misticna 12 kuca

:) Molila bih nekoga da mi protumaci ove Uranove aspeke..i to u 12. kuci....nesto mi se ne svidja ..ni uran ni skorpija a tek sve to u 12. kuci...brinem se za jednu dragu osobu:bye: i hvala unapred


Uranus 25°34' Я Scorpio, in House XII

Uranus Aspects
Saturn sextile Uranus orb +1°11'
Mars square Uranus orb -6°49'
Venus inconjunction Uranus orb +2°23'
 
Pozdrav,

imam Neptun u 12. kući u Strijelcu, a vidjela sam ovdje da je 12. kuća ujedno i kuća doktorata.
Jako mi je važno upisati doktorat i to mi je životna želja, a nikako mi ne uspijeva, doslovno zvijezde dosad nisu bile naklonjene. Nemam toliko novca, a sve stipendije koje bi pokušala, nisu prošle.

Zanima me, mogu li s malefikom u 12. upisati i završiti doktorat?

Inače, taj mi Neptun u 12 donosi mnogo dobra u smislu bavljenja duhovnim u svoja 4 zida, u meditacijama, umjetnosti, nosi mi ispunjenja kroz humanitarni rad van očiju javnosti, brigu za slabe i potrebite, uživam u tome i volim to istinski. Duhovnost i misticizam naglašeni su kod mene, jer sam se suočila sa strahovima koje nosi Neptun i sada nema toga čega bi se bojala. Tako da nema straha od negativnih strana 12. kuće i malefika ako ih uspijete pozitivno kanalizirati i izvući pozitivne strane svakoga od njih. Samo se ne treba bojati i treba imati snažnu introspekciju, sam sebe analizirati, svoje emocije, reakcije, instinkte...

Da spomenem, kuća fakulteta, 9. kuća, mi je naglašena, So, Sa, Me i Pl su u njoj, i još Ju na kraju 8 (prema Kochu u 9), So u Djevici, Sa, Me i Pl u Vagi, Pl je na MC-u. S fakultetom nisam imala nikakvih problema, ali doktorat nikako da mi se ostvari... što vi mislite?
 
Neptun mi je u sekstilu s Pl i Me u 9 u Vagi, i trigonu s Ve u 8 u Lavu, i u kvadratu s Jupiterom u 8 u Djevici. Gotovo je na ASC-u (orbis 7).

Možda je taj kvadrat problem? Jer Ju znači lovu i sreću, a Ne je duhovan a ne materijalan?
Nedvojbeno imam mnogo znanja, ali doktorat mi je jako važan radi znanstvenog rada i pisanja
 
Poslednja izmena:
Još me nešto zanima - koliko Mars u 12 u ženskom chartu znači ljubavnike (dok je žena u braku), a koliko kod muškarca Venera i Mjesec u 12 znači ljubavnice?
Postoji li neki drugi način da se ta energija ispolji?
Moja prijateljica strahuje da će joj dečko biti nevjeran, jer ima Ve i Mo u 12 u Vagi, a i ona sama ima Ma u 12 u Lavu (i Saturn). Do sada su je privlačili 'opasni' tipovi, kojima je ona bila uvijek od pomoći (Bik-Djevica je, Mo u Ribi).
Sadašnji joj dečko nije neki opaki frajer, ali ima Ve i Mo u 12, pa misli da nema šanse da joj bude vjeran.
 
Pozdrav,

imam Neptun u 12. kući u Strijelcu, a vidjela sam ovdje da je 12. kuća ujedno i kuća doktorata.

Vise studije preko koje se gledaju i doktorati nose 9, 3, 11.

Ovim redom, 9 je prirodno filozofije, prava i visih studija kao sto je polje 3 polje osnovnog obrazovanja koje ima prirode Blizanaca, cesto daje podstrek za nastavak, produzetak.

11 je trece od 9, neretko pokazuje kuda je usmeren impuls onog na sta aludira 9 (vladar prioritet). Ne treba iskljuciti ni 1 i 6, ovo drugo jer daje sistematicnost, u tom polju cesto vidimo lekare kao u 12. 12 daje rad u nekoj zatvorenoj instituciji ili daleko. Eksperiment na kojem se doktorira, ali nikako sam doktorat.
 
Negde moras imati Saturna. U 12 daje dubinu i saznanje. Mars aktivira polje, uspeh/neuspeh zavisi od aspekata.

Da, ali u 12 polju mi je doneo samo probleme, bol i patnju, neku vrstu samoizolacije, samoću i usamljenost, labilnu psihu. Imam utisak da nosim neku tešku karmu. Inače, Mars i Saturn su mi u konjukciji. A vladar dvanaestog polja mi je Mesec koji se nalazi u 4 polju u Škorpionu.
 
Mars Saturn je los aspekt. Mora doneti, po karti se moze utvrditi kada, prva polovina zivota ili druga. Trigon vec i nekako, ali konjukcija se mora reflektovati preko loseg jer takva mu je priroda.

Mesec u Skorpionu pojacava, dobra stvar je da se znaci slazu i da Mars Saturn mogu zajedno funkcionisati.
 
Potencijali 12.kuće

02. novembar 2015.
Ljiljana Đurović

Od svih astroloških kuća 12. je najkompleksnija i najteža za tumačenje jer predstavlja sve ono što je skriveno, izolovano i tajno. Tradicionalno, to je potpuno nesretna kuća, kuća patnje, tuge, progona, teškog rada, nesreće i samouništenja.To su mjesta koja su izolovana od javnosti, zatvori, bolnice i institucije zatvorenog tipa. Tajni neprijatelji i oni koji nam rade iza leđa. Dvanaesta kuća označava i daleko inostranstvo, neistražene predjele, ostrva, krupne divlje životinje, pa čak i naše kumove. Često nalazimo planete u 12. kući u kartama ljudi koji se bave špijunažom, kriminalom i prevarama. Ovo je kuća koja opisuje našu psihu, snove i našu ličnu vjeru i spiritualnost.

Dvanaesta kuća prethodi Ascendentu i zato predstavlja ono što prethodi rođenju natusa. To je bezgranični okean iz koga nastajemo, sačuvan u našem nesvjesnom dijelu. Neki ljudi imaju jednu finu, suptilnu vezu sa ovim svojim dijelom i na taj način osećaju povezanost sa Univerzumom, što je kao putokaz, a kojim putem ćemo ići zavisi od toga šta smo ostavili na kraju jednog ciklusa, na kraju prethodnog života. Da li su to Anđeli svjetlosti ili neka bića nastala od strahova, počinjenih grijehova, bolova, frustracija i negacija. Po staroj indijskoj filozofiji, poslednja misao u trenutku smrti određuje obrazac za budući život. Šta god da smo stvorili nekada, sada moramo da se suočimo sa tim. Dvanaesta kuća je karma, kraj prethodnog života i sva iskustva su sadržana u njoj.

Nazivi 12.kuće po tradicionalnoj astrologiji poput „mračna jama tuge i užasa“ ili „kuća zlog duha“ ulivaju strah. Sva sreća da u modernoj astrologiji imamo i jedno drugačije viđenje ove „strašne kuće“. Pored svih negativnih značenja u njoj možemo pronaći i jedan veliki potencijal.Ovo je utočište naših snova, ovdje se u mašti rađaju najdivnije ideje, odavde dolazi intuicija, spiritualnost, saosjećajnost... Naravno, samo ako imamo kapacitet da osvijetlimo mrak 12. kuće, ili drugačije rečeno, osvijestimo planete u ovoj kući. Pod velom Neptuna, u ovom prostoru bez granica ipak se lako možemo izgubiti.

Planete u 12. kući teško izražavaju svoju pravu prirodu, naročito u lošim aspektima. One od natusa zahtijevaju osamljivanje, tišinu i izolaciju da bi u tom ogromnom prostoru bez granica u kome su sadržana sva sjećanja, pronašle nešto što će probuditi njihov uspavani potencijal. Kad u svom okruženju imamo ovakve ljude često nismo svjesni njihovih potreba i naljutimo se kada nas izbjegavaju ili se povuku. Njima samo treba da budu sami sa sobom neko vrijeme.

Mjesec u 12. kući opisuje majku koja na neki način nije bila dovoljno prisutna, bliska i nježna. Aspekti i znaci će opisati situacije. Rezultat je emotivno gladno dijete i kasnije odrasla osoba koja nije dovoljno stabilna i sposobna da osjeti pripadnost, pruži ljubav i bliskost. Ove osobe negiraju svoju ranjivost i osjetljivost sve do trenutka kada neki tranzit ili direkcija pokrene bujicu emocija koje su zakopane u mraku 12. kuće.

Sunce u 12. često imaju osobe koje su odrasle bez oca, da bi im kasnije u životu nedostajala samosvesnost, volja za moć i ambicija. U trenutku kada nađu svoj put, osjete da mogu da budu uspješni i snažni, tada su se povezali sa svojim Suncem i otkrili svoje potencijale. Pronašli su svoje svjetlo u mraku i više ništa i niko im to neće moći oduzeti. Ovakvi ljudi ugled i uspjeh mogu postići u dalekim krajevima svijeta ili u zanimanjima povezanim sa tajnama.

Posebno loš je položaj Merkura u 12. Ove osobe imaju problem sa izražavanjem, mentalnim procesima, logikom, vožnjom... Prikrivajući pravu prirodu Merkura, 12. kuća daje ogovaranja, laži, lopove i manipulatore.

Sa Venerom u 12 nismo svjesni da možemo da budemo lijepi, voljeni, talentovani, ne znamo da cijenimo sebe i osjetimo ljepotu i ljubav na otvoren i čist način.Veneru u 12 koja vlada 5. kućom ima jedan otac koji nema skoro nikakav kontakt sa svojim djetetom. Zamislite koliko su oboje oštećeni i lišeni ljubavi... Nekada je ovo tajna ljubav, a nekada se čovjek zaljubi u osobu koja krije mnoge tajne.Teško je osvijestiti Veneru u 12. Ona je egzaltirana u Ribama, ona ne razmišlja, već je ponešena zanosom i čarolijom ljubavi, pa se stalno iznova povlači u odnose koji nisu iskreni i čisti.

Mars u 12. nema samopouzdanje, ima teškoće da bude direktan i borben, što je njegova osnovna priroda. Često ovakvu osobu vreba velika opasnost iz 12. polja u vidu okolnosti ili neprijatelja koji joj rade iza leđa.

Jedino Jupiter u 12 daje zaštitu kao zaslugu iz prethodne inkarnacije. Položen ovdje on donosi svestran duh, poznavanje nauke i ezoterije, veliku duhovnost i putovanja u daleke krajeve svijeta. Sa lošim aspektima mogući su gubici novca, zablude, pretjerivanja i amoralnost.

Saturn je posebno malefičan u 12. kući. Ponekad i u dobrim aspektima donese izolaciju, zatvor ili boravak u bolnici, teškoće, patnje, ograničenja i strahove. I onda u tom mraku čovjek shvati da je strah bio pretjeran, da su patnja i teškoće nešto što će proći i da sve to može izdržati dok ne dođu bolji dani... i naravno da uvijek postoji nešto mnogo gore. Saznanje da se sve može postići samo ako imamo snagu i volju da istrajemo je ono što je donijelo svjetlost i osvijestilo ovu tešku planetu.

Uran u 12. kući je genije koji krije svoj talenat, čovjek koji ne može da izrazi svoju individualnost jer se možda plaši osude okoline... Kada Uran ima dobar kanal da se izrazi, prepozna svoje potrebe i oslobodi sebe, što je i priroda ove nepredvidive planete, tada imamo pravu, iskrenu, kreativnu i genijalnu priču. Ipak sa Uranom u ovoj malefičnij kući treba biti oprezan. Njegovo dejstvo je teško predvidjeti jer je u stanju da u jednom trenutku preokrene čitav život.

Dvanaesta kuća je Neptunova kuća, pa koliko u dobrim aspektima može donijeti nevjerovatne vizije, duhovnost, kreativnost, religioznost, brojne talente, tako lako može i da povuče u ludilo i poroke.

Pluton u 12.kući je znak opasnosti u dalekim krajevima i usamljenim i mračnim mjestima. Opasnost od kriminalaca, terorista i fanatičnih ljudi. Boravak u bolnici zbog operacije. Rijetko koji čovjek ima moć da ovlada Plutonovskom energijom, životom i smrti, jer je ovu najdalju i najmanju planetu najteže osvijestiti. Jedna osoba ima Plutona u 12 i ima paničan strah da joj neko stalno radi o glavi i podmeće vradžbine. Druga osoba je u svojoj muci i samoći pronašla trag vjere da sama sebe može regenerisati molitvom i meditacijom. Ona je ovladala magijom isceljenja jer je osvijestila djelić nevjerovatne energije koja živi u mraku i tami i koju je zaslužila u prethodnoj inkarnaciji.

profesionalnaastrologija
 
Dvanaesta kuca horoskopa

Dvanaesta kuca horoskopa je izuzetno maleficna, jedna je od najlosijih kuca horoskopa zajedno sa osmom i sestom kucom. Ali je i najneobicnija kuca u horoskopu. Dvanesta kuca je simbolicno nasa prva kuca iz proslog zivota. Ona daje opis nas iz odmah zivota pre ovog. Ali ona je i u horoskopu prikaz onosranog, duhovnog sveta iz kojeg kroz vrtlog, tunel, dolazimo u ovu materijalnu ravan, ali i isti onaj na koji se pri smrti kroz tunel opet vracamo. To je duhovna ravan, svet gde obitavaju duse ili takozvani astral. Takodje astral je isto mesto na koje nas duh ide kad sanjamo. To je mesto gde se nalazimo kad u snu letimo, vidjamo strasne ili lepe pojave,mesto na kome se nalazimo se u iz realnosti potpno nepoznatoj kuci ili gradu, srecemo umrle, i dobijamo poruke, savete.

Sve kuce govore o materijalnom svetu, o realnosti i realnim zivotnim dogadjajima, dok je ovo vise kuca osecanja, losih dozivljaja stvarnosti, kao i duhovne svere. To je kuca nase podsvesti, naseg unutrasnjeg zivota, misli, osecanja, nasih strahova ( zajedno sa osmom kucom), nasih tajni ( tu je sve ono sto je skriveno) kuca svega sto ostavljamo, i sto ili ko nas ostavlja - kuca nase proslosti ( ali proslog zivota ) i zbog koje smo sada ono sto sada jesmo.

P.S. Kuca nase proslosti, pocetka zivota tj. detinjstva iskljucivo i kraja zivota je i IV kuca, cetvrto polje. Dok je dvanesta prosli zivot i sva proslost, i cesto proslost koja je otisla u zaborav, a koja se vraca kroz snove, nocu kad ne mozemo da zaspimo, nenadano se setimo davnih dogadjaja, na koje smo potpuno zaboravili, koje smo podsvesno sami gurnuli u zaborav, da bismo mogli da nastavimo zivot dalje. Ta secanja naviru onda kad smo izmedju sna i jave, kad smo sami, kad smo duboko zamisljeni, pa um razmisljajuci o jednoj stvari, pomocu asocijacija izvuce i tu proslost na povrsinu. A mi, u mraku noci, ostanemo skamenjeni u krevetu gledajuci detalj filma iz daleke nam proslosti, prozivljavamo ga opet kao se upravo deseva po drugi put. To mogu biti deciji strahovi, ruzni dogadjaji, prezivljene traume...

Ovakva secanja osim sto mogu doci spontano, a mogu se da se prizovu i namerno putem hipnoze, sto je jos jedna simbolika dvanestog polja.
Od svih kuca koje govore o razlicitim aspektima naseg zivota, osim proslosti i tajnih radnji, ova kuca ne govori narocito ni o jednom aspektu zivota, vec vise o stanju naseg tela il' duha u kom se mozemo za zivota zadesiti: pa je to kuca izolacije, samoizolacije, mastira, zatvora, bolnice, raznih institucija zatvorenog tipa. Ali i emotivnih stanja iluzije, obmane i samoobmane, zatim dodjaja i osecanja poput napustenosti, usamljenosti, izdaje, nostalgije, tuge, potpune nemoci, depresije i razocarenja.

Dvanaesto polje ili kuca, u horoskopu je polje tajni. Posto smo mi, prvo polje horoskopa, dvanesto polje je sve ono sto nam je iza ledja, bilo da to mi licno krijemo ili da se nesto krije od nas tj. odvija iza nasih ledja. Nabrojacemo znacenja ove kuce u iz ugla oba ova dva slucaja. 1.) varijanta su tajne koje mi krijemo od drugih bilo to nesto iz nase proslosti, ili sadasnjosti, nas dupli, tajni zivot, ili neka nasa tajna radnja, ucesce i delovanje... ona su prikazana ovom kucom. A njom mogu biti prikazana: Tajna drustava kojima mozemo pripadati, nelegalni vidovi udruzivanja, gerilske, ratne akcije, paravojne organizacije, skupine, zatim u miru razne krimalne organizacije, verske sekte, ili udruzivanja uzivaoca u bilo kojim nedozvoljenim i drustveno ne prihvatljivim radnjama, kao i uzimanja ucesca u zabranjenim politicko-filozavskim opredelenjima ( sovinisticke, nacisticke, rasisiticke grupacije). Da ne zaboravim javna vojno, policijska drustva sa tajnim delovanjem pri svakoj drzavi kao sto je kod nas DB ili BIA, u Rusiji KGB, u Americi FBI i CIA, takodje 12 polje su spijuni i spijunske akcije i sredstva za spijuniranje.

2.) varijanta su ljudi ili tajne koje se kriju od nas. Ako su u pitanju ljudi koji se od nas kriju, to su nasi tajni neprijatelji za koje ne znamo, ili ih dobro pozajemo ali tu drugu stranu njihove licnosti ne slutimo. U XII kucu se ubrajaju sve lazi, obmane, dobronamerne ili zlonamerne ( bele ili crne lazi svejedno), precutene istine, planirane namestaljeke, izdaje, izjave na sudu protiv nas ( bile one tacne ili ne, svakako su - nasih interesa), ali i price koje se pricaju i pogledi koji se desavaju iskljucivo kada okrenemo ledja....
D alje to mogu biti lazne optuzbe, zatvaranja u institucije zatvorenog tipa, zatvore, bolnice, ali i otmice od strane sistema ili pojedinca. Zato dvanesta kuca predstavlja sva mracna, nepristipacna ili tajna mesta i lokacije, udaljene nekretnine, napustene kuce, ali i za druge ljude nepristipacne kucne prostorije kao tavani, podrumi, ostave, spaizi, tajni sefovi. A u prirodi to su sume, pecine, podzemni tuneli, tajne, ogradjene lokacije na otvorenom kao sto je podrucje 51 u Americi na primer, ali i sve one tajne plantaze marihuane...

Dvanaesta kuca predstavlja i sva ona jako udaljena mesta i prostranstva od naseg doma, pa je to najcesce neka prekookeanska zemlja, moze biti i kompnea ali od nas jako, jako ficiki i kulturoloski udaljena zemlja ili prostranstvo.
Ne treba zaboraviti da je ovo kuca izolacije, ali i samo nametnute izolacije. Pa su su to manastiri, ali i povlacenje u sebe, zatvaranje u kucu, u sebe i svoj svet. Istaknutom ovom kucom se prepoznaju ljudi koji, mnogo vole da budu sami jer najbolje finkcionisu u svojoj samoci. To su razni mislioci, pisci, zanatlije, umetnici... stvaraoci, uglavnom. Zatim ljudi koji vole da sa rancem na ledjima putuju poptuno sami. I oni koji beze od drugih ljudi, civilizacije ili sistema, odlazeci da zive nekovencionalno na ulici, ili na planini, u sumi.

Ipak, bilo kako bilo jedno od najcescih simbolika ove kuce nije nikakav dogadjaj vec, nazalost nedostatak dogadjaja. Ovo je kuca koja govori o svim nasim nemogucnostima, neuspesima, nemoci da nesto ostvarimo, promenimo, o promasenim sansama, maleru da se bilo koja od predhodnih jedanest kuca ostvari tj. da se mi ostvarimona tim poljima. Cesto ponudi kratkotrajnu srecu posle koje sleduje gubitak iste i razocarenje. Znaci to su snovi koji se nikad nisu ostvarili, ali i oni u ciju smo se realizaciju na kraju razocarali.

Ovo nije polje materijalnih stvari i pojava, vec iskljucivo polje subjektivnih, licnih osecaja i iskustava kod coveka, ali cesto i masovnih, zatim neuhvatljivih, ili nemerljivih pojava, od nauke neobjasnjivih fenomenima, pojavama i misterija. Zato je dvanaesto polje sve ono sto je najudaljenije od nauke i drustveno utvrdjenih verovanja, sto moze biti. Govori o raznim nedokazanim, ili namerno skrivenim istinama i takvim istrazivanjima. Kaosto sam rekla, ovo je polje neobjasnivih fenomena, duhovnosti, i naucno nepriznatih pojava kao sto su rane vrste duhovnih iskustava poput fenomena vidjenja ili komunikacije sa duhovnim bicima, vantelesna iskustva, snovi i razne vrste prekognicija, remote viewing-a ( ,,gladanje na daljinu,, ) intuicije, mocima uma, prisustvo andjela cuvara, neobjasnjiva izlecenja. Govori o ne priznatim energijama poput blagoslova ili kletve, magije i molitve. Ali i nekih nauci dobro znanim energijama: struja (elekticitet), gravitacija ili megnetizam... Zato je dvanesto polje, uglavnom polje paranaucnih teorija i metodika a cime se od skoro u okviru zvanicne naucne discipline bavi kvantna fizika izgleda kao naucna disciplina koja zeli da kontrira zvanicnoj nauci ugrozi njen kredibilitet dokazujuci sve sto ona opogrguje. XII poljem horoskopa su simbolizovane i vestine iz oblasti ezoterije uopste poput alhemije, vracarstva, samanizma, bioenergije, astrologije, numerologije, hiromantije, tarota, runologije...

Ljudi sa jakim XII poljem ili Neptunom, mogu biti izuzetno emotivni, intuitivni i nervno osetljivi, metaforicki ali i stvarno. Cesto tvrde da mogu predosetiti dogadjaje, osetiti druge, komunicirati sa ljudima misaono. Tvrde da ih nesto cuva, da cuju glas u svojoj glavi andjela cuvara koji im pomaze u zivotu.
U pozitivnijem slucaju vrlo su religiozni i dugovni ljudi, ali jos i vrlo nadareni psiholozi, umetnici, lekari, duhovnici. Dok u negativnijem obliku svoje sposobnosti obicno zloupotrebljavaju na perfidan nacin pa su izuzetni prevaranti, manipulatori, lopovi, plagijatori. Lako zavedu i iskoriste ljude za svoje protrebe. Igraju na kartu emocija. Njihove zrtve su pazljivo birane a to su najcesce, na razlicite nacine unesreceni ljudi i deca poput siromasnih, bolesnih, usamljenih, napustenih, israumiranih, i emotivno slomljenih zrtava. Dobro poznaju i koriste rupe u zakonu, softverskim programima.

Astrolog: Dragana Rajevic
 

Back
Top