Ми, Хрвати (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oпет о Дубровнику? На ту тему са њима треба расправљати тек кад нађу разумно
објашњење зашто Држић описује Гулисава као Хрвата.
Шта су остали ако је Гулисав Хрват?
Screenshot - 07312018 - 11:54:30 AM.jpg
 
E da, a sto se tice toga da ne treba otvarati takvu konverzaciju na poslu, verovali ili ne, to je prosto neizbezno nekad. Dacu vam par primera.
Radila sam svojevremeno u Walmartu i kad ljudi cuju moj akcent odmah pitaju odakle si pa imam ovakve konverzacije:
Situacija 1
Customer: What is your background?
Me: I am Serbian.
Customer: Ooooo, you are a bad girl.
Me: No, I am not.
Customer: O yes, you are.
(no coment)


Situacija 2
Customer: Where is your accent from?
Me: I am Serbian
Customer: Oooo ra-ta-ta-ta (simulira pucanje iz puske)
Ja gledam i ne verujem. Italijan.
Prilazi mi kanadjanin i kaze mi izvini umesto tog Italijana (njegov prijatelj),
kaze mi da ga ja sramota umesto njega, i da je njegov (kanadjaninov) omiljeni hokey player neki Srbin,
pokusavajuci da na neki nacin ublazi glupu situaciju.

Situacija 3:
Customer: Where are you from?
Me: Sir, how can I help you?
Customer: Where is your accent from, what is your background?
Me: Sir, I don't have to answer that question, can I help you with something else?
Customer: Why you are so unfriendly?
Me: I am not, I just don't want to talk about my privacy.
Customer mad.
Pokusava i dalje, i ja ga kuliram i dalje i na kraju mu okrecem ledja i odlazim.

Kako god okrenes uvek ne valjas.

Не знам, ја у Немачкој никад нисам имао таква искуства.

Oh, Serbien? Das ist aber schön.

Иначе, за мене стално мисле да сам Чех или Француз. То је симпа.

Треба избегавати људе из Бивших Југословенсих Република.

Обично су Неваљали.
 
Осим што је и та Турска, Гвинеја Бисао и сл у истом културном миљеу као и Балкан, тако да је опет Балкан.

Да не говорим колико је комично са твоје стране овима који су запалили пред усташама рећи "е па да, видиш како је напољу бзвз."

Концентриши се мало.

Врло сам сконцентрисана. Од усташа се ипак не бежи у државе које су им страну у рату држале.

Сад, пошто су то ти 'имигрантски рајеви' - јбг, за лову се и говна једу.

То ти је тај њен пример бр.1:

Situacija 1
Customer: What is your background?
Me: I am Serbian.
Customer: Ooooo, you are a bad girl.
Me: No, I am not.
Customer: O yes, you are
.
 
Oпет о Дубровнику? На ту тему са њима треба расправљати тек кад нађу разумно
објашњење зашто Држић описује Гулисава као Хрвата.
Шта су остали ако је Гулисав Хрват?
Pogledajte prilog 515927

Plus, kakvo je objašnjenje za postojanje Dubrovačkih četnika? Dubrovačka brigada pod komandom Milivoja Kovačevića i Ivana Svilokosa.




Dokaz na kojem pise da je Slovenaca u Austro-Ugarskoj bilo 50% posto vise a Srba cak 300% vise od Hrvata,i sad bi netko ovdje trebao dokazivati da to nije istina ?? :D

Šta je bitno vezano za tu mapu? Bitno je da je deo svetski priznatog Atlasa, koje se smatra najboljim Nemačkim atlasom.
Dakle...
 
Tako sam se par puta opekao pitanjem o razumevanju "srpskohrvatskog jezika" nepoznatim Balkancima u Kanadi, a posle sam naučen tim iskustvom uvek pitao "vi ste naši?", pošto se to pitanje isto izgovara na srpskom, hrvatskom, bošnjačkom, crnskom, gorskom i pi*čkematerinskom jeziku svake balkanske prćije, da se niko kojim slučajem ne oseti povređen.
 
Иначе, од људи са Балкана имам најгора искуства са Македонцима.

Обично су потпуно хистерични, намргођени, и инсистирају да причамо на "нашем", а онда говоре на оном њиховом лошем дијалекту српског језика, без падежа.

"Und würde das auf Hochserbisch gehen? Bitte!".
 
Врло сам сконцентрисана. Од усташа се ипак не бежи у државе које су им страну у рату држале.

Сад, пошто су то ти 'имигрантски рајеви' - јбг, за лову се и говна једу.

То ти је тај њен пример бр.1:
Joj daj se vratite na temu, sta vam je?
Kad vas bas zanima, iz Oluje sam pobegla u Srbiju i zivela tamo dobrih 16 godina.
I nisam imigrirala u Kanadu zarad boljeg zivota, kako me to je*eno nervira, postoje jos neki razlozi valjda?!
Ako bas hocete znati, ja sam od onih nostalgicara koji vole svoju Srbiju, iako nisam tamo rodjena ali za mene je Srbija veca domovina od Hrvatske. Iz Hrvatske sam nasilno iseljena.
I je*e mi se bas za hrvatski pasos ( to je neko gore napomenuo) , nikad ga nisam izvadila, iako sam mogla. Imam tri drzavljanstva, ali sam ponosna Srpkinja.
 
Joj daj se vratite na temu, sta vam je?
Kad vas bas zanima, iz Oluje sam pobegla u Srbiju i zivela tamo dobrih 16 godina.
I nisam imigrirala u Kanadu zarad boljeg zivota, kako me to je*eno nervira, postoje jos neki razlozi valjda?!
Ako bas hocete znati, ja sam od onih nostalgicara koji vole svoju Srbiju, iako nisam tamo rodjena ali za mene je Srbija veca domovina od Hrvatske. Iz Hrvatske sam nasilno iseljena.
I je*e mi se bas za hrvatski pasos ( to je neko gore napomenuo) , nikad ga nisam izvadila, iako sam mogla. Imam tri drzavljanstva, ali sam ponosna Srpkinja.

То је лепо, али би требало да будеш и поносна Канађанка.

Признај да ти срце заигра кад те Трудо погледа оним дубоким плавим очима кроз екран и каже "Peoplekind!".
 
Tako sam se par puta opekao pitanjem o razumevanju "srpskohrvatskog jezika" nepoznatim Balkancima u Kanadi, a posle sam naučen tim iskustvom uvek pitao "vi ste naši?", pošto se to pitanje isto izgovara na srpskom, hrvatskom, bošnjačkom, crnskom, gorskom i pi*čkematerinskom jeziku svake balkanske prćije, da se niko kojim slučajem ne oseti povređen.

Велика је збрка с тим направљена.
Већ по том чисто политичком инсистирању да се исти језик зове вишеструко другачије, видиш да са овим регионом нешто није у реду. И да сам странац, било би ми сумњиво.

- - - - - - - - - -

То је лепо, али би требало да будеш и поносна Канађанка.

Признај да ти срце заигра кад те Трудо погледа оним дубоким плавим очима кроз екран и каже "Peoplekind!".

Не зајебавај жену.
 
Има онај виц кад су Нишлију питали одакле је, а он каже, из Ниш. И сад га саговорник исправља, па ниси из Ниш, него из Ниша, а овај ће, е баш ти знаш боље одакле сам.

Тако је требало и ти, баш ти знаш шта сам ја пизда ти материна.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top