Metafizika feminizma

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
42.135
Posto je neko postavio ili uveo pojam metafizickog u stvarnom tradicionalizmu sukobljavajuci ga sa feminizmom, mene ovde zanima bas taj odnos metafizickog u feminizmu, narocito jer ne verujem u postojanje metafizickog u tradicionalizmu.
Pa kao uvod ide jednostavno pitanje cime su spojene sve zene u odbrani svojih demokratskih i prirodnih prava na slobodu izbora. Povrsdno gledajuci i ja postavljam taj odnos kao vezu u okviru sekte spojene jednom rodnom osobinom, medjutim, moze li se smatrati sektastvom veza izmedju potpuno nezavisnih, nepovezivih jedinki prostim svesnim ujedinjenjem oko ideje?
Izgleda da ne moze i ovde bih zele to da dokazem.
Dakle, da li je feminizam svesna veza zena u frontu protiv tradicionalizma na ideji slobode odlucivanja ili je fenomen koji ne koristi svest da bi ujedinio celu jednu rodnu zajednicu ma koliko razlicitih jedinki?
 
Mnogo puta sam se zapitao sta je to sto povezuje zene potpuno razlicitih stvova o zivotu, a desavalo se da cak i zene koje se ne podnose podrzavaju jedna drugu u odnosu na utvrdjene postulate tradicionalizma.
Bezobzira na anomalije i deformacije koje nuzno postoje spoj nespojivog dovodi u pitanje svesnost i ideju kao pokretac feminisma. Takodje ne uzimam u obzir inicijalni pokretacki mehanizam prostog opstanka jedne grupacije radnih zena, jer veza postoji i medju zenama koje nikad nisu bile voljne da se upustaju u taj radnicki "muski" deo delatnosti zadrzavajuci svoje pravo da budu podrska muskarcu i duhovni stub porodice, a ne onaj deo koji stvara materijalnu osnovu opstanka.
 
..ah taj feminizam..
Nema tu nikakve fizike pa ni meta..:lol:

Feminizam je samo jedan demonizovan pojam koji je nastao..pazi sad...onog momenta
kad su zene zatrazile praavooo glaaasaaa....
Jedna tako benigna stvar, kao sto je pravo glasa, mnoge je do koske uplasila...
...pitam se zasto bi nekoga uplasilo necije praaavoooo na glaaas...kakav apsurd...:lol:
Da li mozete danas da zamislite drustvo u kom neko mora da se bori za pravo glasa?

Ima jedna prica prostitutke od koje se, po kuloarima, prica da je sve pocelo..pokusacu da je nadjem...
 
Poslednja izmena:
Kako je sve počelo?

Rečima jedne engleske prostitutke:

-Samo se sa muškarcima i jedino s muškarcima moramo hvatati u koštac!
Najpre sam zgrešila što sam htela da zadovoljim jednog muškarca, da bih se potom vukla od jednog do drugog.
U policiji nas muškarci drže u šaci. Muškarci nas pregledaju, dodiruju nas rukama, leče i odbacuju.
U bolnici nam opet muškarac čita molitve i Bibliju. Vode nas sudijama koji su takođe muškarci...
A ovaj zakon koji me čini izgrednicom donela je Skupština u kojoj nema drugih do muškaraca...

..imajte u vidu da je ovo odbrana prostitutke iz viktorijanskog doba dakle polovina XIX veka...
 
..ah taj feminizam..
Nema tu nikakve fizike pa ni meta..:lol:

Feminizam je samo jedan demonizovan pojam koji je nastao..pazi sad...onog momenta
kad su zene zatrazile praavooo glaaasaaa....
Jedna tako benigna stvar, kao sto je pravo glasa, mnoge je do koske uplasila...
...pitam se zasto bi nekoga uplasilo praaavoooo na glaaas...kakav apsurd...:lol:
Da li mozete danas da zamislite drustvo u kom neko mora da se bori za pravo glasa?

Ima jedna prica prostitutke od koje se, po kuloarima, prica da je sve pocelo..pokusacu da je nadjem...
Dobro je ako nadjes pricu jer bi bila sasvim dobar primer za ono sto tvrdim....da je nestvarno da ce na istim talasima lebdeti i princeze i ku.rve i domacice i brigadiri, piloti i pomocnice na tezgi s povrcem...
 
Kako je sve počelo?

Rečima jedne engleske prostitutke:

-Samo se sa muškarcima i jedino s muškarcima moramo hvatati u koštac!
Najpre sam zgrešila što sam htela da zadovoljim jednog muškarca, da bih se potom vukla od jednog do drugog.
U policiji nas muškarci drže u šaci. Muškarci nas pregledaju, dodiruju nas rukama, leče i odbacuju.
U bolnici nam opet muškarac čita molitve i Bibliju. Vode nas sudijama koji su takođe muškarci...
A ovaj zakon koji me čini izgrednicom donela je Skupština u kojoj nema drugih do muškaraca...

..imajte u vidu da je ovo odbrana prostitutke iz viktorijanskog doba dakle polovina XIX veka...
Ok, puca gde je najtanje...i zasto ku.rvu brane sudije i glumice i domacice?
 
Vekovima su svim zenama koje drze do sebe ku.rve bile najljuci neprijatelji....ali se to iznenada mnja, pa to postaju muskarci, ali se i to menja pa postaje sistem.....i tu pocinje prica o empatiji koja vezuje zene....
 
Kako je sve počelo?

Rečima jedne engleske prostitutke:

-Samo se sa muškarcima i jedino s muškarcima moramo hvatati u koštac!
Najpre sam zgrešila što sam htela da zadovoljim jednog muškarca, da bih se potom vukla od jednog do drugog.
U policiji nas muškarci drže u šaci. Muškarci nas pregledaju, dodiruju nas rukama, leče i odbacuju.
U bolnici nam opet muškarac čita molitve i Bibliju. Vode nas sudijama koji su takođe muškarci...
A ovaj zakon koji me čini izgrednicom donela je Skupština u kojoj nema drugih do muškaraca...

..imajte u vidu da je ovo odbrana prostitutke iz viktorijanskog doba dakle polovina XIX veka...
Kako neko prostitutku da uzme za ozbiljno i da ide dalje sa tim? Pa kako se nije stidjela toga da je prostitutka, zasto je postala prostitutka...i jos krivi zakon, da je ona dno dna zbog zakona...zbog muskaraca koji su sastavljali zakon...ajde, ne zezaj. :roll: jos 19. vijek... :lol:
 
Kako neko prostitutku da uzme za ozbiljno i da ide dalje sa tim? Pa kako se nije stidjela toga da je prostitutka, zasto je postala prostitutka...i jos krivi zakon, da je ona dno dna zbog zakona...zbog muskaraca koji su sastavljali zakon...ajde, ne zezaj. :roll: jos 19. vijek... :lol:
stoj...:) nije to tema....tema je fenomen veze izmedju potpuno razlicitih karakternih, fizickih, duhovnih, materijalnih osobina u jednu misao.
 
Metafizika je sve ono sto je vanculno. Pitanje se moze preformulisati u: da li feminizam ima uporiste u religiji?
Odgovor je: hriscanstvo ne negira feminizam. Posebno protestantizam koji je anarhican. Na teritoriji protestantizma feminizam ima najjace uporiste.
To naravno ne iskupljuje culni fizicki dio feminizma koji se interesuje za svetovnu moc.
Kad nastupi demokratija, sve sto zivi zeli jednaka prava, pa onda i da vlada:
- zene
- djeca
- zivotinje

Ja licno mislim da ako je zena predsjednik vlade da potpredsjednici moraju biti najmanje jedan iz reda zivotinja i jedan iz reda djece do 7 godina.
 
Kako je sve počelo?

Rečima jedne engleske prostitutke:

-Samo se sa muškarcima i jedino s muškarcima moramo hvatati u koštac!
Najpre sam zgrešila što sam htela da zadovoljim jednog muškarca, da bih se potom vukla od jednog do drugog.
U policiji nas muškarci drže u šaci. Muškarci nas pregledaju, dodiruju nas rukama, leče i odbacuju.
U bolnici nam opet muškarac čita molitve i Bibliju. Vode nas sudijama koji su takođe muškarci...
A ovaj zakon koji me čini izgrednicom donela je Skupština u kojoj nema drugih do muškaraca...

..imajte u vidu da je ovo odbrana prostitutke iz viktorijanskog doba dakle polovina XIX veka...
To je sustina
 
Metafizika je sve ono sto je vanculno. Pitanje se moze preformulisati u: da li feminizam ima uporiste u religiji?
Odgovor je: hriscanstvo ne negira feminizam. Posebno protestantizam koji je anarhican. Na teritoriji protestantizma feminizam ima najjace uporiste.
To naravno ne iskupljuje culni fizicki dio feminizma koji se interesuje za svetovnu moc.
Kad nastupi demokratija, sve sto zivi zeli jednaka prava, pa onda i da vlada:
- zene
- djeca
- zivotinje

Ja licno mislim da ako je zena predsjednik vlade da potpredsjednici moraju biti najmanje jedan iz reda zivotinja i jedan iz reda djece do 7 godina.
Hriscanstvo kao takvo ne, tumacenje istog pak..
 

Back
Top