Michelle Obama

Da, skoro savršena žena.



Žena ili muškarac (why not i muškarac?) koji nikad ne dobiju pohvalu za ono koliko se ulažu, nemaju osmeh na licu. Sve postizati, a ne dobiti ni "hvala" - užasno je, a užasan život treba menjati a ne pomiriti se sa njim.



Na ovo sam mislila kad sam rekla da je filozofiranje....i jeste, bar u današnje vreme,
ili se meni samo čini da neki jednostavno ne shvataju da to i nije tako lako, promeniti
život, eeejjjj...nisu to čarape ili pardon gaće...pa ćemo sve to tako lako promeniti:mrgreen:

Sve dok se ne bude menjala svest naših ljudi, nema od toga ništa, možemo mi da
želimo, nadamo se, borimo, osnivamo kojekakva udruženja za prava ovog, ili onog, ali
dok se u glavama našeg sveta to nešto ne promeni...sve je to uzalud.

I dalje ćemo imati, nezadovoljne mama, namrgođene tete, frustrirane tete u vrtićima,
još frustriranije učitelje....u školama....a prve dame će nam do tada biti JK, Ceca, Seka..i "naravno Džej":eek:........ono što zaradi neko od njih ne može da zaradi doktor nauka
za 5 godina rada:(

O čemu mi ovde pričamo, naše žene ustaju zorom ranom, jurcaju od vrtića do posla
i nazad, tamo gde rade 9-10 sati dnevno, masovno se žale da ih neki šefčić svakodnevno
maltretira na ovaj ili onaj način...a onda kad konačno dođe kući...trebala bi da bude
vesela, raspoložena za svoju porodicu...KAKO...ona nije robot ona je samo žena,
majka....koja je premorena, a pritom je godinama žuljala stolicu da bi imala fakultetsku
diplomu koju može mačku o rep da obesi, jer nema posla u struci....ili ako ima retke
su sretnice koje su do istog došle, a da pritom nisu imale DEBELU VEZU.....:mrgreen:

Šta da promeni.....kožu u kojoj je:???:
 
[/COLOR]


Na ovo sam mislila kad sam rekla da je filozofiranje....i jeste, bar u današnje vreme,
ili se meni samo čini da neki jednostavno ne shvataju da to i nije tako lako, promeniti
život, eeejjjj...nisu to čarape ili pardon gaće...pa ćemo sve to tako lako promeniti:mrgreen:

Sve dok se ne bude menjala svest naših ljudi, nema od toga ništa, možemo mi da
želimo, nadamo se, borimo, osnivamo kojekakva udruženja za prava ovog, ili onog, ali
dok se u glavama našeg sveta to nešto ne promeni...sve je to uzalud.

I dalje ćemo imati, nezadovoljne mama, namrgođene tete, frustrirane tete u vrtićima,
još frustriranije učitelje....u školama....a prve dame će nam do tada biti JK, Ceca, Seka..i "naravno Džej":eek:........ono što zaradi neko od njih ne može da zaradi doktor nauka
za 5 godina rada:(

O čemu mi ovde pričamo, naše žene ustaju zorom ranom, jurcaju od vrtića do posla
i nazad, tamo gde rade 9-10 sati dnevno, masovno se žale da ih neki šefčić svakodnevno
maltretira na ovaj ili onaj način...a onda kad konačno dođe kući...trebala bi da bude
vesela, raspoložena za svoju porodicu...KAKO...ona nije robot ona je samo žena,
majka....koja je premorena, a pritom je godinama žuljala stolicu da bi imala fakultetsku
diplomu koju može mačku o rep da obesi, jer nema posla u struci....ili ako ima retke
su sretnice koje su do istog došle, a da pritom nisu imale DEBELU VEZU.....:mrgreen:

Šta da promeni.....kožu u kojoj je:???:

E vidiš, moja prijateljica je imala takav život: ustajala ranom zorom, jurcala od vrtića do posla i usput u kući obavljala sve one ženske poslove koji se "podrazumevaju". I bila je nezadovoljna. Pitala se dokle tako. "Priznanje" koje je očekivala od svoje okoline dobijala je s vremena na vreme, ali nezadovoljstvo samom sobom je mnogo ubojitije nego što je nečija pohvala, ma koliko ta pohvala bila iskrena. Emancipacija počinje u glavi.
Promenila je kožu, tj. život. :)
Pronašla je drugi posao, uvela nov režim u svom domu. Sada je zadovoljna - ne samo ona, već i njeni najbliži.
I skidam joj kapu zbog toga.

Nije to stvar samo naše sredine. Pa nema nezadovoljnih žena samo kod nas. Jeste, ovde je mnogo teže nego u nekoj razvijenoj zemlji... ali to nije razlog ne pokušati. Ako svi ćute i čekaju da se nešto promeni samo, bez njihovog učešća, nikad se i neće promeniti.
 
Ne vidim samo kako u vezu dovodite "debele veze" za dobijanje posla sa ženom Obame?
Iskreno, onaj ko je stručan, poznaje materiju iz oblasti kojom se bavi i konstantno se usavršava, može
da dobije posao gde i kako hoće, ne treba mu veza..
Mamina i tatina deca koja celog života dobijaju sve na tacni, zaposle se preko veze.
Kao i oni koji su završili "dopisne" škole pa pojma o životu nemaju ali moraju od nečeg da žive.
Pošteni ljudi se zapošljavaju na osnovu svog znanja i sposobnosti.
 
E vidiš, moja prijateljica je imala takav život: ustajala ranom zorom, jurcala od vrtića do posla i usput u kući obavljala sve one ženske poslove koji se "podrazumevaju". I bila je nezadovoljna. Pitala se dokle tako. "Priznanje" koje je očekivala od svoje okoline dobijala je s vremena na vreme, ali nezadovoljstvo samom sobom je mnogo ubojitije nego što je nečija pohvala, ma koliko ta pohvala bila iskrena. Emancipacija počinje u glavi.
Promenila je kožu, tj. život. :)
Pronašla je drugi posao, uvela nov režim u svom domu. Sada je zadovoljna - ne samo ona, već i njeni najbliži.
I skidam joj kapu zbog toga.

Nije to stvar samo naše sredine. Pa nema nezadovoljnih žena samo kod nas. Jeste, ovde je mnogo teže nego u nekoj razvijenoj zemlji... ali to nije razlog ne pokušati. Ako svi ćute i čekaju da se nešto promeni samo, bez njihovog učešća, nikad se i neće promeniti.



Sa ovim boldovanim se mogu složiti...a što se tiče tvoje prijateljice, to je bar
kod nas jedna od hiljadu kojoj je uspelo....zar misliš da i druge ne bi da im se
ukaže prilika, mogućnost...ili šta već......:???:
 
Ne vidim samo kako u vezu dovodite "debele veze" za dobijanje posla sa ženom Obame?
Iskreno, onaj ko je stručan, poznaje materiju iz oblasti kojom se bavi i konstantno se usavršava, može
da dobije posao gde i kako hoće, ne treba mu veza..
Mamina i tatina deca koja celog života dobijaju sve na tacni, zaposle se preko veze.
Kao i oni koji su završili "dopisne" škole pa pojma o životu nemaju ali moraju od nečeg da žive.
Pošteni ljudi se zapošljavaju na osnovu svog znanja i sposobnosti.


Nema ni JK i Seka veze sa Obaminom ženom, ako ćemo tako da postavljamo stvari,
ali smo ih isto tako pomenule....:ok:

Da li stvarno misliš ovo što si rekla-napisala, i to u zemlji Srbiji......ajde pa nećemo
celog života žmuriti pred istinom....:think:nije baš tako i svi to znamo....ili se pravimo
da ne znamo jer smo možda baš mi imali to malo sreće koliko je bilo potrebno da
dobijemo posao kakav smo zaslužili....:neutral:
 
[/b][/color]
Nema ni JK i Seka veze sa Obaminom ženom, ako ćemo tako da postavljamo stvari,
ali smo ih isto tako pomenule....:ok:

Da li stvarno misliš ovo što si rekla-napisala, i to u zemlji Srbiji......ajde pa nećemo
celog života žmuriti pred istinom....:think:nije baš tako i svi to znamo....ili se pravimo
da ne znamo jer smo možda baš mi imali to malo sreće koliko je bilo potrebno da
dobijemo posao kakav smo zaslužili....:neutral:

Pusti ti gologuzanke koje si pomenula, kad pročitam inicijale meni je muka...

Naravno da mislim,ništa neće preko noći.. Lično sam radila 100 bezveznih poslova, na svakom od njih sam mnogo naučila što me je nakon diplomiranja dovelo do toga da dobijem fenomenalan posao u stranoj firmi. Ne zato što sam imala debelu vezu, nisam imala nikakvu vezu, nego zato što stranci pre svega hoće tvoje znanje a ne tvoju diplomu.
Ovdašnji lezilebovići poslodavci tj."gazde" su kreteni... Na jednom razgovoru za posao, pored svih mojih kvalifikacija čovek mi je rekao, doslovno: "Pusti to, nego hajde da vidimo kakvu kafu kuvaš" :dash::dash:
Mislim da slično trpe sve manjine, ne samo u Americi nego i kod nas.. A svako od nas je barem jednom u životu bio u situaciji da se oseti tako...
 
Pusti ti gologuzanke koje si pomenula, kad pročitam inicijale meni je muka...

Naravno da mislim,ništa neće preko noći.. Lično sam radila 100 bezveznih poslova, na svakom od njih sam mnogo naučila što me je nakon diplomiranja dovelo do toga da dobijem fenomenalan posao u stranoj firmi. Ne zato što sam imala debelu vezu, nisam imala nikakvu vezu, nego zato što stranci pre svega hoće tvoje znanje a ne tvoju diplomu.
Ovdašnji lezilebovići poslodavci tj."gazde" su kreteni... Na jednom razgovoru za posao, pored svih mojih kvalifikacija čovek mi je rekao, doslovno: "Pusti to, nego hajde da vidimo kakvu kafu kuvaš" :dash::dash:
Mislim da slično trpe sve manjine, ne samo u Americi nego i kod nas.. A svako od nas je barem jednom u životu bio u situaciji da se oseti tako...

E, to jeste ono o čemu govorim...stranci, a naši tragedija teška...naročito oni koji
su došli do firmi ko zna na kakav način....jedino što ih zanima je kako izgledaš, koliko
kratku suknju nosiš...i da kakavu kafu kuvaš:mrgreen:

Svuda mnogi trpe...ali eto ja i pored svega što to znam nadam se da mora doći
bolje vreme, za ljude sposobne da rade, za one koji imaju znanje i koji žele da
rade....na žalost kod nas još uvek ima onih koji će se povesti onom...NE MOŽEŠ
ME MALO PLATITI KOLIKO MALO MOGU RADITI...samo srećom prolazi i to:neutral:
 
Da li mislite da primer koji zena - javna licnost daje svojim ponasanjem ima uticaja na devojcice/devojke i muskarce i njihov nacin kako gledaju na nas?
naravno.. svaka javna licnost je u poziciji da moze da ima uticaj na neke devojcice/devojke i muskarce.. samim tim sto je javna..
ne znam da li to moze da utice na nacin na koji gledaju vas.. mislim da to nema veze sa vama
Koji su vam uzori?
bem li ga.. mozda bih od njih vise mogao da sastavim jednog.. malo bi prepotentno izgledalo da kazem da ih nemam.. mada mi se cini da je tako
Da li u Srbiji postoje uzori ovog tipa?
naravno..ima ih vise.. evo, neva je lepo rekla: mira markovic.. bila prva dama, doktorirala, bila uspesna..

ma ok je to.. daje pozitivan primer.. crna zena, doktorirala.. ne bih imao nista protiv da mi se dete ugleda na nju.. sve dok ne bi pocelo da se maze imalinom
 
Mislile ste da necu? :mrgreen:

Sta mislite o novoj prvoj dami?
http://en.wikipedia.org/wiki/Michelle_obama (biografija, pretpostavljam da je slabo poznata kod nas a i ovde se tek proslavila).

Ja sam potpuno odusevljena. :D Jer, retko kad prva dama nije domacica, u senci muza ili prosto bimbo u skupom kostimu vec zena sa diplomama Princeton-a i Harvard-a, koja ima svoju karijeru, koja se ponasa potpuno cool, ima normalnu decu i kaze da joj kuvanje nije jaca strana.
Primer koji daje se vec vidi - pitali male crnkinje sta ce da budu kad porastu a one rekle "Zavrsicemo Harvard" :D.

Da li mislite da primer koji zena - javna licnost daje svojim ponasanjem ima uticaja na devojcice/devojke i muskarce i njihov nacin kako gledaju na nas?

Koji su vam uzori?

Da li u Srbiji postoje uzori ovog tipa?



I otvorite jos jednu temu o kucnim poslovima i WC daskama i ima da vas bijem...pojedinacno. :evil:

Jedna od njenih zanimljivih izjava je da ce Obama biti dobar predsednik,cim je uspeo da "sputa" tako jaku zenu,kao sto je ona :) takodje je izjavljivala kako Obama hrce :) osvojila je naciju iskrenim izjavama :) bas danas to prociyah u jednim novinama.. takodje je rekla da nije odusevljena idejom da joj muz bude predsednik USA,al je pristala pod uslovom da ne zanemari decu i da ostavi cigarete:D


da,mislim da ima ima uticaja

po mom misljenju,ne postoje u srbiji uzori takvog tipa
nemam uzore..ne volim da idealizujem ljude i da se postovecujem sa onim sto vidim na ekranu,jer iza toga,i one su samo obicne zene..
 
Da, skoro savršena žena.



Žena ili muškarac (why not i muškarac?) koji nikad ne dobiju pohvalu za ono koliko se ulažu, nemaju osmeh na licu. Sve postizati, a ne dobiti ni "hvala" - užasno je, a užasan život treba menjati a ne pomiriti se sa njim.

Psiholoski gledano ti si iz porodice ponela nesto... sto mi mozemo da prepoznamo kroz tvoj tekst kao ogorcenje. Sve zadovoljne devojke (zene) su taj tekst shvatile kao pozitivnu odu ZENI u Srbiji, jedino si ti shvatila da je ta zena nadrndana. To samo za sebe govori dovoljno ali ne o tekstu vec o tebi.
Zena i muskarac koji se nesebicno daju ne traze pohvalu za svoj rad!!!!! Ono lepo je kada te pohvale i kada dobijes priznanje za svoj rad, ali prava zena i muskarac koji zaista vole to sto rade i vole svoju porodicu nece biti nezadovoljni niti nadrdani ako ih svaki dan neko ne pohvali i oda priznanje za to sto rade, jer to rade iz ljubavi iz ubedjenja i znaju da to sto rade je dobro tako da ne treba niko drugi da im kaze da je to dobro.
Uzasno je nesto raditi i ko dete stalno ocekivati da ti neko zahvaljuje i da te tetosi za to. Jos je uzasnije tim ljudima sto zive s takvom osobom jer naravno da je non-stop nadrdana jer ne dobija za sve sto uradi ,,hvala,, i ko zna sta sve ne ocekuje zauzvrat jer zaboga treba joj se revansirati za njen trud. To je jadno. Pa taman posla kad bi se za sve zahvaljivali jedni drugima samo da bi se taj neko osetio da je to sto je uradio bilo vredno truda.
Priznanje je bilo upravo zeni koja se nesebicno daje i ne trazi puno zauzvrat, samo ljubav, i nije nadrdana vec naprotiv odbija da bude mucenica i nije mucenica vec samo zena sa velikim Z, koja uspeva sve i to ovde u ovoj nasoj zemlji. I ne bezi jer iz ove zemlje jer je hrabra...samo kukavice beze kada je tesko. A hrabri i odrasli ljudi ostaju i suocavaju se sa svojim problemima, zato ostaju oni sto ostaju.
 
miramarkovicfx1.jpg


- прва дама
- доктор наука
- не носи мужевљево презиме чиме је доказала неодустајање од сопственог идентитета и пркос патријархалним балканским догмама
- позната књижевница чија су дела носила титуле издавачких подухвата године и превођена на све светске језике
- новинар и колумниста
- оснивач и председник сопствене политичке партије
- несумњиво утицајна бар исто колико и супруг
- брижна мајка, бака и свекрва
- одана и вољена супруга



:mrgreen:
 
Mislile ste da necu? :mrgreen:

Sta mislite o novoj prvoj dami?
http://en.wikipedia.org/wiki/Michelle_obama (biografija, pretpostavljam da je slabo poznata kod nas a i ovde se tek proslavila).

Ja sam potpuno odusevljena. :D Jer, retko kad prva dama nije domacica, u senci muza ili prosto bimbo u skupom kostimu vec zena sa diplomama Princeton-a i Harvard-a, koja ima svoju karijeru, koja se ponasa potpuno cool, ima normalnu decu i kaze da joj kuvanje nije jaca strana.
Primer koji daje se vec vidi - pitali male crnkinje sta ce da budu kad porastu a one rekle "Zavrsicemo Harvard" :D.

Da li mislite da primer koji zena - javna licnost daje svojim ponasanjem ima uticaja na devojcice/devojke i muskarce i njihov nacin kako gledaju na nas?
Koji su vam uzori?


Kako bi nam u skoli rekli omasili smo temu....
Ako se ne varam ovde je tema bila UZORI...Obamina zena je sada to u Americi jer je podstakla mlade crnce i crnkinje da razmisljaju o koledzu i da jedino tako ce dobiti dobar posao i spasti se siromastva. A mozda i dobro udati kao prva dama.
Drugo je bilo da li ima takvih uzora kod nas (na sta bih ja rekla odmah da nema, jer se zna ko su ovde uzori i zvezde, upravo oni na koje se jezite i vi i ja podjednako) i na koji nacin uopste gledano oni uticu na nasu decu???

I koji su nasi uzori (odmah da kazem da ja nemem uzora imam neki svoj fazon i furam i ga i za sada hvala Bogu sam sasvim zadovoljna).

Ispade da se ipak zalimo na celu situaciju u nasoj zemlji (koja fakat nije zadovoljavajuca) i da ce Borac za prava zivotinja biti u pravu da smo nezadovoljne i nadrndane. A verujem da nije tako svaka je prosla neku svoju golgotu...e o tome bi mogle da otvorimo novi post pa da pisemo na njemu...nesto tipa kako se zaposliti i kakve su gazde privatnici u Srbiji??? Ali sve u svemu deco gledajuci vas kroz druge postove rekla bih da ste generalno uspele!!!! Gresim li ????


I
 
miramarkovicfx1.jpg


- прва дама
- доктор наука
- не носи мужевљево презиме чиме је доказала неодустајање од сопственог идентитета и пркос патријархалним балканским догмама
- позната књижевница чија су дела носила титуле издавачких подухвата године и превођена на све светске језике
- новинар и колумниста
- оснивач и председник сопствене политичке партије
- несумњиво утицајна бар исто колико и супруг
- брижна мајка, бака и свекрва
- одана и вољена супруга



:mrgreen:

jeste.. i neobicno romanticna, vecita devojcica.. citav zivot zaljubljena u muza.. skromna.. svoje kulinarske sposobnosti nikad nije isticala, ali oni, sto su je dobro poznavali, govorili su da je bila sjajna domacica.. imala veliki uticaj na buduce generacije.. iza nje je ostala neprevazidjena izreka: kud si kreno sa cvetom u kosi
 
Poslednja izmena:
Psiholoski gledano ti si iz porodice ponela nesto... sto mi mozemo da prepoznamo kroz tvoj tekst kao ogorcenje. Sve zadovoljne devojke (zene) su taj tekst shvatile kao pozitivnu odu ZENI u Srbiji, jedino si ti shvatila da je ta zena nadrndana. To samo za sebe govori dovoljno ali ne o tekstu vec o tebi.
Zena i muskarac koji se nesebicno daju ne traze pohvalu za svoj rad!!!!! Ono lepo je kada te pohvale i kada dobijes priznanje za svoj rad, ali prava zena i muskarac koji zaista vole to sto rade i vole svoju porodicu nece biti nezadovoljni niti nadrdani ako ih svaki dan neko ne pohvali i oda priznanje za to sto rade, jer to rade iz ljubavi iz ubedjenja i znaju da to sto rade je dobro tako da ne treba niko drugi da im kaze da je to dobro.
Uzasno je nesto raditi i ko dete stalno ocekivati da ti neko zahvaljuje i da te tetosi za to. Jos je uzasnije tim ljudima sto zive s takvom osobom jer naravno da je non-stop nadrdana jer ne dobija za sve sto uradi ,,hvala,, i ko zna sta sve ne ocekuje zauzvrat jer zaboga treba joj se revansirati za njen trud. To je jadno. Pa taman posla kad bi se za sve zahvaljivali jedni drugima samo da bi se taj neko osetio da je to sto je uradio bilo vredno truda.
Priznanje je bilo upravo zeni koja se nesebicno daje i ne trazi puno zauzvrat, samo ljubav, i nije nadrdana vec naprotiv odbija da bude mucenica i nije mucenica vec samo zena sa velikim Z, koja uspeva sve i to ovde u ovoj nasoj zemlji. I ne bezi jer iz ove zemlje jer je hrabra...samo kukavice beze kada je tesko. A hrabri i odrasli ljudi ostaju i suocavaju se sa svojim problemima, zato ostaju oni sto ostaju.

Aaa, pa nećemo ovde da se vređamo. :)
Nisam tražila psihološku opservaciju svoje ličnosti nego sam iznela svoj stav. ;)

Po tvojoj logici, imam najmanje pet prijateljica kojima treba odati priznanje zato što (skromno?) ne očekuju pohvalu za svoj trud. Nema osećanja ljubavi i zadovoljstva bez poštovanja identiteta, uloženog truda i adekvatne nagrade. Da se ne lažemo - žena, koja je vrhunski stručnjak iz neke oblasti, a prima lošu platu, neće biti ispunjena, ni na profesionalnom, ni na ličnom planu.
A ne treba odati priznanje ženama koje su "kukavički" otišle iz zemlje u kojoj nisu mogle da pronađu ono što su htele, a tamo, "preko", jesu? I te kakva hrabrost je otisnuti se u svet i negde daleko početi život iznova.

Hrabri i odrasli ljudi se suočavaju sa svojim problemima, priznaju da oni postoje i traže način da ih reše. Uspešni su oni koji ih reše a ne koji ih trpe.
 
A sad - Michelle Obama. :)
Šta mi znamo o njoj?
Šta mi uopšte znamo o bilo kojoj javnoj ličnosti?
Ono što nam serviraju mediji.
Vreme će pokazati ko je Michelle Obama.
Bila je euforija i oko Hilari Klinton, koliko se sećam.
Stereotip prve dame: decentni stil, oličen u kostimu i klasičnoj frizuri; osmeh koji ne silazi s lica. Prototip: Džeki Kenedi.
Nemam ništa protiv Lejdi Obama; štaviše, gajim ono što bi se moglo nazvati "pozitivnom rasnom diskriminacijom". Američki crnci su zaslužili da nakon burne istorije ugnjetavanja dobiju Obamu, i iskreno mi je drago zbog toga.
Na sledećim izborima, to isto želim američkim Indijancima.
 
Da...ali moram onda i ja da se vratim u NS...:mrgreen:

Elem... mislim da smu se svi uhvatili za razlicite detalje i sad svako cima...a i tema je malo siroka, a zene bi nadugacko...:lol:

Ako sam dobro shvatila, rec je dizanju na pijedastal Obamine supruge...kao super zene, uzora i td. ... nasuprot obicnoj zeni, zrtvenoj " kozi "...

A ja zaista mislim da u njoj nema niceg specijalnog, i kao sto rekoh, sve smo mi OBAMA...Ali niko nema Baraka...To je razlika...ona je prosecna zena, sa prosecnim obraozvanjem...jel dobitnik Nobelove nagrade, jel neko nesto cuo o njoj ranije...? Sta sad..pravite M. Markovic od nje...?:roll:...

To uopste nije tema, ni u naznakama.
Nego u primeru koji daje zena - javna licnost svojim postupcima i svojim zivotom.

Ne znam stvarno sto se svadjate. :roll: I sto dobar primer mora biti uvreda srpskoj zeni?
 
Citam i ne verujem...Zar je nekome potrebno da mu predsednik drzave bude iste boje ili nacionalnosti da bi se taj neko skolovao, radio i sl....? Kakve su to gluposti...? Zar je SAMO I ISKLJUCIVO to potrebno da se kod mladog coveka probudi svest...? Ajde, malo muc muc glavom, a ne jajnicima...

Hellen, svaka cast...!!! :)
 
To uopste nije tema, ni u naznakama.
Nego u primeru koji daje zena - javna licnost svojim postupcima i svojim zivotom.

Ne znam stvarno sto se svadjate. :roll: I sto dobar primer mora biti uvreda srpskoj zeni?

Pa, kako nije...koji su to njeni postupci...eto, ja sam glupava i ne znam...nikad o njoj nista nisam cula...sta je ona to uradila...? Ja polazim od toga da je ona najnormalnija kao i milioni drugih zena na ovoj kugli zemaljskoj ... i da se isto tako nalaze nazalost, mnoge u senci...koje i vise zasluzuju od nje da budu " primer "...
 
Ne valja ti analogija.

Ne radi se o "velicanju" Michelle Obame nego se bas radi o tome sto je jedna normalna zena sad prva dama. Zar to nije uspeh svih normalnih zena i pobeda normalnog nacina zivota (bez ziliona dolara, bez zena kretena tipa Laure Bush...itd)?

Po meni jeste. Samo ne vidim ama nikakv razlog da se vredjas zbog teme.
 
Psiholoski gledano ti si iz porodice ponela nesto... sto mi mozemo da prepoznamo kroz tvoj tekst kao ogorcenje. Sve zadovoljne devojke (zene) su taj tekst shvatile kao pozitivnu odu ZENI u Srbiji, jedino si ti shvatila da je ta zena nadrndana. To samo za sebe govori dovoljno ali ne o tekstu vec o tebi.
Zena i muskarac koji se nesebicno daju ne traze pohvalu za svoj rad!!!!! Ono lepo je kada te pohvale i kada dobijes priznanje za svoj rad, ali prava zena i muskarac koji zaista vole to sto rade i vole svoju porodicu nece biti nezadovoljni niti nadrdani ako ih svaki dan neko ne pohvali i oda priznanje za to sto rade, jer to rade iz ljubavi iz ubedjenja i znaju da to sto rade je dobro tako da ne treba niko drugi da im kaze da je to dobro.
Uzasno je nesto raditi i ko dete stalno ocekivati da ti neko zahvaljuje i da te tetosi za to. Jos je uzasnije tim ljudima sto zive s takvom osobom jer naravno da je non-stop nadrdana jer ne dobija za sve sto uradi ,,hvala,, i ko zna sta sve ne ocekuje zauzvrat jer zaboga treba joj se revansirati za njen trud. To je jadno. Pa taman posla kad bi se za sve zahvaljivali jedni drugima samo da bi se taj neko osetio da je to sto je uradio bilo vredno truda.
Priznanje je bilo upravo zeni koja se nesebicno daje i ne trazi puno zauzvrat, samo ljubav, i nije nadrdana vec naprotiv odbija da bude mucenica i nije mucenica vec samo zena sa velikim Z, koja uspeva sve i to ovde u ovoj nasoj zemlji. I ne bezi jer iz ove zemlje jer je hrabra...samo kukavice beze kada je tesko. A hrabri i odrasli ljudi ostaju i suocavaju se sa svojim problemima, zato ostaju oni sto ostaju.

:klap: :klap: :klap: :klap: :klap:
 
Ovo je stvarno pokazatelj naseg mentaliteta, a vi se sad vredjajte koliko hocete.
Sto moramo mazati go.vnima svaki pozitivan primer u svetu? Zasto moramo mazati istim govnima ljude koji su otisli iz Srbije i kojima je dobro?
Sto uvek ali uvek moramo da se ponasamo kao poslednje pleme u svetu, potpuno odvojeno od svih desavanja? Jesmo mi sa neke druge planete? Ili je danas svet takvo globalno selo da nema vise smisla insistirati na geografiji u tom smislu?
I onda cemo opet da se odvajamo po principu "ko je progutao vise go.vana - taj vise vredi".
 
jeste.. i neobicno romanticna, vecita devojcica.. citav zivot zaljubljena u muza.. skromna.. svoje kulinarske sposobnosti nikad nije isticala, ali oni, sto su je dobro poznavali, govorili su da je bila sjajna domacica.. imala veliki uticaj na buduce generacije.. iza nje je ostala neprevazidjena izreka: kud si kreno sa cvetom u kosi

Bili ironicni ili ne, kad bi sve ovo procitao neko ko zivi u Gornjoj Volti ili u Novoj Kaledoniji, on bi pomislio da je zena prva liga.
I bio bi vrlo iznenadjen kad bi znao kako zapravo mislimo o njoj.
A zasto tako mislimo, pored svega onoga gore sto je neosporno.
Prosto zato jer je sve to bilo najobicnije licemerje i zbog jos par desetina (hiljada) :mrgreen: razloga

G.dja Obama moze i bice uzor mnogima. Rekao bih, dobar uzor, ali o tome ce suditi njeni sugradjani, Amerikanci.
 

Back
Top