Quantcast

Misli poznatih mislilaca - II

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Opštepoznato je da je Aristotel bio učitelj Aleksandra Velikog, te ga je on neizmerno cenio. Jednom prilikom, Aleksandra su upitali zašto više poštuje Aristotela nego svog oca, a njegov odgovor je glasio:

Davši mi život, moj je otac Filip učinio da s` neba siđem na zemlju, a Aristotel je svojom znanošću učinio da sa zemlje ponovo ugledam nebo. I koga onda trebam više poštovati?

Baudrillard

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.885
Кант је чекао дубоку старост да би примијетио тамне сгране егзисгенције и упозорио на "неуспјех
сваке рационалне теодицеје". Други, срећнији, тога су се досјетили чак прије него шгго су и почели
да филозофирају.

Емил Сиоран

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
185.516
Drago mi je, vrlo učeni moj sine, kad me bednici grde, jer kad bi me hvalili, činilo bi se da sam im sličan. Zavidnici pak, kad napadaju moje poštenje, misle da me žaloste, no oni me razveseljavaju, jer ja tako postajem slavan kad mi svi zavide.

Pietro Aretino

Poruka
19.096
Čovečanstvo će, izgleda, dočekati I svoj kraj a neće videti trijumf zdravog razuma. Čoveku ipak nedostaje dovoljno zdravog razuma da ostvari večne ideale, prostekle iz prirodnih potreba i prava. Nije slučajno što slobodu i pravdu zovemo idealima. Ti ideali su isto što i zdrav razum. Ideali ostaju ideali.
Bliži se kraj, a čovečanstvo od zdravog razuma deli sve veći jaz i sve više žrtava.

Matija Bećković