MINI VAL...hmmm

Nadjaa

Obećava
Poruka
85
Zene...potrebna mi je vasa pomoc tj. savet. Naime, kosa mi je prirodno prava ali mi je mnogo lepse zbog uskog lica kada je ukovrdzam tj. izguzvam. Na zalost to kratko potraje pa moram sve iz pocetka kada god perem kosu. Muka mi je vise od toga. Pa sada vi meni recite GDE U BGu postoji DOBAR frizer kojeg bi mi preporucile da uradim mini val... Ali ne onaj klasican "babski" sitni vec onaj malo krupniji, spiralni...kao recimo sto ima kosu Sakira ili sl... Naravno podrazumeva se da frizer zna znanje, da me ne unisti! Posto to obicno ili odbijaju da rade ili nemaju pojma. Ako neko zna nekog ko to dobro radi ili ima vec iskustva neka mi javi....Hvala!
 
hmm..ja stavljam mini-val povremeno, i sad lici kao na Shakiru.. E sad, mini-val je zeznuta stvar jer sve zavisi koliko vremena drzis viklere, i je l stavljeno manje kose ili vise..Mnoge frizerke rade taj "bapski" metod mini vala, posle koga licis na ovcu :? Moj ti je savet da samo trazis da ti stavlja na DRVENE viklere KRUPNIJE pramenove kose, ne sitnije, i tako ce ti kosa ispasti onako - lepe kovrdze. A kod kuce ces morati da koristis difuzer non-stop (to ti je onaj nastavak na fenu), i penu za kosu (osim ako ne zelis afro frizuru!!)..
eto, to ti je mojih par saveta za mini-val, a za frizerke se raspitaj,,Moja je u Batajnici, to ti je verovatno daleko,,Ja se iscimam jednom-dvaput godisnje, jer ne stavljam cesce, al samo zato sto zena lepo radi...
I jos nesto, ako se farbas da znas, mini val se stavlja prvo, pa tek onda shatiranje/farbanje, NI SLUCAJNO obrnuto, jer ti u suprotnom se "sprzi" kosa, tj. od silne kiseline postane onako suva i ostecena..
 
majcheki:
Ma ne to - nego sama pomisao da stavljaš kiselinu na glavu... ne samo što bih izgledala nego bi se i osećala kao ovčica.
Znam da od toga opada kosa - ne možete me ubediti u suprotno :lol:

ja sam prošle godine u ovo vreme imala strašnu želju za kovrdžavom kosom i stavila sam minival na kosu koja je bila duga do ramena. Moj frizer se frapirao kad sam mu rekla šta želim, on skoro više i da ne stavlja minival. U svakom slučaju, minival je izgledao odlično, nije bio onaj sitni "ovca" ili "baba" minival, ali NIKAD ne mogu da se postignu lokne tipa Shakira ili izgled prirodnih, krupnih lokni. Stoga sam ja koristila one obične, "čičak" viklere. Posle pranja naviješ kosu, čekaš da se osuši i kad skineš viklere, prođeš malo prstima kroz kosu i dobiješ diiivne lokne prirodnog izgleda koje traju danima. Nije mi kosa opadala i nije bila uništena-malo suvlja nego obično, ali sve je lepo moglo da se sredi dobrim pakovanjem.
 
mislim da svaka frizerka ako joj kažeš da hoćeš da ti uvija na krupnije uvijače neće staviti one sitne, ali moraš to odmah da kažeš...
neki frizeri neće da stavljaju mini val na dugu kosu. to znam ,moja drugarica je pokušala na nekoliko mesta u ns...
mini val bez obzira što deluje prevaziđeno, pomaže onima sa ravnom kosom da im se kosa podigne i dobije volumen.
ja nekada stavim, traje mi po godinu dana i za to vreme i liči na nešto, jer mi je kosa ravna ...užas blagi...
 
Znaš me, malo se zayebavam ali nisam zlonamerna - prosto mi je surovo raditi tako nešto sebi. Ok, verujem da dosta zavisi i od kvaliteta kose pre tog podviga.
Ja sam parvila lokne s krpicama - mama mi ih je tako pravila ranije.
I mislim da je to ok.
Ono - kosica ti je ravna i možeš da biraš da li ćeš imati lokne, ovo, ono...
Šta da kažu one, prirodno loknaste kojima je to doqrčilo?
Pa stalno na peglanje...
 
majcheki:
Znaš me, malo se zayebavam ali nisam zlonamerna - prosto mi je surovo raditi tako nešto sebi. Ok, verujem da dosta zavisi i od kvaliteta kose pre tog podviga.
Ja sam parvila lokne s krpicama - mama mi ih je tako pravila ranije.
I mislim da je to ok.
Ono - kosica ti je ravna i možeš da biraš da li ćeš imati lokne, ovo, ono...
Šta da kažu one, prirodno loknaste kojima je to doqrčilo?
Pa stalno na peglanje...

a neeee, ja sam uživala svih 10 meseci:razz: kosa mi je bila tako bujna:D
 
joj meni je nekako mini val ,,,, uh ,, ne znam ,,, stara reč ,, moja baba stavljala mini val ,,, a i provaljuju se ribe koje se veštačko frćkaju ,,, najbolja varijanta dobra pena za kosu i gužvaj
 
Ipak je naj naj najbitniji kvalitet kose, tj. da li je tanka, talasasta, slaba, suva, gusta itd. Mislim da najvise od toga zavisi da li ce ti biti dobra frizura, pa tek onda od frizera. Svaki frizer ce ti napraviti frizuru koju god zelis, a samo ti znas kako ce ti stajati ta frizura i koliko ce biti postojana, kako da je odrzavas itd.
Ako si mlada onda je bolje da experimentises malo. Tako ces bolje da upoznas svoju kosu, sta joj godi, kako reaguje na razne preparate, sta joj ne prija nikako, kako da je negujes.......
 
avesic:
joj meni je nekako mini val ,,,, uh ,, ne znam ,,, stara reč ,, moja baba stavljala mini val ,,, a i provaljuju se ribe koje se veštačko frćkaju ,,, najbolja varijanta dobra pena za kosu i gužvaj

i moja - a posle se ,,tapira'' pa se prska onim smrdljivim lakom za kosu...možda mi je zato nekako fuj.
 
...O, da...:D...Latino stil spiralnih, pomalo divljih lokni suvereno vlada trendovima kada su frizure u pitanju, odnosno, tako je barem na londonskoj sceni koja, po pravilu i diktira svetske trendove kada je rec o kosi - ove sezone se insistira na mekom, prirodnom izgledu kako kod forme tako i kod nijansi - ponovo je u modi romantican, nezan izlged prirodnih uvojaka i 'talasa', kosa koja nije mnogo sputana i fazonirana, u sto prirodnijim nijansama koje mogu biti nanete tako da kreiraju efekat 'sunca u kosi', odnosno diskretnog kontrasta tonova koji vizuelno stvara utisak veceg volumena, sjaja i struktuiranosti...Bilo da sami zelite spiralne lokne koje posle prstima mozete rascesljati u zeljenu formu ili pak, pokusavate da pronadjete frizera koji zna da izvede spiralni mini-val - bitno je da se kosa navija na odgovarajuce uvijace/viklere - bilo da je trajan tretman u pitanju ili kucna upotreba, spiralni uvijaci, za one koji mozda ne znaju, izgledaju ovako:

http://www.adiscountbeauty.com/media/cyberspirals.jpg

...Koriste se i za tkzv. 'mokre lokne' - dakle, ako frizer nema nesto slicno, svi su izgledi da cete konkuristi baki sa 'ladnom trajnom, ili, u ekstremnim slucajevima retro afro-look-om...:)
 
Ja sam jednom stavila mini-val ocekujuci da imam talasastu kosu, a ispala sam prava ovcica :D
Sada sam cula da se kod nas radi neksto slicno kao mini-val ali traje oko 4-6 nedelja, vocnim kiselinama, i dobija se 'prelomljeni' izgled kose.
Na tv-u sam videla da se ne navija na viklere, nego na onu cudnu trokraku spravicu sto nasi prodaju za masazu po pojacama. :)

Aj srecno!
 
majcheki:
Ma ne to - nego sama pomisao da stavljaš kiselinu na glavu... ne samo što bih izgledala nego bi se i osećala kao ovčica.
Znam da od toga opada kosa - ne možete me ubediti u suprotno :lol:
:lol: :lol: :lol: mini val :lol:
ja mislila to prestalo da postoji jos negde krajem osamdesetih :lol:
ali ne bih stavljala kiselinu na kosu nikada :shock:
pa ja je cak i ne susim fenom,a kiselina :shock:
inace,ja imam tako talasastu kosu,koja u zavisnosti od vremenskih uslova moze da se i pretvori u kovrdzavu,sa onim velikim loknama i bas me iritira jer nikad ne mogu da je slepim kako ja hocu :lol: :roll:
vise bih volela ravnu kosu .
a ne gustu i talasastu ko sada pa ne mogu bas nista sa njom da uradim osim da je pustim :lol:
ali mini val :lol: bas sam gledala neki dan manmine slike i konstatovala da su tada sve zene imale bapski mini val :lol: zajebavala sam je ceo dan zobg toga :mrgreen:
 
ne nego niko nije u potpunosti zadovoljan onim sto ima i vecito tezi suprotnom.
sve moje ravnokose drugarice,oce kovrdzavu kosu,a sve kovrdzave oce ravnu kosu. :lol:
svi misle da je onim drugima bolje :?
 

Back
Top