MIs ne radi

nipikopolapafu

Zainteresovan član
Poruka
102
imam jako star komp i stalno mi pravi neke probleme, stalno nesto crkava. Crkne napajanje ja kupim novo, kad odjednom ne radi MIS, stoji na sred ekrana crko dabogda i ne pomera se pa koristim alt+shift+numlock

Mislio sam da je neki virus pa sam skrenirao- NIJE
mislio sam da se pokvario mis, pa sam ga zamenio starim- NIJE

Pre neki dan ja ukljucim kompijuter, kad gde cuda MIS PRORADIO i tako je radio par dana, kad odjedno poce da blokira , svetla na tastaturi krenuse u disko, ja reko explozija 100 %, i odjednom zatisije, a ni tastatura ni mis ne rade.
Ja ga restartujem, tastatura radi mis PONOVO na sredini ekrana i onda sam otisao da popijem lek za smirenje!!!

Pretostavljam da je nesto sa strujom, kako da proverim sta je?
Specifikacije 1.8 gh, ram 512(DDR1) :D, kupio sam novo napajanje 500, a sva stara su bila mnogo slabija, da nije mozda zato? help
 
Da PRETPOSTAVIM :think:

P4 na 1800GHz - AMD Sempron 2800+
Memorija 512Mb DDR1 - clock na 200MHz
OS - XP SP2 / 32bit
Godište - 2004 - 2005

Moguće je da su ti oslabili kondenzatori na matičnoj, ali to nema uticaja na rad miša :think:

Verovatno si koristio PS/2 Miš - probaj sa USB mišom, pa ako i on neće da radi onda je problem do drajvera :think:

Ako ti ne prestavlja problem apdejtuj softver na Servis Pack 3 - MNOGO JE STABILNIJI I KOMPATIBILNIJI :ok:
 
Da PRETPOSTAVIM :think:

P4 na 1800GHz - AMD Sempron 2800+
Memorija 512Mb DDR1 - clock na 200MHz
OS - XP SP2 / 32bit
Godište - 2004 - 2005

Moguće je da su ti oslabili kondenzatori na matičnoj, ali to nema uticaja na rad miša :think:

Verovatno si koristio PS/2 Miš - probaj sa USB mišom, pa ako i on neće da radi onda je problem do drajvera :think:

Ako ti ne prestavlja problem apdejtuj softver na Servis Pack 3 - MNOGO JE STABILNIJI I KOMPATIBILNIJI :ok:

Prepravka, taj Sempron je bio na 1600, verovatno je Sempron 3000+ ako je na 1.8GHz :)

Inace, upravo kao sto je TRIMURTI napisao, kondenzatori ne mogu da uticu na mis, ali cim si spomenuo stare miseve, pretpostavljam da nisu usb vec ps/2, dakle pokusaj sa usb misem. Ili krajnja solucija, reinstalacija sistema! :)
 

Back
Top