Ugradnja mikročipova u lijekove
Novartis AG, jedna od najvećih farmaceutskih tvrtki na svijetu, je objavila plan za početak ugradnje mikročipova u lijekove za stvaranje tzv. "pametne tablete".
Mikročip tehnologija je licencirana od Proteus Biomedical u Redwood City, Kalifornija. Takva "pametna pilula" djeluje na način, npr., kad se u organizmu aktivira želučana kiselina, ugrađeni mikročip počinje osjećatii svoju okolinu i emitirati podatake putem prijemnika upozoravajući pacijenta. Ovaj prijemnik je također odašiljač koji može slati podatke, preko interneta, liječniku.
Cilj svega ovoga je, kako je navedeno, stvaranje "pametne tablete", da bi se moglo znati što se događa u tijelu pacijenta, te dostaviti te informacije liječniku. Novartis planira započeti ugradnju mikročipa u svoje lijekove protiv odbacivanja presađenih organa, a zatim proširiti potencijalno ugradnja mikročipa na druge lijekove. Ta ista tehnologija uskoro bi mogla završiti u tabletama od strane drugih farmaceutskih tvrtki.
Međutim...,
To sve zvuči dobro na površini, ali čitatelji NaturalNews, bez sumnje imaju puno skeptičnih pitanja o ovoj tehnologiji. Za početak, Novartis očito ne planira provođenje bilo kakvih kliničkih ispitivanja, koja bi mogla uzeti u obzir pitanja sigurnosti gutanja mikročipova. "Umjesto toga, oni imaju za cilj uraditi tzv bioekvivalencijske testove, da pokažu da su isti kao i originalni." (
Http://www.reuters.com/article/idUS ...)
Ali, postavlja se pitanje: Koje kemikalije ili teški metali su sadržani u samim mikročipovima? Mikročip koji prenosi podatke očito mora imati izvor napajanja, što znači da mora imati vrlo male baterije ili neke vrste kondenzatora. Materijali korišteni u kondenzatorima i baterijama, prema mojim saznanjima, su toksični za ljudsko tijelo i nikada se nebi trebali jesti. Mikročipovi nisu hrana, te gutanje istih je rizično za zdravlje, pogotovo ako ste gutati nekoliko mikročipovima po danu.
Podaci o privatnosti
Još jedan veliki problem s mikročipovima koji prenose podatke jeste privatnost podataka. Ako su ovi mikročipovi emitirali informacije, onda očito da se informacije mogu naći dostupne potencijalno beskrupuloznim pojedincima i organizacijama koje bi ih mogli zlouporabiti.
Na primjer, pretpostavimo lokalna ljekarna instalira detektor mikročip signala u glavna ulazna vrata kako bi pratili ljude kod kojih su u organizmu ti mikročipovi. Oni bi teoretski mogli dekodirati te podatke i koristiti ih kako bi se utvrdilo kakvo je zdravstveno stanje klijenta, og čega boluje, a zatim forsirati prodaju generičkih lijekova, kao zamjenu.
Vladini agenti bi mogli nositi "mikročip skenere" koji određuju ono što ste sada, nakon uzimanja pilula. To bi se moglo koristiti kršeći privatnost dijeljenjem podataka s drugim vladinim agencijama, ili čak, podaci bi se mogli prodati od treće strane, marketinškim tvrtkama. Ne zaboravite ...
Naj zastrašujući dio o tim mikročipiranim lijekovima je, da će se ova tehnologija koristiti kako bi bili sigurni da li ljudi uzimaju njihove lijekove. Farmaceutske tvrtke gube milijarde dolara godišnje (u svojim mislima) od pacijenata koji se nisu sjetili uzeti (koristiti) njihove tablete. Naravno, razlog što se ne mogu sjetiti da koriste njihove tablete, je zato što mnogi lijekovi oštećuju kognitivne funkcije, ali to je druga priča. Dakle, ovaj smart- mikročip pilula će se koristiti za praćenje koje pilule pacijenti nisu uzeli, tako da se oni mogu "blago podsjetiti" , te da više iste ne zaboravljaju. U marketing business, to se zove "kontinuitet programa." To je način da budete sigurni da će se ponoviti prodaja na redovnoj osnovi.
izvor