mitovi

Naravno da postoje, ali se zapitaj: Može li se za nekoga ko svoje nedeljno popodne provodi na 4umu reći da je pametan?
Naravoučenije: ne traži pamet ovde, ovo je LJ&S. Možda ćeš nešto malo naći skokneš li do istorije ili politike, mada teško. :think:

Ohooo ..onda ova tvoja preporuka povlaci gomilu pitanja za sobom..od kojih je jedno.. da li to znaci da na ljisu gde pameti nema ..postuju samo oni bezpametni koji i kada nesto kazu to nema nikakvog smisla ..da ne kazem..lupetaju..tek da bi nesto rekli..i u pravu je Zmajeva...gomila ljudi je otisla bas sa ovog pdf a zbog novokomponovanog samozabavljanja bez smisla i logike..inace cenim da na bilo kmom pdf-u ..trebalo bi da se procita i po nesto pametno..i smisleno..
 
A ja nikom ne bi persirao (a i kako bi kad sam među najstarijima...:lol:)...svi smo mi jedna družina okupljena oko logorske vatre... Dobro...tu su i oni koji je zapišavaju, al' nema veze...mora i to neko...

campfire.gif


beer-2.jpg


:lol:
 
ktpp, ono sto ti mala ne razumes je da je prirodna urodjena inteligencija, koju ti neoborivo imas u velikim kolicinama, jeste samo jedna dobra predispozicija za tvoje pozicije u zivotu....however neadekvatno iskoriscena ne sluzi nicemu...sposobnosti kao sposobnosti ne znace nista ako se ne koriste...brdo je ljudi sa divnim neiskoriscenim predispozicijama
kao drugo zanemarujes jedan mnoogo bitan faktor u svojoj zivotnoj filozofiji...a to je zivotno iskustvo koje je jedina prava lekcija...teorija je lepa ali praksa je obicno nesto drugo...ili sto bi nas narod reko uprosceno, pricati i sr. ati nije isto..ideali su divna stvar i imaju sansu da se ostvare jedino ako je covek svestan realnosti i mogucnosti da se mozda i nece ostvariti...hocu da kazem da je divno sto su te roditelji ucili nekim pravi vrednostima i teznjama u zivotu...pri tom su ti ucinili medvedju uslugu jer ti nisu ukazali na to da zivot nekad ispadne totalno drugaciji od onoga sto mi zelimo i cemu tezimo.... ovde niko ne opovrgava mogucnost da se tvoj ideal ispuni...ali ti tvrdoglavo ne zeleci da saslusas ikog opovrgavas mogucnost da se on ne ispuni...koja je vise nego moguca...e sad covek nikada nije zaista spreman za lose stvari u zivotu...ali pasti sa hiljadu metara i sa jednog metra od zemlje priznaces malo je drugacije
pri tom zena sa kojom raspravljas je inteligentna i ima mnogo vise zivotnog iskustva od tebe i mene zajedno...i onda ces joj ti pricati o zivotu na tako drzak i bezobrazan nacin? :eek:
ja prva sam za to da ako te neko vredja ili napada treba da uzvratis...ali ako neko normalno razgovara sa tobom, a ti ga pohebas...
veoma cudno u svemu tome je sto te nisu naucili lepom ponasanju..pored tih ideala
a usput su mogli i da te nauce da graditi dom i radjati decu narkomanu je jedna od glupljih odluka u zivotu...mislim valjda znaju za taj hobi svog buduceg zeta :)


ono sho ti, velika, ne razumesh/ne znash/nemash uvid u to kako ja svoju inteligenciju koristim..tako da mislim da je poprilichno bahato iznositi tako kuse i gologlave zakljuchke...na forumu ionako pokazujem 0,1% ulozhenog truda, ril lajf se odvija u ril lajfu.
druga stvar, moji roditelji mene nikada nisu nauchili lepim stvarima. da, uzeli su se posle 15 godina zabavljanja, ali jesam li ikada rekla da su bili srecni? slede previshe lichne stvari, ali toliko me izvodish iz takta konstantnim verglanjem da je iskustvo kljuch svega, tako da moram da pribegnem ogoljavanju sebe pred raspaljenim masama koje iz trena u tren sve vishe liche na gladne hijene..bila sam primorana da prebrzo sazrim jer mi se u porodici kada sam imala 4 godine desilo ubistvo..nebitno ko koga, zbog chega, kada i koja kazna, ali desilo se..tada sam tako nauchila da chitam odjednom!, nauchila engleski, nauchila da pishem odjednom! sa 4 godinice filozofirala tako da nekada ni odrasli nisu znali shta da mi kazhu niti kako da se postave, definisala pojam Boga a da nikada nisam chula shta je to, (moji su ateisti, nikada mi nisu pricali, niti iko drugi) niti chula da se neko bavi time, niti da postoji neka institucija u koju idu verni ljudi, itd, itd..nisam ga imenovala, ali to je bilo to. i krenula u shkolu sa 6 godina jer su psiholozi zakljuchili da ne bi trebalo vishe da chekam...povoda niti razloga da verujem u vecnu i savrshenu ljubav nikada nisam imala jer slushajuci mamu kako mi pricha da je tata pre braka bio najdivnije bice na planeti, kasnije gledajuci kako je tuche i tretira kao smece, ostajala sam zabezeknuta pred tolikom transformacijom..naravno, ljubavi za mene nikada nije bilo u okviru porodice..niti sam je ikada od druge strane dobijala...sada nekako, kada sam malo bolje proanalizirala profile mojih roditelja, videla sam sve shta ne trebam da budem..surovo, ali tako je..posao koji mi najbolje ide je analiziranje ljudi i tachno mogu da ti kazhem ko neshto mozhe, ko misli da neshto mozhe, a ko ne...i znam sve razloge zbog kojih je moj tata bio takav i zbog kojih je moja mama sve to zasluzhila..i znam formulu koja te dovodi do srece..no, individualna je, neki je nadju pre, neki kasnije, tako da ostavljam to svakome da izabere kad ce...ja sam pochela vrlo rano, zato nemoj molim te te fore - iskustvo i bla bla, veruj mi da nije kljuchno...kada znash ljude u dushu znash onda i shta da ochekujesh i na shta je neko sposoban...a za buduceg zeta - molila bih te da ne budesh toliko drska i da zavezhesh usta, jer koliko god da imash zhivotnog iskustva - ne mozhesh znati tajne nechije dushe, koja je svakome razlichita...

То да, слажем се, то је нешто сасвим друго од:''Сад ћу ја тебе да променим!'' То не иде.
nisam ni rekla da cu sada da te promenim!, hellen.

Види, мит каже да НЕ МОЖЕМО МИ МЕЊАТИ ДРУГЕ ЉУДЕ. Ја рекох да је то тачно, да им можемо ПОМОЋИ ДА СЕ САМИ ПРОМЕНЕ, да им можемо бити ПОМОЋ И ПОДРШКА, али да не можемо МИ, СВОЈОМ ВОЉОМ МЕЊАТИ НЕКОГ АКО ОН ТО НЕ ЖЕЛИ!!! Значи, ти говориш о томе да МИ МОЖЕМО ДА МЕЊАМО ДРУГЕ, ја говорим о томе да не можемо, да можемо само да им помогнемо да се САМИ ПРОМЕНЕ!!! Осећаш ли разлику?



И, шта каже статистика? Је ли то мит или није?

bravo, sama si otkrila ono shto sam bezuspeshno pokushavala da ti ukazhem.


Ок, а на основу чега тврдиш то? Претпостављам да имаш једно 80 година и да из искуства ЗНАШ о чему говориш...
Или си јуче гледала ''Успавану лепотицу'' која се завршава речима ''и живели су срећно до краја живота''...па си закључак извукла одатле?

posmatram ljude. najisplativiji posao na svetu. ne morash da chekash da se tebi neshto dogodi da bi sa sigurnoshcu rekla - e to je tako. i shta se hvatate vishe za to iskustvo kroz koje morash da prolazish kao bos po trnju...ne treba ti lichno iskustvo da mozhesh da predvidish neke stvari - dogadjaj je dogadjaj - definisan sa tri prostorne i 4om vremenskom koordinate u sistemu...postoje male varijacije u zavisnosti od nashih karaktera, ali veruj mi - lako ih mozhesh proucavati gledajuci kako odstupaju od ideala. neki to zovu fenomenologija.


И, шта каже статистика? Је ли то мит или није?

shta me briga shta kazhe statitstika..ovaj zadnji mit me i ne zanima...so, get off it, ok?
 
Poslednja izmena:
bravo, sama si otkrila ono shto sam bezuspeshno pokushavala da ti ukazhem.

Значи, променила си мишљење успут?;)

posmatram ljude. najisplativiji posao na svetu. ne morash da chekash da se tebi neshto dogodi da bi sa sigurnoshcu rekla - e to je tako. i shta se hvatate vishe za to iskustvo kroz koje morash da prolazish kao bos po trnju...ne treba ti lichno iskustvo da mozhesh da predvidish neke stvari - dogadjaj je dogadjaj - definisan sa tri prostorne i 4om vremenskom koordinate u sistemu...postoje male varijacije u zavisnosti od nashih karaktera, ali veruj mi - lako ih mozhesh proucavati gledajuci kako odstupaju od ideala. neki to zovu fenomenologija.

Ок, лепо је то, али види шта каже Доситеј:

''Гледа млад човек једну ствар издалека, коју би ваљало изблиза видити; сматра је с једне стране, но за познати је потребало би је са сви' страна прегледати и добро видити.
Колико пута најискуснији људи другојачије мисле данас него ли јуче, и сами се чуде какве су памети били до лане!''

Кад сам имала 16 мислила сам да све знам, да сам све прошла и да за мене више нема ничег непознатог на овом свету, подсећала сам баш на тебе: сматрала сам да сам прерасла своје вршњаке, да сам много зрелија од многих одраслих, да већ сада ЗНАМ све животне истине и да ћу их следити такве какве јесу и са 40 и са 60 и са 80 година!

Данас, са 40 мислим да тек треба много, много да учим....;)

Не дозволи себи да се због неког ината укопаш у својој садашњој визији света. Допусти себи да се мењаш, да мењаш ставове, да се развијаш и сазреваш. Јер колко год да мислимо да смо смо зрели, увек се има где напред... И у 80. години настављамо да сазревамо. :)
 
Значи, променила си мишљење успут?;)



Ок, лепо је то, али види шта каже Доситеј:

''Гледа млад човек једну ствар издалека, коју би ваљало изблиза видити; сматра је с једне стране, но за познати је потребало би је са сви' страна прегледати и добро видити.
Колико пута најискуснији људи другојачије мисле данас него ли јуче, и сами се чуде какве су памети били до лане!''

Кад сам имала 16 мислила сам да све знам, да сам све прошла и да за мене више нема ничег непознатог на овом свету, подсећала сам баш на тебе: сматрала сам да сам прерасла своје вршњаке, да сам много зрелија од многих одраслих, да већ сада ЗНАМ све животне истине и да ћу их следити такве какве јесу и са 40 и са 60 и са 80 година!

Данас, са 40 мислим да тек треба много, много да учим....;)

Не дозволи себи да се због неког ината укопаш у својој садашњој визији света. Допусти себи да се мењаш, да мењаш ставове, да се развијаш и сазреваш. Јер колко год да мислимо да смо смо зрели, увек се има где напред... И у 80. години настављамо да сазревамо. :)

okej, jesi ti prosla u detinjstvu kroz sve shto i ja, pa prichash o nechemu..?jesi uopshte prochitala shta sam pisala ili verglash po ustaljenim misaonim tokovima koje si utabala vec milion puta..? nismo svi isti, ne stasavamo svi po istom shablonu, ne postupamo svi po istom shablonu, ne postoji shablon dapache, mi ga pravimo prema sebi...
a znash - mozhesh i da uchish od drugih..ljudi za koje mislish da su sa 80 nashli svoj mir, srecu, blagostanje, mudrost...znanje nije mudrost..znanje je zadovoljstvo, mudrost je sreca...
 
П.С.

Волети више пута у животу није мана - него богатство! :):):)

sve e to lepo, ne porichem, ne negiram, chak shtavishe - slazhem se i odobravam..ali nije to bila tachka sporenja...vec da li moze "pravo" da se voli vishe puta..pritom pod "pravo" podrazumevam ljubav chiji intezitet ne jenjava, vec traje do kraja nasheg trajanja...to jeste prava ljubav, koja ce svojom svetloshcu zaslepiti druge, koje kad prodju - automatski prestaju da budu prave jer gube osnovnu odliku - nepotroshivost...ne, ne mozhe.
 
sve e to lepo, ne porichem, ne negiram, chak shtavishe - slazhem se i odobravam..ali nije to bila tachka sporenja...vec da li moze "pravo" da se voli vishe puta..pritom pod "pravo" podrazumevam ljubav chiji intezitet ne jenjava, vec traje do kraja nasheg trajanja...to jeste prava ljubav, koja ce svojom svetloshcu zaslepiti druge, koje kad prodju - automatski prestaju da budu prave jer gube osnovnu odliku - nepotroshivost...ne, ne mozhe.

Добро, посматала си друге људе па си дошла до тог закључка, али ниси била у кожи тих других људи и не можеш да знаш њихова осећања, не знаш шта се дешава у њиховој души и не можеш да знаш да ли су за њих те љубави биле праве или не.
Твој став је за сада само претпоставка. Твој живот ће ти рећи да ли је била оправдана или не.

Ја ЗНАМ. ;):)
 
okej, jesi ti prosla u detinjstvu kroz sve shto i ja, pa prichash o nechemu..?jesi uopshte prochitala shta sam pisala ili verglash po ustaljenim misaonim tokovima koje si utabala vec milion puta..? nismo svi isti, ne stasavamo svi po istom shablonu, ne postupamo svi po istom shablonu, ne postoji shablon dapache, mi ga pravimo prema sebi...
a znash - mozhesh i da uchish od drugih..ljudi za koje mislish da su sa 80 nashli svoj mir, srecu, blagostanje, mudrost...znanje nije mudrost..znanje je zadovoljstvo, mudrost je sreca...

Жао ми је што си прошла кроз то шта си прошла. Надам се да се ниси зауставила у својој 4. години када си тако нагло сазрела, и да ћеш ипак наставити да сазреваш и даље.:)
 
Жао ми је што си прошла кроз то шта си прошла. Надам се да се ниси зауставила у својој 4. години када си тако нагло сазрела, и да ћеш ипак наставити да сазреваш и даље.:)

dobra opaska, za nekoga ko se nije zaustavio u 4oj godini zivota, a deluje kao da jeste...

Добро, посматала си друге људе па си дошла до тог закључка, али ниси била у кожи тих других људи и не можеш да знаш њихова осећања, не знаш шта се дешава у њиховој души и не можеш да знаш да ли су за њих те љубави биле праве или не.
Твој став је за сада само претпоставка. Твој живот ће ти рећи да ли је била оправдана или не.

Ја ЗНАМ. ;):)
mogu..nisu ljudi nishta novo pod suncem...ustvari, dosta su nalik jedan drugom..male varijacije, promene, adaptacije, mutacije - ali u sushitni covek od krvi i mesa - boli ga ono shto svakoga boli, prija ono shto svakome prija ako je dovoljno jako, a sve ostalo mozhesh da znash - ako ti kazhu i ako umesh da ih slushash...zivot ne treba da menja svoje puteve ako ima osecaj da je taj kojim ide pravi..a pravi je obicno onaj najuzhi..zhivot treba da se potvrdjuje, jacha, da kao energetsko polje pulsira i povecava se, da bi na kraju - gle paradoksa - sam sebe pojeo i nestao...to je ono kada imash ceo svet, a na kraju zavrshish zadovoljan sa metar zemlje...to je svima zajednichko..i sve shto im se deshava na putu ka tome je razlichito, da, ali zajednichko...
i time bih zavrshila razgovor sa tobom, treba mi maci se od razgovora sa 4godishnjacima kao shto me savetova, ok?
 
sa nekih 20, verovao sam da se to stvarno samo jednom desava... kako sam samo bio zaljubljen u nju... i secam se te nedelje koju smo proveli zajedno... savrsenstvo... i jos uvek stojim iza toga... posle me je ostavila, i ja sam se, kao i svaki pravi muskarac, tesio kako ce ona kad-tad shvatiti i pokajati se... onda se ona udala i otisla u italiju... sad zivi k'o bubreg u loju... i desilo se lepih ljubavi posle... zaista lepih... koje nisu zasenile ni tu prvu, niti bilo koju drugu... svaka je bila lepa na svoj nacin... ma koliko se bolno zavrsila... i svaka me je bar malo promenila kao osobu... promenila na bolje, nadam se... sad opet cekam neku novu da se desi... i ona ce, nadam se, potrajati... ne zato sto cu se vise potruditi... nego zato sto sam spreman... oseti to covek... kao kad sutiras penal... retko se desi da unapred, podsvesno, ne znas kakav ce ishod biti... vas rikan kad vam kaze... promasio je dosta penala... al', o tome cemo drugi put...
 
"Mnoge zene veruju u mitove koji ih sprecavaju da se zaljube. Neke bezuspesno traze princa na belom konju, druge misle da su muskarci genetski programirani za prevaru, dok trece radjaju decu samo da bi pored sebe zadrzale coveka koga vole. Nazalost upravo zbog toga mnoge od njih ostaju same i nesrecne. Dr Dzonatan Perkins, seksolog, napravio je spisak najpoznatijih mitova o ljubavi.
(nabrojani neki)
mit br 1
samo jednom se ljubi
Krajnje je vreme da prestanete da jurite princa na belom konju i da mislite da cete ukoliko ga ne nadjete zauvek ostati sami. Shvatite vi se tokom zivota neprestano menjate. Ako vam je neko sada srodna dusa, ne znaci da ce to biti i za pet godina. Grdno ste se prevarili ako ste mislili da je prirodno voleti samo jednu osobu tokom zivota.
mit br 2
moja ljubav ce ga promeniti
Moguce je da ce se vas muskarac promeniti ali ta promena nece trajati duze od dve nedelje jer ce on ubrzo nastaviti po starom. Jos ako ga uslovite izjavom tipa ako me volis ti ces, naci cete se u situaciji u kooj ne mozete da pobedite. Shvatite nije moguce promeniti muskarca. Bilo bi najbolje da ga prihvatite onakvim kakav zapravo jeste a ako vas ipak suvise nerviraju njegove mane ostavite ga. Vama je potrebna stabilna, zrela i formirana osoba koja moze da vam se posveti a ne razmazeno deriste koje cete uciti zivotnim vrednostima.
mit br 3
muskarci varaju cesce od zena
Ovo je mozda nekada bilo tacno. Medjutim u poslednje vreme ni zene ne zaostaju za tim sportom. One se u prevaru upustaju gotovo iz istih razloga kao i muskarci zele da dozive nesto novo uzbudljivo. Doduse zene ce cesto tome pridodati jos jedan razlog ako ih partner dovoljno ne ceni, potrazice ljubav u narucju drugog muskarca. Zene cesce osecaju grizu savest, ali i mnogo bolje lazu, pa je veca sansa da nikada nece biti otkrivene u prevari.

Sta vi mislite o svemu tome?

Тако је! ЛЕИДИ ЗА ПРЕДСЕДНИЦУ!
 
"Mnoge zene veruju u mitove koji ih sprecavaju da se zaljube. Neke bezuspesno traze princa na belom konju, druge misle da su muskarci genetski programirani za prevaru, dok trece radjaju decu samo da bi pored sebe zadrzale coveka koga vole. Nazalost upravo zbog toga mnoge od njih ostaju same i nesrecne. Dr Dzonatan Perkins, seksolog, napravio je spisak najpoznatijih mitova o ljubavi.
(nabrojani neki)
mit br 1
samo jednom se ljubi
Krajnje je vreme da prestanete da jurite princa na belom konju i da mislite da cete ukoliko ga ne nadjete zauvek ostati sami. Shvatite vi se tokom zivota neprestano menjate. Ako vam je neko sada srodna dusa, ne znaci da ce to biti i za pet godina. Grdno ste se prevarili ako ste mislili da je prirodno voleti samo jednu osobu tokom zivota.
mit br 2
moja ljubav ce ga promeniti
Moguce je da ce se vas muskarac promeniti ali ta promena nece trajati duze od dve nedelje jer ce on ubrzo nastaviti po starom. Jos ako ga uslovite izjavom tipa ako me volis ti ces, naci cete se u situaciji u kooj ne mozete da pobedite. Shvatite nije moguce promeniti muskarca. Bilo bi najbolje da ga prihvatite onakvim kakav zapravo jeste a ako vas ipak suvise nerviraju njegove mane ostavite ga. Vama je potrebna stabilna, zrela i formirana osoba koja moze da vam se posveti a ne razmazeno deriste koje cete uciti zivotnim vrednostima.
mit br 3
muskarci varaju cesce od zena
Ovo je mozda nekada bilo tacno. Medjutim u poslednje vreme ni zene ne zaostaju za tim sportom. One se u prevaru upustaju gotovo iz istih razloga kao i muskarci zele da dozive nesto novo uzbudljivo. Doduse zene ce cesto tome pridodati jos jedan razlog ako ih partner dovoljno ne ceni, potrazice ljubav u narucju drugog muskarca. Zene cesce osecaju grizu savest, ali i mnogo bolje lazu, pa je veca sansa da nikada nece biti otkrivene u prevari.

Sta vi mislite o svemu tome?

Elem ovo ti je meni sranje iz tzv. knjige samo pomaganje.... Ma cista glupost, ide dokad ide i to je to samo sto nama upravlja luda zaljubljenost i opsesivnost partnerom zelimo ga za sebe pa kada ode onda smo tuzni a dok trepnemo presli smo na drugoga/drugu :D!
 

Back
Top