Menstruacija na moru

Aurora

Zainteresovan član
Poruka
245
Koliki sam baksuz svake godine mii se menstruacija pada na 2-3 dana pred more.Onda ne mogu da se kupam 3-4 dana i tako mi prodje celo letovanje u apartmanu.Ove godine sam bila ubedjena da cu dobiti bar 7-8 dana pred more,ali mi je kasnila 10ak dana i dobila sam na 4 dana pred polazak.Tampone se ne usudjujem da stavljam,pa me interesuje da mi neko iskusniji kaze,da li mogu da se kupam bez zastite 5-6dana?Tada mi prolazi i imam vrlo malo.Brine me da se zbog toga jos vise ne produzi.:confused:
Help!!!:(

fala bogu pa me do sad to nije strefilo, ali kazu da su tamponi najbolje resenje. drugarica je poslednjia 2 dana, kad joj je slabije (da ne kazem sitno) islo, stavljala ulozak kome je isekla krilca i malo sa strane da se ne vidi, i menjala ga svaki put kad izadje iz vode.

mozes da se kupash ne curi u vodi samo kad izadjes brzo stavi ulozak

mada ima i razloga da to nije bas dobro ali to pitaj na zdravlju, mislim da valjda nece nista da fali ako to radis, ajd da svakog meseca (nesto voda i oticanje??)
ok ako ti se ne kupa mislim ali ako ti se ide u vodu ok

znaci ne treba ti tampon nista u vodi ne ide trag za tobom : ))
bar je tako bila dok sam isla na more :I

Ja se ne kupam, jednom sam 7 od 10 dana na moru morala, i bilo mi je grozno.. Plus sam od tampona dozivjela i toksicki sok, a nisam ga drzala nikad vise od 2h... jednostavno, sunce,toplota... ne odgovara mi i tacka :)

Sreca, nemam posao pa da moram stimati godisnji, idem sa momkom na more ove godine, sto znaci da ja biram termin... i fino sam si ustimala :D

Koliki sam baksuz svake godine mii se menstruacija pada na 2-3 dana pred more.Onda ne mogu da se kupam 3-4 dana i tako mi prodje celo letovanje u apartmanu.Ove godine sam bila ubedjena da cu dobiti bar 7-8 dana pred more,ali mi je kasnila 10ak dana i dobila sam na 4 dana pred polazak.Tampone se ne usudjujem da stavljam,pa me interesuje da mi neko iskusniji kaze,da li mogu da se kupam bez zastite 5-6dana?Tada mi prolazi i imam vrlo malo.Brine me da se zbog toga jos vise ne produzi.:confused:
Pošto si slatka i mala, razumljivo je zašto se ne usuđuješ da staviš tampon. :) Ako si mlada, ne bih ti savetovala da uzimaš sredstva za odlaganje ciklusa. Batali.

Tampone ne stavljam,jer jednostavno mislim,tj.znam da necu moci da ih stavim.Toliko sam smotana.A i ako ih stavim,sta ako ne uspem da ih izvadim.Ne zelim da rizikujem.Mislim da su najbolje resenje tablete za odlaganje,ali je sada prekasno,jer sam vec dobila m.

Ajkula se ne plasim.Idem na Egejsko more-Grcka.Mislim da ih tamo i nema,jer to je jedno malo mesto u zalivu,tako da sam po to pitanju bezbedna.Svakako ne bih isla dublje u vodu,mozda malo u plicak,tako da nemam cega da se plasim.

Poslednja izmena:

neće da se produži, slobodno se kupaj, samo manje budi na suncu od toplote se šire krvni sudovi pa može da se desi da se pojača krvarenje.
inače, ako koristiš tampon, nema šanse da ne možeš da ga izvadiš imaju končić koji ne puca u 99% slučajeva, ne moraš da brineš ništa, samo na par sati da ga menjaš.

Ja ne bih smela ni pod tackom razno.

Back