Microsoft Windows Vista, komentari, iskustva, planiranja u buducnosti.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
codemakeru nisi u pravu za jednu stvar. To nije opomena pod pritiskom stranaca nego "nasa posla"
To su prazne pretnje provajdera koji pokusavaju da "obuzdaju" ogroman protok. Ali ako tako nastave ima da pogube klijente jer niko nece ni uzimati 256+ brzine u flatu ako ne moze da skida sta pozeli.

Skoro je bio slucaj sa jednim nasim provajderom koji je masovno poslao pretnje kao da je dobio opomenu od PAramaunta zbog skidanja nekih filmova a u celoj opomeni na 2 strane nije bilo ni reci o originalnom pismu nego samo prazne pretnje i pozivanja na ugovore.
Kod nas su to samo jadni pokusaji provajdera koji su niskim cenama navukli gomilu korisnika i sad se cupaju za kosu jer ne mogu da podnesu toliko opterecenje linka.
I na kraju. Kod nas jos ni nema zakona koji ti zabranjuje da skidas sta pozelis. Zakon samo zabranjeuje da prodajes.

JA se slazem u sustini sa onim sta si napisao ali kod nas nije to u pitanju. Svojevrmeno je recimo IKOM svima koji imaju dnevni protok preko 300MB (i ako zvanicnio imaju flat) sledeceg dana po kazni usporavao protok. KAd ih je ADSL pritisnuo i kad su poceli da gube korisnike ne da su prestali to da rade, nego su cak i pojacali brzine i smanjili cene.
Ovo je samo jos jedan pokusaj provajdera da smanje protok a iskreno neki ljudi stvarno i preteruju. Ja sam slusao o ljudima koji mesecno skidaju 20+GB To je vec preterivanje i izivljavanje. PA on ni 10% onog sta je skinuo ne moze fizicki da pregleda.
Takve ljude bi i trebalo obuzdati.
 
Mozda si u pravu, ja nemam neka iskustva sa time, pa sam vise teoretski pisao. Znam doduse samo da su postojale neke reakcije ISP, sad da li samoinicijativno ili ne, stvarno ne mogu da tvrdim.

Samo teoretski se slazem da treba dozvoliti da se skida sta ko hoce. Borba protiv piraterije podrazumeva bornbu na svim nivoima. Ostaviti samo vlasnicima licensi da se bore a ostale "karike" da bas briga, nije resenje. Zbog toga se i slazem da se povede racuna o tome ko sta skida.

A ono o 20GB i vise, to je stvarno nesto za razmatranje... Znam lika koji skida (na brzini od 256) po celu nedelju.. Pusti da skida i zaboravi... kad sam ga pitao, sta ce mu to i da li pregleda sta skida, slegnuo je ramenima i odgovorio nesto poput "da se nadje,.,."
I u pravu si, skinuti 20GB i vise mesecno nema smisla jer ne verujem da se moze pregledati, sortirati proveriti upotrebljivost... Da ne govorimo da nema sanse da neko i UPOTREBLJAVA sadrzaj tih 20GB, bilo da se radi o programima i alatima ili filmovima...
 
Svaka cast za link
;-)

Bas bezveze! Tvoja stvar sta ces da skidas. A koji ti je provajder i da li koristis ADSL???

Koristim highspeed cablovski internet. A bas mi ide na zivce, covece dopusti ti da imas super sretstva za download a ovamo ti prosipa gluposti za ilegalno skidanje. Meni u opste nije jasno, ako neko hoce da deli samnom svoje fajlove, sta to zabole nekog drugog? Piraterija??? Znaci ja sad ne mogu da kupim recimo igricu i dam tebi?
To su americka, nja sra druze, da mi imamo u jugi ovako nesto ja mislim da niko se nebi skidao sa kompijutera.
Ja skinem preko 20 giga mesecno. Zasto??? Zato sto ovde stvarno nema gde da kupim domace filmove a na jednom nasemo torrentu imaju postavljeni dvd filmovi i to skinem. Ako se izuzmu ti dvd filmovi, mesecno ne skinem mozda 7 giga. Par stranih filmova i mozda neku igricu.
Eh da, jel ima neko od vas neko resenje da sakrijem Ip adresu kada skidam fajlove ili tako nesto da izbegnem pracenje???
 
Ovako Codemaker u pravu si :
ALI pošto je tema Windows Vista a ne brzina Proximove ili bilo čije druge konekcije , pa takav je bio ovaj put i moj post bašh bezveze. Sorry

Ali da se sredimo i idemo iz početka , one slike koje sam postavio su slike sa Windows xp sp2-a na koji je postavljen program "Vista transformation pack" samo ime vam govori šta on radi pravi Vista okruženje od Xp-a . Inače Xp mi je postavljen kao virtuelni operativni sistem na Virtual PC programu . Postavljene su slike screnprintovi da pokažem izgled OS posle transformisanja u Vistu , ima skoro sve što i prava Vista poseduje , počev od Gadžeta iskrivljenih i providnih prozora pa itd. nasuprot prave Viste ovaj sistem se bez problema vrti na 228 MB ram memorije i mogu ga koristiti oni koji imaju slabije mašine , preporučujem ga njima da ga isprobaju. Inače program sam našao na DVD-u koji ide uz februarski broj BUG-a (list koji se bavu informatikom i iz hravtske je) veličine je 30MB besplatan i ima i deinstalaciju.
Toliko od mene :)
 
Pozdrav svima!Ja sam upravo zavrsio sa skidanjem Viste i imam jedno pitanje.Posto sam skidao sa sajta(http://www.keznews.com/2278_Windows...timate_download) svih 26 delova su rar,moje pitanje glasi:kako da raspakujem te fajlove?Jel kad god pocnem sa raspakivanjem stigne do 50% i ispise gresku?!Greska je:CRC filed in the encrypted file LRMCFRE_EN_DVD.iso(wrong password?).Molim vas pomozite!!!!!!!!!!!!!!!
 
arara:
Pozdrav svima!Ja sam upravo zavrsio sa skidanjem Viste i imam jedno pitanje.Posto sam skidao sa sajta(http://www.keznews.com/2278_Windows...timate_download) svih 26 delova su rar,moje pitanje glasi:kako da raspakujem te fajlove?Jel kad god pocnem sa raspakivanjem stigne do 50% i ispise gresku?!Greska je:CRC filed in the encrypted file LRMCFRE_EN_DVD.iso(wrong password?).Molim vas pomozite!!!!!!!!!!!!!!!
Ili nemaš odgovarajuću lozinku da bi raspakovao te datoteke ili su datoteke oštećene.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top