Milošević je u Dejtonu propustio poslednju priliku da sačuva Kosovo

Mogli su bombardovati Hašima i Rugovu, ali ti si Srbo namjerno htio kasetne bombe po Nišu.

Joj Srbine, najgori si!

Već nekoliko godina smatram da je Slobodan Milošević namerno hteo gurati Srbiju u ratove gde god je mogao. A ponajviše je jedva dočekao da gurne Srbiju u rat sa Amerikom jer tako najviše destrukcije i zla može naneti Srbiji.

Namerno je gurao Srbiju u konflikte sa svakom državom, a posebno sa Muđanrodnom zajednicom odnosno Ujedinjenim Nacijama. Izvlačim jednu stvar, još na samom početku rata u Jugoslaviji, tokom 1991. godine JNA je bombardovala Dubrovnik koji je inače pod zaštitom UNa samo sa jednim ciljem, da zavadi Srbiju sa Ujedinjenim Nacijama, da namerno prekrši pravila i konvencije, da nemenski Srbiju prikaže kao divlju naciju.

Posebno mi je.... ono što ga otkriva, njega i tadašnji post komunistički režim jeste satanistički naziv kojim su nazvali srpsku tragediju te 1999. godine.

Milosrdni anđeo!
 
Ma važi, kad je u pitanju taj radar i slični mediji, kao i njihovi sagovornici, uvek su razgovori između Slobudina i Čmarike izgledali otprilike ovako:

Za stolom sede Sloba, bata Šaja, Klinkton, Holbruk, Voren Kristofer i ostala ekipa. Amerikanci sa puno takta i uvažavanja se obraćaju Srbskoj delegaciji. Reč uzima Ričard Hobruk:
"Dragi srpski prijatelji, braćo naša! Saveznici iz oba svetska rata! Junaci, sokolovi! Puni mi je srce što smo ovde danas sa vama. Nudimo vam rešenje jugoslovenske krize. A to je velika Srbija u šešeljevskim granicama, 100 milijardi dolara i ekpresan ulazak u EU. Dajte potpišite pa da se izljubimo!"

A Sloba ga pogleda onako ispod oka, pa uzviknu: U ŠTO SAM SE NAJO KISELOG KUPUSA. HOLBRUČE, DEDER PRIĐI BLIŽE DA TI NEŠTO ŠAPNEM.

Ričard Holbruk se nagnuo prema njemu, a Genocidošević momentalno skinu gaće, uhvati rukom Holbruka za glavu, privuče mu lice ka čmaru i najstrašnije mu se isprde u facu. Nakon toga išutira Klinktona i Vorena Kristofera nogom u dupe i ispsova im sve po spisku.

HOĆEMO CEO BALKAN OD TRSTA DO STAMBOLA MAMICU VAM *****. SVAKA SRPSKA TARABA JE STARIJA OD VAŠE USRANE NACIJE.

Klinkton, Voren Kristofer i Holbruk napustiše mesto sastanka poniženi i smrtno uvređeni i tada rešiše da radikalno zaokrenu svoju politiku prema Srbiji.
Pazi, preko tog prdeža bi se nekako i prešlo, ali Šainović je na pitanje What time is it? odgovorio sa nek ad proždre pokosi satana, i tu je bio kraj.
 
Stajkovce,mislim da tvoje poruke niko ne čita.
IMG_20240328_233147.jpg
 
Već nekoliko godina smatram da je Slobodan Milošević namerno hteo gurati Srbiju u ratove gde god je mogao. A ponajviše je jedva dočekao da gurne Srbiju u rat sa Amerikom jer tako najviše destrukcije i zla može naneti Srbiji.

Namerno je gurao Srbiju u konflikte sa svakom državom, a posebno sa Muđanrodnom zajednicom odnosno Ujedinjenim Nacijama. Izvlačim jednu stvar, još na samom početku rata u Jugoslaviji, tokom 1991. godine JNA je bombardovala Dubrovnik koji je inače pod zaštitom UNa samo sa jednim ciljem, da zavadi Srbiju sa Ujedinjenim Nacijama, da namerno prekrši pravila i konvencije, da nemenski Srbiju prikaže kao divlju naciju.

Posebno mi je.... ono što ga otkriva, njega i tadašnji post komunistički režim jeste satanistički naziv kojim su nazvali srpsku tragediju te 1999. godine.

Milosrdni anđeo!
Jos kad dodje neko pa pocne * znas, milosevic je drzavnik, branio je srbiju, patriota*
cisto mi se smuci koliko ljudi ne vide neke stvari.
 
Pazi, preko tog prdeža bi se nekako i prešlo, ali Šainović je na pitanje What time is it? odgovorio sa nek ad proždre pokosi satana, i tu je bio kraj.
Pokazivao je Slobex itekako popustljivost prema zapadu. Setimo se npr kako je pozvao Milana Panića i dao mu položaj saveznog premijera. Teško mi je danas da zamislim bilo koju vlast da tako nešto uradi, ni Vučić ni Žitler ni u snu ne bi napravili tako nešto.

Onda blokada na Drini i sankcije RS. Kooperativnost prilikom pada Krajine.

Davno sam čitao Cimermanove memoare, priča kako su on, Voren Kristofer i još nekoliko visokih zvaničnika američke administraciji bili kod Slobe u belom dvoru. Napominje kako je Cobi izuzetno šarmantna osoba i kako je tad uživao u najboljoj i najslađoj jagnjetini koju je ikad probao. To je bilo neposredno posle Dejtona, Slobelix je sa puno optimizma govorio o budućoj saradnji i prijateljstvu Srbije i SAD.
 
Za Dejton - ne znam. Bila bi interesantna tema.
Ništa se nije moglo postići manje tj više od Z4 za Albance.
Pošto je Milošević odbio z4 , sled je bio predvidiv i za srbe u Hrvatskoj i za stanje na Kosovu. .
........................................................................................................................................................
Posle su bila dva Rambuje sporazuma - prvi jugoslovensko-Srpski drugi Američki .
UN su usvojile drugi .
I nema šta da se -šta bi bilo- kad se tom sporazumu iz Rambujea nije usprotivila ( veto) ni Rusija ni Kina. .itd
Има и теза да Милошевић није хтео толико да форсира решење питања Срба у Хрватској, јер је знао да шта за њих испослује, то би био минимум за оно што би морао пружити Албанцима на Косову и Метохији
 
Koји је твој тачан одговор на то погрешно питање?
Није погрешно питање јер је НАТО на челу са САД представљао страну у рату-ратовима на Балкану-више пута.
Директно и отворено подржавао Хрвате да заокруже своју причу те спречио потпуни слом армије БИХ већ крајем 1993 године (бомбардовање РС и пружање логистике армији БИХ преко Хрватске), плус директна интервенција 1999 године на КИМ.?Зашто је баш тако било можемо овдје чути милион верзија али је заправо ако мене питаш врло једноставно.Почетак 80-их је кључ.Довољно је погледати нашу политичку елиту, за шта се борила и све је јасно.
 
Није погрешно питање јер је НАТО на челу са САД представљао страну у рату-ратовима на Балкану-више пута.
Директно и отворено подржавао Хрвате да заокруже своју причу те спречио потпуни слом армије БИХ већ крајем 1993 године (бомбардовање РС и пружање логистике армији БИХ преко Хрватске), плус директна интервенција 1999 године на КИМ.?Зашто је баш тако било можемо овдје чути милион верзија али је заправо ако мене питаш врло једноставно.Почетак 80-их је кључ.Довољно је погледати нашу политичку елиту, за шта се борила и све је јасно.

Да ли мислиш да је заузимање стране Крвата и Муслимана у рату последица тога што су они прихватили пад Берлинског зида, а Срби нису желели да прихвате да је Берлински зид пао?

Да смо којим случајем ми постали свесни пада Берлинскг зида и политичких промена које тај историјски догађај доноси,

да ли бисмо били непријатељи или пријатељи са Америма?
 
Није погрешно питање јер је НАТО на челу са САД представљао страну у рату-ратовима на Балкану-више пута.
Директно и отворено подржавао Хрвате да заокруже своју причу те спречио потпуни слом армије БИХ већ крајем 1993 године (бомбардовање РС и пружање логистике армији БИХ преко Хрватске), плус директна интервенција 1999 године на КИМ.?Зашто је баш тако било можемо овдје чути милион верзија али је заправо ако мене питаш врло једноставно.Почетак 80-их је кључ.Довољно је погледати нашу политичку елиту, за шта се борила и све је јасно.
Secas li se kako je Sluzbin plastelin Seselj 80-ih pricao pozitivno o USA? Dogovor sa nekom stranom nije 'E sad smo se dogovorili, i to traje zauvek'. To ti je kao brak, proces, trajanje, dijalektika. Mozes ti 234 puta da se dogovoris sa nekom CIA-om u nekoj mracnoj sobi, ali kada kasnije zabranis stranom kapitalu da slobodno struji, kada i dalje lupas o drzavnom vlasnistvu i nacionalizaciji kao moralnoj i ekonomskoj vrednosti, naravno da moras da budes spreman da taj dogovor u mracnoj sobi sa nekim CIA drzavnim parazitom ne vredi nista. Ne odredjuje samo jedan drzavni parazit u CIA-i sta je zapad, nije zapad samo CIA, kao sto je Rusija samo FSB, a Sloba samo DB. Ne postoji dogovor sa zapadom u stilu: 'E, ovo je sad nase, i nasi banditi ce da rade sa NIS-om i Zastavom sta hoce do kraja univerzuma.' Te budale koje misle da dogovor sa CIA-om znaci da podelite feude, nemaju pojma o politici, ekonomiji i zivotu. Mi smo bili i ostali te budale, koje ne razumeju nista.

Zapadni sistem ne funkcionise tako kao Putin, da kada se jednom dogovoris, to znaci da ste podelili teritoriju zauvek, i to znaci da on moze da nacionalizuje Jukos. Ne moze. To je neprihvatljiv anti-kapitalizam, i dobices po usima zbog toga.

U krajnjem slucaju, uporedi kako i zasto je Kosovo otislo, a Presevo i Bujanovic nisu, iako si i u doba Djindjica dole imao naoruzane Siptare. Da su bili Sloba i Seselj tada, otisli bi i Presevo i Bujanovac. Jer je nasa Sluzba toliko sposobna da bez pomoci zapada resi neke stvari u svojoj drzavi.

A to sto se odredjene srpske patriote loze na neke kolektivisticke narative, pa misle da je nesto 'njihovo' ako drzavni banditi i drzavna Sluzba kontrolise NIS i Zastavu, pa bi bilo kao lose za njih da to radi strani privatnik umesto njih, to je pa tek posebna prica
 
Poslednja izmena:
Budaletine ili nešto više od toga?

Previše se prepisuje glupim odlukama i izgubljenosti i vremenu i prostoru i onda se sve na tome završi.

Ipak mislim da je tu bio jedan skriveno dublji interes da se Srbija što više razori. Možda čak iz prostog hira ii mržnje prema Srbima, ne sve, ali jedan deo.

Veruje da bi svako ko iole voli Srbiju, pa ne mora ni biti Srbin, ne bi gurao Srbiju u rat sa već odavno ozlogašenim svetskim silama, sa Amerikom. Ako ti svesno guraš jednu malo državu u rat sa Amerikom... to nije slučajno. To očigledno se radi sa određenim ciljem. To je opstrukcija.
Zbog čega misliš da je interes bio da se Srbija što više razori?
 
Sada je ključan dogadjaj napad Rusije na Ukrajinu i stvari na Balkanu se ubrzavaju (Ohridski sporazum, pritisak na Dodika i RS). Očekuje se dolazak Rusa na Dunav kao i nekada povratak komunista.
Као што Смрдљошевић није схватио промену светске парадигме падом Берлинског зида и није одиграо на америчку карту односно није подржао Анту Марковића који је СФРЈ водио у правцу чланства у ЕУ и НАТО, тако ни Чипуљчанин није разумео тектонску промену која је настала агресијом Руске Федерације на Украјину и одиграо је на погрешну карту.

 
Да ли мислиш да је заузимање стране Крвата и Муслимана у рату последица тога што су они прихватили пад Берлинског зида, а Срби нису желели да прихвате да је Берлински зид пао?

Да смо којим случајем ми постали свесни пада Берлинскг зида и политичких промена које тај историјски догађај доноси,

да ли бисмо били непријатељи или пријатељи са Америма?
Не знам, у принципу лако је сада бити капетан после битке.Могу само констатовати да смо ми за разлику од Хрвата а поготово Муслимана, имали какве такве историјске блиставе тренутке савезништва кроз два велика рата на које би се могли позвати.Зашто како све испаде како испаде?! :(
 
Као што Смрдљошевић није схватио промену светске парадигме падом Берлинског зида и није одиграо на америчку карту односно није подржао Анту Марковића који је СФРЈ водио у правцу чланства у ЕУ и НАТО, тако ни Чипуљчанин није разумео тектонску промену која је настала агресијом Руске Федерације на Украјину и одиграо је на погрешну карту.

Vučić je oko Kosova popustljiv. Ostaje da se vidi kakav će biti oko RS.
 
Не знам, у принципу лако је сада бити капетан после битке.Могу само констатовати да смо ми за разлику од Хрвата а поготово Муслимана, имали какве такве историјске блиставе тренутке савезништва кроз два велика рата на које би се могли позвати.Зашто како све испаде како испаде?! :(
Зато што су други прихватили да је Берлински зид пао, само Срби нису хтели да прихвате да је берлински зид пао.

И кад је Мило прихватио да је Берлински зид пао, кренуло је Црној Гори на боље.
 
Vučić je oko Kosova popustljiv. Ostaje da se vidi kakav će biti oko RS.
Ма каква РС, као да је Босна проблем којим данашња Србија уопште и може да се бави чак и када би хтела. Чипуљчанин је направио стратешку грешку јер није искористио шансу да се ´ладно откачи од руса тако што би казао да су руси над Украјином урадили "исто оно шта је НАТО урадио према Србији". Мада наравно интервенција НАТО 1999. године не може да се пореди са агресијом РФ на Украјину, ваш Вољени, пошто је он само технолог власти са акцентом на изборне преваре а нула визионар, пропустио је указану му историјску шансу да са обе ноге и елегантно ускочи у воз на Запад без да ико може да му при томе приговори, јер је и задњем дебилу те 2022. године било јасно да РФ јесте починила злочиначку агресију на суседну земљу без икаквог стварног повода.
 
Ма каква РС, као да је Босна проблем којим данашња Србија уопште и може да се бави чак и када би хтела. Чипуљчанин је направио стратешку грешку јер није искористио шансу да се ´ладно откачи од руса тако што би казао да су руси над Украјином урадили "исто оно шта је НАТО урадио према Србији". Мада наравно интервенција НАТО 1999. године не може да се пореди са агресијом РФ на Украјину, ваш Вољени, пошто је он само технолог власти са акцентом на изборне преваре а нула визионар, пропустио је указану му историјску шансу да са обе ноге и елегантно ускочи у воз на Запад без да ико може да му приговори јер је и дебилу 2022. године било јасно да РФ јесте починила злочиначку агресију на суседну земљу без икаквог стварног повода.
Vučić bi to uradio ali svestan je da ne može dobiti izbore ako se okrene skroz protiv Rusije. Mislio je da će popuštanjem oko Kosova i nekom prikrivenom saradnjom sa Ukrajinom zadovoljiti zapad ali njima to nije dovoljno čim su toliko ofanzivno krenuli protiv Dodika i RS.
 
Vučić bi to uradio ali svestan je da ne može dobiti izbore ako se okrene skroz protiv Rusije.
Не, већ је твој Вољени са свим својим медијима подржао РФ - није русе подржао и у Уједињеним нацијама јер су тамо представници Србије морали да осуде РФ - подигавши русопатофилију у Србији до неслуђених размера, јер 24. фебруара 2022. године једноставно није разумео историјску шансу која му се реално указала односно мислио је да ће Путин у Украјини "сигурно да победи". А сада је заробљеник исте те болесне русопатофилије коју је сам направио, уместо да ју је 2022. након агресије потпуно угушио рекавши историјско НЕ! русима као Тито 1948. године.
 
Mislio je da će popuštanjem oko Kosova i nekom prikrivenom saradnjom sa Ukrajinom zadovoljiti zapad ali njima to nije dovoljno čim su toliko ofanzivno krenuli protiv Dodika i RS.
Рекао сам ти био одмах да Додигу Американци неће да опросте његово неверство везано за Јужну гасну конекцију. Американци су Додигу "алалили" и масовне изборне преваре и напушавање њиховог амбасадора и све, али када је ствар њиховог стратешког интереса у Региону везано за енергетику, ту опроштаја нема.
 

Back
Top