Miskovic u bankrotu trazi pomoc vlade za spas Delte!

Da ne pominjem to da Miskovic uz pomoc onog Berezovskog iznosi lovu iz Srbije

miskovicreva delat nije domaca kompanija vec je STTRANA

Tj Delta holding je u 100% vlasnistvu offshore firme za Britanskih Devicanskih Ostrva i Kipra.

Znaci zakonski vlasnici Delte su strana pravna lica

Sto znaci da Tadic ako da miskovicu nase pare u stvari daje drzavne pare za spas strane firme.
 
jos jedan komentar koji potvrdjuje ono sto sam ja malopre rekao - da u slucaju bankrota delte nece biti veceg otpustanja radnika jer ce objekti samo promeniti vlasnika a vlasniku ce takodje trebati ta ista radna snaga

-------------

Nije valjda, Miško u frci? Pa šta? Nešto mi baš ne naviru suze na oči zbog njega. Rešenje problema je vrlo jednostavno: treba samo da brkne u svoje preduboko kiparsko čekmedže i rešio je problem. Ionako Delta nije sprska firma, nego kiparska, pa prema tome, za njega je nadležna država Kipar, a ne država Srbija.
A te priče o novih 30.000 nezaposlenih su za malu i vrlo naivnu dečicu. U (za Srbiju vrlo poželjnom i korisnom) slučaju bankrota Delte, svi Deltini objekti u kojima ti ljudi rade neće volšebno nestati s lica zemlje, nego će samo promeniti vlasnika i u najvećem broju slučajeva nastaviti postojeću delatnost. A novom vlasniku će sigurno trebati kasirke, poslovođe, magacioneri i mesari, tako da će samo manji broj izrazito nerentabilnih Deltinih objekata biti zatvoren a zaposleni u njima ostati bez posla. A ne verujem da postoji nešto takvo kao "izrazito nerentrabilan Deltin objekat" jer je Miško poznat po mnogo čemu, ali po čovekoljublju i brizi za sirotinju svakako nije, tako da je on odavno pozatvarao sve što je samo makar zamirisalo na nerentabilnost.
Ali, možemo mi da pričamo šta god hoćemo, kad svi znamo kako će se cela priča završiti. Vlada će lepo i kukavički podviti rep i dati Mišku koliko god traži, bez obzira na nemerljivu štetu koju će država i građani Srbije od toga imati. Stvar je u tome što je Miško SVE srpske političare odavno pokupovao i turio u malo džepče od prsluka, tako da ne postoji njegovo naređenje koje bi se oni usudili da odbiju i pošalju ga tamo gde mu je mesto. Nije on džaba "investirao" sve ove godine u sve značajnije stranke u Srbiji.
(Mashinovodja, 4. maj 2009 11:50)
 
Ја сам ово написао пре три недеље. И износ је 430 милиона Еура и већ му је одобрен. Он је створио ове политичаре и може да тражи од њих шта хоће. Још једна потврда теорије да је у оваквој Србији све једно за кога гласаш, када сви вире из Мишковог џепа.
(Peter Tosh, 4. maj 2009 11:54)

-----------

a ovaj lik kaze da je vlada vec dala Miskovicu 430 miliona evra :evil:

Tadicu SKOTE
 
Evo jutros slusam na Slobodnoj evropi intervju (nisam cuo imena govornika) kako je Miskovic u dubiozi jer je uluzio jako puno para u gradjevinski sektor koji je skroz puk`o i kako je to toliko postrao veliki problem, a kad takva stvar predje "kriticnu masu" onda taj problem postaje drzavni problem. Pa, prema tome drzava nece dozvoliti da delta pukne, ali ce dozvoliti da male firme i radnje odu dodjavola.
Evo moze lepo covek da proda palatu i jahtu, pa ce odma` da namiri one kojima je duzan.

Naravoucenije: budes veliki problem i bas te briga.
 
Evo jutros slusam na Slobodnoj evropi intervju (nisam cuo imena govornika) kako je Miskovic u dubiozi jer je uluzio jako puno para u gradjevinski sektor koji je skroz puk`o i kako je to toliko postrao veliki problem, a kad takva stvar predje "kriticnu masu" onda taj problem postaje drzavni problem. Pa, prema tome drzava nece dozvoliti da delta pukne, ali ce dozvoliti da male firme i radnje odu dodjavola.
Evo moze lepo covek da proda palatu i jahtu, pa ce odma` da namiri one kojima je duzan.

Naravoucenije: budes veliki problem i bas te briga.

naravno da je puko . pa je zato sto je on puko iskoristio svoj uticaj na Tadicevu vlast i zatrazio i dobio da se vise ne izdaju gradjevinske dozvole u Beogradu , za nove objekte, sve dok on ne rasproda svoje stanove....

A narod nece da kupuje stanove kod njega ,jer su cene prenaduvane a i sve stambene jedinice su pod hipotekom banke

Pa lako moze da se desi da neko kupi stan , i da mu ga pored toga banka oduzme ko sto sam citao da se desilo nekim ljudima na Zvezdari
 
Evo jutros slusam na Slobodnoj evropi intervju (nisam cuo imena govornika) kako je Miskovic u dubiozi jer je uluzio jako puno para u gradjevinski sektor koji je skroz puk`o i kako je to toliko postrao veliki problem, a kad takva stvar predje "kriticnu masu" onda taj problem postaje drzavni problem. Pa, prema tome drzava nece dozvoliti da delta pukne, ali ce dozvoliti da male firme i radnje odu dodjavola.
Evo moze lepo covek da proda palatu i jahtu, pa ce odma` da namiri one kojima je duzan.

Naravoucenije: budes veliki problem i bas te briga.


Ja bih to malo drugačije rekla : Platiš dva seljačka bajčetinska buzdovana i dobio si štaku kojom i zvanično postaješ vlasnik čitave države, jer si razbucao opoziciju i nema ko da zucne o tvojim prljavim mahinacijama:dash:
 
Miskovic.jpg
 
Objašnjavao sam već Delta je pred pucanjem... Ne plaćaju nikom, ili bar kasne sa plaćanjem...

Ono što je problem, je da ako ode Delta, otići će još bar dve trećine srpske privrede, koja se bavi trgovinom i proizvodnjom...

Zato će država da pomogne.

Kad bi puko Mišković, to bi svi građani Srbije dobro osetili..


Misliš da se ne bi našlo ihaj drugih investitora ( uopšte me ne interesuje dal' su stranci jer ni ovaj bolid nije "naš" već tek džeparoš) koji bi ako ništa bar tržišne utakmice zarad, bili bolji i po građane i po državu ?:think:

Ja mislim da DA i ako ima imalo pravde i zdravog razuma ovog ratnog i poratnog profitera , više jednom treba pustiti niz vodu...dosta je bilo i njegovog zulumćarenja.:roll:
 
Objašnjavao sam već Delta je pred pucanjem... Ne plaćaju nikom, ili bar kasne sa plaćanjem...

Ono što je problem, je da ako ode Delta, otići će još bar dve trećine srpske privrede, koja se bavi trgovinom i proizvodnjom...

Zato će država da pomogne.

Kad bi puko Mišković, to bi svi građani Srbije dobro osetili..

pa nece otici to nije tacno sto tvrdis

jer narod uvek treba leba da jede i da kupuje u radnjama sto mu treba.

ono sto ce da se desi jeste da ce miskovicevo mesto na trzistu da zauzmu drugi.

proizvodjaci od toga nece imati nikakve stete ... cak ce imati korist, jer ce zbog eliminacije jednog opasnog monopoliste poceti da dobijaju pare za svoje proizvode - na vreme...

jer miskovic je jedini na trzistu koji ne isplacuje dobavljace
 
da je vlada pametna pa da pusti sada u Srbiju Tesco, Coru ,Lidl i ostale da otvore prodajne lance i zaposle moguce otpustene radnike iz bankrotirane Delte , a ovi nek se yebu , al nazalost tesko ce to biti :sad2:

Признајем да незнам, али кажите ми ко брани горе набројаним трговинским ланцима да уђу у Србију, осим можда њихове неспремности да се бакћу са нашом бирократијом и свести да ми нисмо баш тако добро тржиште колико сами мислимо.
 
pa nece otici to nije tacno sto tvrdis

jer narod uvek treba leba da jede i da kupuje u radnjama sto mu treba.

ono sto ce da se desi jeste da ce miskovicevo mesto na trzistu da zauzmu drugi.

proizvodjaci od toga nece imati nikakve stete ... cak ce imati korist, jer ce zbog eliminacije jednog opasnog monopoliste poceti da dobijaju pare za svoje proizvode - na vreme...

jer miskovic je jedini na trzistu koji ne isplacuje dobavljace

I jedini kome se to aminuje i može.:evil:

Kakvo je javno nezadovoljstvo prema ovom ratnom profiteru jasno govore i činjenice , evo samo iz mog kraja , gde , odgovorno tvrdim , bar 90% ljudi pazare ili u Idei ili u nekom drugom marketu , SAMO da ne ostavljaju pare Delti i Miškoviću...i ja sam među njima i ne interesuje me dal' su hrvati ili đavoli u pitanju...ne dam njemu svoj novac !:evil:
 
pa nece otici to nije tacno sto tvrdis

jer narod uvek treba leba da jede i da kupuje u radnjama sto mu treba.

ono sto ce da se desi jeste da ce miskovicevo mesto na trzistu da zauzmu drugi.

proizvodjaci od toga nece imati nikakve stete ... cak ce imati korist, jer ce zbog eliminacije jednog opasnog monopoliste poceti da dobijaju pare za svoje proizvode - na vreme...

jer miskovic je jedini na trzistu koji ne isplacuje dobavljace

Naravno da će imati.

Taj Mišković duguje dobavljačima "jebemligakoliko"... On ako ode proglasiće bankrot i ****** pare za proizvođaće... Prosto.
 
Признајем да незнам, али кажите ми ко брани горе набројаним трговинским ланцима да уђу у Србију, осим можда њихове неспремности да се бакћу са нашом бирократијом и свести да ми нисмо баш тако добро тржиште колико сами мислимо.

Pa nema mesta za sve ali između ostalog i sam Mišković uz pomoć svog lobija i KUPLJENIH politikanata
...jasno k'o da je danas utorak.Njemu jedinom i ne odgovara tržišna utakmica i konkurencija.:neutral:
 
Pa nema mesta za sve ali između ostalog i sam Mišković uz pomoć svog lobija i KUPLJENIH politikanata
...jasno k'o da je danas utorak.Njemu jedinom i ne odgovara tržišna utakmica i konkurencija.:neutral:

Како нема места за све.

Који ће ми мој нечији други монопол уместо Мишковићевог. Једноставно не верујем да постоји иједна законска препрека да било ко отвори свој трговински ланац овде. То да је Мишко у предности, због помоћи државе, бољих полазних позиција .... је истина, али тако је свугде. Шта тек рећи за Телекомов монопол, који нас такође много кошта.
Пуко човек због инвестиције у грађивинарству, па нек спусти цену станова у Белвилу на произвођачку, угради се 5% и Вук сит и овце на броју.
Једно ми само није јасно - где одлази силна лова од пазара из његових трг. ланаца? Држиш "на леру" по пола године добављаче, раднике тераш да раде дан и ноћ (буквално-код мене Макси ради од 0-24) уз мизерну надокнаду, имаш невероватне марже и пропадаш:think: - ко је ту луд!
 
Borba: "Delta" traži pomoć od Vlade
4. maj 2009. | 01:28 | Izvor: Borba
Beograd -- ''Delta holding'' zbog ozbiljne finansijske krize pregovara s Vladom Srbije, tražeći pomoć, piše "Borba".


Već nekoliko nedelja u Vladi Srbije se vode intenzivni pregovori između vlasnika kompanije "Delta holding" Miroslava Miškovića i čelnih ljudi Vlade, saznaje "Borba"u Vladi Srbije. Pregovori su počeli kada je Miroslav Mišković zatražio da država pomogne "Delta holdingu" na isti način na koji su druge države u svetu pomogle svoje najveće kompanije.

Tražeći pomoć, Mišković je priznao da se ''Delta'' nalazi u ozbiljnoj krizi, o čemu već mesecima pišu specijalizovani ekonomski časopisi u svetu i regionu.

Kompanije Miroslava Miškovića čine oko 15 odsto bruto društvenog proizvoda Srbije (BDP) i u Vladi su veoma svesni da bi problem u radu ovih kompanija izazvao veliku štetu u ekonomiji Srbije.

Sličan problem ima Vlada hrvatskog premijera Ive Sanadera koja pokušava da pomogne ''Agrokoru'' hrvatskog bogataša Ivice Todorića.

Pregovori koji se vode u Vladi Srbije su veoma teški i za sada nisu dali rezultate, navodi izvor "Borbe".

Kamen spoticanja je zahtev Vlade da Mišković za pomoć koju će dobiti, državi zauzvrat da akcije svoje kompanije i nekretnine koje kompanija poseduje.

Vlada se poziva da je taj princip pomoći velikim kompanijama primenjen u SAD.

Mišković, za sada, takav zahtev odbija tvrdeći da je "kriza njegove kompanije trenutna i prolazna" i da "Delti" treba pomoći bez uzimanja akcija kompanije kako je, na primer, urađeno u Nemačkoj.

Dodatni problem Vlade Srbije je javnost koja bi teško prihvatila da se pomogne ''Delti'' a da Vlada zauzvrat nije makar uzela akcije, kao obezbeđenje, piše list.

Zbog problema koje ''Delta'' ima s likvidnošću, kasni se s plaćanjem tim preduzećima koja, opet, imaju svoje probleme jer ne mogu da plate obaveze prema državi kao i prema bankama.

Zbog toga u Vladi Srbije razmišljaju da ne pomognu direktno ''Deltu'' već pojedine njene dobavljače koji su značajni za srpsku privredu, poput poljoprivrednih proizvođača, kao i velikih sistema. Ovaj novac bi kasnije vraćala ''Delta''.

U kompaniji Miroslava Miškovića, kako piše Borba, odbijaju ovakvu vrstu pomoći.

Inače, još nekoliko velikih privrednika je proteklih nedelja kontaktiralo Vladu Srbije, saznaje "Borba".

Oni su nudili da država pomogne njihove velike građevinske projekte koji bi tako mogli da postanu “javni radovi“.

Ipak, zbog njihovog manjeg značaja, malog broja ljudi koje zapošljavaju, sedišta kompanija koja se nalaze na dalekim i egzotičnim ostrvima, male su šanse da će im Vlada pomoći.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=04&nav_category=206&nav_id=358689

------

zaigrala mecka i pred njegovim monopolskim vratima :rtfm: :super:

ako mu vlada da drzavni novac iz i onako ispraznjenog i opljackanog budzeta to ce biti najgori moguci kriminal.


Ako je tacno,ni prebijene pare im dati!
 

Back
Top