Mikroalbuminurija???

CINC

Zainteresovan član
Poruka
155
Skupljao sam 24 casa mokracu,da bi se uradila mikroalbuminurija.Konstatacija laboratorije je citiram:"zbog niske vrednosti mikroalbuminau urinu nije moguce dobiti rezultat"!
Interesuje me da li je moguce da rezultat analize ne moze da se iskaze bas nikakvom vrednoscu (brojcanom)
tj.koliko je to nisko da bas ne odgovara nikakvoj brojcanoj vrednosti???:confused:
 
Skupljao sam 24 casa mokracu,da bi se uradila mikroalbuminurija.Konstatacija laboratorije je citiram:"zbog niske vrednosti mikroalbuminau urinu nije moguce dobiti rezultat"!
Interesuje me da li je moguce da rezultat analize ne moze da se iskaze bas nikakvom vrednoscu (brojcanom)
tj.koliko je to nisko da bas ne odgovara nikakvoj brojcanoj vrednosti???:confused:
To je više stvar analitičke hemije negoli medicine.
Naravno da ne može svaki rezultat da se iskaže brojčanom vrednošću pogotovo ako je sadržaj određivane supstance (analita) ispod granice kvantifikacije tj. granice odredljivosti. LOQ zavisi od uređaja ili metode kojom se radi analiza ali to ne znači da analita nema u uzorku već samo da je nemoguće odrediti koncentraciju sa pouzdanom tačnošću i preciznošću primenom date-standardne metode. Nekom drugom metodom je pak moguće ali obzirom na to da je rezultat niži od granice odredljivosti onda bi to značilo da nema razloga za brigu jer je konc. niska tj. vi nemate problem sa mikroalbuminurijom.
 
Poslednja izmena:

Back
Top