Quantcast

Microsoft Flight Simulator

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.992
Izvanredna prilika da se osećate kao pilot.

OOO.jpg

Kompanija Microsoft je pre nekoliko dana pustila u prodaju svoj novi letački simulator 2020, a mi smo prosto oduševljeni. Ne samo što nam ova igra donosi neverovantu grafiku, preko 30 različitih aviona i mnogobrojne svetske aerodrome, nego nam omogućava da potpuno kontrolišemo vremenske uslove, da menjamo vreme dana ,da smanjujemo i povećavamo vidljivost i još mnogo toga.

Iako kontrole mogu biti vrlo lake, ovde je ipak reč o simulatoru, tako da možete voziti avion u potpunosti kao da je pravi. Pravi piloti testirali su igru i rekli da je osećaj neverovatan i da se ova igra lagano može koristiti za trening i učenje početnika.

Međutim, najveća snaga ove igre jeste to što možete posetiti bukvalno bilo koje mesto na planeti. Microsoft je u saradnji sa Bing mapama skenirao čitavu planetu i sve gradove modelirao, tako da možete posetiti Beograd, i druge gradove u Srbiji, pa avionom obići omiljena mesta iz vazduha.

Sve ovo čini da Micrososft Flight Simulator bude jedna od najinteresantnijih video igara ove godine.

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
19.106
Nisam jos uvek probao 2020. Za one koji su ljubitelji simulacija (pravih), ovo je cista fantazija. Mada me malo bune ove recenzije jer sto se tice "poseta" bilo kog mesta to je definitivno mogao i prethodni Microsoft Flight Simulator X, (igram ga gotovo deceniju), ukljucujuci i realne-real-time vremenske prilike, mada 2020 je definitivno podignut na (prvenstveno graficki) visi nivo. Cena je malo bezobrazna 120 eura za deluxe bundle, mada tako je uvek sa simulatorima.

Code Illusionist

Iskusan
Moderator
Poruka
6.481
Пробао сам ово пре неколико месеци. Комплексан ми је интерфејс за почетника. Подешавам опције шта треба активирати, гледам контролну таблу, притискам, ма ништа се не дешава. Одустао после једног дана.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.068
Пробао сам ово пре неколико месеци. Комплексан ми је интерфејс за почетника. Подешавам опције шта треба активирати, гледам контролну таблу, притискам, ма ништа се не дешава. Одустао после једног дана.
Јеси ли упалио мотор? :mrgreen:

Иначе, нисам ни пробао, можда је заиста тако компликовано :think:

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
19.106
Ee nije to igrica za jedan dan z:p

Dosta procedura u "stock" letelicama u FSX je uproshtjeno, a za ozbiljnije stvari se ubacuju 3rd party letelice poput PMDG-a. gde ne mozes da startujes motore pritiskom na ctrl-E :p

Kul je stvar kada povezes nekoliko starih tableta ili telefona sa igrom.

Daka

Obećava
Poruka
89
Izvanredna prilika da se osećate kao pilot.

Pogledajte prilog 752339

Kompanija Microsoft je pre nekoliko dana pustila u prodaju svoj novi letački simulator 2020, a mi smo prosto oduševljeni. Ne samo što nam ova igra donosi neverovantu grafiku, preko 30 različitih aviona i mnogobrojne svetske aerodrome, nego nam omogućava da potpuno kontrolišemo vremenske uslove, da menjamo vreme dana ,da smanjujemo i povećavamo vidljivost i još mnogo toga.

Iako kontrole mogu biti vrlo lake, ovde je ipak reč o simulatoru, tako da možete voziti avion u potpunosti kao da je pravi. Pravi piloti testirali su igru i rekli da je osećaj neverovatan i da se ova igra lagano može koristiti za trening i učenje početnika.

Međutim, najveća snaga ove igre jeste to što možete posetiti bukvalno bilo koje mesto na planeti. Microsoft je u saradnji sa Bing mapama skenirao čitavu planetu i sve gradove modelirao, tako da možete posetiti Beograd, i druge gradove u Srbiji, pa avionom obići omiljena mesta iz vazduha.

Sve ovo čini da Micrososft Flight Simulator bude jedna od najinteresantnijih video igara ove godine.

Ovu igricu treba da igraju ljudi sa zverinom od racunara

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
10.838
Kod mene radi super, ali nisam oduševljen. Skinuo ripovanu verziju da bih video da li vredi i osim grafike ništa mi se nije dopalo. A ni grafika nije nešto naročito osim ako nisam na većoj visini.
DCS je mnogo realniji simulator, iako nije lepši i nema celu planetu za letenje.

bmaxa

Iskusan
Moderator
Poruka
6.709
Kod mene radi super, ali nisam oduševljen. Skinuo ripovanu verziju da bih video da li vredi i osim grafike ništa mi se nije dopalo. A ni grafika nije nešto naročito osim ako nisam na većoj visini.
DCS je mnogo realniji simulator, iako nije lepši i nema celu planetu za letenje.
Mislim da ova igra prilagodjava potrosnju resursa. Ne verujem da tako izgleda na spec sa onom zver kartom i 32GB rama...

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
10.838
Mislim da ova igra prilagodjava potrosnju resursa. Ne verujem da tako izgleda na spec sa onom zver kartom i 32GB rama...
Ja imam 32GB RAMa i 1080Ti GPU.
I dalje nemam osećaj da je FS2020 ozbiljna stvar. Kao da mi neko dao kokpit da upravljam Google mapama. Letni modeli gori nego FSX. Svako malo oštećenje, kraj simulacije. U DCS-u je to stvarno midelovano. A to što nema VR podršku je katastrofa za sebe.

bmaxa

Iskusan
Moderator
Poruka
6.709
Vuče i kod mene. Ne znam kako su ripovali ali radi isto kao kod drugara koji platio. Ne pada mi na pamet da dajem novac za ovaj simulator.
Ne znam, svi govore u superlativu, jedino ti kudis, ali cim se pirat konektuje na net odmah nece da radi, zato nikad multiplayer pisratske ne rade.
E sad ako si ti skinuo ripovanu i radi ti net, e onda su stvarno cudni ;)
Mislim da bi to bilo prvi put u istoriji od kako se primenjuje DRM;)

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
10.838
Nego, da ne bih dalje nagadjao skinucu i ja ripovanu pa da vidim what's the fuss ;)
Mozda i kupim ako ima tu nesto ;)
Nek govore u superlativu, ali konkretno. Reći "mnogo je dobar" ne znači puno. Ja sam skinuo sa Pirat Bay-a u nameri da testiram, pa da kupim. Razočarao sam se. Procedure su OK, ali ima previše nedostataka da bih mu posvetio vreme. Jedino je pozitivno što piloti mogu da vežbaju VFR jer je reljef kvalitetan. Ali to može i u Google Earth.

bmaxa

Iskusan
Moderator
Poruka
6.709
Nek govore u superlativu, ali konkretno. Reći "mnogo je dobar" ne znači puno. Ja sam skinuo sa Pirat Bay-a u nameri da testiram, pa da kupim. Razočarao sam se. Procedure su OK, ali ima previše nedostataka da bih mu posvetio vreme. Jedino je pozitivno što piloti mogu da vežbaju VFR jer je reljef kvalitetan. Ali to može i u Google Earth.
E skinuo sam onu sa najvise seeder-a ima neki malware u Setup.exe, ne radi na Linux-u ;)
Vecina tih piratskih setup programa ne radi zbog toga sto ti njihovi hakovi ne rade na emulatoru Windows-a ;)
Nista cekacu da pojeftini ionako imam sad dosta toga drugog da igram...

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
10.838
E skinuo sam onu sa najvise seeder-a ima neki malware u Setup.exe, ne radi na Linux-u ;)
Vecina tih piratskih setup programa ne radi zbog toga sto ti njihovi hakovi ne rade na emulatoru Windows-a ;)
Nista cekacu da pojeftini ionako imam sad dosta toga drugog da igram...
Zavisi šta te zanima kod simulatora letenja. Ako su procedure, radio komunikacija i oblaci ,FS2020 je dobar. U njemu se osećaš da si u simulatoru. Meni je važnije da osećam kao da sam u avionu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.