnjam da će iko iskreno odgovoriti na ovo pitanje...ne bi niko da se zamjera ili uvlači nekome..možda bi prije ovo drugo..
..svaka promjena je prijatna u određenoj dozi...
..čini li vam se da prema promjeni ponekad možete pročitati u kakvom je raspoloženju, stanju svijesti..o čemu razmišlja...na kraju krajeva koja je njena dominantna osobina...ili trenutno dominantna osobina...šta skriva..šta želi da otkrije....koja sfera života ju interesuje....
.....koje avatare volite....i koliko obraćate pažnju na njih.....?
 
..mislite da ova tema nije za psihologiju....ja je baš tako posmatram....zbog čega neko stalno mjenja avatare..a neko nikada....dobro moderatori imaju običaj da stave neki dominantni s obzirom na temu...
...često po avataru možeš prepoznati pol..zapravo uglavnom..možda i sexualni stav osobe ili njenu ili njegovu želju da takvi budu, da ih takve vidimo, da budu ono što u real nisu...psihološka pozadina....svega toga....sumnjam da će iko iskreno odgovoriti na ovo pitanje...ne bi niko da se zamjera ili uvlači nekome..možda bi prije ovo drugo..
..svaka promjena je prijatna u određenoj dozi...
..čini li vam se da prema promjeni ponekad možete pročitati u kakvom je raspoloženju, stanju svijesti..o čemu razmišlja...na kraju krajeva koja je njena dominantna osobina...ili trenutno dominantna osobina...šta skriva..šta želi da otkrije....koja sfera života ju interesuje....
.....koje avatare volite....i koliko obraćate pažnju na njih.....?

Aj', da krene tema...

Sumnjamo... Iz dva razloga: 1) morali bi dobro da poznajemo osobu u čije bi raspoloženje želeli da čitamo, što sa forumom nije moguće, jer je na njemu raspon emocionalnih reakcija veoma ograničen i 2) morali bi dobro da znamo sve moguće načine (jer je broj ''uzoraka'' koje bi proučavali praktično neograničen) na koje se ta slika može tumačiti, e da bi zaključili kako je tumači konkretna osoba. Daklem, ne verujemo da je parcijalnim poznavanjem nekoga moguće bilo šta zaključiti o njemu... a u ovom vidu komunikacije smo parcijalni, da parcijalniji ne možemo biti...

Ali bilo bi zanimljivo na ovoj temi pokušavati tumačiti nekoga, po izboru, na osnovu avatara... pa taj neko da kaže je l' tumačenje uspelo...

Meni je, inače, mnogo zanimljivije pitanje, koje sam i mislio da postavljaš, dok nisam pročitao tvoj post u celosti, zašto neko uopšte menja avatare i na koji način ih uopšte bira. Da li ''frekvencija'' menjanja avatara možda nešto govori o ličnosti u opštem smislu? :think:
 
Kad malo bolje razmislim, ima tu dosta zahvalnih stvari za tumačenje... Da li se poštuje pravopis, u kom licu se govori, da li se koriste ć, č, š, ž... koliko se grešaka u kucanju pravi... koliko se smajlija koristi...
 
Meni je, inače, mnogo zanimljivije pitanje, koje sam i mislio da postavljaš, dok nisam pročitao tvoj post u celosti, zašto neko uopšte menja avatare i na koji način ih uopšte bira. Da li ''frekvencija'' menjanja avatara možda nešto govori o ličnosti u opštem smislu?

....i to pitanje spada u ovu temu....
....može se i o tome raspravljati....zanimljivo zar ne..?
 
..mislite da ova tema nije za psihologiju....ja je baš tako posmatram....zbog čega neko stalno mjenja avatare..a neko nikada....dobro moderatori imaju običaj da stave neki dominantni s obzirom na temu...
...često po avataru možeš prepoznati pol..zapravo uglavnom..možda i sexualni stav osobe ili njenu ili njegovu želju da takvi budu, da ih takve vidimo, da budu ono što u real nisu...psihološka pozadina....svega toga....sumnjam da će iko iskreno odgovoriti na ovo pitanje...ne bi niko da se zamjera ili uvlači nekome..možda bi prije ovo drugo..
..svaka promjena je prijatna u određenoj dozi...
..čini li vam se da prema promjeni ponekad možete pročitati u kakvom je raspoloženju, stanju svijesti..o čemu razmišlja...na kraju krajeva koja je njena dominantna osobina...ili trenutno dominantna osobina...šta skriva..šta želi da otkrije....koja sfera života ju interesuje....
.....koje avatare volite....i koliko obraćate pažnju na njih.....?

ma meni nije jasno zašto pojedini imaju nekoliko avatara, nickova i sl?
Ja ne znam nikog konkretno, ali ljudi s vremena na vrijeme napišu kako "neki imaju nekoliko avatara"...Ne kontam
 
..sve se to može gledati sa više uglova....mjenjanje avatara..nezadovoljstvo postojećim...uglavnom ja mislim da je to...zašto...ima više špekulacija...zavisi od karaktera...zavisi i od motivacije pri postavljanju....
....neko voli promjene, neko voli provokacije..neko voli da izaziva..razlikuju se i oni što mijenjaju slične avatare i oni koji naprave drastičnu promjenu....
..oni koji ne mjenjaju...možda im nije mnogo stalo...prioriteti se razlikuju...možda su na početku pronašli sebe....možda mnogi i ne gledaju avatare...i tu ima dosta špekulacija....

..ajd da neko napiše kad promjeni avatar zašto je to uradio recimo...?

..evo ja mogu napisati da svoj nikad neću promjeniti dok god sam ovdje i postoji krstarica....teško je objasniti..nema veze sa političkim ubjeđenjem jer nikad nisam pripadala nekoj stranci niti ću....ima veze sa onim šta sam ja..i sa mojom vezom sa osobom koja je ovo zaslužila....koje davno nema ali i dalje živi..padaju mi na pamet geni..al to je sad druga tema....
..hajde meni je ova tema baš zanimljiva...
..bez straha....
 
Evo ja sam sebe prepoznao u onoj kategoriji osoba koje bi željele da ih drugi vide takvim kakvi su na avataru, a u stvari su daleko od toga. :rumenko: Nisam do sada mijenjao avatar, a i nevjerujem da ću. Sviđa mi se.
 
Primetio sam da je u poslednje vreme jako popularno govoriti o tome kako melodija na mobilnom, slika na FB-u ili pak avatar mogu da govore nešto o našoj ličnosti. Smatram da su istraživanja takve vrste glavni razlog zbog koga postoji toliko nepoverenje u psihologiju kao nauku, i zbog koje sve češće čujem izjavu ,,Psihologija je gomila s*anja''. Mislim...pogledajte sledeći link pa mi recite koliko vas se u tome prepoznalo. http://www.psihologijaonline.com/index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=1

A da ne bi ispalo da moj post nema veze sa temom, rekao bih samo da nikada nisam uočio neku vezu između ličnosti osobe i njenog avatara. Avatar može ukazivati na to da neko voli automobile, nekog glumca, na sliku koja je ostavila utisak na osobu, ali nisam siguran koliko je to važno za zaključivanje o jednoj osobi. Slika na mom avataru je pre nekoliko meseci ostavila utisak na mene, a od tada sam video gomilu drugih koje su mi se dopale, ali me je mrzelo da je menjam :)
 
Poslednja izmena:
Nekada imaju...Ali da li je to dovoljno za generalizaciju poput one iz linka koji sam naveo???

Ovo pitanje se ne odnosi na tebe pošto te mrzi da kucaš....:)


I mrzi me, ali ajde kada me vuces za prstice :lol: Moji zakljucak na osnovu procitanog je da je najbolje ne biti na internetu, a pogotovo ne na FB-u. :lol:

1.FOTOGRAFIJA SA DEČKOM/DEVOJKOM - Želite da celom svetu stavite do znanja da ste veoma srećni i vrlo zaljubljeni. A, da li je baš tako? Stručnjaci smatraju da osobe koje zaista uživaju u emotivnoj vezi, nimalo ne haju za ostatak sveta. Naprotiv, svoju sreću čak žele i da sakriju od očiju javnosti, svesne da će u protivnom izazvati ljubomoru i zavist.

Mozda neki ljudi zaista zele da pokazu svima svoju ljubav ili osobu koja se nalazi u njihovom "vlasnistvu", zavisi kako se gleda. :lol:

2.SA SVOJIM DETETOM - Mlade majke u 95 odsto slučajeva poziraju sa bebom u naručju. To traje dok dete ne napuni dve, tri godine, a potom se majke ponovo pojavljuju u singl varijanti. Jedan britanski psiholog smatra da je to tipično za prvorotke, koje se u prvih nekoliko meseci u potpunosti identifikuju sa ulogom majke, ignorišući činjenicu da su istovremeno i žene, seks-simboli, da imaju karijeru. Zanimljivo je da na "Fejsbuku" sa detetom pozira tek svaki 10. otac.

Ostale zene ne vole svoju decu, pa zato ne stavljaju njihove slike i vise nisu majke :confused:

3.SA KUĆNIM LJUBIMCEM - Osobe koje su na profilu zakačile sliku sa svojim ljubimcem, ne šalju time poruku da vole životinje. Stručnjaci smatraju da oni zapravo pokazuju da umeju i hoće da brinu o nekome "sa dve noge" i da im nedostaje ljubav partnera. Ovakve fotografije retko imaju oni koji su u braku ili u stabilnoj emotivnoj vezi.

Ljudi u braku ili stabilnoj emotivnoj vezi postavljaju slike svojih partnera, ali zbog toga sto su nesrecni ili singl, videti tacku jedan. :confused:


4.SA MNOGO PRIJATELJA - "Omiljen(a) sam u društvu i svi me vole", žele da poruče oni koji se u suštini osećaju prazno i neshvaćeno. Ali, voleli bi to da prikriju od očiju virtuelnog sveta.

Ako osoba postavlja samo svoje slike sigurno je egoista (pretpostavljam da bi to bio rezultat ispitivanja), ako postavi slike sa prijateljima onda je usamljena.:confused:

5.GOLIŠAVE FOTOGRAFIJE - Ako Vam je prva asocijacija na ovo atraktivna žena u kupaćem kostimu, varate se. Na "Fejsbuku" je mnogo više golišavih muškaraca, obučenih samo u farmerke ili bermude, nego što je dama. Stručnjaci sve koji poziraju oskudno odeveni ocenjuju kao egzibicioniste koji se javno hvale svojim izgledom jer nemaju druge, jače adute.


Da da svi lepi i zgodni su glupi, a svi pametni su ruzni.:roll:

6.LEPO IZLEDATE, SUPER SREĐENI, NASMEJANI - Svaki čovek u dubini duše želi da pošalje što bolju sliku o sebi, a najlakše će to da uradi ako se sredi, lepo obuče, stane pred objektiv i ljubazno nasmeši. To možda deluje izveštačeno, ali psiholozi smatraju da je to zdrav način da se dođe do suštinskog cilja.

A sta li bi po njima porucio neko obucen u pidzamu?:think:


7.NA SLIKAMA JE NEKO DRUGI, PEJZAŽ ILI CRTEŽ - Prema mišljenju psihologa, u pitanju su zatvorene osobe koje se istovremeno trude da sakriju svoju intimu, ali bi istovremeno i da se eksponiraju. Zbunjeni su, ne znaju tačno ko su i šta hoće od sebe i drugih.

I naravno ljudi nemaju prava da im se svidja bilo sta drugo osim neta, a narocito FB. :lol:

8.NEMA NIKAKVE SLIKE - NN lica su najčešće oni koje ne zanima virtualna komunikacija i ne vole taj vid druženja, ali su ipak otvorili svoj profil. Čak 67 odsto ljudi u prvih nekoliko dana ili meseci na "Fejsbuku" ne žele da stave fotografiju. Odbijajući da stave sliku, daju do znanja da imaju život i van virtuelnog sveta.

Mozda se prvih meseci plase da stave svoju sliku, neprijatno im je, nije im to nesto uobicajeno.
 
E, al' pazi ti te formulacije... pozivaju se na takve autoritete, da nema druge, no da se složiš:

1. Stručnjaci smatraju...
2. Jedan britanski psiholog smatra...
3. Stručnjaci smatraju...
5. Stručnjaci sve koji poziraju oskudno odeveni ocenjuj...
6. ali psiholozi smatraju...
7. Prema mišljenju psihologa...

E, ajd' ti sad obori stavove stručnjaka i jednog britanskog psihologa! :lol: Pre bih verovao tarotolozima...
 
Vidish, ne znam zbog kog razloga ali vecina ljudi se trudi da uprosti nekog drugog, tako da mu bilo lakse da ga shvati. Zasto i zbog kog razloga ne znam.

Ali ovo ti je samo jedna primer kvazi-psihologije ili narodnog praznoverja.

Stvarno mi je zao i tesko mi je kada pomislim da ljudi tako mogu da gledaju na druge. Na osnovu takvih nekih sitnica oni donose "zakljucak" koji bih trebalo da iskazuje kakva je ta osoba. Pa koliko moze to biti ocajno?

Svaki dan covek moze promeniti raspolozenje. Jedan dan mu moze trebati ovo, moze se osecati ovako, drugog dana onako. Ako sam sad jednog dana stavio sliku ili avatar zato sto mi je taj dan prijao, to treba ustanoviti ko sam ja i kakav sam ja?

Evo, u mom slucaju, ja se iskreno i ne secam zasto sam stavio ovaj avatar. Verujem da vecina i ne vidi sta je tu, ali nije ni bitno. Ni ja ne zelim da se vidi. Jedino zbog cega stavim avatar je to da mogu da se orjentisem u postovima gde sam ja odgovorio, a na osnovu slike pamtim. Nikakve druge svrhe nema. Mozda, ljudi neki postavljaju nesto sto im je lepo, pa bih voleli mozda to i drugi da vide. Ima i takvih slucajeva.

Ali, mislim i da postoji neka simbioza izmedju avatara i osobe u tom nekom drasticnom pogledu, onda je kolicina takvih ljudi sigurno zanemarljiva. Samim tim, taj proces i "studija" su besmisleni.
 
Vidish, ne znam zbog kog razloga ali vecina ljudi se trudi da uprosti nekog drugog, tako da mu bilo lakse da ga shvati. Zasto i zbog kog razloga ne znam.

Ali ovo ti je samo jedna primer kvazi-psihologije ili narodnog praznoverja.

Stvarno mi je zao i tesko mi je kada pomislim da ljudi tako mogu da gledaju na druge. Na osnovu takvih nekih sitnica oni donose "zakljucak" koji bih trebalo da iskazuje kakva je ta osoba. Pa koliko moze to biti ocajno?

Svaki dan covek moze promeniti raspolozenje. Jedan dan mu moze trebati ovo, moze se osecati ovako, drugog dana onako. Ako sam sad jednog dana stavio sliku ili avatar zato sto mi je taj dan prijao, to treba ustanoviti ko sam ja i kakav sam ja?

Evo, u mom slucaju, ja se iskreno i ne secam zasto sam stavio ovaj avatar. Verujem da vecina i ne vidi sta je tu, ali nije ni bitno. Ni ja ne zelim da se vidi. Jedino zbog cega stavim avatar je to da mogu da se orjentisem u postovima gde sam ja odgovorio, a na osnovu slike pamtim. Nikakve druge svrhe nema. Mozda, ljudi neki postavljaju nesto sto im je lepo, pa bih voleli mozda to i drugi da vide. Ima i takvih slucajeva.

Ali, mislim i da postoji neka simbioza izmedju avatara i osobe u tom nekom drasticnom pogledu, onda je kolicina takvih ljudi sigurno zanemarljiva. Samim tim, taj proces i "studija" su besmisleni.

Ljudi se trude da ,,uproste'' druge ljude, svrstaju ih u kategorije i generalizuju zato što se tako lakše snalaze u socijalnim odnosima, lakše se orijentišu. Kada svrstamo čoveka u neku kategoriju (tj. uprostimo ga) onda znamo šta možemo da očekujemo od njega, onda mu pripisujemo još gomilu drugih osobina i tako stičemo osećaj da ga poznajemo, jer poznajemo karakteristike te kategorije (grupe) u koju smo ga, vrlo često bez dovoljno razloga, svrstali. Uprošćavanje ljudi i preterana generalizacija su odlika primitivnih i konzervativnih ljudi...
 
Poslednja izmena:
Ljudi se trude da ,,uproste'' druge ljude, svrstaju ih u kategorije i generalizuju zato što se tako lakše snalaze u socijalnim odnosima, lakše se orijentišu. Kada svrstamo čoveka u neku kategoriju (tj. uprostimo ga) onda znamo šta možemo da očekujemo od njega, onda mu pripisujemo još gomilu drugih osobina i tako stičemo osećaj da ga poznajemo, jer poznajemo karakteristike te kategorije (grupe) u koju smo ga, vrlo često bez dovoljno razloga, svrstali. Uprošćavanje ljudi i preterana generalizacija su odlika primitivnih i konzervativnih ljudi...

I onda nastaju problemi u komunikaciji.
 
Ljudi se trude da ,,uproste'' druge ljude, svrstaju ih u kategorije i generalizuju zato što se tako lakše snalaze u socijalnim odnosima, lakše se orijentišu. Kada svrstamo čoveka u neku kategoriju (tj. uprostimo ga) onda znamo šta možemo da očekujemo od njega, onda mu pripisujemo još gomilu drugih osobina i tako stičemo osećaj da ga poznajemo, jer poznajemo karakteristike te kategorije (grupe) u koju smo ga, vrlo često bez dovoljno razloga, svrstali. Uprošćavanje ljudi i preterana generalizacija su odlika primitivnih i konzervativnih ljudi...

Zeleo sam reci da nije ovde problem sta "oni" rade, nego sta ne treba da se radi ;). I tvoje posmatranje je mozda vrsta svrstavanja. Razmisli o tome.
 
Jedna sam od onih koja relativno cesto menja svoj avatar. Svi oni su odraz trenutnih osecanja i raspolozenja. Duzina njihovog trajanja je neuslovljena namerom, pre momentom nekog unutrasnjeg preloma koji zahteva promenu. Nadjeni su, izabrani, dopusteni naklonoscu koju ne nagriza vreme, i nakon duzeg vremena prijaju oku, ne odricem ih se. Sklona sam ideji da izbor avatara ima veze sa osobom i da daje neku poruku, poenkad nejasnu i sebi samom. Olaksava dopiranje do tudjeg sustinskog...ko zeli i ume da "cita".
 
i, ne samo to, genralizacija i stereotipi su ono što vlada na netu... negde je, u nekom časopisu bila dobra analiza grafičkih pomagala..pre svega se misli na smajlije..mislim da je čak svet kompjutera imao neki tekst o tome kako smuvati devojku na netu i onda je bilo objašnjeno nešto tipa: ako niste sigurni u to da će ono što ste napisali biti shvaćeno na pravi način, da ne bi bilo pogrešno protumačeno - obavezno stavite smajli.......juče gledam neku emisiju o dvoje ljudi, bračnom paru koji 3 godine putuje pešice po africi, spavaju kod ljudi koji im ponude prenoćište. dopao mi se razlog koji je čovek naveo, zašto putuje..osim izražavanja poštovanja prema precima koji su iz afrike naselii ceo svet, primarni razlog mu je da se u virtuelnom svetu koji danas vlada i u kome svi manje-više žive je da svet doživi sopstvenim očima....
 
..mislite da ova tema nije za psihologiju....ja je baš tako posmatram....zbog čega neko stalno mjenja avatare..a neko nikada....dobro moderatori imaju običaj da stave neki dominantni s obzirom na temu...
...često po avataru možeš prepoznati pol..zapravo uglavnom..možda i sexualni stav osobe ili njenu ili njegovu želju da takvi budu, da ih takve vidimo, da budu ono što u real nisu...psihološka pozadina....svega toga....sumnjam da će iko iskreno odgovoriti na ovo pitanje...ne bi niko da se zamjera ili uvlači nekome..možda bi prije ovo drugo..
..svaka promjena je prijatna u određenoj dozi...
..čini li vam se da prema promjeni ponekad možete pročitati u kakvom je raspoloženju, stanju svijesti..o čemu razmišlja...na kraju krajeva koja je njena dominantna osobina...ili trenutno dominantna osobina...šta skriva..šta želi da otkrije....koja sfera života ju interesuje....
.....koje avatare volite....i koliko obraćate pažnju na njih.....?

Pa ne treba baš sve svrstavati u sferu psihologije. Npr. moj avatar je nastao na predlog mog prijatelja sa foruma, kojega volim i iznad svega cenim i poštujem, i ja sam ga samo poslušao. Tako da je teško takav avatar dovoditi u veza sa onim ko ga koristi. A kolko ih samo ima, koji više asociraju na šalu, nego na ličnost čiji je.
 
Poslednja izmena:
Obozavam visesmislene rijeci, slike ili stvari, koje se mogu tumaciti na razne nacine! Volim kad nekoga pitam nesto a da ima visesmislen znacaj, jer uzivam u zbunjenosti odredjene osobe...kao sto je Moonja rekao "pre svega se misli na smajlije..mislim da je čak svet kompjutera imao neki tekst o tome kako smuvati devojku na netu i onda je bilo objašnjeno nešto tipa: ako niste sigurni u to da će ono što ste napisali biti shvaćeno na pravi način, da ne bi bilo pogrešno protumačeno - obavezno stavite smajli" jer ne zna na koji nacin da odgovori...uzivam da ljude patim slatko :D :D :D
Sam moj nik mi je tih, da kazem, "problemcica" napravio i nastojacu da tako i nastavim, jer i preko tih stvari itekako mogu da vidim priblizno kakav je ko, da li je ogranicen ili ne i kakav je priblizno tip osobe...kao mala zamkica ;)
 
Psycho_86:
rekao bih samo da nikada nisam uočio neku vezu između ličnosti osobe i njenog avatara. Avatar može ukazivati na to da neko voli automobile, nekog glumca, na sliku koja je ostavila utisak na osobu, ali nisam siguran koliko je to važno za zaključivanje o jednoj osobi.

Istina.
Eto neko voli BMW i to bi trebalo da bude odraz licnosti te osobe?Kao astrologija,ako ste lav u horoskopu ,vi ste dinamicna,jaka licnost,bla,bla,bla.Medjutim ako ste rodjeni u znaku raka,koji nije tako opak igrac kao lav onda ste "dobar domacin,porodican covek,romantican,dok su oni tamo bezobrazni lavovi egoisti ".Za svakog ponesto.Ili oni "psiholoski" testovi po casopisima--"pas kojeg imate odrazava vasu licnost".
Ako imam nemackog ovcara ,mozda ga imam zato sto mi treba dobar cuvar za dvoriste.Ili ako imam pekinezera,mozda imam malu gajbu pa kakav svetac takav i tropar,mali pas za mali stan.:lol:


Ljudi se trude da ,,uproste'' druge ljude, svrstaju ih u kategorije i generalizuju zato što se tako lakše snalaze u socijalnim odnosima, lakše se orijentišu. Kada svrstamo čoveka u neku kategoriju (tj. uprostimo ga) onda znamo šta možemo da očekujemo od njega, onda mu pripisujemo još gomilu drugih osobina i tako stičemo osećaj da ga poznajemo, jer poznajemo karakteristike te kategorije (grupe) u koju smo ga, vrlo često bez dovoljno razloga, svrstali. Uprošćavanje ljudi i preterana generalizacija su odlika primitivnih i konzervativnih ljudi...


Slicno defragmentiranju kompjutera--strpati svaki fajl na tacno predvidjeno mesto.Uzgred receno kompjuter je veoma glupa masina,koja funkcionise uglavnom na on-off principu.:lol:
Sad se setih scene iz filma Fight Club sa Edvardom Nortonom :


"Na primjer "Jing-Jang" stolčić za kafu,
Morao sam ga imati.

"Klipskova" kancelarijska oprema.

"Hovertek" kućni bicikl za vježbu.

Ili "Oamsab" naslonjač
sa zelenim štrafama.


čak i lampe sa omotom od
ekološkog ne-bijeljenog papira.


Listao bih modne kataloge i pitao se:

"Kakav servis za večeru
me definira kao osobu?
"


Imao sam sve. Čak i stakleno posuđe
sa malim balončićima i nesavršenostima,

Dokaz da je napravljeno od strane poštenih,
radnih ljudi iz...


Itd.:lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top