Quantcast

Mesecevi cvorovi

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
36.830
Severni čvor u jedanaestoj kući - Južni čvor u petoj kući

U prethodnim inkarnacijama život ovih osoba je bio suviše ograničen ljubavnim događanjima i pričama na tu temu. Kroz to su one ustvari težile da zadovolje svoju potrebu za prestižom, a ne stvarno posvećivanje ljubavi. Zbog velike potrebe za dokazivanjem priznaju samo svoju velikodušnost i misle da oni čine druge srećnim, a ne obrnuto. Kao posledica straha da neće biti prvi i dominantni u svojim odnosima, imali su potrebu da često menjaju partnera, pa i životnu okolinu. Potreba za « sjajem « je ono što u sadašnjem životu moraju odbaciti. Treba da prevaziđu potrebu za pohvalama i izlivima simpatija prema njima. Realnost, sklapanje pravih prijateljstava, posvećivanje višim humanim ciljevima, uspostavljanje prave komunikacije sa partnerom, najbolji su načini da isprave svoju karmu iz prethodnih života i u sadašnjem životu dožive sreću i zadovoljstvo.

Severni čvor u dvanaestoj kući - Južni čvor u šestoj kući

Ove osobe su u prethodnim životima potiskivale svoje sopstvene potrebe zarad drugih. Takvo ponašanje je posledica osećanja krivice koje proizilazi iz pogrešnog domaćeg vaspitanja. Zato su bile stalno ispunjene unutrašnjim strepnjama i tenzijama. Rezultat toga je nedostatak samopouzdanja i psihosomatski zdravstveni problemi. Pored toga ove osobe su sklone da preteruju u detaljima i zbog toga su dovodile sebe u stanje bezperspektivnosti. Kao posledica toga je prepuštanje drugim osobama, njihovim zahtevima i željama. Sve to skupo staje i dovodi do mentalnog i fizičkog zamora. U ovom životu potrebno je prilagoditi se svojoj okolini i disati istim dahom kao i ona. Robovanje drugima treba odbaciti i posvetiti se sebi i svojim potrebama. Treba raditi samo poslove koji prijaju i donose zadovoljstvo. Ne treba zalaziti previše u detalje ni u čemu. Tako se može popraviti karma i sadašnji život učiniti boljim i srećnijim.

HELENA33

Buduća legenda
Poruka
27.008
Južni čvor u Jarcu, severni u Raku

Duh ulazi u život sa mnogo unutarnje oholosti i ponosa. Osoba teško shvata zašto joj drugi ne pokazuju snažno poštovanje na koje je navikla u prošlim inkarnacijama. Kao rezultat prestiž i potraga za položajem i dalje su glavni motivatori njenih delovanja. Neki će se s ovim čvorem čak i oženiti da bi postigli socijalni status koji podsvesno pamte. U prošlim inkarnacijama osoba je teško radila da dobije priznanje. Promatra svet sa stavom da je u pravu, a delovanja drugih se najčešće osuđuju. I u ovom životu skriva svoj osobni život. Životi materijalizma učinili su je oportunistom, uvek je onde gde se nešto može dobiti. U prošlim inkarnacijama učila je umjetnost postignuća. Pritom je malo pazila na druge. Osoba u ovom životu spolno uči žensku ulogu. Karmička je tranzicija od hladnoće prema toplini, od starosti prema mladosti. Vremenom će se odbaciti svi rigidni jarčevski stavovi. Mora naučiti kako napustiti nezasitnu potrebu da vlada svime oko sebe. U životu će proći kroz niz iskustava koja će polako otvoriti njezinu račju senzitivnost. Na posljetku će cijeniti prirodu više od novca, a emocije više od moći te novi rast umesto sakupljanja mrtvog drveta. Mora razviti potpuno novi obrazac emotivne reakcijeNajveće postignuće u ovom životu je briga za druge, za što mora puno raditi na sebi. U prošlim životima ova je osoba puno primala, sada mora puno dati. Kuća u kojoj je južni čvor pokazuje gde je rog izobilja prepun. Kuća gde je sjeverni čvor simbolizira prazne posude drugih koje čekaju hranu.
ovo je znachi za moje chvorove... e, sad, juzni mi je u jarcu u prvoj kuci a sev. u raku u sedmoj kuci... i u tim kucama nemam planeta, samo ove chvorove... jel to ima neke veze sa uticajem chvorova, mislim, povecava im ili umanjuje dejstvo? i poshto je juzni u prvoj treba davajuci sebe da odplatim dugove ili kako?

Elle

Iskusan
Moderator
Poruka
5.624
Samo po sebi ne znači ništa specijalno, jer pod 1. u uporednoj analizi horoskopa dve osobe mora se gledati celina, ne pojedinačan položaj, a pod 2. mesečevi čvorovi su u uporednim horoskopima bitni kada neka planeta jedne osobe gradi aspekat (naročito konjunkciju) sa nekim od čvorova druge osobe, inače se gledaju vladari čvorova.

Ne znam na kom ti je znanje nivou i da li ti je jasno ovo što sam napisala, i zašto je to tako ...

strahinja79

Obećava
Poruka
61
Samo po sebi ne znači ništa specijalno, jer pod 1. u uporednoj analizi horoskopa dve osobe mora se gledati celina, ne pojedinačan položaj, a pod 2. mesečevi čvorovi su u uporednim horoskopima bitni kada neka planeta jedne osobe gradi aspekat (naročito konjunkciju) sa nekim od čvorova druge osobe, inače se gledaju vladari čvorova.

Ne znam na kom ti je znanje nivou i da li ti je jasno ovo što sam napisala, i zašto je to tako ...
jasno mi je sad o cemu se radi .... obe natalne karte su mi sad na temi NATALNA KARTA - U SLIKAMA ... p ace ih neko mnogo strucniji od mene pogledati ... meni je to na pogled izgledalo zanimljivo ...kao poklapa se pa zbog toga ... mada kao sto gledam za svaku kucu vladara i aspekte tako je i ovde .... hvala puno na savetu ;):-P

Elle

Iskusan
Moderator
Poruka
5.624
Ok onda. :wink:
Btw čvorovi ne menjaju baš brzo svoj položaj, tako da ako su kod dve osobe na istom mestu ili blizu, to nije ništa čudno.

Inače, ako si hteo uporedni, onda karte idu na temu Uporedni horoskopi.

ristanovicsrb28

Primećen član
Poruka
508
Južni mesečev čvor: Ili rep Zmaja. Tačka u kojoj Mesečeva putanja seče Eklipiku, prelazeći sa severne na južnu hemisferu. U horoskopu predstavlja negativan odnosno sputavajući životni pravac.

Severni mesečev čvor: Ili glava Zmaja. Tačka u kojoj Mesečeva putanja seče Eklipiku, prelazeći sa južne na severnu hemisferu. U horoskopu predstavlja pozitivan i uspešan životni pravac.[/QUOTE

Pozdrav svima,nije me bilo neko vreme ,sto zbog nevidjene guzve u kuci sto zbog bolesti koju sam delom prlezala a delom me jos drzi,ali ne dam se ja hehe
Elem,sa ovim sto je Psiho napisao i ja sam se slagal,tj. imala sam takvo misljenje ali sada neznam sta da mislim.Naime pre nekoliko dana kupila sam knigu Predraga Petkovica "Beskrajno putovanje duse" i ...nasala sam se u rebusu a i malo zabrinula.
Po njegovom tumacenju Severni(Rahu) i Juzni(Ketu) mesecevi cvorovi su u stvari delovi demona i po svojoj prirodi I JEDAN I DRUGI MALEFICI.
Evo jednog navoda iz pomenute knige:
".....Posto je bio kralj zmija,odnosno zmajeva,Rahuova glava je postal poznata kao glava zmaja,dok je njegovo telo po imenu Ketu postalo poznato kao rep zmaja.Od tog trenutka razdvojili su se razum(odnosno svest koja je predstavljena glavom) i instinkt(odnosno osecanja,predstavljena telom ,gde se nalazi srce).
Sta nam govori ova prica?
Prvo,s obzirom na to da su i Rahu i Ketu delovi demona,i jedan i drugi su malefici.Drugo,Rahu ima izuzetnu moc prerusavanja,sto znaci da u zivotu moze u velikoj meri delovati neprimetno.U njemu se nalaze ambicije,kao i zelja za moci,slavom,uspehom i besmrtnoscu.ON CE SE UVUCI TAMO GDE MU NIJE MESTO I UZECE ONO STO NIJE NJEGOVO.Zbog slicnih aktivnosti i mi u zivotu mozemo biti kaznjeni kao sto je bio Rahu.Zato je posebno vazno da u horoskopu obratimo paznju na njega kako u natalu ,tako i u tranzitima,direkcijama,progresijamai solaru.
...........odstupanje od naseg pravog put moze doneti izuzetno lose posledice.Kad Rahu daje,onda je to zaista puno,toliko da ne mozemo da primimo.Ali,kada uzima,postaje izuzetno nemilosrdan,GORI OD SVIH MALEFIKA."

Za Ketu(Juzni mesecev cvor),nisam iznenadjana ali jesam vezano za Rahu,tj. Severni.Obzirom da je citat iz knjige eminentnog astrologa a znam da takvih ima i ovde na forumu zamolila bih da neko od njih ovo ako zeli iskomentarise.
Ja sam mislila da je Severni tacka dobitka i da je po prirodi benefik a sada vise neznam sta da mislim....ispade malefik....
Pozz jos jednom svima.
Bas bih volela da cujem neki komentar,kako sada da gledam Severni cvor i tumacim ga?

ristanovicsrb28

Primećen član
Poruka
508
A ja se tako nadala da ce mi Severni cvor u 4.kuci doneti boljitak u drugoj polovini zivota,eto..sta sada da mislim,ispade da ne treba ni da pokusavam na tom polju jer ako neznajuci preteram tesko meni...
Pa u koju svetliju tackicu da gledam?
I gde je granica gde covek treba da se zaustavi po pitanju Severnog cvora,dokle je dobro ici...ko to moze da kaze ..i u cemu je poenta ako niko ne moze...

Elle

Iskusan
Moderator
Poruka
5.624
Ne treba to baš tako bukvalno shvatati ... Čvorovi i inače ne moraju govoriti o nekim materijalnim, ovozemaljskim stvarima. Severni čvor daje dobitke ali, opet, ne treba to sve tako doslovno tumačiti - gledamo uvek kontekst cele priče, gledamo kako su čvorovi postavljeni, i još bitnije - vladare čvorova, itd, itd ... Neće svakom ni doneti isto.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.